Doma sa cítim ako na mínovom poli

13. aug 2024

Ani nehľadám žiadne rady, pretože nemyslím, že sa moja situácia dá zmeniť. Doma sa cítim ako na mínovom poli. Keď sa chcem s niečím zdôveriť jediná odpoveď aká ma čaká sú výčitky, hádka a krik. Naučila som sa všetko nechávať si pre seba a potom ma to ťaží. Pre kontext nemám ešte 18 rokov, ale som už na strednej. Nijak si nemôžem úživať život. Nehovorím o tom, že pôjdem na párty, opijem sa a vrátim sa o 5 ráno domov. Keď chcem ísť do mesta s kamarátkami môžem byť vonku do 16:30 čo mi príde vrcholne nefér. Dohoda, kompromis sa samozrejme nedá, pretože zase vznikne len hádka. Dôvod prečo nesmiem byť dlhšie vonku je, že ma vraj unesú alebo niečo podobné. Potom je jasné, že už so mnou vonku nikto chodiť nechce keďže moji rovesníci o 16:30 len vychádzajú z domu. Ja by som toto správanie mojich rodičov aj chápala kebyže robím problémi alebo niečo. Učím sa na 1, 2 naozaj nemôžem povedať, že by som bola zlá dcéra. Samozrejme netvárim sa ako matka Tereza, ale tak… Stále som tá najhoršia. Prinesiem domov 3 to už je koniec sveta. Náhodou si dám kratšie šaty alebo si urobím linky, koniec sveta. To, že mám frajera tak to som sa ani neodvážila naznačiť. Ja len proste chcem normálny život nie toto. Radšej som celé dni sama a nevýchadzam z izby. Potichu odpočítavam dni keď už konečne budem môcť odtiaľto odísť.

lalala2020
13. aug 2024

Sa pripnem📌… je to ťažké, mám dojem, že mňa to ovplyvnilo na celý život

anjelicek26
13. aug 2024

16:30 je absurdný cas😅To ta ani na kruzky nepustia?

autor
13. aug 2024

@anjelicek26 Nie nepustia a ani kvôli tomu na žiadne nechodím.

tykat
13. aug 2024

Uniesť ťa môžu aj o 16:25
Ja by som jednoducho chodila domov trebárs o 20tej, s tým že vždy by som napísala, idem von prídem cca o 20tej. A nech sa deje co sa deje. Toľko by som vydržala, čo ti urobia? Zbijú? Nahlásim na sociálku. Nedajú vreckové? O ďalší dôvod naviac byť z domu na brigáde.

melanta
13. aug 2024

Viac krát som tu na mk čítala, že každá matka vie, čo je pre jej dieťa najlepšie. To je jedna veľká absurdita. Denne sú tu príspevky, z ktorých je zrejmé, že mnohé matky to nevedia. A toto je jeden z nich.
Autorka, mrzí ma, ako žiješ. Ak by som mohla poradiť, tak by som ti radila prestať odpočítavať dni. Prestaň sa tým zožierať. Neprinesie ti to nič pozitívne do života. Skôr naopak. Z domu odídeš zlomená a zatrpknutá. A to nie je dobrá východzia pozícia preto, aby si sa v živote mala dobre. Ak už musíš byť doma, venuje sa niečomu, čo ti môže výrazne pomôcť, keď raz z domu odídeš. Študuj jazyky, čítaj, uč sa. Venuj sa rozvoju svojich zručností a jazykom. Keď konečne odídeš, pomôže ti ľahšie začať práve toto. Držím ti palce, vydrž.

rozculena
13. aug 2024

mám skoro 60 rokov,a nemôžem uveriť tomu,aké sú dnešné matky....toto vychovala moja generácia????? Alebo prečo sú tie matky také tupé?Lebo inak to pomenovať neviem.

timea301196
13. aug 2024

@rozculena veru…

patka06
13. aug 2024

K tvojim rodičom sa nevyjadrujem, lebo nemám slov
Keď nastúpiš v septembri do školy, skús sa hneď porozprávať so školskou psychologičkou /ak nemáte tak s triednou učiteľkou/, aby ako nestranná osoba vysvetlila rodičom, že to takto proste nejde, že ťa príliš obmedzujú.

doriiis
13. aug 2024

Už by ma nebolo pri takýchto rodicoch

petronelag
13. aug 2024

Ja si myslím, že keď nemá ešte 18 rokov, tak je dosť času chodiť po večeroch, nič neujde.

laura164
13. aug 2024

Keď nemáš ani 18 tak by si mohla aspoň do 20 byť vonku cez prázdniny, keďže rodičia asi chodia do práce, aby nemuseli na teba čakať. Ja som takto chodievala, Max do 20 ale cez víkend do 22, potom sa to odzrkadlilo na Tom, keď som šla na výšku, tak som chodievala do rána vonku, čo som predtým nikdy nemohla. Ešte to nejako vydrž, ja by som sa tiež bála o svoju dcéru, asi by som chcela aby mala v mobile sledovanie polohy a aby sa mi ozývala každú chvíľu, ale pustila by som ju 🙂

terina25
13. aug 2024

Kolko mas rokov,preto si to podstatne nenapisala

dudos
13. aug 2024

Možno by som to riešila formou brigády. Takej, kde budeš v kontakte aj s ľuďmi. Zarobíš si vlastné peniaze (môžeš odkladať na možné osamostatnenie sa po dovŕšení dospelosti). Frajer ťa môže odprevádzať domov po jej skončení. Čo určite nebude o 16.30.

rozculena
13. aug 2024

@terina25 napísala....ešte nemá 18,ale je na strednej,tak asi nemá 10

janage
13. aug 2024

Koľko rokov teda máš? Lebo je rozdiel 13, 15, 17 alebo o 2 týždne 18.

because
13. aug 2024

vyrastala som tak,.. jediné co ti môžem odporučiť je co najskôr odísť a hneď potom si pohľadať dobrého terapeuta, ktorý ta dlhoročnou terapiou pracne skúsi preprogramovat.

majka99999
13. aug 2024

Ako moj 12-rocny ide z kruzku 16.30 MHD, zvycajne s kamaratom, co byva v susednom cinzaku, niekedy sam. Domov o 16.30, s kamoskami ked chce byt, nechapem. Moji idu z ihriska v lete kolkokrat po 19ej, ved do 16ej je horuco.Viem, lde su, nie su sami, maju mobil. Uniest ta fakt mozu aj cestou zo skoly o tretej..

@janage necitate nikto? Na strednej je, ale nema 18, takze 15, 16 alebo 17. Tipla by som 16.

1sally12
13. aug 2024

Akokeby som o sebe čítala 🙄 "radšej nikam nechoď jezismaria (a všetci svätí😁) a kedy dojdeeeeš?" Preto som ani nikam nechodila, lebo zas tie ich bojazlivé komentáre počúvať 🙄Raz som prišla domov o pol 9 večer (podotýkam že som chodila na VŠ) - boli sme si so spolužiačkou sadnúť - vraj chceli volať políciu 🤦‍♀️🤦‍♀️ nech po mne pátrajú🤦‍♀️ nedajbože si obliecť nejaké šaty alebo sukňu - niekto ma bude obťažovať🤦‍♀️
Podnes deň keď sa stretnem s M. keď mám náhodou šaty, už sú moc krátke podľa nej🙄 ach som rada že som od toho preč🙏

janage
13. aug 2024

@majka99999 ak išla na bilgval, z 8. roč. a nastúpila tesne 6 ročná na ZŠ a ešte len nastúpi do 1.rocnika (ale uz je na strednej) môže mať kľudne 14. Toľko malo moje dieťa v 9.rocniku.
Ale máš pravdu SŠ som prehliadla.
Tie krúžky mi prídu čudné, až na neuverenie.
Ešte by ma zaujímalo, kde to @autorka bývate? Pri nejakej osade, rizikovej drogovej štvrti, že sa obávajú tak o tvoju bezpečnosť.

ysseba
13. aug 2024

Koľko rokov majú tvoji rodičia?

jozef11111111
13. aug 2024

@terina25 😅

liv1
13. aug 2024

Dievca, bojuj! 😁😁😁

betulinka1
13. aug 2024

Akoby som o sebe citala. V 4 ročníku som mala 18 rokov v zime ale aj tak som nikam nemohla. Po maturite som mohla ist kam som chcela, dokedy som chcela a dokonca mi zaplatili dovolenku s kamoskami ako darcek k úspešným prijimackach na VS. Vydrz. Skus ich ukecat aspon do tej 20:00 hod. teraz v lete. Ja som od 16 brigádovala, takze trosku medzi ludi som sa dostala. Ale po praci som musela byt doma alebo pre mna prisiel otec, ci mama. Samozrejme brigádu mi museli schváliť a dokonca na pohovor so mnou chodila mama 🤣🤣🤣. Potom sa mi tam smiali, ze mama bola so mnou na pohovore 😉. Robila som u nich dve leta a smiali (vedenie firmy) sa aj dalsi rok, za ta co chodi s mamou. Co ja viem, mne to vtedy nedoslo, nebol net v tych rokoch a bola som na tu kontrolu zvyknuta. Ale ked sa zamyslim, tak som nejake kamosky nemala, lebo som bola dost izolovaná, tym padom, ze som nikam nemohla. Mala som jednu taku od 12 rokov, co sme chodili von so psami na prechadzky ale inak nic. Na druhu stranu si myslim, ze som zase az tak o vela neprisla. Na VS som uz mala uplnu slobodu.

lonely66
13. aug 2024

@majka99999 no bacha. ak je na 8-ročnom gymnáziu, tak už aj 12-ročná sa pokladá za stredoškoláčku....

terina25
13. aug 2024

@rozculena nenapisala. Na strednej moze mat aj 15 alebo moze chodit na 8 rocne gymnazium.
Ale autorka nepise uz nic,cize znovu troll na rozputanie vasni

terina25
13. aug 2024
oslo1
13. aug 2024

Moj syn ma 6 rokov a chodi neskorsie zo skoly.
To co je za absurdnost byt o 16:30 doma? Vsak to deti na prvom stupni zs mozu byt dlhsie vonku.
A teraz su prazdniny, teraz mas byt non stop vonku, uzivat si mladost.
Ja byvam v Londyne, sem tam he Tu niekto dopichany ale takychto trafenych rodicov nepoznam.

jozef11111111
13. aug 2024

@terina25 ja som si až neskoršie všimnú príspevok že je na strednej... V tej chvíli keď som to písal aj mňa zaujalo koľko má rokov 😀

liv1
13. aug 2024

@oslo1 podla mna sa tu zase raz troluje 😁

janababana
13. aug 2024

Ah jaj dievca zlate. Nemas v rodine niekoho, kto sa vie o tom s rodicmi porozpravat? Otcova sestra, krstna, hocikto kto ti podrzi stranu? Lebo toto co pises uz je za hranicou