Hádka s mužom

27. máj 2022

Ja už neviem, kto je tu ten blbý. Som na materskej, asi po 4 rokoch som mala možnosť ísť sama, bez deti s kamarátkami na kolieskové korcule. Konečne len tak bez zhonu, bez revu. Muž si zobral dovolenku včera, dnes, ze bude doma. Dnes mal cestovať so staršou za jeho rodičmi. Ale ako včerajšok skomplikoval. So staršou dcérkou sa dohodol, ze ju vezme zo škôlky ešte pred poobednych spánkom, učiteľka mu povedala, ze nech tam je o 11:30. Mne to len ráno oznámil, ze nech sa rýchlo ponáhľam domov, lebo ju treba zobrať. Na to som na neho vyletela, ze prečo by nemohla byt normálne v škôlke tak, ako je vždy, cely deň, či aj ten jediný deň voľna musím mať zničený. Dcérka ma škôlku rada. Odišla som o 10:00 s tým, ze skôr ako o 1. domov neprídem, nech si to rieši on, on ostal pri bábätku. O 12:30 mi volali zo škôlky, ze dcérka čaká už 3/4 hodiny na stoličke, ostatne deti spia a kedy po ňu prídeme. Pre mňa šok. Muž jej sľúbil, muž sa dohol, nezobral ju, ani nedal vedieť, ze nepríde, ani mne, nič. Tak volám mužovi, ze prečo po ňu - nešiel- ze sa mu nedalo a ako mal ísť. Škôlku mame 5 min pešo, tak mu hovorím, ze tak ako ja, dá dieťa do kočiara a ide, pripadne povie môjmu otcovi, ktorý robil na dvore, nech za nou odbehne. Zavolala som do škôlky, ze momentálne sa nedá pre ňu prísť, bohužiaľ, musí ostať tam. Prišla som domov, pýtam sa muza, ze keď už videl, ze je 11:30 prečo to nechal tak a neriešil to, ja som bola cely čas v tom, že všetko prebehlo hladko. Muž na mna vybehol a jeho slovník - že som pi*ca, ja som všetko doje*la a nech ani na neho nehovorim pre moje dobro, je to všetko moja vina, rozplakal sa, začal sa baliť aj veci pre starsiu dcerku a odišli už včera za jeho rodičmi. Ani nedal vedieť, keď pricestovali, cesta je pritom dlhá, ze sa dcérke nič nestalo. Od vtedy spolu nekomunikujeme ani nemám chuť.

nika_val
27. máj 2022

Cele to vlastne bolo o tom že ste si to poriadne nevykomunikovali.. ty si sa zaťahal že neprideš skôr a on si urobil nejake svoje plany ktore potom ani sám nedodržal..
Keby si spolu sadnete pred tým a poriadne si to rozplanujete a dohodnete sa na pevno tak ste sa tomu mohli vyhnuť..
Teraz čo? Budete obaja trucovať ako pubertiaci a nevolať si? Ste dospelí a podla mna keby mu zavolaš a povieš že ťa mrzi to nedorozumenie že ste obaja urobili chybu a nabuduce sa lepšie dohodnete a lepšie si to naplanujete... tak tymto nič nepokaziš 🙂

cubo2
27. máj 2022

Toto určite nie je celý príbeh, on musel byť na teba naštvaný už predtým a toto iba vyvrcholilo.. ale určite nie je normálne robiť takúto drámu len z toho, že sa neviete dohodnúť, kto kedy vyzdvihne dieťa

denissi
27. máj 2022

zrejme je žiarlivý a vadilo mu, že budeš mať "deň voľna pre seba".... iné mi z toho nevychádza. A dobre si spravila, že si neustúpila. Zavolaj jeho rodičom či je všetko ok a kašli naneho nech sa uvedomí, takto by v žiadnom prípade nemal s tebou komunikovať

moze
27. máj 2022

Ano, je to blb, slubil dcere nieco, co nevedel/nechcel dodrzat a hodil celu zodpovednost na teba. Tamtie reci by som mu teda dala dobre vyzrat. Iba by som mu sucho pisala o detoch, ci dobre docestovali.

stanulienkat
27. máj 2022

To je blb.

katka281
27. máj 2022

Nikdy nedovol muzovi aby ta takymto slovnikom castoval...bola to jeho chyba, evidentne nezvladol starat sa o deti ani jeden den. Niektori muzi to nezvladaju...moj ma tiez sem tam obhania, ked niekam idem bez maleho, ale nikdy sa to takto nevystupnuje. Musite si to jedine vykomunikovat. Budes to mat tazke, ked sa chova ako nepricetny. Nezabudaj, ze mas pravo ist niekam bez deti a bez toho aby ta niekto limitoval o kolkej mas prist, obdivujem ta, ze si bola niekde takto az po styroch rokoch.

pribinak
27. máj 2022

Chudá dieťa, sedí v škôlke na lavičke, čaká a rodičia?

thoughtfulweirdo
27. máj 2022

Sorry, ale v tejto situácii je jasný c*c*t on, tam nie je o čom debatovať. Bez ohľadu na to, čo bolo alebo nebolo predtým, nedať vedieť do škôlky a nechať si to odsrat bezmocne dieťa? Čo mu d*blo? Fuj, som sa teraz tak vytočila, že mi to ani nešlo nepisat bez tých vulgarizmov. Toto by bol u nás astronomický prúser, keby niečo takéto môj manžel predviedol. Ale teda to, že si 4 roky nemala možnosť niekam ísť sama samo o sebe dosť vypovedá o kvalitách tvojho manžela 😕

lenka567899
27. máj 2022

Neschopný muž

jaskolka
27. máj 2022

Chybu urobil on

samanta44
27. máj 2022

No keket čo iné sa dá povedať

katarinka89
27. máj 2022

Ako malé deti- každý si dopyte to svoje .....

dzulli1980
27. máj 2022

Najviac mi je ľúto tej malej ... kvôli takýmto zbytočným šarvátkam ... moje ego, Tvoje ego, čie ego je viac ... neviem, žijete spolu, spávate spolu, máte deti a komunikovať neviete ...

jana_eyre_2
27. máj 2022

A to takto z čista jasna ti začal nadávať do *ic, že si všetko pokazila a rozplakal sa? Žiadne problémy doteraz?

marse
27. máj 2022

smutné, že za vašu nekomunikáciu a nedohodu trpí dieťa

ivik4
27. máj 2022

Neschopak hlupy ... boa este aj mna nasral normalne ked to citam 👀

autor
27. máj 2022

Ja som nevedela, ze dcérka sedí na stoličke pri učiteľke a čaká… myslela som, ze je už dávno doma, muž mi nevolal, ze sa mu nedá, hovorím si Ok. Občas zájdem zacvičiť, zase aby som mu nekrivdila, teraz som začala, ale je to všetko časovo limitované. Na jednej strane vidím, ze veľa krst nezvládne byt sám s dieťaťom, na druhej strane sa on tvári, ze to nie je pravda.

autor
27. máj 2022

@jana_eyre_2
On je taký plačlivy typ. Ja som zas opak, znesiem veľa. Oni to majú v rodine, tam sa často plače re mňa z nepochopiteľných príčin

viestta
27. máj 2022

@cubo2 áno, bol nastvany, urazený, dotknutý.... , pretože si matka dvoch detí "dovolila" ukradnúť čas pre seba. Nepredstaviteľna drzosť od ženy, ak si také niečo dovolí. Vyvrsil sa na dcére, na manželke a ešte urazený odišiel a teraz trucuje ako malé decko. Žiaľ, celkom bežný scenár pre mnohých chlapov, ktorí sa zabudli v devatnasom storoci

veroniq85
27. máj 2022

Mna len zaraza ta mentalita toho chlapa ze vie ze uz je cas ist pre malu a on sa na nu vykasle. A preco ? lebo ma na starosti este jedno babo a skolka je 5 minut od domu? To je ako absolutne neschopny prejst s babatkom kusok ku skolke alebo co? A len tak sedi doma a vobec ho netrapi co preziva mala ked tam caka niekde na lavicke? A este to zvali na zenu ktora mala dohodnuty dopredu iny program? Ako nemam pekneho slova.

autor
27. máj 2022

@veroniq85
Mohol povedať aj kľudne otcovi, on tiež chodí po dcerku do škôlky. Bohužiaľ, za veľa môže asi aj výchova. Moja svokra robí všetko, u nich je normálne, ze dospelým 40-35 ľuďom nakladá na tanier, oni si nedpracu ani po sebe keď dojedia, ona po nich umyje. Vrchol bol, keď sme boli u nich, muž nechal špinavé prádlo hodené v kúpeľni na zemi, že však on to nechá na zemi, mama to po ňom odprace a dá oprať. Vo veľa veciach sa, chvála Bohu zmenil, ale na začiatku nášho vztahu som ho musela učiť napríklad ako sa perie v automatickej práčke,(27r.) lebo všetko okolo nich mama robila a stále robí. Čiže jemu teraz bude super doma 😀 to ja budem tá xantipa, ktorá od neho aj niečo očakáva.

sissy27
27. máj 2022

no dve dospelé decká čo sa nevedia normálne baviť a odnesie si to malé dieťa, ktoré za nič nemôže...
V prvom rade sa naučte normálne komunikovať. "Vyletela som naňho, či nemôže malá zostať v škôlke celý deň" - nemala si vyletieť, mala si mužovi normálne pripomenúť, že máš program minimálne do 13:00 a ak nezvláda dve deti, tak ju vyzdvihnete keď sa vrátiš tak ako vždy. Alebo mu povedať, aké má iné možnosti (kočík, tvoj otec...). Snáď si muža za tie roky poznáš a vieš odhadnúť čo je a čo už nie je v jeho možnostiach (o tom, že ty to zvládaš "ľavou zadnou" sa baviť nemusíme, ale nie všetci sme rovnako šikovní na všetko).
Druhá vec, je že muž takýto slovník nech používa smerom k svojim kamarátom a scény nech si tiež nechá pre niekoho iného.
Ale osobne si myslím, že toto bola len špička ľadovca a vy máte oveľa väčšie problémy vo vzťahu ako jeden domotaný deň...

trema
27. máj 2022

Nuz, chlap zostal velmi prekvapeny a vytoceny, ked si neurobila tak, ako povedal - nesla si pre dceru.. podla mna mu o tej 11:30 ani nenapadlo ist po nu, on to povazoval za hotovu vec, ked ti oznamil, ze po nu treba ist, ved si predsa jej matka, tak ju mas na starosti, co na tom, ze sa on dohodol s dcerou aj ucitelkou.. zaujimalo by ma, preco ucitelka volala tebe a nie jemu.. tak ci tak je na vine on a vidim to na dlhy rozhovor

cubo2
27. máj 2022

@viestta ja som to napisal preto, lebo mi pride nerealne aby nejaky muz takto vyvadzal IBA preto, ze manzelka isla na par hodin na korcule.. Ale zjavne aj taki su asi..

dskjhfdlkdjhl
27. máj 2022

Skor ako ste si vyrobili dve deti, mali ste sa naucit komunikovat. Tu nie je jeden vinik.

0silvia0
27. máj 2022

Traja dospeli ludia k dispozicii (plus otec na dvore) a vy si nedokazete zmanazovat jedno ubohe decko v skolke. Zamyslite sa rodicia nad sebou... ale ja by som vulgarneho chlapa nezniesla, toto je za hranicou mojej tolerancie

a_alexandra_a
27. máj 2022

Riešite si každý svoje ego cez chúďa dieťa... a to si hovoríte rodičia 🙈 Nemali ste vykomunikované základné veci, evidentne ste neboli normálne dohodnutí, ty si vypadla a nestarala sa, on mal tiež na háku a koniec koncov si to odnieslo dieťa. Zlyhali ste obaja, tu nie je jeden vinník. On to riadne prehnal, ja by som si nenechala vulgárne nadávať.
Ale predovšetkým, naučte sa komunikovať a neriešte si svoje spory cez úbohé deti

alenamihal
27. máj 2022

Preco zena nemoze mat jeden den pre seba ???Ja toto nechapem u chlapa!!! kua chlap si vybavi volno behom sekundy a zene da vediet z minuty na minutu ..a tu zena mu da vediet dlhu dobu a je este neschopny..mne to pride,ze je ziarlivy a nedoprajny dat svojej zene odych brrrrr..u mna je to chrapun....su to aj jeho decka...nechaj to vychladnut... nech si je pri mamicke ..kukaj na svoje zdravie a netrap sa !!! aspon si zistila,co je za charakter...ako ja hovorim "do konca zivota je to cudzy clovek u mna a aj tak ho nespoznas na 100 % 🙂 CHLAPI SU UZ RAZ TAKY>>> cest vynimkam...

maryetta
27. máj 2022

Zase si to odnieslo dieta.
Moj muz vie ze ked si nieco dohodne on. Je za to zodpovedny on.
Ak on dohodol skolku. A slubil dcerke bola to jeho zodpovednost a bodka. Ak by si bola v nemocnici tak co mas odtial utekat a zachranovat jeho sluby?
Mal by sa k tomu postavit chlapsky a nie este takto reagovat. Jedine ze za tym este nieco bolo.

Kazdopadne nemaj vycitky. On nech sa da naporiadok a buduce neslubuje to co sam nevie vyplnit.

tykat
27. máj 2022

A ked si sa s dcerou o tej 11:30 +10-20min. nezjavili doma tak co si myslel??? Preco ti nezavolal ci sa nieco nestalo? Nechybali ste mu?
Chumaj na n-tu.