Hodnotná matka, manželka, milenka, žena v jednej osobe

maminuska
19. júl 2011

Každý si predstavuje pod tým niečo iné , kedy je podla vás žena dobrou matkou, milenkou , manželkou ? Dá sa vôbec vyjadrit jej hodnota? 🙂 V čom spočíva ?
Vychádzam z vlastnej skusenosti kedy mi bolo predostierané že každá normálna a dobrá žena, matka robí toto a hento

aliza
19. júl 2011

zena je dobrou matkou, milenkou, manzelkou vtedy, ked sa sama tak citi, ked si je sama vedoma svojej hodnoty a robi to, co ju robi stastnou a na nazoroch druhych jej nezalezi.

annaopialova
20. júl 2011

ahoj ak si matka nemozes byt milenkou kazda zena by si mala uvedomit kde patri a aku ma hodnotu a prvom rade vazit si samu seba ak to tak neni tak sa potom aj okolie k nej sprava

maminuska
autor
20. júl 2011

@annaopialova vždy si milenka, ale svojmu manželovi 🙂

bodka70
20. júl 2011

Každý človek má svoju hodnotu sám osebe, bez ohľadu na to čím je a čo robí či nerobí a už vôbec sa neodvíja od toho, čo od nás chce či požaduje naše okolie.

koniarova
20. júl 2011

Nerieš. 😉 A rob podľa seba, nie podľa toho, čo od teba požaduje okolie.

maminuska
autor
20. júl 2011

@koniarova ja ako neriešim , len ma zaujímaju názory druhých

bodka70
20. júl 2011

@maminuska , no môj názor je taký, že toto je len mýtus, červená šatka, ktorou sa máva ženám pred tvárou ako býkovi na býčom zápase 😀. Buď taká a taká, buď "dobrá matka" "starostlivá manželka" , "výborná gazdinka" vždy ochotná skočiť s manželom do postele, verná žena, "matka roka" atď atď. Bla bla bla...
A niektoré ženy na túto stratégiu pristúpia a výsledkom je poväčšinou totálne uštaná žena, ktorá s desom v očiach kmitá okolo celej rodiny, pretože inak by stratila svoju HODNOTU, dôvod, prečo ma má mať niekto rád, závislosť ktorá z toho plynie atď. Že pri tom stratia svoju sebaúctu a sebaistotu a po istom čase aj manžela, ktorí sa vyberie hľadať menej "dokonalú" ženu, zato však s iskrou v oku a podstatne menej zničenom stave, je vec druhá.

Navyše predstavy v spoločnosti o tom, čo je "normálne" , čo je "dokonalé" sú natoľko variabilné, že vyhovieť všetkým nie je v silách žiadnej ženy. 😔. Takže pohov a nohy do ľuftu a rob len to, čo ti robí radosť a potešenie.

p.s. : Ja môjmu mužovi zo žartu hovorím: vyber si čo dnes chceš : teplú večeru či horúcu ženu v posteli? Oboje nestíham 😀 😀 😀.

maminuska
autor
20. júl 2011

@bodka70 absolutny suhlas

lucikan
20. júl 2011

@bodka70 dokonale si to vystihla! uplny suhlas 🙂

michaela.g
20. júl 2011

dobra otazka 🙂 , ja som momentalne asi len matka ine nestiham... A je mi to uuuplne jedno, velmi dlho sme na malinku cakali a ked uz je tu tak sa sustradim len na nu. Aspom zatial 🙂 ma len 2 mesiace. Tak sa jej este neviem nabazit a neviem kedy ma to prejde... V manezlovi mam ale uplnu podporu nejak sa zatial nestazuje 😉

kaara1980
20. júl 2011

nemôžem si pomôcť,ale podľa mňa je taká žena čo toto všetko splňa nadprirodzená osoba.Akože my ženy dokážeme aj viac vecí naraz,ale ak chceš niečo robiť dokonale,tak maximálne 2 veci,ale nie 10.

marthuska
20. júl 2011

@bodka70 vidis, a ja ze preco nestiham, sak sa to neda🙂 toto si budem opakovat

mafynka
20. júl 2011

mrkla som sem ockom,,,hmmm,tak na tuto otazku by aj mna zaujimala odpoved,,som matka polrocneho syna,,myslim,ze sa v zivote snazim dost,,,staram sa o dieta, snazim sa zarabat, od partnera netaham peniaze,,som sebestacna,,uzivim sama seba aj dieta,,v robote si myslim,ze som sikovna, vazia si ma tam,,v domacnosti sa tiez snazim,,,a k comu to vsetko je? aj tak som si od partnera vypocula oznacenia,ze som neschopna....takze da sa vsetko stihat? da sa byt super vo vsetkom? nikdy vsetkym nevyhovieme,,takze asi je dolezite,aby bol clovek v prvom rade spokojny sam so sebou a vazil si seba sameho,,,

jarunka111
20. júl 2011

tak @bodka70 to povedala jasne, ale až kruto pravdivo 😉 Či skôr, že pravda je krutá 😒 . Od nášho sebavedomia a postoja závisí všetko, ale úplne všetko!!! Navzájom to všetko spolu súvisí a úspech a spokojnosť v ktorejkoľvek roli sa odráža aj do tých ostatných. Ale ako dosiahnuť tú spokojnosť? Možno niekedy nemožné, ale ak je chuť a motivácia (napr. chápavý partner), tak my ženy sme proste úžasné a silné dokázať toho veľa. Ale bez nátlaku zdeformovaných názorov spoločnosti, že toto musíš takto a toto by si mala takto 😖

tilly
20. júl 2011

superzena??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to sa neda... a chlap co? mal by zarabat kopec penazi, uz o tretej by mal byt doma, aby sa mohol venovat detom, obcas by mohol navarit, vyzehlit, nosit zene kazdy den kvety, byt pozorny, mily, nezny.... 😝

hovadina...

kazda sme nejaka a to, ze tetuska v reklame ma krasne vyzehlene pradlo, poslusne dobre napapane deti a ona umyva podlahu super vymalovana v kostymceku a v topankach na opatku??? tak to aj funguje? 😀
alebo nieco na styl bree???

zuzi118
20. júl 2011

@mafynka zarazila ma formulacia "od partnera netaham peniaze". Mate spolu dieta? Spolocnu domacnost? Buducnost? Tak ake tahanie penazi?

zuzi118
20. júl 2011

@maminuska k "kazda normalna zena robi to a hento" - ja nepotrebujem byt normalna, staci mi, ze som stastna 😀

mafynka
20. júl 2011

@zuzi118 no ano,,ale mat spolocne peniaze u neho znamena,ze si nebudem moct dovolit nic,,,lebo zatial co som malemu chcela kupit,ze som s nim konzultovala,tak to dopadlo tak,ze to maly nepotrebuje,,takto ked mam vlastne financie,idem a kupim malemu co potrebuje,,cize nepytam od neho na nic

tilly
20. júl 2011

@zuzi118 presneee, mame byt stastne a ne upachtene, lebo sa to tak ma a lebo sa to patri... ak sa mi jednoducho dnes nepodari navarit, lebo sme sa blaznili s dietatom vonku, tak neva, nie? ved si dame nieco z mrazaku... ked nemam pozehlene, lebo je vonku 30 stupnov, nebudem sa este parit pri zehlicke, ved to pocka, kym bude prsat... atd...
komu je na co nestastna upachtena nervozna mamina??? sice mame navareny trojchodovy obed so salatom a dezertom, vsetko vyzehlene na puky, doma sterilne, ale ked je mamina (a manzelka) strhana bez chuti do zivota (a bez chuti na sex - vrazda manzelstva), tak je to na prd...
podla mna je v manzelstve dolezitejsi dobry sex ako vydastna vecera, teda aspon u nas doma to tak funguje...
aj dieta oceni skor usmiatu maminu ako sterilne upratanu izbu

zuzi118
20. júl 2011

@mafynka tak to mas naozaj blbe. Dava ti aspon nejake peniaze na domacnost? Z tohto jedneho prispevku co si napisala som si mohla samozrejme spravit nespravny usudok, ale popravde znie mi to trosku ako ekonomicke nasilie. Aby dospely clovek druheho dospeleho cloveka komandoval co moze a co nemoze minut, mi pride naozaj ako jeden z nastrojov tazkej manipulacie. Nehovorim o polozkach v desiatkach alebo stvokach eur, ktore neumerne zatazia rozpocet - tam samozrejme treba konzultovat.

mafynka
20. júl 2011

@zuzi118 nie nedava,,,obcas kupi,ked mu poviem,ze nevychadzam do vyplaty,ze som mala velke vydavky,,,ale to sa vzdy dohodneme,ze mu vratim

lucka1987
20. júl 2011

@maminuska a zabudla si dodat kucharka, obcasna spolocnicka ( na stretka kedy treba ist spolu s mm a vyzerat reprezentativne) priatelka ( mm s apotrebuje i zdoverit , nie len najest a pomilovat sa) a funkcii by bolo este veeeeeela co by som sem mohla napisat..
to iste sa da napisat o chlapoch. ani im to isto nie je lahostajne ako posobia na nas.
dolezite je ako sa citis v rodine ty. si maminou 3 detoch tak ty uz isto vies kedy su stastne, hladne, smutne... vies ich polaskat a podobne a oni sa ti odvdacia objatim usmevom, alebo statsnym vyzorom v tvari. to z teba robi dobru matku. a dobra milenka ci manzelka? kazdy ma ine predstavy o dobrej milenke a manzelke.
netreba sa podcenovat a stavat sa do ulohy akehosi multufunkcneho STROJA .

presne tak ako sa my snazime byt najlepsie matky, milenky, manzellky, a neviem co v jednej osove, tak aj vacsina chlapov sa snazi byt dobrymi otcami, skvelými milencami, a manzelmi... a najlepsie je na tomto, ked to obaja manzelia robia s potesenim jeden pre druheho, nevycitaju si chyby ale chvalia sa a navzajom si pomahaju plnit ulohy , ktore prinasa zivot

a toto nie je z mojej hlavy... toto m kedysi povedal moj mm ked sme sa bavili o manzelstve ako takom.

tilly
20. júl 2011

@mafynka ja teda do toho nevidim... ale na co ti je taky partner??? davaj si pozor, aby ta psychicky nezlozil... 😔

mafynka
20. júl 2011

@tilly uz sa stalo

damiankad
20. júl 2011

@zuzi118 hm..je to divné a zarážajúce ale poznám takých rodín viac ☹ asi dáky nový trend...inak moji svokrovci žili takým štýlom ..ona sa šla zodrať aby utiahla celú domácnosť a dve deti..on mal už aj dôchodok aj prácu (bývalý vojak) a namiesto toho aby jej peniaze dával...celý dôchodok (ako vojak pekná sumička) šiel na účet...že čo ak by sa niečo stalo..je fain myslieť na budúcnosť ale zase žijeme pre dnešok....ja som to nechápala ani nechápem..najhoršie že mm to mal zakorené..ale ja som od pomyslenia že ja utiahnem všetko...rýchlo vyviedla z omylu...a ešte ho aj vyvediem...ked zachvíľu dokončíme domček 🙂
A dokonalé ženy chlapov nudia 🙂 a máloktorej to vydrží dlho...mať všetko naraz ale hlavne psychickú nepohodu...treba robiť tak ako cítiš že je správne...násť si čas na všetko...ale naraz sa nedá...aj u nás platí bud-alebo...ako všade 😉

tea333
20. júl 2011

Podla mna ide o to, byt tym spravnym v spravnej chvili..su dni, kedy som matka, niekedy som dobra gazdynka, ked ma prave na plny uvazok nezamestava maly a mam na to naladu a energiu.ked zas maly spi, a nie som gazdynka, som milenka.Zena vie mat mnoho tvari, a vie sa menit z jedneho na druhe, nemoze vsak byt vzdy vsetkym na 100 percent.
Neviem si predstavit tu zenu, ktora ma male deti, pritom sa sama stara o domacnost, cely tyzden jej muz nepomoze, cely den je v praci, a vecer zaziada "povinnu jazdu", napriek tomu ze vidi, ze zena ma dost... tomu hovorim otrokyna a sluzka..

Ale nebudme sexisti, spravny muz ma tiez mnoho tvari, pracujuci, otecko, muz v domacnosti, ...
Pre mna je partnerstvo o rovnocennosti a neviem si predstavit, zeby muz tiez nemal take funkcie 🙂

damiankad
20. júl 2011

@mafynka ufffffff moja...mať s niekým bábo a ešte toto..moja to akože ty zo svojho živíš aj jeho?? 😨

lucka1987
20. júl 2011

@mafynka 😕 fuuha, no ako tak citam.... uz len poprecitani tvojho prispevku by som od neho utekala co najdalej... ved ste partnery.. ako ze mu vratis peniaze... co je on nejaky cudzi clovek? a ty si na MD to nie je cicanie od neho.. ved z toho co dostanes kym si pri malom sa moc vyskakovat neda.... musim mat ozaj pevne nervy, klobuk dolu pred tebou

tea333
20. júl 2011

@mafynka nepoznam ta, ale tvoja situacia je smutna..pre mna je otec muz, ktory da zene a dietatu prve a posledne.rovnako ako dava zena jemu..

mafynka
20. júl 2011

@lucka1987 no ved prave preto,ze som na MD chodim aj do roboty,,,teraz je sice materska v pohode,,ale uz mi pomaly konci a pojdem na rodicovsky,,co dost asi pociti moja penazenka,,maly nemal ani dva tyzdne a ja som sla do roboty,,,zo zaciatku na dve hodiny do tyzdna,,no posledne na 3 hodiny do dna,,,mam doma male babo,,rano robota,potom hned kolotoc pri malom,,a este mat aj usmev na perach,,nie je to lahke,,,ale tesi ma,ked malemu nieco kupim, ze si mozem povedat,ze som sebestacna,,