Dnešné problémové vzťahy.

23. feb 2020

Často sa mi zda, ze ste svojich partnerov pred spoloč. životom nepoznali a potom ste prekvapene aký je/nie je. To si začínate s prvým čo príde alebo ako? Často tu tolerujete nadávky, nevery lakomstvo. Ok napr ta nevera sa predvídať nedá. Ale To naozaj ste nevedeli že partner je napr lenivý, neváži si vás alebo lakomy,nevie sa spravat? A to delenie peňazí. Tiež častá téma. Ako si vo vzťahu s človekom, s ktorým sa milujete môžete takto deliť peniaze(a on s vami), domy ,uctya podobne. Nejak sa mi nezdá že každý bol supermuz a takto záhadné sa zmenil. A ak áno prečo ste si s ním robili ďalšie deti?!

ruzasipova
23. feb 2020

Vies co, ludia sa vyvijaju, niektori nie prave najlepsim smerom. Hlavne ine je, ked s niekym iba randis, ste dvaja a potom sa to nejak zmeni, ked pride dieta a niektori chlapi to beru ako obmedzenie slobody.
A este co vadi tebe, inym nemusi, takze by som sa nepozastavovala napriklad nad delenim penazi. A nevera a nadavky su veci, ktore sa vyvinu so vztahom, na zaciatku vobec nemusia byt.

kopytko03
23. feb 2020

Veľa spôsobuje aj direktívna výchova dcér. Keď mama nevie nič iné len prikazovať, zakazovať a buzerovať, dcéra v dospelosti nepozná možnosť kritického rozhodovania, plus uteká k prvému, u koho má pocit že dostáva lásku.
Samozrejme nie sú to všetky prípady 🙂

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. feb 2020

@ruzasipova to som aj písala že ta nevera sa predvídať nedá. Vyvíjajú ale z dobreho chlapa sa náhle nestane zly.
Nad tými peniazmi sa popravde pozastavujem dosť, je to tu dosť časta téma, a mne to naozaj príde nepochopiteľné. Neviem si predstaviť že by som sa na niekoho zavesila a ja zgrlosila a partner aby všetko platil.
Alebo ak je žena na materskej tak tí chlapi by si mali už dávno pred tehotenstvom uvedomiť, že ta žena nebude môcť prispievať toľko ako keď pracovala.

autor
23. feb 2020

@perdulka7 je to smutné keď ľudia musia takto žiť a vo vzťahoch sa trápiť.

cormeum
23. feb 2020

Najväčší problém je v tom, kam sa uberá mentalita dnešnej spoločnosti. Dobro sa považuje za zlo a zlo za dobro, pretože prevrátenosť a skazenosť sa začína v spoločnosti dostávať na úroveň prijateľnosti, teda stávajú sa normou...to nás naučili média, sociálne siete, filmy atď...Nehovoriac o tom, že narcizmus je ako vírus. ,,Rob si čo chceš,,...je epidémia, buď sebec, veď ľudia sú takí, inak nič nedosiahneš... ani v minulosti neboli vzťahy ľahké, nehovorilo sa o tom tak ako dnes, ale to čo sa v tejto dobe deje, ide extrémne cez čiaru.

fineta
23. feb 2020

Velmi vela zalezi od zeny. Rovnako ako dokaze muza sofistikovanym sposobom "prevychovat k lepsiemu," tak si ho dokaze svojim pristupom k zivotu, rodine, domacnosti aj pokazit.

autor
23. feb 2020

@cormeum máš pravdu. Aj v minulosti boli problémy v niektorých rodinách ale zdá sa mi že partneri mali medzi sebou pevnejšie puto a viac držali spolu

autor
23. feb 2020

@fineta inak toto ma vôbec nenapadlo ale niečo na tom bude.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fineta
23. feb 2020

Zena nemoze ziadat od partnera to, co mu sama neponuka. Interakcia musi fungovat. Vela zien tu na forach kyda na muza, ale nech sa zamysli nad objektivnymi pricinami. Mozno vo velkej miere si za to mozu aj samy.

cormeum
23. feb 2020

Len keď si vezmeš, že jak chlap tak aj žena má dnes kopec možností kde a ako prísť k nevere...všetko internet...ženy robia najväčšiu chybu tam, že sa skrášľujú len zvonka...chlapov to samozrejme láka, fyzická krása a potom sa divíme, že si nájde zas ďalšiu a ďalšiu a prečo nie??? pokiaľ ženy nezmenia svoju mentalitu, chlapi budú podvádzať. Pokiaľ i budeme zakladať na fyzickom vzhľade, čo vlastne čakáme? Čo tak pracovať na intelekte a svojej duši...chápeš...

terezka1947
23. feb 2020

Myslim,ze ludia teraz preskakuju fazu chodenia....spoznavania.
A ked aj,tak to chodenie je par dnove,ci skor o fotkach na FB,kde prave su...o pozach.
Aj pocas tejto,spoznavacej fazy je mozne odpozorovat,ci nam ten clovek nazorovo sedi...
Napr.som.prekvapena,ze ludia po.mesiaci,ci dvoch od spoznania s niekym ho beru domov,k rodicom....
Akoze naco?
Mne momentalne chyba u mladych ta "chodiaca" doba.
Nie je zbytocna....prave naopak. Pocas nej je lahsie povedat dotycnemu,prepac,ale nie je to ok.
Casto pocyvam,ze nemame sancu spoznat toho cloveka,az kym s nim nebyvame....ale ano,mame.
Staci mat oci a usi otvorene...a vsimat si. Spravania k nam,k okoliu,k rodicom.doma,sposob rozpravania o blizkych,situaciach....
Jasne,su pripady,kt.si sadnu na prvom rande...dajme tomu.zacnu spolu zit a funguje to do konca zivota.
Ale...
Uprimne,ja skor poznam pary,kt.sa dlhsie spoznavali a zacali spolocny zivot manzelstvom.
A mtslim,ze im to funguje.
Nechcem byt za mudru,no...napriek tomu,ze sa doba zmenila,ludia sa vo vnutri nezmenili. Kazdy tuzi po laske a blizkosti,rodine.
Neuponahlajme nieco,co este nepozname a nehrnme sa,my zeny,do vztahov,kde si myslime,ze nik iny uz nepride,cize rychlo ho uhanajme.
Nic neuzenenie,nic nam neutecie.
To prave pocka,aj vydrzi...a bude si nas vazit.
A toho praveho si budeme a mame vazit aj my.
A dovolme byt muzom,aby muzmi boli.
Lebo ci chceme,ci nie...do velkej miery ten muz,partner je nami vychovavany.

cormeum
23. feb 2020

@fineta Máš pravdu, hlavne nečakať, že chlap sa o nás postará ale radšej pracovať na vlastnej nezávislosti a samostatnosti. Veď aj mužovi sa hockedy môže niečo stať. Ženy by si mali v tomto začať viac dôverovať.

autor
23. feb 2020

@perdulka7 práveže sa mi zdá že sa to celkom vyrovnalo. Mladé baby nevedia upratovať,variť, hospodáriť s peniazmi ,nič nestíhajú ...priorita sú gélové nechty

cormeum
23. feb 2020

hej lebo chcú vyzerať jak the kardashians...ach

evittam
23. feb 2020

Tak ja si myslím, ze vo väčšine podobnych vzťahov je to o tom, že vlastne par mesiacov randime, potom zrazu tehotna tak sup svadba alebo spoločne bývanie a potom precitnutie ze vlastne sa malo pozname. No a potom (bez urážky) zeny jednoduchsieho zmýšľania-ved mozno ked si spravíme este jedno dieta tak sa zmeni.....

autor
23. feb 2020

@terezka1947 veľmi dobrý postreh , ľudia sú menej trpezliví ako v minulosti a všetko chcú hned

terezka1947
23. feb 2020

@evittam a potom je faza....ako ho zmenim.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
23. feb 2020
evittam
23. feb 2020

@terezka1947 A fáza ved to tak ma byt a je to v poriadku. A potom "aj vy máte doma takého"? A cudovanie sa ked napíšeš ze nie a nie je to normalne....

terezka1947
23. feb 2020

A este mi napadlo....dat si poradit,resp.aspon si vypocut nazor rodicov,ci dobrych priatelov na toho potencialneho partnera,ci partnerku. Lebo casto mozu vidiet to,co my nie...aj ked ho nepoznaju. No staci,ze pocuju,vidia ako vztah prebieha,kam smeruje...ako sa my menime.

terezka1947
23. feb 2020

@evittam ano...a mozno posledna z faz,ze...mozes byt rada,ze je taky...

autor
23. feb 2020

@perdulka7 poriešiť ani nič len ma prekvapilo že veľa vzťahov tu a v reálnom živote okolo mňa je o ničom. A dosť často si všímam sebectvo vo vzťahoch,čo ma dosť zaráža.
Keď toto všetko vidím tak naozaj som mala šťastie na muža , máme asi až vynimocny vzťah by som povedala.

montemotherone
23. feb 2020

Vzťah je dynamický proces. Stretnú sa dva rozdielne subjekty a začínajú vytvárať väzby. Vždy to tak bolo, je a asi aj bude. Len dnes sa nad všetkým príliš pozastavujeme, riešime, a hlavne si myslíme, že by to "nejako malo byť " a do tej predstavy sa snažíme veci dostať. Jediné, čím sa dnešný človek líši od toho pred 30 či 100 rokmi je, že nedokáže stav ktorý nastal jednoducho prijať. My sa dnes totiž rozchádzame aj kvôli tomu, že si "v niečom nerozumieme, nezhodneme sa..." bez toho, aby sme komunikovali, s niektorými vecami sa zmierili a zobrali ich tak ako ich život priniesol. Lebo život je aj o bolesti. Nielen o tom, ako sa jej vyhnúť.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
montemotherone
23. feb 2020

@terezka1947 😁 ale no, vždy to bude len ich subjektívny názor. To, aký človek naozaj je, resp. bol, zistí len on sám a to až na konci 😉 Počas vzťahu je totiž prítomná jedna veľká nemenná neznáma a to je LÁSKA. tá dokáže dvoch ľudí spájať, navzájom meniť... to nedokáže predpokladať ani mama, ani babka, sestra... 😉

fineta
23. feb 2020

@cormeum ano, aj to napriklad. Mať svoj nazor a nemenit ho pri kazdej zmene vetra, pevne hodnoty, zodpovedny pristup k rodine, mat svoju pracu, priamociarost, nestazovat sa stale a na vsetko a hlavne starat sa o vztah. Uplnymi malickostami. A treba si uvedomit aj to, ze od sameho zaciatku je dolezitejsie stavat vztah na moralnych kotvach ako na sexe. Normalny chlap, ktoremu podlahne zena okamzite a ide s nim hned do postele si ju predsa nemoze vazit. Ano, som stara skola podla mnohych, chodili sme spolu od 15 (je moj prvy partner a ja jeho prva partnerka). Po 6 rokoch sme sa zobrali, pretoze sme to tak citili (nezili sme spolu a ani u nas neprespaval, to by nam nasi dali 🙏😁). A mali kus pravdy, nie je sa kam ponahlat. Tento rok oslavi nase manzelstvo dospelost - 18 rokov a cakame 3. dietatko. Nebolo to vzdy lahke, boli dni, kedy som mala chut to cele zabalit a urcite aj moj muz. No vzdy sa naslo riesenie a som za to vdacna. Len musia chciet obaja. Je lahke utekat od problemu, hodit vsetko za hlavu a zacinat niekde inde akoze "s cistym stitom" a hrat sa potom na konecne sstastnu rodinku.

simsalabim
23. feb 2020

@kopytko03 ja si myslim, ze nesmierne dolezita je aj vychova chlapcov. Mnohi absolutne nie su zapajani do domacnosti, su hyckani a ofukovani ako pani tvorstva. Do vztahu davaju malo, ale beru vsetko. Mojho manzela svokra naucila vsetkym domacim pracam aj zodpovednosti, vstepila mu moralne hodnoty a za to som jej vdacna. Ja sice syna nemam, vyrastal vsak u nas synovec, ktory je stale pod nasimi kridlami a viedli sme ho podobne. Ma 20, je cestny a svedomity, vie varit, oprat si veci, hospodarit s peniazmi aj sa podelit. Vychovavali sme ho rovnako ako nase dcery. U neho sa neobavam, ze by mi jeho zena v buducnosti prisla nieco vytknut.