Hádka s manželom - čo ďalej?

zdenkakelemanova
22. sep 2020

Ako prvé vám chcem napísať zle spravy a urážky a neviem co si nechajte
Väčšinou sa s manželom hádame koli maličkosťam ale o pár minút sme si OK. No dnes to už bolo veľa. Ako väčšina žien som dosť žiarlivá. Môj manžel to chápal veď kto žiarli ten ľúbi. Dnes sa stala náhodná vec idem do kúpeľne manžel na WC a ja som si išla po nejaké veci. Podotýkam môj manžel sedí na WC aj hodinu. A zrazu manžel úplne výraz aký som nikdy u ňom nezazrela a on ze chod preč co chceš. Vravím mu ved co sa hambis a zrazu kuknem mobil chová a už to začalo hádka pre mobil. No Dopadlo to na takú hádku že po miešali sa do toho jeho mama aj baba V dome krik hádka veliká ešte jak som mu chcela strhnúť mobil menšie kopanice od neho padali a to mi stačilo Vyšla som vonku u kúpeľne manžel o chvíľku vyšiel aj s mobilom a ja som nadávala že proste tu to majú že bol svety a ukazuje sa co robí No on chitil nervy sadol do auta a odišiel. Samozrejme krik od jeho mami babi a Boh vie co.... Ale ja som im to pekne vysvetlila že mám podozrenie už dlhšie a ze dnes sa mi potvrdilo Oni zrazu ved jak sa vrátim porozprávame si s ním Samozrejme svokra babku zastavila aby sa nemiesala a ona to išla riešiť No on jak sa vrátil povedal svojej mamke že z nikom nepíše atď atď no ona už krik na mňa ze som žiarivka a Boh vie co ešte k tomu sa aj babka zamiesla. Išla som do auta po mobil a tam profily bývalých a veľa povymazovaneho. No ale jeho mamka si nedá vysvetliť on už na to nereaguje. Ešte chcem povedať ze svokra nám zakázala ísť na svadbu v sobotu vraj že som ne ľudská že tam budem žiarliť atd
MY UŽ sme boli viac krát v spoločnosti a nič také sa nestalo
No ja momentálne sedím s pol ročným syncekom a rozmýšľam ako ďalej








manžel je v poriadku leziac si

veronikaa006
22. sep 2020

@zdenkakelemanova no v prvom rade to si musíte vyjasniť vy dvaja. Nie je dobré, že sa do vás stará svokra aj babka, takto to nikdy fungovať nebude. Určite ti nemá čo rozkazovať svokra čo máš robiť, či ísť na svadbu alebo nie. Je to váš život a nie jej. Skús sa s manželom ešte raz kľudne porozprávať a vysvetliť mu, že si neželáš aby si vypisovať s inými keď má teba.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
22. sep 2020

@zdenkakelemanova buď mužovi veríš alebo nie. Ak mu veríš, tak nemáš prečo riešiť jeho mobil a sprostosti a keď mu neveríš, tak s ním nemáš prečo byť.

manzelskyporadca
22. sep 2020

@zdenkakelemanova
Dobrý deň,
zrejme viem o aké problémy ide, s podobnými situáciami sa stretávam často. Všeobecne by som odporučil, aby ste sa osamostatnili od rodičov/svokrovcov. Ani keby ste mali najlepších svokrovcov na svete, dlhodobo zotrvávať s nimi v jednej domácnosti ešte žiadnemu páru nepomohlo. V druhom rade odporúčam navštíviť manželskú poradňu, kým to nezájde ešte ďalej zlým smerom, pretože potom je to ešte o to náročnejšie. Žiarlivosť je dosť závažný problém, ktorý, ale je možné riešiť. Tajnostkárenie s mobilom ešte nemusí znamenať hneď niečo zlé, ale môže to k niečomu zlému vyústiť, preto je lepšie to stopnúť skôr než to prejde do niečoho zlého (obvykle žiadosť partnerky/manželky nestačí ako dôvod).

pribinak
22. sep 2020

..,,,...Ako väčšina žien som dosť žiarlivá. Môj manžel to chápal veď kto žiarli ten ľúbi...

Toto mi úplne stačilo, ďalej som ani necitala.
Väčšina žien nie je žiarlivá. A kto lubi ten nežiarli, ale iba lubi.

Vyjasní si vo svojej hlave aký vzťah to vlastne chceš. Lebo toto fungovať dlho nebude

iffushka
22. sep 2020

@zdenkakelemanova Tvoj manžel, ak je normálny, nechápe tvoju žiarlivosť. To totiž zdravý jedinec nechápe a ty by si si mala uvedomiť, že také pocity má síce každý, aké dospelý človek sa s nimi vyrovnáva vo vnútri.
Ale aby som partnerovi vytrhla mobil z ruky alebo on mne povedal, čo chceš, choď preč alebo aby sme sa sácali ako deti na ihrisku, tak to je neprípustné.
Rovnako aby po mne svokra alebo babka kričala.
Keď už tam parazitujete, lebo ste pohodlní sami sa starať, tak sa aspoň správa tak, aby nemali pocit, že ťa treba vychovávať.
A prestaň žalovať na svojho muža materi ako v škôlke.

robin30
22. sep 2020

Vyhladaj pomoc uplne vazne ja byt tvojim chlapom asi ta zabijem nenavidim ziarlivost bud milujes a veris alebo nic z toho,toto co citis ty je obycajna majetnickost nie laska

solange7
22. sep 2020

Kto ziarli ten lubi? Toto si asi hovori kazdy, kto psychicky tyranizuje svojho partnera. Mala by si si skusit kontrolovat tvoju hysteriu. Jednak ziapat a hadat sa pred rodinou je nevhodne. Obzvlast ak nechces, aby sa do vas starali. A narusat sukromie manzela na toalete? To je nonsens.
To si mala taky raus, ze si nemohla pockat kym od tial vyjde? Poviem ti to takto. Lutujem tvojho manzela. Bud sa obaja pokusite o zmier a vyrozpravate si komu co na tom druhom prekaza, alebo sa rozvedte. Ale s inym muzom to nebudes mat ine. Mas velky problem so žiarlivosťou.

beronsche
22. sep 2020

@zdenkakelemanova co sa vlastne stalo? Muzovi vadi, ze vyvadzas kvoli mobilu a kontrolujes mu ho? No bodaj by nie...
Mimochodom ziarli ten, kto ma problem so sebadoverou..

mirage
22. sep 2020

vy zijete spolu so svokrou a jej matkou? muz sedi na zachode hodinu? Kopal ta? Rozni ludia su, ale z tvojho prispevku mi pridete.. nuz jednoduchi.

marticka85po
22. sep 2020

Tolko generacii pokope,to nikdy nevesti nic dobre..kazdy sa do kazdeho stara

queen_mary
22. sep 2020

@mirage presne som hladala to slovo, ako to napisat a neurazit. Pride mi to ako pripad pre Gizku Onovu 😅 ze pobavi aj divakov. Nuz.

komplikovana
22. sep 2020

1. Ak sedi clen domacnosti na zachode, tak mu tam neleziem, v nutnom pripade zaklopem nech si svihne. 2. Mobil sa z ruky nevytrhava, je to jeho majetok, to ze si jeho zena, ti ziadne pravo nepridava. 3. Nikdy netahat do hadky paru, ostatnych clenov rodiny. 4. Kto ziarli ten Nemiluje. 5. Hotove kocurkovo. 6. Vydiskutovat, ze ti rupli nervy, ospravedlnit sa, dohodnut sa na fungovani.

tehulka2011
22. sep 2020

Podľa mna máš mega problém, by som sa s tebou rozviedla na fleku

deti95060810
22. sep 2020

podľa mňa moc kriku pre nič...😉

janinah
22. sep 2020

chudák chlap,ani na wecku nemá pokoj......ešte chvíľu sa tak správaj a vyženieš ho od seba úplne..a tá mama,baba a koho tam ešte máte ti k tomu len pomôžu...celé zlé toto u vás....

asia83
22. sep 2020

@janinah 👍😂😂😂

jaskolka
22. sep 2020

V prvom rade nie všetky ženy žiarlia. Keď manželovi dôverujem, nemám potrebu žiarliť, takže nie, ja neziarlim. Druhá blbosť je, že kto neziarli, neľúbi. Pretože ja ho ľúbim, len nemám potrebu sledovať, kontrolovať, pozerať a podobne. Ďalej hádať sa pred rodinou je ďalšia somarina, vo ste urobili, ukazovať im mobil už úplna. Kopancepri hádke? Ako ste vy takto normálni? To co ste mali za hadku, že ta kopal? S pamätajte sa obidvaja, lebo mi pripadá, že neviete, čo so sebou, ty od šialenej žiarlivosti a on zrejme tiež ideálny nebude. A co sa týka zákazu ísť na svadbu, no prepana, 10 rokov mate, aby svokra vám diktovala, kam ísť a kam nie? Prepáč, nič v zlom, ale vy mate veľmi zvláštne vzťahy a poriadky tam

sasa1310
22. sep 2020

@veronika4495 podľa štýlu písania a života ešte so svokrou a babkou to tipujem tak do 20 rokov, že majú. V takom prípade je dosť možné, že ich svokra a babka živia všetkých troch. Takže niekedy sa tým rodičom ani nedivím, že diktujú. Poväčšinou sa nevedia ani sami o seba postarať, nieto ešte o dieťa.

simca06022011
22. sep 2020

sama si pod sebou pilis konar...

ivca88
22. sep 2020

Môj názor je ten, že keby nič nerobil, tak ti mobil ukáže.
Máte polročné dieťa, tak nemá čo sedieť hodinu na hajzli prezerajúc si ženské .. 🤷

nominativ
22. sep 2020

...no, povedzme si pravdu, keby tam nerobil nic, čo chce zatajiť, tak by jej ten telefón hodil o hlavu, nech si pozrie, keď je vyšinutá...

simca06022011
22. sep 2020

Ako zeny, ja by som tiez neukazala, keby mi vbehol chlap do kupelne, zacal mi trhat telefon z ruky a hysaky chytat. Slahla by som mu po hube a odisla z domu, kym sa neukludni...
A dalsia vec, to ze niekto nieco pozera, znamena co? Dalsia tema kde sa budeme dotahovat o to, ci niekto ma co robit na FB alebo nema, ci niekto moze otvorit nejaku stranku alebo nesmie uz nic, lebo uz ma "dieta" :D

petulda333
22. sep 2020

@nominativ vobec nic zle nemusel robit. Muzov bratranec mal taku priatelku. Ak mu kolegyne napisali na fb k narodeninam tak vyvadzala, ze on ich urcite v praci pretahuje ked mu pisu, alebo ked sa im v meste pozdravil tak hned scena. Su zeny kt ziarlia chorobne a autorka taka zrejme je. Ja si tiez obcas pozriem nejake profily kt mi vyhodi fb, preco nie. Slubila som vernost, nie slepotu. A to, ze mu vlezie na zachod je grc. Ziadne sukromie 🤦‍♀️

krisbar
22. sep 2020

Ja len k tomu "kto ziarli ten lubi". Nie, kto ziarli ma problem so svojim sebavedomim, je to nechutna ludska vlastnost, ktora je toxicka a zabija vztah....a zda sa ze aj ten vas sa uz rozpada...

goodidea
22. sep 2020

@zdenkakelemanova "Podotýkam môj manžel sedí na WC aj hodinu." Nech nesedí toľko na wc...dostane hemeroidy a zarobí si na ďalšie problémy

11iva11
22. sep 2020

Chudák autorka, a to nechcela urážlivé komentáre....

tosomja
22. sep 2020

Mňa keby kopol, či ináč sa má násilne dotkol...z hocijakého dôvodu, už by bol preč, alebo ja. Už by si mohol vypisovať a gazdovať s mamou a babou. 🙄
A to tvoje písanie nemá ani hlavu ani pätu.
Hlavne to "a bohvie čo ešte" ... A tá gramatika,
Treba sa učiť, vzdelávať, pracovať, aby si nemusela byť pod jednou strechou s 5.generaciami.

moonlight1210
22. sep 2020

Rob nieco so ziarlivostou. Nenatieraj si med kolo huby, ze ziarlivost je nirmalna a dokaz lasky.
Nicis sama seba.

Ved pozri teraz.
Keby si tak neziarlila, tak nereagujes hned prehnane. Nenechas to vyhrotit do sceny, hadky, bitky, zatahovania do toho celej rodiny.
Vedela by si mu aj bez toho povedat veci, po ktorych mu chutky na neveru zhorknu na jazyku.
A este sa v klude otocit a nechaj ho na tom zachode soptit samotneho.

ivca88
22. sep 2020

@tosomja súhlas. Kopať ženu čo mu pred polrokom porodila dieťa je naozaj scestné, aj keby bola hysterka.
Ak nič nerobil, mal ju ukľudniť, ukázať mobil, objať a uistiť že ju ľúbi a že vie že to má možno teraz po pôrode ťažké, ale môže mu veriť.

Pokiaľ je hysterická vždy, tak aj tak jej mal ukázať mobil, aby sa ukludnila a potom viesť dlhý monológ o tom, ako im žiarlivosť ničí vzťah a ona musí na sebe popracovať, pretože chce, aby si dôverovali a aby mali spolu pekny vzťah .

On na ňu nazjapal a kopol ju a odišiel... 🤷