Hádka o nový mobil

martinoocka
20. feb 2023

Manžel vybavoval nové paušály keďže sme mali nevýhodné. Pýtal sa ma či potrebujem nový mobil, že sa dá zobrať za pár eurovy mesačný poplatok, hovorím že mne netreba , že radšej zoberieme deťom tablet lebo keď chcú niečo pozerať alebo hrať tak na mojom mobile iba keďže ja som s nimi doma....Po pár dňoch prišiel tablet a nový dosť dráhy telefón ! To si akože objednal manžel k druhému paušálu čo mi ani nespomenul ani že je taká možnosť. Dosť ma to nahnevalo že teda ja som sa zriekla nového telefónu a on si bez váhania objednal a podľa mňa zbytočne. Stále sa obhajoval tým, že to bola výhodná ponuka že škoda to nevyužiť. Obaja máme približne rovnaké cca 2-3 ročne telefóny, on o trochu lepší. Lenže sa na ňom hravá nejakú hru a nejde mu to dosť rýchlo. Dosť som sa naštvala lebo ja by som ten nový telefón využila aspoň v tom, že ma o dost lepší foťák a deti fotím len ja, výlety, oslavy všetko proste , tak by sme mali aspoň lepšie fotky na pamiatku. Tak som povedala že si ten telefón nechám ja teda. Najprv súhlasil a po pár dňoch otočil, že ja nech si kúpim teda nový s lepším foťákom a on si tamten nechá. Ale nemáme peniaze na rozhadzovanie až tak ten foťák lepší nepotrebujem, ale ani on sa nepotrebuje hrať na telefóne ! Kto je podľa vás v práve ? Ja nemám asi nadhľad lebo ma serie tá hra ako taká ....ale hádame sa o telefón ako deti 🤦

dzulli1980
20. feb 2023

Nič v zlom, no strašne detinské ... iné problémy nemáte?

angelous1991
20. feb 2023

Áno ste ako deti . A manžel tiež nemal bez poranenia s tebou si brat telefon o ktorom ste sa nedohodli . Môj je síce tiež na takúto techniku a veľa krát si chcel plniť sny ale vždy sme sa dohodli ako to bude a nešiel mimo rozpočtu a vlastne sme to vždy naplánovali tak že ok budeš mať k Vianociam alebo narodeninám ….

melanta
20. feb 2023

Akože kto je v práve? Ty si nový telefón nechcela. On áno, tak mu ho zoberieš? Lebo keď už máte v rodine nový mobil, tak ho máš mať ty? Ty si na nový mobil nechcela, tak maj starý. On nový chcel, tak ho má. Si ako malé decko. Ty.

0kristina0
20. feb 2023

Horsie ako deti

irusa
20. feb 2023

veď sa ťa opýtal a ty si nechcela

jesenzima
20. feb 2023

Problém storočia 🤦 podľa mňa sa paprčíš zbytočne, nový si najskôr odmietla, a keby si tvoj muž nevzal nový, tak by si to neriešila. Takto to vyzerá, že závidíš....
Inak fakt, ako malé deti ...

veronikaszabova
20. feb 2023

@martinoocka omg... Strasne detinske spravanie 😂😂 moj chlap, ked si chce kupit novy tel, tak si kupy. Nepotrebuje moje zvolenie 😀😀😀 a robit sceny kvoli tel.? Asi sa doma nudis.
Strasne som sa nasmiala 🤦😂

janetinka27
20. feb 2023

@martinoocka ty si nechcela, on chcel. urcite mu ho dopraj. nerozumiem, ved mate 2-3 rocne telefony. ak to bola vyhodna kupa, preco telefon nevymenit?

irusa
20. feb 2023

@janetinka27 ja mám 6 rokov a muž sa ma stále pýta, či nechcem nový...a načo ??? Keď tento mi slúži a ani fotky nie sú super.... popravde som 15 rokov po svadbe a fotky do dnešného dňa som nepozrela
zbytočne vyhodené peniaze

diewcatqoo
20. feb 2023

Ved si povedala, ze ti novy telefon netreba, tak co riesis.. zrazu on si kupil, tak tebe to uz vadi a aj ty chces? Toto robia 3 rocne deti v pieskovisku, ked vidia, ze ak ma niekto lepsiu lopatku ako oni, tak aj oni musia mat bezpodmienecne novu lopatku tiez. Pricom 5 sekund predtym lopatku nechceli ani vidiet.
Neviem si predstavit, ze by som mala zit s clovekom, ktory sa sprava ako 3 rocne decko.

irusa
20. feb 2023

@diewcatqoo ale má dobrého muža..dokonca jej ten telefón chcel požičať

diewcatqoo
20. feb 2023

@irusa jak materskej skolke 🙄

liljana
20. feb 2023

Jeden rok si kupte novy jeden, druhy rok zase iny. Ten co bude mat prave novsi a lepsi, bude vtedy za frajera. 🙂 2-3 rocny mobil by mal stale fotit dobre. Ak nefoti dobre, tak si zle vyberate mobily a potom prerabate na tom, ze uz o 2 roky chcete novy. A kupovat novy mobil na pausal (cize na dlh) kvoli hram, aj ked nemate peniaze. OMG, kolko mate rokov.
Kupuj vzdy top spickove modely, ale 3 roky stare. Za 3 roky klesnu z ceny 1000 eur na 350 eur a fotia stale spickovo, lepsie ako nove lacne.

alenah31
20. feb 2023

to, že je to úplne detinské tu písať ani netreba. Menili ste paušály - množné číslo - hneď by mi došlo, že nebude brať jeden telefón. Pýtal sa ťa či chceš telefón...ty si si myslela, že sám pre seba ho s novým paušálom nebude chcieť? Ty si sa vzdala telefónu kvôli tabletu - ty si sa rozhodla sama, že fotíš všetko iba ty si vedela aj predtým - to je teraz čo za argument. Tak má nový telefón a pôjdu mu na ňom lepšie hry. No a čo? Prečo ti ho má teraz dať? Lebo závisť? Lebo trucujem? Lebo skrátka chcem?

janetinka27
20. feb 2023

@irusa ja som teraz menila po 5 rokoch, ale uz som nosila nabijacku so sebou, inak som bola spokojna. a davam si teraz z neho vyvolavat fotky a je to bieda. ked pise, ze to bola vyhodna kupa, preco by som chlapovi nedopriala, ked ho chce 🙂

777januska777
20. feb 2023

Rozumiem co chceš povedať, ale tak je to tvoja chyba. Telefón si odmietla a muž sa potom rozhodol si ho vziať namiesto teba. Ty si urobila chybu už na začiatku a teraz sa môžeš hnevať tak na seba. Muž sa už na telefón tešil, takže to ze mu ho chceš vziať je od teba velmi zle. Ak si spokojná so svojim telefónom, tak bud a nezávid mužovi, verím, že zas toľko veci si v živote novych nekupuje, aby sa z nich mohol tešiť.

liljana
20. feb 2023

Asi nechodis do prace a si doma. Lebo keby si pracovala a mala vlastny prijem, tak sa nemusis dohadovat s manzelom, ci si mozes kupit novy mobil, ale si ho rovno kupis zo svojho prijmu.

anjelicek26
20. feb 2023

Sama si ho nechcela, tvoja chyba... on si k svojmu pausalu zobral... teraz sa spravas ako zdute decko, ktore vidi, ze surodenec dostal a ono nema (nepotrebuje, nechcelo, ale zrazu mat musi...)

andula1988
20. feb 2023

Ved sa ta spytal a ty si ho nechcela, on si objednal nic natom nevidim…. Predsa si sa mohla spytat ake su moznosti a co sa viac oplati …..
ja s muzom napriklad sa vzdy o tomto normalne dohodneme co sa sa nam vyplati a co nie aby to zbytocne nezatazilo rozpocet a boli sme spokojne obe strany ….

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
20. feb 2023

@martinoocka zober si ten jeho stary, ktory je o kusok lepsi

beata_k
20. feb 2023

Vies co je horsie? Ako sama pises. Nemate penazi na rozhadzovanie a on si kupi novy mobil. Totalna financna negramotnost.

zorkahorka
20. feb 2023

Rad rozhadzuje a dopraje si. Verim,ze moj muz by urobil to iste. Muzi su "uzasni" nakupcovia 🙈

kleopatra114
20. feb 2023

A ja som si myslela , že riešim v manželstve banality … nechcela si , nemáš . On chcel , tak má .

irusa
20. feb 2023

@mamula20 my platíme 45 a zdá sa nám to veľa

jankalukasova
20. feb 2023

Ja tomu asi nerozumiem. Ty si mobil nechcela. On chcel, tak si k paušálu vzal. A ďalej? To, že Ty si nechcela automaticky znamená, že on chcieť nemôže či čo?
Teraz si odutá, lebo on si kúpil a Ty si sa ho veľkoryso zriekla v prospech detí (načo je deťom tablet???) a očakávala si, že on aitomaticky urobí to isté? Veď si mala povedať, že cheš aj Ty a mala by si. Či Tebe Tvoj starý mobil stači len vtedy ak aj on má starý mobil? Keď si on kúpil nový, tak Tebe Tvoj uz nevyhovuje??

kristinapetronela
20. feb 2023

Opýtal sa ťa .iné keby to spraví za chrbtom ..

syslik81
20. feb 2023

ty si telefon nechcela,nepotrebujes ani lepsi fotak ako sama pises tak co sa rozculujes? kto zavaha nezere... v prave je muz a ty si zbytocne nafuknuta..vydrz 2 roky a vezmes si ty az pausal skonci.. alebo si mala dat detom stary telefon a sama si vziat novy mobil....ale ty nepremyslas dopredu da sa vziat aj muzov starsi telefon a fotit s nim .. ci ma alebo nema novy telefon platili by ste rovnako nie..takze sa ukludni muzovi dopraj a nabuduce si zas vezmes ty daco

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymous87
20. feb 2023

@martinoocka coooo? Ty najprv novy nepotrebujes a ked manzel si kupi tak ty uz zrazu potrebujes lepsi fotak? 😆😆😆😆
Aj si sa hodila o zem a zadupkala nozickami? 🙈 jezkove nohy 😆🙏 toto robia deti na pieskovisku, nie dospeli ludia, co vychovavaju deti

danielinaa
20. feb 2023

Chudák tvoj muž mat toto doma. Ak robíš scény pre také prkotiny, pritom v práve je muž lebo ty si mobil nechcela, co budes robit ked pridu vacsie problemy. Vstúpiť do manželstva automaticky neznamená stat sa nesvojpravnym a nemoct sa sam rozhodnúť úplne v ničom ani v takýchto prkotinach ako je mobil k vlastnému paušálu. To by vyzeralo, keby vo chvíli, ako mu ponúkli k paušálu aj tablet aj mobil, co je v dnes dobe bezne, povedal, počkajte, musím zavolať manželke, či mi to dovolí. :D
Ty si totálne nevyzreta a vobec si sa nemala vydávať, len trápis druhých. Najskôr treba dozrieť a potom zakladať rodinu. Manzel neni tvoj majetok a ani gasparko na motuziku ktorého budeš priťahovať ako chceš.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz