Dokázali by ste žiť s niekym, koho už neľúbite a máte s ním dieťa do 1 roku?

23. máj 2024

Dokázali by ste zit s niekym koho už nelubite, keby v tom bolo dietatko do 1 roku ?

sante81
23. máj 2024

Nie

syslik81
23. máj 2024

nie nedokazala... rodicia idu prikladom dietatu a ja rozhodne nechcem aby raz tak moja dcera zila... takze radsej rozchod a zostat v kamaratskej rodine ako klamat jeden druhemu a vyhovorit sa na dieta

autor
23. máj 2024

@sante81 radšej by si odisla aj keby si mala byt sama na babatko?

hederamonstera
23. máj 2024

Ja by som neodisla. Je to len ze ho nelubis a inak ste v “pohode” alebo este horsie?

autor
23. máj 2024

@hederamonstera mávame lepsie a horsie dni, ale už rok je to veľmi zle. Žiadny sex, neha, pekne slova. Len najnutnejšie + hádky

vilma7
23. máj 2024

V tomto pripade odišla. Alebo skúsila sa porozprávať, poradňa atď.

lucia245
23. máj 2024

Odid, ak máš kam, je to len jedno dieťa, to zvladnes

jarnajar
23. máj 2024

Máte malé dieťa, toto je pre manželstvo najhoršie obdobie. Snažíte sa zmeniť to k lepšiemu, hovorili ste o tom, podnikli konkrétne kroky? Je niektorý z vás "neomylný" alebo ste obaja schopní sebareflexie a práce na vzťahu? Prečo nemáte sex? Dá sa s tým všetkým niečo robiť? Čo znamená, že sa hádate, aké sú príčiny alebo zámienky? To si skús zodpovedať sama pre seba a podľa toho sa rozhoduj.

autor
23. máj 2024

@jarnajar to vsetko trvá už od tehotenstva

jarnajar
23. máj 2024

Chcel to dieťa?

beronsche
23. máj 2024

Ako sa to vlastne stalo, že neľúbiš otca svojho ani nie ročného dieťaťa?
Nežila by som v nefunkcnom vzťahu.
Na druhej strane je tu otázka, či to, že váš vzťah nefunguje je už nezvratný stav.
Lebo s mužom, s ktorým mám dieťa, by som sa najprv pokúsila dať veci do poriadku a až, keby som si bola 100% istá, že som urobila úplne všetko, čo bolo v mojich silách ale, že to jednoducho nepôjde, až potom by som to ukončila.

autor
23. máj 2024

@jarnajar ano, dieta naozaj nie je problem, miluje ho. Problem sme my dvaja a nevieme už spolu viac fungovať

beronsche
23. máj 2024

Teraz čítam ďalšie pribudnute príspevky - nuž skúsila by som sa s ním porozprávať, navrhla by som poradňu. Ak by nebol záujem, trvala by som na to, že mi musí povedať, ako si naše fungovanie predstavuje ďalej ..
A pripravovala sa na najhoršie..
Ono jedno je iste, len jeden z partnerov vzťah zachrániť nedokáže, musia to chcieť obaja..

autor
23. máj 2024

@beronsche ver mi, že naozaj kazdy deň nad tým premyslam. Ale dnes je 8:24 a mame hádku za sebou. Dnes rano mi vykričal, že som v zivote nič nedosiahla a že on je lepsi ako ja. Viem, ze ho už nelubim, ani trosku. Žiadne city k nemu už nemam.

beronsche
23. máj 2024

Nuž, žiaľ, vyzerá to, že on to už má v sebe upratané..
Len nemá gule to riešiť..
Mas kam ísť? Dokážeš vás s dieťaťom uživiť?

anketkarka
23. máj 2024

Tu ide o to aký je človek a otec. Keď máš dieťa je hra na ľúbi-neľúbi zložitejšia. Ak si si úplne istá, že vy kompletná rodina určite nikdy nebudete, tak radšej čím skôr od seba, aby sa bábo nestihlo naviazať na otca. Ak je ale dobrý ocko, tak by som určite nebrala dieťaťu ocka len preto, že ja ho už neľúbim. Píšeš, že sexuálne fungujete. Máte ťažké obdobie. Sú hádky zásadného charakteru, alebo pre prkotiny?

jarnajar
23. máj 2024

Ak sa to začalo v tehotenstve, tak je to možno tým, že sa uvoľnil, získal pocit istoty. Určite by som ale zvážila, čo píšem vyššie, či je možné to zachrániť.

jarnajar
23. máj 2024

No podľa posledného príspevku 8:25 to asi veľký zmysel nemá. Nebola by som vo vzťahu, kde už ide o ponižovanie, pohŕdanie a osobné urážky. Keby to "len" ochladlo, ste nervózni a bežne hádaví, tam to zmysel má, ale toto vyzerá zle.

autor
23. máj 2024

@anketkarka clovek nie je dobrý - to som zial zistila až keď sa nám narodilo dieta. Možno aj ja už veľa veci vidim inak. Pretože pred tým som to nevidela. A sexuálne nefungujeme. Ale otec je dobrý, naše dieta skutočne lubi a pekne sa oňho stara

autor
23. máj 2024

@jarnajar no tiež mi to tak príde, že sa teraz citi tak, že však ja už nemám čo urobiť..

nevenka
23. máj 2024

A on dosiahol co? Moze byt aj prezident zemegule, ale ked si zvysuje ego deptanim matky svojho dietata, tak je uplna nula a aj ako otec stoji za ho**o.
Dobry otec je ten, co si vazi matku svojich deti.
Kolkokrat mi deti povedia daco skarede a hned ich otoci, ale s maminkou sa takto nerozprava a ked nieco maminka povie, tak to plati. Pochvali ma, podakuje, poprosi.
Som doma s prestavkami uz vyse 10 rokov so 4 detmi. Mam 2 VS vystudovane, nemam ziadnu karieru a z pohladu sveta som fakt nic nedosiahla. Ale staram sa a vychovavam 4 deti. Hodnota cloveka nespociva v dosiahnutych uspechoch, clovek ma hodnotu uz z principu...
A este raz, nie je dobry otec, ked Ta ma za nic, to si uvedom.

januska12323
23. máj 2024

Otcom ostane aj po vašom rozchode. Vo vašom prípade nemá zmysel ostávať, práve naopak.

bluka2
23. máj 2024

Ok, vyvyšuje sa nad tebou, láska je fuč, atmosfera doma asi nič moc. Ma ozajstný záujem to zmeniť? Ak nie, určite čím skôr ukončiť, tým lepšie. Dá sa to. Sama som to spravila s polročným dietatom a neľutovala ani raz

jarnajar
23. máj 2024

@nevenka súhlasím, dobrý otec matku neponižuje a nekritizuje. Niekde som čítala, že dieťa do istého veku vníma útok na rodiča ako útok na seba, hoci to nedá najavo, v skutočnosti to podkopáva aj jeho sebaistotu.

betulinka1
23. máj 2024

Musíš si uvedomiť, že to nebude ľahké ale zase ľahšie ako keby malo dieťa 1 mesiac. Ak máš kam ísť tak chod. Daj si zveriť dieťa neodkladným opatrením, to by som podala aj hneď ako by som odišla a priznať výživné. Na nete nájdeš vzory. Ak nemáš kam ísť, musíš vydržať. Nehádaj sa s ním. Vzťah už nezachránis, tak komunikáciu obmedz iba na to, že čo budeme jesť, kto nakúpi, čo dieťa a ako sa má dieťa. Iné s ním nerieš. Pripravuj sa na odchod, naplánuj si čo a ako. Šetri ako najviac vies.

joesvk
23. máj 2024

Určite nejaká poradňa.
Podľa toho, čo píšeš sa mi nezdá, že sa to nedá zachrániť.
Skôr mi len pripadáte obidvaja nezrelí.

dankabetka
23. máj 2024

ahoj, odpoved na otazku je : NIE nedokazala, aj ked dovolim si povedat, ze laska je po " prvotnej zamilovanosti ( 2-3rokoch) potom vedome rozhodnutie cloveka...Mala som vztahy, ktore po kratkom case ( 1,5 a 2 roky), skratka vyprchali..odisla chemia a bolo po vztahu. Preto po mojej skusenosti, si dovolim tvrdit, ze ak ide niekto do manzelstva alebo dietata do 3 rokov od zoznamenia...tak je to obrovsky risk...
Ja niesom ziadny expert, ale na Vas vztah by som sa pozrela racionalne , a to teda kolko mate rokov, ako ste vyzrety na dieta, ako dlho ste boli spolu a ci dieta bolo planovane alebo prislo neplanovane... chlapa si samozrejme nezastavam ( aby to tak nevyznelo) len v tom vztahu su dvaja vzdy... ak ste boli stabilna dvojka, vsetko vopred vykomunikovane, buducnost cca prebrata a dieta zamavalo vztahom ( co teda zamava vzdy .. nech mi rozprava kto chce , co chce... dieta je skuska a poriadna) tak by som sa snazila doma to urovnat, ak je snaha z oboch stran, predsa len tie prve mesiace a roky su napor na psychiku aj matky a aj otca ( nove role v zivote, radikalne zmeny a prisposobenie sa, nevyspate noci)
Ak ale od zaciatku boli problemy v nazoroch, v komunikacii, nesadli ste si uplne, a bola tam len ta " chemia" tak dieta to veru skoro nikdy nezlepsi.
Uz si to preber kludne sama pre seba, aku perspetivu to cele ma a malo pre Vas od zaciatku ale naozaj racionalne ( lebo niektore scenare sa daju az moc dopredu predvidat ).
Samozrejme , nie je vobec pekne matke vycitat, ze nic nedokazala ( ak napriklad nedostala priesor a cas na svoju realizaciu a hned vhupla do materstva napriklad mlada).. toto by ma naozaj mrzelo, ale mna by mrzeli aj hadky " pre nic"
Mozno naozaj zla volba partnera, mozno sa naozaj otocil, mozno zistil, ze ta zodpovednost za dalsieho cloveka je moc a nevie to odventilovat a predychat, nedozrel este na dieta a mozno je to ten typ co rad nahana sukne a ma inu predstavu o zivote ako ty. V tom pripade by som volila odchod( nikdy som od partnera neodisla) ale..... co - to uz viem a nikdy to ta zena nema lahke, neustale dotahovanie sa za dieta, za peniaze, potom nove vztahy na oboch stranach a dieta je niekde stale medzi... tiez to nebude asi lahke pre zucastnene strany..
na otazku som teda odpovedala este hore, a uz len prajem naozaj vela sil v spravnom rozhodnuti pre Vas, zivot je velmi kratky a bez lasky by bol smutny.... rob tak aby si bola stastna 😉

zmrzlinka2021
23. máj 2024

Autorka,

otázka je, či si dotycneho niekedy lubila, pretoze laska sa často zamiena so zamilovanostou a pravdepodobne u teba ta zamilovanost neprerastla do realnej lasky. Predpokladám, ze ide iba o tvojho priatela s ktorým si zrazu otehotnela.
Laska je vsak rozhodnutie, zamilovanost vyprchava, znovu sa objavuje, ale laska je rozhodnutie milovat toho druheho a pre fungujuci vztah musia obaja lubit.

V tvojom pripade však si dotycneho dostatočne nespoznala, zrazu prislo necakane dieta a navysse si stále slobodná zena, tak mozno by bolo lepsie z tohto pseudo vztahu odísť. Dietatko je ešte malé.

zmrzlinka2021
23. máj 2024

@dankabetka Ja som sa vydavala po 2 rokoch chodenia (ziadne spolubývanie, ziadny sex) a myslím si, ze za tie 2 roky som velmi dobre spoznala mojho uz teraz muza. Podla mna skor zakladom je prave ten pevny zaklad vztahu, vela komunikacie, spoločného času a otvorené oči, otvorené srdce. A co je najdolezitejsie - nemat jediny ciel zivota vydat sa, lebo inak som chudera.

gelory
23. máj 2024

Podľa mňa ak v tom nie sú už žiadne city a ozaj sa len hádate, tak nemá zmysel v takom vzťahu stále zotrvávať. Dieťatko všetko vidí, vníma a ver mi, že tie dennodenné hádky sú preňho horšie ako to, že pôjdete od seba. Veľa ľudí zostáva v takom vzťahu len kvôli dieťaťu, ale je to nezmysel. Ak máš kam ísť, tak choď.