Dotieravá svokra

luciah841
25. feb 2023

Ahojte prosím vás o radu. S priateľom žijeme spolu už 5 rokov máme spolu ročnú dcéru,priateľ už otca nemá len matku(moju svokru).Ide o to že odkedy spolu žijeme stále sa hádame kvôli nej,a odkedy je na svete naša dcérka je to ešte horšie.Neustále nás otravuje buď nám píše alebo vyvoláva,robí mi vo všetkom napriek,nedá nám ani dýchať, aj ja aj priateľ sa za ňu hanbíme aj výzorovo (hygiena atď)ale aj kvôli jej povahe, robí jej to radosť keď vie že sa neustále kvôli nej hádame,každého za chrbtom ohovára dokonca aj svojho syna aj mňa.Obmedzili sme s ňou všetky kontakty na 5 mesiacov a žili sme v pohode normálny život bez hádok a teraz znovu je to rovnako.Ja už nevládzem a ani neviem ako ďalej.Priateľovi už celé roky vravím nech si otvorí oči nech vidí že je to zlomyselná žena ale on si to nechce priznať, neustále ju obraňuje,nestojí primne,hocijako ma ona môże uraziť nikdy sa ma nezastane.Prosím poradte ako dalej už som s nervami v koncoch.Ďakujem za každú radu.,😔

nikolka1986
25. feb 2023

Je to jeho matka, nech je aká je, musela by urobiť niečo ozaj strašné aby ju vylúčiť zo svojho života ( nie to, že ohovára druhého syna ) , za celé tie roky nastane v každej rodine situácia, že sa bavia o niekom z blízkej rodiny bez jeho prítomnosti.

deti95060810
25. feb 2023

to vážne chceš od priateľa aby priznal že jeho matka ja zlomyseľná žena?
Vieš ty vôbec čo to pre neho znamená ?
Mala by si troška ubrať a dávať si pozor na vyjadrovanie.
Prepáč, ale mať ťa za nevestu - veru by som neskákala radosťou...

luciah841
autor
25. feb 2023

@nikolka1986 už sme to s ňou skúšali po dobrom ale nedá sa to stále nám robí napriek

miadi
25. feb 2023

Nejak nechapem co ako vam moze co robit napriek. Ved snou nežijete. Pise a vyvolava big deal, Neprehanas ? On vie lepsie ako Ty aka je jeho mama naco ti to mà hovorit stale je to jeho mama .

luciah841
autor
25. feb 2023

@miadi ako napriek? Už sa stalo aj to že večer o pol 12 napisala priatelovi ze nech ide za nou ze je jej zle a po pol hodine odpiše že to pisala z nudy a srandy podla mna to sranda neni nato že má už 45 rokov

luciah841
autor
25. feb 2023

@miadi pred ním sa len hrá na dobrú "akože.. Preto ju poznám viac ako on

roja01
25. feb 2023

Len matka je vzdy matka a priznat si, ze je zla, dotierava, nehygienicka a pod. prinasa pocit hanby a komplexu menejcennosti. Ak dotlacis partnera k takemuto zaveru, asi bude mat komplex na cely zivot. Asi ani ti muzi, ktori sa z podobnych dovodov nestykaju s rodicmi si to v duchu nepripustaju.

miadi
25. feb 2023

Ty mas kolko rokov ? Jeho mama moze mat nejaky psychicky problem. Preto zanedbava hygienu a vola o pozornost. Ale to ze sa hadas s partnerom je aj tvoja vina. Co od neho chces ? On ju nezmeni. Zbytocne sa hadas robis vycitky. Za to aka je ona nemoze on moze len za to aky je on. Ak ju on nechce vymazat zo zivota staci ked si ju nebudes vsimat. Hlavne ak ti vztah vyhovuje a je dobry partner.

miadi
25. feb 2023

Nemozes ju za tych 5 rokov co ju z dialky poznas poznat lepsie ako on za jeho 20-25r ci kolko mà . Len ty k nej mas averziu on ju mà rad Lebo je to jeho mama co ho porodila starala sa onho. Nech je k tebe aka chce k nemu bola za jeho zivot milion x dobra Ved je to jej dieta. Ty mu nemusis otvarat oci on vie velmi dobre aka je len nechce pocut tvoji kritiku. Zbytocne sa hadate.

bajka16
25. feb 2023

To ty nespravíš ale vôbec.
V prvom rade, netlač na svojho priateľa aby zmenil pohľad na svoju matku, je to strašný nátlak. On musí sám zistiť, či jeho matka zlomyselna je, alebo nie. On to nevidí, ani nebude vidieť, pokiaľ nesklame jeho.
A v druhom rade, svokru ignoruj čo najviac to ide. Nastav sa tak, aby ťa už viac nerozhádzala. Chce aby jej syn za ňou letel o pol noci? Nerozčuľuj sa, nech by šiel.
Vecí okolo dieťaťa si musíš zastať sama. Jemne jej ukázať do čoho zasahovať môže a do čoho nie. Kde sú jej hranice. To keď si nespravíš teraz, kým je dieťa malé, bude to len horšie.
Hlavne netlač na priateľa, lebo nakoniec budeš ty tá zlá, lebo matka je matka u mužov duplovane.

andreatytler
25. feb 2023

@luciah841 Ako ta urazila?

nelca0510
25. feb 2023

Tak v podstate to je priatelova mama a nie svokra. Pre teba cudzí človek. Tak s ňou nekomunikuj, nepíš, nestretávaj sa. Dávaj si veľký pozor ako sa vyjadrujes o jeho rodičoch,aj keby to bola pravda. Muži si na to cítilivi,aj keď to nepriznajú a bola by to pravda.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli18
25. feb 2023

Ved s takou mladou svokrou mozes byt kamaratka. A nemyslim si , ze tak mlada zena by zanedbavala hygienu. Ved chodi do prace, sexualne zije. Lenze ty si este nedozreta, mlada,
nechapava a zrejme aj vztahovacna. Nevies vyhodnotit situaciu kvoli svojej neskusenosti.

0silvia0
25. feb 2023

@luciah841 a ty mas nejaku super povahu, ked od priatela ziadas, aby oznacil svoju matku za zlomyselnu zenu? Co ak to raz bude ziadat tvoj zat od tvojej dcery?

terezka1947
25. feb 2023

Nie je to svokra.
No a úprimne,keď matka vychova dieťa a zjavne nie zle,keďže je tvoj priateľ a pre teba je dobrý....a ten priateľ sa za svoju matku hanbí,tak je to smutné.
Nechcela by som mať ani priateľa,nie manžela,kt.sa hanbí za svojich rodičov.
Pokiaľ to nie je nejaký špeciálny prípad.

zmrzlinka2021
25. feb 2023

@luciah841
Ty ju poznas viac ako priatel?

Ved on je jej syn - ty si iba frajerka jeho syna, ani nevesta nie si a ona ti nie je ani svokrou...

Rodicov si treba vazit. Kazdy clovek ma aj dobre, aj neprijemne vlastnosti, ale ludskost spociva v tom, ze prijimame ludi takych aki su.

babulkomale
25. feb 2023

@luciah841 v zivote by mi nenapadlo nazyvat matky svojich priatelov svokrami. A miera ucty tvojho partnera voci tebe sa da vypozorovat aj z toho, ze hoci ste spolu 5 rokov a mate spolu dieta, aj ty si stale len jeho priatelka.

h2
25. feb 2023

🤦🏻‍♀️ Akonáhle som si prečítala prvé dva riadky úvodného príspevku, vedela som, že sa tu hneď nazbierajú komentáre typu "nie je to svokra", "nie ste manželia". Baby, to fakt? TOTO je podstatné? No tak autorka napísala "svokra", lebo je to kratšie, než "mama môjho priateľa". Problém je inde, nie v tom, že to de facto nie je oficiálne svokra. Či keby sa s priateľom zobrali, zrazu by svokra bola milá, príjemná a čistotná?

77daniela77
25. feb 2023

Autorka,uvedom si ze ludi asi tazko zmenis....tak si musis najst sposob ako sa voci nej obrnit,obmedzit s nou kontakt ak ti vadi....muz ked toto vidi ako sa sprava tak si tiez musi s tym nejako poradit ak mu to vadi aby ho uz nezneuzivala.
Tak ako pise predomnou,slovo "svokra" je tu naozaj nepodstatne😎

karolinakr
25. feb 2023

Vieš čo však nech leti o pol noci a rano o 4.00 ku nej, ked sa nudi a zo srandy..este by som ho vysmiala, tak ti treba !! nechaj ho nech sa vymacha vo vlastnej šťave..obrat si to na srandu-lebo prijdeš o nervy

katkine_terapie
25. feb 2023

@luciah841 Ako dalej? Ak je to pre teba tak neznesitelne, nestretavaj sa s nou, nekomunikuj s nou. A nechaj rozhodnutie ako s nou resp. s ich vztahom nalozi tvoj partner na neho. Nemozes od neho chciet, aby obmedzil s nou kontakt, ak to on tak nechce, neciti, je zmanipulovany...cokolvek. To rozhodnutie musi spravit on. Nie ty. Ty mozes riesit iba seba a svoj postoj k nej.

ahhola
25. feb 2023

Reku píšeš o babe 60+ a ona ma 45 ?... znudena vdova 🥀
Jedine prácu, ktorá ju odkrvi...

karolinakr
25. feb 2023

@ahhola a riadny milenec

luciah841
autor
25. feb 2023

@ahhola nerozumiem tomu 60+

luciah841
autor
25. feb 2023

@ahhola tak hej ona pracu nemá len sedí doma a čaká že jej budu peniaze padať z neba

luciah841
autor
25. feb 2023

@oli18 ona ani nechodí do prace ani nikdy nerobila,a sexualne od smrti svojho manžela nežije

oli18
25. feb 2023

@luciah841 si upravila uvodny prispevok? Ved tam bolo uvedene, ze ju vozi do prace.

luciah841
autor
25. feb 2023

@oli18 nie neupravovala som nič ona do práce nechodí a ani som to tam nepísala ze on ju niekam vozí,ako by aj bez auta a vodičského preukazu

ahhola
25. feb 2023

@luciah841 a teda z čoho žije? Keď sa madam neponizuje prácou, potom sa nečuduj, ze vás vysáva z energie ako upir🦇🦇🦇prečo jej zomrel muž?