Dobrák verzus príťažlivý

munko80
24. sep 2015

Ahojte, chodim sem uz dlhsie, s niektorymi z vas som si uz pisala, ale teraz som sa rozhodla aj ja polozit otazku, resp. diskusiu. Rada si vypocujem vas nazor, radu a mozno osobnu skusenost...
Moj problem je, ze nemam stastie na muzov... mam 35 rokov a som momentalne bez partnera... na strednej som mala prveho frajera, ale ked som odisla na VS, nas vztah sa rozpadol... na VS som mala viacero vztahov, ale nikto na dlhsiu dobu, az v poslednom rocniku som sa zalubila do muza o 9 rokov starsieho, uz pracoval, mal jedno dieta-za slobodna... vyzeralo to vazne, po skonceni VS sme sa aj nastahovali spolu, vsetko bolo ok, zili sme spolu 5 rokov a potom sme sa rozisli, vratil sa ku svojej ex, s ktorou uz medzicasom uz cakal druhe dieta... To uz som mala 29 rokov... kym som sa z toho dala dokopy, tak som mala 30, medzitym som poznavala nejakych muzov, ale s nikym som nebola dlhsie ako par tyzdnov, mozno mesiacov... vsetkych som v duchu porovnavala s mojim ex a vela veci mi na nich prekazalo... nakoniec, ked som mala 31, tak som sa bezhlavo zalubila a po roku chodenia sme sa zobrali... asi pred rokom sa moje manzelstvo rozpadlo, z mojho exmanzela sa stal despota, obhanat ine zeny a nakoniec z neho aj vyslo, ze ani nechce mat deti... a to ja som nezniesla... bol odomna mladsi o 4 roky, takze mal len 27 ked sme sa dali dokopy... boli sme spolu do mojich 33 rokov a potom sme sa rozviedli... ja som ostala sama a bezdetna...
Ale moje byvale vztahy nechcem riesit, moja otazka je ina... totiz ked som bola este na VS, tak som spoznala jedneho chalana, bol o 4 roky starsi, uz pracoval a pomahal mi s diplomovkou... Ale v tom case som bola ja zalubena do toho mojho ex, s ktorym som potom zila 5 rokov... cely cas bol tento moj kamarat pri mne, ked moj vtedajsi priatel nemal cas, tak som sla na kavu, do kina atd. s tymto kamosom... aj ked sme sa s mojim ex rozisli, tak stal pri mne, utesoval ma, venoval sa mi... ale ja som s nim nikdy nic nemala, ani len pusu... bol mi ako najlepsia kamoska v muzskom rode. Nadalej sme sa stretavali, ja som mu hovorila o mojich novych znamostiach... napokon som sa vydala, bol mi na svadbe... pomahal mi okolo svadby, rozvazal zakusky a podobne... no a teraz, ked som sa rozviedla, zasa stoji pri mne, venuje sa mi, chodime von... No aj ja ho mam velmi rada, aj som zacala uvazovat, ci to nedat dokopy s nim, lebo je to fakt dobrak, da sa na neho spolahnut, skratka poznam ho uz vyse 10 rokov... ale... nie je tam z mojej strany iskra... mam ho rada, bola by som smutna, keby nestal pri mne... len ma akosi nepritahuje... myslim ta vasen, iskra tam nie je... A moja otazka je, ci mam v mojom veku spekulovat, zasa hladat pritazliveho muza s iskrou, ale s istym rizikom, alebo to dat dokopy s tymto mojim kamosom? Mam velku dilemu, lebo roky utekaju, tuzim mat deti, rodinu... ale fakt neviem... dakujem za vas nazor.

gladys_07
24. sep 2015

podla mna si z neho robis "z nudze cnost", ak 10 rokov nebolo nic, preco tak odrazu...? Laska je ako prd, ked moc tlacis, bude z toho h**no...Ja by som si nekazila pekne priatelstvo len preto, ze sa momentalne citis sama a biologicke hodiny vyzvanaju. Si si ista, ze on by mal zaujem?

maminuska
24. sep 2015

@munko80 chceš dať niečo dokopy ..chce to aj on ? Aby sa chlap neprejavil za 10 rokov je na pováženie. 🙂

mima89
24. sep 2015

tiez si myslim ze by to nevydrzalo... budte kamarati... ta iskra ako ty hovoris by ti casom chybala... nekaz kamaratstvo...

dominika6
24. sep 2015

@munko80
poviem ti to takto..
ak ti bijú na poplach biologické hodiny,je nefer mať pokusného králika človeka,ktorý pri tebe stál v dobrom aj v zlom mať ho ako konečnú stanicu,alebo záložný plán...
Dám krk na to,že on ťa bud ľúbi,inak by pri tebe nebol v každej situácii,alebo je gay 😀
Moja rada?
skús to na neho,ak pri bozkávaní nebudeš cítiť absolutne nič,na 1,2 3 x proste na deti s ním zabudni...

munko80
autor
24. sep 2015

@maminuska on sa samozrejme prejavil, ja viem, ze o mna mal zaujem od zaciatku, to mi aj povedal... len ja som bola ta, ktora ho stale odtahovala od seba, s tym, ze len kamosi... aj teraz viem, ze ma zaujem, odkedy som zasa ostala sama, tak sme zacali travit cas spolu... Aj sa prejavil, boli tam pokusy z jeho strany, len ja som bola ta "brza"... on aj samozrejme medzitym mal frajerky, ale tiez to nikdy nevydrzalo dlhsie ako par mesiacov... na mojej svadbe bol sam - bez partnerky...

lentilka46
24. sep 2015

natíska sa mi otázka, či si ochotná riskovať tak dobré priateľstvo...myslím si totiž, že žiadny muž by 10rokov nebol len kamarát, ak by chcel byť viac - počas tej doby, ako sa poznáte boli aj chvíle, keď si nebola zadaná a on Ti mohol hocikedy vyjadriť svoj záujem o Teba

munko80
autor
24. sep 2015

@lentilka46 ako som napisala kusok vyssie, boli aj doby, kedy som bola sama... samozrejme, ze vyjadril zaujem... ja vobec nepolemizujem, ci on ma alebo nema zaujem... skor je ta otazka o mne... ci ist alebo neist do takeho vztahu... mne on nie je nesympaticky, prave naopak, aj ho mam rada, len tam nie je to vzplanutie, alebo ako to nazvat... mozno uz ja vymyslam a spakulujem, ale uz dlhsie nad tym premyslam... ☹

maminuska
24. sep 2015

@munko80 neviem ako sa prejavil ale zrejme nie dostatočne. Pretože ako mi povedal manžel muž ktorý skutočne chce určitu ženu ide aj cez mrtvoly.

V každom prípade iskrenie ti je v manželstve na jednu vec... to po čase aj tak vyprchá a z manžela sa má stať najlepší priateľ , opora ... a toto tvoj kamoš preukázal .

horana
24. sep 2015

Tak to s nim skus, za pokus nic nedas 😉 , niekedy to chce len povolit si uzdu, ak bude nuda samo to vyrpcha...
Celkovo to je take, hovori sa ze pritazlivost je do casu, najneskor do staroby, ale vsetko nadherne cas opotrebuje, vnutorne kvality ostavaju. Kolko zien po porode strati na roky chut na sex a ten bujak ktoreho si nasli ako super sexosa si potom najde inu, alebo zena sa trapi ako to ze uz mu nevie a nechce davat, lebo nastavenie sa zmenilo..
Zas nutit sa do sexu s niekym kto ma nepritahuje je tiez nic moc.
Takze vyskusat a byt uprimna k sebe a rozhodnut sa podla toho.
Pre rodinu je vyhodnejsi spolahlivy "Sam" z Pana Prstenov ako nedostupny "Aragorn".
Aj muz si neraz hlada zenu podla toho aku vnej vidi matku pre svojich potomkov, na chodenie vasto sexicu z kozami a ohaknutu vystihy, na manzelstvo aj sedu mysku, ale spolahlivu.

maminuska
24. sep 2015

@horana to si pekne povedala ... aj môj brat povedal že už sa vyskákal dosť teraz ide hľadať matku pre svoje deti . 🙂

nair
24. sep 2015

Nekaz priateľstvo tým, čo nie je, ale teoreticky by mohlo byť, keby si to tak cítila.. Možno to príde samo, a vtedy budeš mať priateľstvo na háku, lebo budeš chcieť viac.. 😉

klarisa23
24. sep 2015

@munko80 urcite by som si s nim nic nezacinala, pokial tam nie je iskra teraz, casom urcite nebude.....a aj tak iskra je vo vztahu potrebna, nie je to len o tom, ze on je dobrak a bol by dobrym otcom.....on ta ma zjavne rad, inak by pri tebe nestal, ale pokial ty k nemu nic necitis, tak ani taky vztah nezacinaj, lebo co ked nahodou po case pride niekto, do koho sa zalubis? Ublizis najmä jemu a maj na pamäti, ze vztah nie je hracka, ktora ked nas omrzi, odlozime ju na policku a kupime si novu.....Priatelmi zostante, ale nemotaj mu hlavu vztahom, ty sama sa na ten vztah necitis, inak by si nezalozila tuto diskusiu....

maminuska
24. sep 2015

Ja po určitých životných skúseniach zodpovedne prehlásim že radšej dobrý kamarát ako manžel a otec detí ako človek pri ktorom to iskrí , ale je nespoľahlivý, nedochvílný ....
Ono láska je po čase tak či tak rozhodnutie ...

klarisa23
24. sep 2015

@maminuska a nemyslis si, ze je to voci tomu chlapovi nefer? Tak on ju bude lubit a ona jeho nie? Nema kazdy clovek pravo na lasku?

maminuska
24. sep 2015

@klarisa23 nefér ? Však napísala že ho má rada. Pre ženu je fajn že je ľubená . Vieš ja som už 21 rokov vydatá s ročnou prestávkou a môžem ti povedať že šteklenie motýľov ti je už po 2 rokoch u prdele. Potrebuješ mať veďla seba človeka priateľa ktorý ta neopustí ani v tom zlom , je spoľahlivý , máte spoločné záujmy, je dobrý otcom ...toto sa v manželstve ráta. Nie iskrenie a motýle v bruchu . A láska v dlhoročnom vzťahu je rozhodnutie.

klarisa23
24. sep 2015

@maminuska mat rad a lubit je velmi velky rozdiel....ja mam tiez kamaratov, ktori su fajn, pomozu, ked treba, vypocuju si ma a su aj dobrakmi, ale vztah s nimi si neviem predstavit....jednoducho vo vztahu je dolezita aj fyzicky pritazlivost, ja som tiez vydata, s manzelom som temer 8 rokov a uz tam tiez nie su motyle v bruchu, ale pritahujeme sa stale....pre muzov je rovnako podstatne, aby boli lubeni ako pre zeny...

maciatkolulu
24. sep 2015

@klarisa23 ale nie je to nefer. Vies kolko manzelstiev je pre vselico ine, len nie pre lasku. Ma ho rada, ma, tak potom podla mna nie je zle to vyskusat. Je vela parov, ktori okolo seba chodili roky a zrazu z toho bola laska. A naozaj radsej spolahliveho manzela a otca ako burlive iskrenie a to aj vselikde inde. To je moj nazor. Niekedy a to najma v pokrocilejsom manzelstve a samozrejme aj veku je manzelstvo najma o kamaratstve ampochopeniu a schopnosti vediet sa porozpravat a to viac ako o nejakom iskreni, ci sexe

klarisa23
24. sep 2015

@maciatkolulu jasne, ved ja sa nehadam, kadzy mame svoj nazor a je uz na samej zakladatelke tejto temy, ako sa rozhodne.....len mi to pride trosku sebecke, ked jeden vo vztahu lubi a druhy nie.....manzelstvo nie je len o pritazlivosti a o sexe, ale ako sa hovori, ked to funguje je to len 20% vztahu, ak to nefunguje tak 80%.

sivula
24. sep 2015

kamaratka tiez vyplakavala,ze sa jej nepodlomili kolena pri priatelovi.Poznali sa od skoly,boli spoluziaci,potom sa dlho nevideli.Prezila medzitym dlhorocny vztah,ktory sa rozpadol pred 30.On sa priplietol potom do cesty,travili spolu cas ako kamarati.Lenže on chcel viac.Pomahala mu zariadovat byt a potom to na nu prislo.Ze by vlastne chcela byt s nim ona,nie ina,ze si vytvarala domov pre seba a nie inu.Ze ho vlastne lubi.Su spolu uz par rokov a lubia sa.Ono to moze prist aj casom.Len musi prist situacia,kedy si to clovek uvedomi.Ani ja som sa nezalubila na prvy pohlad.Sa vzdy smejem,ze az na druhy bozk,

kachita
24. sep 2015

@maminuska Perfektne napisane, pozdravujem brata!

kachita
24. sep 2015

@maminuska Neviem, ake mas skusenosti, ale nieco podobne citim aj ja. To iskrenie casom vyprcha a laske sa da doslova naucit. Neukamenujte ma, ale v nasej kulture je velmi dolezite, aby to medzi partnermi iskrilo, pritom toto by som dala na ovela nizsie miesto.

horana
24. sep 2015

@kachita Takto si vybrala aj kamoska, nahodou mala v dobe ked si vyberala dve znamosti, ktore jej akoby osud prihral v rovnakom case, jedneho atraktivneho vyzorom, ITckara s predpokladom teda aj dobreho zabezpecenia. Druhy bol taky obycajnejsi, nevyzeral nic moc, ani pracu nemal bovie aku, ale tiez o nu usiloval. Ona potom uplne nahodou spadla do vaznych gynekologickych komplikacii vyzadujucich si hospitalizacie a par rokov nevedela na com bude. Krasavec odpadol, cakal sice kym sa vylize, obca doniesol sice drahsi darcek, ale na nejaku pomoc nemal cas ani enegiu, ten obycajny chodil dojemne vzdy po praci do nemocnice, pokecat, podrzat za ruku...a nakoniec to rozhodlo. A aj dalej sa ukazuje v rodine v narocnych chvilach pri detoch ako hlavny klad: spolahlivost. byt si jeden druhemu oporou.

horana
24. sep 2015

Inak nehovorim ze by sme si mali hladat uplne bez interakcie, ale skor ako iskrenie ktore mozme citit aj k nahodnemu idolu aj bez vlastneho pricinenia (pud), by som dala napr. na pachovu stopu, to napovie este viac nez iskrenie, teda bez filtru HA (antika meni toto, vysadit aspon na cas) vonat pot svojho nastavajuceho ako na nas posobi. Ak nas vzrusuje, sadneme si. Ak nie, nebude to ono. Takze ked si zakladatelka nevie rady, nech sa riadi cuchom, ci jej vonia 😉

ullala
24. sep 2015

Ja by som to mozno riskla, teda vyskusala s nim. Brat ho ako kamarata na cely zivot je naivne, takze zivotne priatelstvo tym neznicis. Predpokladam totiz, ak by si jrden z vas nasiel niekoho ineho, tak by bolo po kamaratstve, kedze on je stale pri tebe len kvoli tomu, ze ho to k tebe taha ako k potencialnej partnerke.

maminuska
24. sep 2015

@klarisa23 ako ja nechcem znevažovať tvojich 8 rokov , v žiadnom prípade ale je to ešte málo na to aby človek ocenil hlavne tú dôveru , manželskú lásku , oporu .
Samozrejme to ti môže dať aj partner kde to iskrí .
Len ja so mala prvé manželstvo kde to teda sakra iskrilo , ohňostroje lietali a skončilo katastrofou. Druhého manžela som si vzala doslovne že obchodného partnera ktorého som poznala roky a ktorý ma podržal v tých najhorších situáciách . Motýle v bruchu som teda nikdy nemala , rada som ho mala .
Dnes viem že som urobila ten najlepší krok tak pre seba ako aj pre svoje deti, manžela lubim tou manželskou láskou , je spolahlivý , snaživý , dobrý otec a dobrý manžel. A to je v manželstve dôležité .

kikuska_wedge
24. sep 2015

Základom dobrého manželstva je predovšetkým priateľstvo a až potom príťažlivosť. S mojim najdrahším sme spolu 15 rokov. Ver mi, že vášeň časom vyprchá. Nehovorím, že nie je pre mňa príťažlivý (stále je), ale naše priateľstvo si vážim viac. Ak ti môžem poradiť, tak by som to neriešila takto principiálne. Ak ti je v jeho spoločnosti dobre, skús s nim tráviť viacej čase a uvidíš, čo sa z toho vyvinie.

angua27
24. sep 2015

nečítala som celú diskusiu, tak ak sa budem opakovať, sorry... myslím, že z priateľstva, pevného priateľstva, môže vzniknúť krásny vzťah na celý život. milovať sa dá naučiť.

miadi
25. sep 2015

mozno ta nepritahuje prave preto ze ta chce 🙂 a ze je pre teba taky dobrak..ver tomu ze aj najvacsi dobrak ked je tvoj...tak ta bude vediet aj nasrat aj potrapit ale aj pochopit potesit zneistit atd...dobrak nie je zavada 😀
ten iskrivy romanticky vztah ktory si si vysnivala..si uz raz mala s chlapom co ta opustil a vratil sa k byvalej asi to tak malo byt a teraz je stastny aj ona a maju krasnu rodinku ..ich zivot..ty by si mala najst minimalne tolko..
mna teda od puberty ziadny chlap neohuril modelko milionar ci drsnak stretla som vsetky typy a pacila som sa hociktoremu no ked som stretla mojho muza ohuril ma svojou milotou..velmi pozitivnou energiou.Uplne normalny chlap.. A raz za cas ma vie riadne nasrat a nie je ziadny makkys 😀 musis si vediet vazit aj dobreho chlapa 😀 skus to snim nemas co stratit ak je uprimne kamarat mozete byt cudnym svojskym sposobom kamosi aj ked vam to nevyde.Alebo mu zlomis srdce a nebude ta chciet vidiet Ale to vobec nie je zla alternativa aspon bude volny konecne sa oslobodi od tej lasky co k tebe-neopetovanej citi a bude si moct zariadit zivot s inou.. ak neskusis nezistis..chces byt stastna?kludne bud aj sebecka a experimentuj.On na tu sancu caka uz dlhe roky ma pre teba slabost a mozno ta este prekvapi ako vam to bude iskrit v posteli 😀 vobec ho nelutujem 😀 lutovala by som ho keby ti cely zivot robil len kamosa v casoch nudze..

libka1
25. sep 2015

Ja by som to s nim urcite skusila 😉 Mozno budes sama prekvapena a bude z toho naozaj nieco vazne a ked nie, aspon si nebudes cely zivot vycitat ze si tomu nedala sancu. Ludia si vacsinou vycitaju to co nespravili, nie to co spravili...

maslenka47
25. sep 2015

@munko80 Vztah, ten dlhodoby, nie je len o vasni a iskre. Po roku manzelstva zistit, ze partner nechce deti? To akoze vazne? Hlavne ze tam iskra bola. Chudak ten tvoj kamarat, zasluzi si 100x lepsiu, ako si ty. Niekoho, kto ho nebude brat len ako cenu utechy a bude si ho vazit.