Doma teplo ako v pekle. Neviem ako to zvládnem do konca leta

28. júl 2024

Ja už nevladzem toto teplo..som len doma doobeda rýchla s babatkom von. Je malé nesedí čiže žiadne hojdanie v tieni ani nič..leží v kočíku a to môže aj doma na podložke..mam “depku” že cele dni doma. Doma teplo ako v pekle..máme klímu používame s rozumom aj napriek tomu nás boli ucho, hrdlo, sopel sem tam. Pes ten to iste tečie mu z nosa.. a to klimujeme fakt slabo..neviem ako to zvládnem do konca leta..viem že to prežijeme ale je to pre mňa narocne, som zimný človek. Milujem jeseň a sychravé počasie a sneh..a viem bude horšie pomoc 😀

zara1996
28. júl 2024

Ja neznášam horúčavy, bývam v paneláku a nemám ani klímu. V byte je teplejšie než vonku 😥 a ja milujem sychravé počasie tiež, najradšej mám silný lejak alebo búrky 😅 ja sa z toho teším. Také búrkové počasie by som brala častejšie. Mňa to dobíja energiou. Leto nemám rada.

simsalabim
28. júl 2024

Nerozumiem, ako klimujete, ked vas boli ucho, hrdlo a mate sopel…. Naozaj 🤷‍♀️ Nieco robite zle. My mame klimu, v kriticke noci ide aj cez noc a nikto nie je chory. Bud mate nastavenu zlu teplotu (nedavno sme boli pri mori, byvali v sukromi a pri prichode nam teta hovori - zapla som vam klimu, nech je vam prijemne - nastavenych bolo 26 stupnov v najjemnejsom rezime, vonku bolo 38).
Ale co sa tyka socialnej izolacie - sucitim. Neda sa ti v parku prestriet deku a v tieni stravit par hodin, zavolat kamosku na piknik?

sisska96
28. júl 2024

@simsalabim ak nesedíme rovno pod klímou, ani nám nič nie je . Máme ju v rohu, takže nefuka priamo na nás

barka1
28. júl 2024

Ak nie si niekde uprostred Zitneho ostrova, tak sa ráno zbal a chod do lesa. Vonku v tieni kde prudí vzduch je ovela lepšie než být zavreni doma a klimou, hlavne ked vám nerobi dobre.
Ja mám 3i starsi byt bez klimy, slnko tam svieti do 20.00, deti do roka a pol od seba a teda taku nehrali, aby sme boli celé léto zavreni doma.

autor
28. júl 2024

@simsalabim máme klímu Wind free čiže ani nefuka priamo na niekoho ale ide cez tie male dierky pripadne niekedy natočíme dohora..ale skratka ten chladný vzduch aj keď klimujeme na 27 stupňov cca zvyčajne nám proste nerobi dobre.. možno sme len citlivejší nemyslím si že robíme zle..áno však kamosku aj rodinu zavolám do parku..to je tak na hodku a potom trčíme doma..som von len ráno do 10:30 cca

autor
28. júl 2024

@zara1996 inak presne aj ja mam rada burky a proste sychravo

autor
28. júl 2024

@sisska96 mne aj v práci bolo aj v dopravných prostriedkoch keď som chodila do prace ešte..nerobilo mi to dobre..proste mať klímu je super ale zároveň aj naprd cele dni ju mam zapnutú.a to neklimuje ani v izbe kde sme ale zvyčajne zapneme vždy vo vedľajšej napr v spálni keď sme v obyvke a naopak

autor
28. júl 2024

@barka1 hm no ja neviem Si to presne predstaviť kedy by som navarila obed najedla sa isla so psom (mam asi 100 rokov čiže mi prejde tak okolo paneláku už) tak neviem si asi predstaviť čo by som robila pol dňa kdesi v lese ..ráno teda doobeda ideme ale poobede kým len prejde do lesa som mokra ako myš..

timilv
28. júl 2024

A zvyknete tú klímu aj čistiť? Manžel ju pred každou sezónou čistí a nebývame chorí ak klímujeme s rozumom. V práci nám ju čistia raz za 2-3 roky a to je každý chorý v čase používania.
Neverila by si ako sa ten filter zanesie za pár mesiacov a to máme doma aj čističku vzduchu...
A k tej prechádzke - my chodievame aj cez teplo (samozrejme mimo obeda). Ak máte dvor, tak je to ideálne -do tieňa, do bazéna, dáš deku na trávu v tieni a hotovo... Kým sme boli v byte chodili sme do parku, alebo proste niekde kde sú stromy. Je tam síce tiež teplo, ale ja neviem byť vnútri zavretá 😂

liz_lemon
28. júl 2024

ako pouzivas tu klimu, ked mas doma teplo, a este aj chora si? u nas ide klima aj v noci, doma mame prijemne

evcagabi
28. júl 2024

A ja sa zase vytesujem, ze konecne nie je take extremne teplo a od rana beham po dome v mikine 😁

bublinka1426
28. júl 2024

esteze je polka leta za nami HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

UZ SA NEVIEM DOCKAT OCHLADENIA

autor
28. júl 2024

@timilv samozrejme každý rok príde firma v maji ju vyčistiť

barka1
28. júl 2024

No tak sed doma a lutuj sa. To je tiez riesenie.
Alebo zbal suchý obed a vyraz von.

autor
28. júl 2024

@timilv ani ja neviem byt doma preto pisem “depka” ale dieťa je asi po mne vrieska v koči cele mokré totálne mláka pod ňou..používam prírodne materiály pod ňu na ňu a proste zuri

autor
28. júl 2024

@liz_lemon veď áno doma máme príjemne preto sme viac doma ako von 😀

autor
28. júl 2024

@bublinka1426 mam to úplne rovnako

bublinka1426
28. júl 2024

ako pisem, uz mame polku leta z anami, pevne verim ze sept bude normalny s 20st. a nie 30tky bleeeee

timilv
28. júl 2024

@autorka tak potom neviem... My mávame bežne klímu aj na 22-23 stupňov s tým že nastavíme režim nech to nefúka na nás a nič nám nie je. Aj deti od bábätka zvládajú klímu bez chorôb
Ja by som nespala keby mám v spálni viac ako 23 stupňov 😅

autor
28. júl 2024

@barka1 pre malú suchy obed ? 😀 začína prikmy..ja sa neľutujem..ja som pisala že len taky výlev (zmenili mi názov témy) proste ľudia čo nemajú radi leto a mega teplo to pochopia

autor
28. júl 2024

@timilv tak to my ozaj klimuje na 26-27 a skratka nám to vadí..nie sme chorí akože na lekára..ale skratka asi nám to nejak vadí..

marianeta
28. júl 2024

Tiež nenávidím a to doslova leto odkedy bývajú takéto brutálne teplé. Mám radšej keď prší ( ale nie zas že dva týždne v kuse 😀) ,je sychravo a sem tam vykukne slnko. Zimy sú u nás na západe už roky bez snehu, na Vianoce plusové teploty aj do 10°© a ak aj spadne pár cm tak do pár hodín je fuč. Chcela by som zažiť také zimy a jesene aké boli keď som bola dieťa.
Môj muz je čo sa klimatizácie týka veľký odporca. Tiež ho hneď hlava bolí alebo má sopel.Doma nemáme a ani mať nebudeme.

lucia13022023
28. júl 2024

Chápem ta. Minulý rok mal syn v lete 5 a 6 mesiacov, vstaval o 5 ráno, poriadne zaspal o 22tej lebo sa budil z tepla, a do toho bal 5x hore v noci. O ôsmej ráno som už kocikovala a hľadala tieň. Bolo to hrozné obdobie, samota plus tie tepla. Žiaľ, radu asi nemám, len prečkať. Už len mesiac a bude konečne lepšie počasie. Ja neviem, leto si užívať neviem, alebo teda horúčavy, keď je vonku plus 30 stupňov. Ak nerátam pobyt pri vode, čo mna nebaví, celý deň byť pri bazéne je strašne nudné pre mňa. Už len mesiac 🤣🤣

babulkomale
28. júl 2024

Úplne ťa chápem, všetko ako píšeš mám rovnako, klímu zo zdr. dôvodov mať nemôžeme, ale mám ju v praci a aj napriek soplu som za ňu vďačná 😁
Doma nemáme až tak teplo, sme v dome, mame bazén. Ale kedysi som bývala v byte 😥
Kamoška si kúpila stropný ventilátor a nevie si vynachváliť. Ja používam stojanový, dám ho ďalej od seba, len aby sa hýbal vzduch.
Držím palce a teším sa na jeseň. Našťastie v auguste už budú chladnejšie noci.

babulkomale
28. júl 2024

@evcagabi 😃 fakt? Ja milujem zimu ale teda nie som zimomriva, my mame aj v zime doma teplotu na tricko a muz je celorocne v trenkach doma 😁

evcagabi
28. júl 2024

@babulkomale aj ja milujem zimu ale milujem aj behat po dome v mikine a konecne som sa toho dockala 😁😁 dnes je u nas len 22stupnov a ja sa z toho neskutocne tesim 😁😁 mohlo by uz ostat takto

mamamasama
28. júl 2024

Nečítam komentare, ale z chladu sa ochoriet neda. Skor by som riesila vasu imunitu, alebo sa pozrela na klimu, ci tam nie su nejake fajnove plesne

lujza123
28. júl 2024

Ja som taký južanský typ, teplo zvládam v pohode, ale teda leto v paneláku bývalo pre mňa vzdy utrpenie. To ani klíma nepomôže, sucho, dusno, proste katastrofa …

Ked to mas takto intenzívne nerozmýšľali ste nad presťahovaním sa? Niekde viac na sever, alebo aspoň rodinný dom niekde v údolí. Ked už chcete ostať byvat v meste kde ste tak aspoň do inej štvrte, napríklad tie staré tehlové bytovky kde je veľa stromov a tieňa, aj to pomôže nieje to všetko také rozpálené ako na klasickom sídlisku

autor
28. júl 2024

@mamamasama ja práveže si fakt nepamatam kedy som bola chora..ani teraz nie som že vyslovene chora ale keď je zapnutá proste kycham a soplim viac 🤷‍♀️ alebo ma boli hlava..muž to ucho môže mať aj z prace/cestovania..a už som pisala klíma je servisovana

autor
28. júl 2024

@lujza123 jasne ja poznám kopec ľudí čo nemajú problém..mňa už boli hlava niekedy keď idem vyložiť prádlo na balkón čo je také teplo (západná orientácia a fakt za tu chvíľku mi vie byt zle) spotena som taká akokeby som bola v saune..určite chceme ísť do domu, ale musíme ešte chvíľku vydržať tu