Hádky so svokrovcami

19. jan 2023

Ahojte, mame 8mesacne bábätko , manžel pracuje v Nemecku, chodí na týždňovky do prace, ja som s malým doma so svokrom a svokrou. Ci je manžel doma ci ja s malým je dennodenne hádka..nonstop uz to začalo byť také ze svokra mi nadáva,že varím psie žradlo atď. Minulý rok ked sme čakali bábätko tak nás presviedčalA že nemáme odísť do bytu!!! Ze sa nam prispôsobia a omáčky, plakala ze je to veľký dom a mame kde byt!!!!! Minulý týždeň sme kúpili pozemok na jar chceme začať stavať dom,budeme brať úver dá sa to zvládať byt,úver? Mali ste to niekto tak?

simik22
19. jan 2023

Ako my ti máme poradiť , či sa dá zvládnuť byť a úver? Aké máte výdavky , príjmy? Snáď ste natoľko finančne gramotni, keď sa už púšťate do stavby domu, že viete , čo si môžete dovoliť

melanta
19. jan 2023

Nemala som to tak, ale odišla by som. Hneď. Do podnájmu a radšej stavala pomalšie, ako si ničiť život stresom. Možno to nechceš počuť, ale že si v strese je len a len tvoja chyba. Odsťahuj sa a hotovo. My sme stavali dom v 2021, trvalo to 9 mesiacov a to stavala všetko firma, my sme nerobili nič. Takže len ťoľko ak by vám to trvalo, tak by mi nič nestálo za to, aby som žila s dieťaťom v takomto prostredí. Raz by mi niekto povedal, že varím psie žrádlo, v tej chvíli si balím kufre.

hilda08
19. jan 2023

Presne tak ako pise vyššie, odísť hned aj za cenu toho, ze budete dlhšie stavať..ja som tak žila, so svokrovcami, a to sme sa nehádali, nenadávali mi, ale do domu sme šli po roku a pol a bola som najšťastnejší clovek na svete, nemali sme ani dvere vo vnútri, ziadny nábytok, ale chcela som pre svoje dieta klud

mariejenka
19. jan 2023

A odísť k tvojim rodičom sa nedá, do casu?

banalu
19. jan 2023

Aj keby som mala byt na rozkoch v 1izbaku tak by som sa odstahovala!
Ale vy si musite pozriet vase financne moznosti.
Alebo ak sa da zobrat vyssi uver, aby na 1-2-3 roky isiel z toho najom a nemusis sa bat ci ti vyjde (najlepsie dat celu sumu na zvlast poducet, potom ked dostavate a pojdes do prace tak posetrit na mimoriadnu splatku.

autor
19. jan 2023

@mariejenka nemám rodičov 😪 bodaj by tu boli!!!!! Ale čas nevrátim!!!

@melanta no akože je to masaker, svokra sa zdala úplne ako iny clovek, keď sme tu začali bývať, manžel normálne kuká co sa z nej vyklulo, prode z roboty a hneď mi dá robotu, topánky jej čistiť, oprat jej ozehlit a malý na mojich rukách... super 9 mesiacov wow! A aký veľký ak môžem vedieť? No my budeme stavať samy manžel si.chce robiť sám
@hilda08 veru nemôžem sa dočkať!
@banalu asi to bude najlepšie vďaka baby

hilda08
19. jan 2023

Ked chce stavať sám tak urcite choďte do bytu, bola by si cele dni sama u svokrovcov, muž unavený, ked by prišiel domov tak by ste sa len hadali, zničili by ste si este aj vas vztah

sasa1310
19. jan 2023

akože nechápem, vyplakávaš na internete aký ťažký život máš zo svokrou a idete stavať sami? To koľko tam chceš ostať bývať? Vysvetlite mi už niekto, prečo niekto takto trpí dobrovoľne. Však sa vykašlem na celý dom a idem kúpiť "prvý" byt, ktorý bude v ponuke, aby som mala svätý pokoj. To je teraz strašne zlá "móda", hneď na začiatku každý len dom by chcel vlastniť

cecilia29
19. jan 2023

Skúste nájom a pomaly stavať. Stojí vám to za.twn pokoj. Lebo vám to môže narušiť manželstvo

autor
19. jan 2023

@sasa1310 ja nikomu nevyplakavam, nehovorím ze nám ťažký zivot ja sa len pýtam ci to niekto mal podobne, no len nie každý pochadza z bytu a nie každý chce byť v byte, my mame pozemok 2tisic metrový, zahrada pri lesiku, polka pozemku mi ostala po rodičoch a polku sme odkúpili😊
@cecilia29
@hilda08 ďakujem za názor baby 🙂

lentak1223
19. jan 2023

Ahoj, my síce rekonštruujeme, ale komplet, čiže skoro ako stavať nové. Sme zatiaľ v prenájme, zvládnuť finančne to zvládame, ale manžel zarába nadštandardne, ja som na RD. Dom nám robí firma a aj tak sa to už natiahlo skoro na rok. Neviem si predstaviť ťahať hypo aj nájom dlhšie. Takže svojpomocne neviem, či to manžel zvládne, keď aj dom aj robota, ešte aj nájom. Ale držím palce, zhodnoťte si financie, či sa neoplatí aj najať niekoho, lebo aj čas sú peniaze. Čím dlhšie sa vám ťahá stavba, tak ide aj nájom, materiály hore a tak. V takomto prostredí by som neostávala. Našťastie ste len traja, tak možno 1 izbák by tak veľa nestál. Je to na vás😊

sasa1310
19. jan 2023

pre mňa je byt ďaleko lepšia voľba ako bývanie a delenie si súkromia so svokrovcami. A čo máte a nemáte je irelevantné. Bývate u svokry čiže nemáte kde bývať. Pozemok nič neznamená. Sami môžete stavať aj 5 rokov

janetinka27
19. jan 2023

ahoj, odist musite urcite. manzel pojde z roboty a uz ho bude boliet brucho z predstavy, co sa zasa doma deje. odidte hned, zrejme peniaze nejake mate. pred rokom vas prehovarala svokra, aby ste ostali u nich, tak zrejme ste mali vtedy nejaku predstavu ist do bytu ako pises. tak chodte hned do bytu a dobre si rozmyslite co dalej, stavanie svojpomocne vam moze trvat aj viac rokov. prepocitajte si prijmy/vydavky, vsetko drazie, nielen stavebny material, ale aj potraviny, energie. teraz by vam bolo lepsie naozaj aj v jednoizbaku a sen o dome si snivajte osamostatneni.
to, ze mate krasny pozemok, to je sice povzbudzujuce a uz si mozno aj predstavujete, ze zivot tam bude pekny. ale teraz je dolezitejsie, aby ste sa ho toho vysnivaneho domu dozili ako par a nie ako rozideni. drzim palce

stanulienkat
19. jan 2023

A potrebujete mat dom? Nestaci byt? Mali by ste uz davno pokoj. Urobit si dieta bez byvania a potom plakat tiez, nie je ideal.

cecilia29
19. jan 2023

Autorka môj brat napr býva v lacnom najme v staršom dobe. V rámci dediny im to prenajal známy abu FKM nechátral a tiež sa chystá do stavby domu. Aspoň ku to neponáhľa a ten nájom je nízky tak ho to netrápi. Možno mate jielho podobného, kto by prenajal? Alebo aj maličký byť. Za čas to vôbec nevadí, keď je dieťa malé.

autor
19. jan 2023

@lentak1223 manželovi ma kto pomôcť a stavali dom jeho bratovi trvalo im to rok 😊 ako niektoré veci chceme firmu strechu chceme firmu ale keď sme sa pýtali kolko za taky dom velkostne na ktorý máme plány urobený tak chcú za prácu 250tisic plus material, mame nejaké známosti na stavebninach tak sme to naratali o polku menej😊
@sasa1310 nech sa páči vás názor 🙂 ja nemôžem vykonávať moju prácu v byte keďže k tomu potrebujem oddelený vchod, vyhradenu miestnosť atď 😉
@janetinka27 veru moze sa to ťahať dlho s tým bytom budúci rok v maji sme chceli bývať už uvidíme.. ale lepšie odísť lebo vidím ze malý je so mňa už nervózny ako stále penim... áno ta predstava je super
@stanulienkat nie byt nestačí 😊 ja som nemohla otehotnieť, mala som zdravotné problémy snažili sme sa 3 roky, takže sme radi ze nejaké bábätko mame

autor
19. jan 2023

@cecilia29 toto ma vôbec nenapadlo skúsim sa niekde popytat😊

maciatkolulu
19. jan 2023

Takže budete cucat u svokrovcov, lebo však ušetríte a hotovo.... A čo ôk kretne robí svokra zle, okrem toho, že vám poskytla bývanie?

ckocka
19. jan 2023

Bývanie u svokry je výhodné, len tá svokra keby tam koťuha nebývala.

autor
19. jan 2023

@maciatkolulu neviem rajbala si svokre topánky od blata každý raz? Prala jej? Varila? Žehlila a aj tak si ostala pi** co vari psie žrádlo? 😊

sasa1310
19. jan 2023

keby som ostala pi**, tak tam nebývam

marryen
19. jan 2023

Tak choď do podnájmu, keď je tá svokra taká na nevydržanie. Radšej v garzónke ako toto.

mimikarol
19. jan 2023

Buď sa prispôsobis alebo pôjdeš do svojho. Inej cesty niet. Jej dom, jej pravidlá

maciatkolulu
19. jan 2023

Taknpokialntamnsotavas, tak si myslím, že si s tým ok. Mate veľký pozemok, mali ste ho predať a kúpiť malý bytík, alebo riešiť, ako to vám vyhovuje, vám to vyhovuje takto, tak hold. Kde chcete byť, kým budete stavať?

nicegirl369
19. jan 2023

Pytas sa, ci sa da zvladnut platit byt a zaroven uver? To ako aku radu cakas? Zalezi, aky vysoky uver beriete a kolko zarobite predsa.

loginexistuje
19. jan 2023

bud pojdete do bytu a budete byvat sami ale moze sa vam oddialit stavba domu ale budes mat klud a pokoj
alebo trvas na dome a potom ako sa hovori suchaj nohami a musis byt ticho a byvat u svokry

neda sa mat vsetko

janetinka27
19. jan 2023

tak ono podla tvojich dalsich komentarov v podstate teda asi nie je v nicom problem - so stavbou vam pomozu, dom potrebujes kvoli praci, mate pekny pozemok, financne je pre vas lepsie stavat svojpomocne. tak uz len kalkulacku a vypocitat si to, ci to zvladnete.
su aj ine moznosti, ale vy si musite vybrat sami. kazdopadne nech sa vam to podari.

autor
19. jan 2023

@maciatkolulu už sme si poriesili byt🙂 a začneme stavať o 2 mesiace

autor
19. jan 2023

@janetinka27 ďakujeme 😊 nakoniec. Sme boli dnes pozrieť malý bytik vedľa v dedine a asi rám pôjdeme na ten rok 🙂 asi to je tak najlepšie sko riešiť takéto veci

maciatkolulu
19. jan 2023

Inak to je super, stačí jedna téma na MK a problém je vyriešený za jeden deň. 🤣👍