Doma som za slúžku

basula30
9. nov 2016

Neda mi to nenapisat..sedim pred telkou so slzami v očiach..v dome bordel a je mi z toho zle..pohadala som sa s mm podla ktoreho nic nikdy netreba robit a mne drbe...rano vstavam o 4.. vychystam sa do roboty malu do škôlky..poobede ked o 5 prideme ma caka doma kolobeh ( prat..upratat..atd) muz si sedi na riti a len do nna drbe..pomoc ziadna. A ked nieco tak sa to všetko proti mne tak zvrtne ze ta sprosta som ja..

0silvia0
9. nov 2016

@basula30 veď si sadni na riť aj ty a hraj sa s malou 🙂

mazda2
9. nov 2016

vyser sa moja na vsetko, neupratuj, neumyvaj riad, snad sa mm spamata...mimochodom, kopnut ho do prdele malo...

basula30
autor
9. nov 2016

@0silvia0 asi musim lebo sa zblaznim..

basula30
autor
9. nov 2016

@mazda2 hovno sa spamata..ked tu bude s prepacenim nasrat...si nevsimne..a on nepozna nikoho kto kazdy den upratuje..a ja som chora a pod...

mom311
9. nov 2016

Ja som to tak raz urobila. Je pravda,ze sme nemali este dieta,ale podla mna sa to da aj s dietatom. Nic som nerobila. A ked pisem NIC,tak myslim doslova NIC. Ani nejdem pisat kolko to trvalo,lebo by ste odpadli,ale pomohlo. Prachu a spiny bolo po kolena. Jedneho dna mm vstal,chytil metlu a zacal zamatat. Nepovedala som ani pol slova. Vstala som aj ja a zacala som tiez upratovat s nim. Nekricala som,nevycitala ani nijak nerypala,ale v tichosti som sa pridala. Cely byt sme spolu poupratovali. Traba mat,ale vydrz a kud anglicana. Sadnite si aj vy a urobte len to nevyhnutne pre vas a dcerku. Necakajte,ze to sa to zmeni za par dni,dokonca ani tyzdnov. Pripravte sa na mesiace. Drzim palce.

timea7
9. nov 2016

@basula30 bol takým už keď ste sa spoznali? Mama hotel a on nič? Správal sa takto od začiatku vášho spolužitia a ty si to akceptovala? Potom ťažko čakať od neho nejakú aktivitu 😒 😒 😒 Akým spôsobom sa do teba naváža? Nechaj mu v sobotu dieťa a vypadni na celý deň. Prestaň mu prať, variť, žehliť, skús obmedziť svoju prácu počas pracovného týždňa na nevyhnutné minimum. Nevar, ty a dieťa sa najete mimo domov, muž nech si niečo uloví, upratovanie obmedz na nutné minimum, veď ste väčšinu dňa preč, čo denne upratuješ? Hodiť do pračky a vyvešať, urobiť sebe a dieťaťu večeru (kľudne studenú) a hrať sa s ním bude tvoje maximum. A manželíkovi oznám, že od prvého vám bude raz týždenne chodiť pani na upratovanie, ktorú zacvakáte na polovicu, keď je lenivý zdvihnúť zadok.

juliajulieta
9. nov 2016

Moja známa mala ten istý problém s manželom.Stale jej vyčítal že celý den nič nerobí,rak začala nuc nerobiť.Neprala,beumyvala riadu,nevarila,nevysavala.Proste nič nerobila.Muž rak vydržal týždeň.Keď nemal z akého taniera jesť a nemal čisté veci tak prišiel za ňou a povedal.Nikdy som si nemyslel že je doma toľko práce.Pomohol jej dať všetko do poriadku a teraz jej pomáha bez problémov.Zasa ten môj neznesie keď vstúpi bosou mohov na zem a cíti omrvinky.Je zlý a hundre ale nie na mňa 😃 musíš vydržať neupratovat a uvidíš že to pomôže.

mom311
9. nov 2016

Este so zabudla napisat,ze pocas toho nic nerobenia,ked sa bordel hromadil,tak nezabudol poznamenat,tak mimochodom,ze aka je tu spina a ze by trebalo upratat. A ja na to fakt? Naozaj? Kde? Nevsimla som si? Samozrejme sa odul,ale neurobil nic. Ale ani ja som neurobila. Az pokial neprisiel ten osudny den,ked to uz on nevydrzal ako som vyssie pisala. Kazdy ma hranicu vnimania spiny inde. Muzi specialne nu maju velmi vysoko,ale aj oni sa raz dostanu na svoj limit! TREBA LEN VYDRZAT! 😜

pribinak
9. nov 2016

Moja kolegyna inak velmi jemná duša sa jedneho dna neskutočne nasrala a....neprala, nezehlila, nevarila, nenakupovala
Ľahla do postele a miláčik staraj sa....

Čuduj sa svetu, nikto neumrel od hladu a smädu, muz odrazu vedel variť, prať, žehliť ci dokonca aj sa mu podarilo pozbierať kôpky jeho oblecenia po celom byte

Je to o tvojich hraniciach, kde si schopná povedat a dost!
Neboj sa, nic sa nestane, ked dcera bude mat na večeru 3dni za sebou parky ci praženicu, prezije
Ani svet sa nezrúti, ked pojde v pokrčenom tričku do MS ;)

basula30
autor
9. nov 2016

@juliajulieta ja som typ tvojho muza..preto to je pre mna NIC nerobit velmi tazke :(

basula30
autor
9. nov 2016

@mom311 tak to by tu ozajmuselo byt už nasra.. aby si vsimol..

juliajulieta
9. nov 2016

@basula30 ja som sama taká. Všetko musí byť upratané Každá vec má svoje miesto.Preste taký istý je aj on a vzájomne si pomáhame.Rozumiem ti.Moja mama je slúžka pre môjho oca a brata.No ona ich tak naučila :( Skús nič nerobiť tak ako radili ženy vysie a uvidíš že to s ním pohne. Držím palce.

mom311
9. nov 2016

@basula30 ja viem,ale musis vydrzat. Ja mam asi tu vyhodu,ze ja som v upratovani flegmatik. Spina neutecie,nema nohy,takze je mi lahsie vydrzat dlhsie,aj ked aj mna islo porazit,ked sme sa uz v ten spine topili. 😆

juliajulieta
9. nov 2016

@mom311 skús možno nie tak špinu ako plný práškový kôš,ktory sa nedá zatvoriť alebo rozhádzané veci.Bunda prevesena na stoličke v kuchyni na gauči neupratana deka na stolíku šálky id kávy ...

juliajulieta
9. nov 2016

@mom311 pradlovy kôš ;) zasa mobil píše čo chce

mom311
9. nov 2016

@juliajulieta vsetko z toho bolo. 😄 Ja som to tak jednotna nazvala spina.

mom311
9. nov 2016

@juliajulieta kos na pradlo mam aj momentalne tak prepchaty,ze veci su aj vedla neho,lebo som menila postelne naraz v 3izbach plus oblecenie a akurat robim 3dni 12hodinovky,takze az v piatok sa do toho pustim. Ak od unavy neprespim pol dna,lebo maly ma akurat nocne mory a kazdu jednu moc sa zobudi a krici mama. 😐

angela5
9. nov 2016

@basula30 musis zatat zuby a vydrzat to. Neupratuj, neper, ked si nebude moct vybrat ciste slipy alebo nebude mat cisty tanier v kuchyni, tak mu to dopne. Ceresnicka na torte bude, ked si kazdy vikend vyrazis niekde von s kamoskami trebars aj na celu noc, do rana. Pripadne ho nechaj v tom bordeli a chod na niekolko dni k rodicom. Ale s tym,ze naozaj nenajde jedinu cistu vec, tanier, slipy,ponozky.. Nie, upratovat sice nezacne - ale aspon uz nebude mat sproste komentare a nebudes za tu blbu ty. Lebo bohuzial tu rozhovor asi nepomoze, kedze je to flegmatik a este aj tvrdohlavy. Mam doma to iste tak viem o com hovorim.

angela5
9. nov 2016

@mom311 suhlasim s tebou na 100 %, toto je jediny sposob

imaf
10. nov 2016

Dovoľte, aby som sa vyjadril k tomu ako muž. Toto je veľmi častá situácia v každej rodine. Realita je taká, že to tak často je, ale tiež taká, že ženy to tak vnímajú a pritom to tak celkom nie je 🙂 Muž očakáva, že žena sa o rodinu postará v zmysle starostlivosti o domácnosť. Žena očakáva, že muž donesie do domu financie, aby to mohlo fungovať. Asi sa s tým treba vyrovnať, že to tak je. Predsa len pri aj dosť veľkej emancipácii, úlohy muža a ženy budú stále rozdielne.
Ale pritom obaja očakávajú, že sa budú podieľať aj na tých opačných úlohách. Podľa mňa všetko treba riešiť s citom a nevyvolávať z toho konflikty. Ak sa mužovi nechá raz za čas veľká kopa neumytého riadu, tak ho určite umyje.
Dôležité je, aby rodina trávila čas spoločne niekde vonku na výletoch a pod. Vtedy sa dajú pekne rozdeliť úlohy, ty pripravíš to, ty zas to. Dosť dôležitá je úloha otca pri trávení času s deťmi. Toto si často ženy neuvedomujú, že ony síce varia, upratujú, ale muž je pri tom niekoľko hodín s deťmi vonku a už len to je prínos do domácnosti. Ten čas by mohol napr. stráviť zarábaním peňazí v druhom zamestnaní alebo jednoducho ísť na ryby (blbosť však?)
Treba sa vec pozerať komplexne a nevidieť len to, či dnes muž umyl riad alebo nie. Čo sa týka varenia, sú muži pre ktorých je koníčkom, ale sú mnohí, ktorí to nevedia a variť nebudú. Ženy by si nemali myslieť, že muž sa nedokáže zaobísť bez nich. Sú muži slobodní, rozvedení a nezomrú hladom, ani neskončia na ulici (okrem výnimiek). Nakoniec žena nevarí pre muža, ale pre rodinu, veď jesť chce aj ona a deti.
Chce to trošku empatie.
Ďakujem, že ste sa dočítali až sem.

mom311
10. nov 2016

@imaf ale ono to chce trosku empatie aj z opacnej strany nie? Co ak zena zarobi viac ako mamzel? Aj ked u nas sa to casto nastava,ale stane sa aj take? Vtedy by mal starostlivost o domacnost prevziat muz,lebo zena doniesla domov peniaze? Mate pravdu,ze ziaden muz od hladu neumrie,ale aj tu zenu by potesilo,keby to urobil sam od seba pre rodinu( ako zena navari pre rodinu) a nie po hadke alebo po naliehani zeny.

0silvia0
10. nov 2016

@imaf máš v mnohom pravdu, ale treba sa na to pozrieť od prípadu k prípadu... Aj žena zarába peniaze, často je to rovnako ako muž, niekedy viac, niekedy menej. Napríklad ak bývajú v paneláku, žena príde domov a varí, upratuje. Ak sa muž chopí učenia sa s deťmi, zoberie potomka na prechádzku, je to všetko ok. Ale ak si tento muž sadne za PC a hrajká sa hry alebo chatuje, toto už ok nie je.
My bývame v rodinnom dome, kde je roboty dosť okolo domu, takže nebudem od muža vyžadovať, aby umýval riady, keď vidím, že má furt čo robiť vonku, pritom príde domov z fyzicky náročnej práce.
Aj je to proporčne vyvážené, je to všetko v poriadku, ak jeden vo vzťahu očakáva, že ten druhý sa postará o všetko a ja si budem ležkať na gaučíku, tak toto v poriadku nie je...

ajana1
10. nov 2016

@imaf lenze uz nezijeme vo svete kde muz chodi do prace a zena je doma. Domace prace Sa maju delit na polovicu tak ako vsetko ostatne. Co ak by zena isla s detmi von a muz upratal? To by tiez bolo fer lebo to beriem ze Sa o deti postara ale co ak zena to tiez robi radsej ako pucovat cely dom. Cele je to o komunikacii ale zial v niektorych rodinach to nefunguje ako ma. V takom pripade takyto strajk moze pomoct.

pragmaticka
10. nov 2016

a nemozete sa dohodnut na upratovacke?? u nas bol tiez problem s kazdotyzdnovym upratovanim, proste chlap pomohol, ale nalada na cely weekend bola v prdeli, lebo on neznasa upratovat. Tak mame upratovacku kt. on plati a je po probleme. nastastie si poriadok tym ze obaja pracujeme, vieme relativne celkom zachovat, kym pride pani a vsetko znovu vyluxuje. On vynasa smeti, perie, velakrat aj uprace v kuchyni po veceri ci obede, vyprazdni mycku,urobi nakupy atd...ale proste bud k tomu ma chlap vztah a robi to automaticky ako ten moj, alebo mas smolu..a ak je to ten druhy pripad tak to musi akceptovat ze bud pomoze alebo upratovacka!! Pretoze musi respektovat teba ako zenu co ma rada poriadok v domacnosti. A este ked k tomu aj pracujes, je pochopitelne, ze od neho ocakavas pomoc!Takze bud alebo...

alaguema
10. nov 2016

@basula30 to každý deň perieš a upratuješ? Načo? Doma nie ste od rána do večera. Ak si upratala deň predtým, tak tam na druhý deň nemôže byť bordel. Máte dom, alebo byt? Ja teda neviem...ale my bývame do veľkom dome, máme dve deti, dvoch psov a veľkú záhradu. Periem tri krát týždenne, ale perie práčka, takže to nepovažujem za prácu. Naložím a vyložím práčku, sušičku a potom v rámci relaxu pri filme s mužom poskladáme prádlo. Aj keby nepomohol, nie je to nič náročné. A moje denné upratovanie spočíva len v naložení a vyložení umývačky a večer povysávam kuchyňu a obývačku. To je tak na 20min. Deti si svoju izbu pred spaním upratujú sami. Priebežne občas pretriem umývadlo, wc a vaňu aj cez týždeň, ale to je tiež tak 10min. Dôkladnejšie upratujeme raz do týždňa, obvykle v sobotu a to zapájam aj deti a muža.
K tomu ako sa chová tvoj muž sa nevyjadrím...musíte si to vykomunikovať vy dvaja. Ale mám dojem, že zveličuješ, si možno viac unavená z toho, ako sa on chová, než zo samotnej domácnosti.

meusicka
10. nov 2016

@imaf pekne napisane, ale treba uznat, ze nie kazdy chlap je rovnaky. niektorym nerobi problem zabehnut na nakupy po praci, a nerobi problem zobrat deti von a nerobi problem povysavat. a niekotorym zase hej. zrejme autorka je jedna z tych, co maju ten druhy typ chlapa. ja tiez velmi rada varim, ako ste pisali pre rodinu, ale to neznamena, ze ma nepotesi, ked sa varenia v nedelu alebo v sobotu ujme moj manzel. a ked operem veci a on ich zoberie nahadzat do susicky na pradlo, aj to ocenim. a ze zoberie von deti, a potom pride domov ofucany, lebo ho neposluchaju, no co uz, ale boli vonku. lenze niektorym muzom sa to povedat da a niektorim nie. ono casto skor ide len o to, ze my zeny sa citime byt nedocenene, ze je to brane ako automaticke, ze to vsetko v domacnosti robit musime. ano robit to treba, ale ked muz pride domov tak by mal byt rad, ze zena navarila, popratala a pod, a mal by jej to aj ukazat. netreba nosit kvety a pod, casto by postacilo obycajne objatie a povedat dakujem. ked autorka chodi do prace, prinasa domov aj financny obnos, tak si myslim, ze je pravom nahnevana a sklamana, ze od manzela sa nedocka nijakej pomoci. aj domace prace potrebuju cas, energiu a pod.

simca06022011
10. nov 2016

A co preboha kazdy den upratujes?

simca06022011
10. nov 2016

@imaf bohuzial rozdelenie chlap nosi peniaze a zena sa stara o domacnost vacsinou nefunguje a to je teda hned jedna vec co mi udrela v prispevku do oci.... no a teda z toho vyplyva to, ze chlap moze ocakavat co len chce ;)

sense
10. nov 2016

@imaf v mnohom mas pravdu ale ak zena chodi tiez do prace bez ohladu ci zarobi menej alebo viac urcite nechodi do nej oddychovat tak aj muz by mal doma nieco robit ved je domacnost SPOLOCNA ci? aj dieta je SPOLOCNE tak by sa mali obaja on starat ,zial vo velmi velkom pripade to tak nie je muz ide do rpace a tym jeho uloha v rodine skoncila a zena rano vstane vychysta deti, leti s vyplazenym jazykom do prace, pride z prace a riadi prace vari, venuje sa detom a muz pride a vylozi si nohy lebo jaj som bol zarabat peniaze... ak pride zena s detmi domov a muz sa zacne efektivne venovat detom tak ok zena upratuje , ale nie stylom muz sedi pred telkou a deita sa popri nom hra...

simca06022011
10. nov 2016

@meusicka mojaaaa, to nieee... nam to netreba ukazat ale ked pan tvorstva nehodi ponozky na zem, ale do kosa na pradlo tak mu treba pochvalne ody spievat :DDDDDD Ale ako nic v zlom proti chlapom 🙂)