Divné správanie môjho priateľa

salonka34
8. dec 2016

Ahojte,
mam vztah, uz asi 4 roky..... 3 krat sme sa rozisli. Ide o divne spravanie mojho priatela. Stava sa mi casto, ze placem. Vie robit vycitky, vela veci zvali na mna, ze je to moja chyba. Vcera sme sa pohadali, chcela som chodit na tanecnu, povedal, mi, ze ked tam pojdem, rozide sa so mnou, ze ci by sa mne pacilo keby chodil on.. Ohladne jeho domu ked nieco umyvam a cistim tak ma zbuzeruje, ze to nie je dobre a, ze sa to ma robit dokladne a ukaze mi jak. Niekedy je vsetko ok, ale niekedy ako keby to nebol on.

Najblizsi clovek je on, kedze s rodinou su tie vztahy chladne. Mam len zopar kamaratok, ale oni sa ozvu tak raz za tyzden,alebo mesiac....a najblizsi je mi ozaj on aj ako rodina aj ako priatel ......s nim riesim vela veci. Mava ,ale vybuchy hnevu, ze zacne vrieskat, potom sa ukludni. Viem, ze ten vztah nie je ok, ani jeho spravanie a viem, ze to nezmenim. Momentalne si hladam pracu a viem, ze toto je zle mam ho rada ako cloveka, rozumieme si, len jemu akokeby chybala empatia. Vcera som si omylom zmazala nejake veci v pocitaci a bola som nestastna, ze to musim znova robit, ze kolko casu mi to zaberie a on, ze on mi s tym pomoze a potom hned ma zacal buzerovat, ze preco som nepozrela nejake veci ktore su potrebne na zariadenie domu a ze cely den aj tak nic nerobim. Vecer sa to vystupnovalo a uz na mna do telefonu vrieskal, ani uz neviem preco. Chcela by som sa od neho odputat, len nemam nikoho ineho len jeho. A komunikujem hlavne s nim kazdy den. Aj to, ze som bez prace a s rodinou nekomunikujeme, ani sa nezdoverujeme. Ako sa vymotat.

sykorkauhliarka
8. dec 2016

si dospela chyt situaciu do vlastnych ruk a ked chces odist odid vsetko sa da len treba chciet

luciannka83
8. dec 2016

ja mám doma niečo podobné. A poviem ti, že keď to teraz nieje ideálne, tak sa to nikdy nezmení. Stále ťa to bude trápiť. Ak ti to vadí, tak sa s ním rozíď, aby si potom neľutovala ako ja, že som to mala skončiť na začiatku ešte jak som bola mladá, slobodná, bezdetná. Nič sa nezmení ani svadbou, ani deťmi!!!!

liesik
8. dec 2016

keď už je to teraz tak tak už sa to bude vekom len stupňovať. Teraz ešte máš šancu odísť. Len si musíš uvedomiť, že ty nie si odkázaná na neho. Možno sa zbadá, keď mu povieš, že ťa len trápi a podobne-

juraj3333
8. dec 2016

nekde som cital ze o takych ludoch sa hovori ako o upiroch stale ta bude vyuzivat a ked sa podvolis budes ho posluchat na slovo a triast sa ak ho nahodou neposluchnes, odid od neho , ziskas sebadoveru a kamaratov a kamaratky urcite najdes, rataj s tym ze ked s nim skoncis bude sa snazit aby si sa k nemu vratila, bude prosit atd, ignoruj ho a za ziadnych okolnosti sa k nemu uz nevrat

madamcoco
8. dec 2016

@salonka34 zlaticko, s takym podobnym blbcom som aj ja kedysi chodila.. Bola som mladucka, cca 20r.som mala.
Tiez mal podobne vykyvy + chorobnu ziarlivost.
Ale ked som si raz v lekarni kupila nejake vitaminy, moj milovany mi oznamil, ze si nezela aby som brala take veci.. (nepochopila som to vtedy) no a z milovaneho sa stal ex a bol pokoj.
To je podobne ako s tou tvojou tanecnou.
Teraz to mozno vnimas, ze mas len jeho.
Skus ho kopnut do zadnice, prihlasit sa na tu tanecnu a zrazu ziskas novych kamaratov.
Mozno aj novu lasku.

lilyianka
8. dec 2016

@juraj3333 ja sa ti divim,ze si s nim....uz len z toho tvojho popisu....ved on len vrieska,buzeruje a komanduje....mne by to velmi vadilo....bud si s nim sprav poriadky a ked to nepojde tak prec od neho....a 3x za 4r ste sa rozisli....co he toto za vztah???

pribinak
8. dec 2016

Co ta pri nom drzi?

juraj3333
8. dec 2016

urcite nie, ver mi ze som prezil vela zleho nieco podobne som zazil ale z inej strany , nejaky cas som robil absolventsku prax na socialno pravnej ochrane deti a tam sa manzel tak spraval ako k zene aj k detom a dana rodina bola poziadat dane oddelenie ci im moze pomoct, ty si este mlada a nemas deti ver mi ze s takym ani nechci, si pametam ked tam prisla ta zena prosit o pomoct normalne sa triasla

bodka70
8. dec 2016

@salonka34 , ty si sen každého tyrana a manipulátora!!! Submisívna, nesebavedomá, plachá, bez podpory rodiny či priateľov... Takú každý veľmi ľahko presvedčí, že ako strašne ho potrebuješ, bez neho by si bola na svete sama, on je ten, čo ti ukáže cestu, čo ti ukáže, čo všetko máš na sebe zlepšiť a ako čo máš robiť a nerobiť, aby si si "zaslúžila" jeho podporu.

No čo ti na to povedať, pozbieraj zvyšky rozumu a odvahy a hľadaj v iných vodách. Ale najprv veľmi veľmi popracuj na sebe, inak je véééľmi pravdepodobné, že natrafíš na podobného... 😝-

lubkavargova1
8. dec 2016

No ano si bez prace, byvas a zijes unho...takze chapem. Ty ho nelubis, ty lubis to ze mas kde byvat a ma kto sa o teba postarat..keby ze ta kopne do vrtule, tak si totalne na dlazke. Ale ze totalne....ako prvy krok: hladat-hladat pracu a pomalicky sa osamostatnovat.

salonka34
autor
8. dec 2016

@juraj3333 tak ja sa ho niekedy zacinam bat..........akokeby boli dvaja jeden dobry a druhy zly......stalo sa, ze rozbil nejake veci v amoku...ja sa len bojim tej samoty...ked sme sa prvy raz rozisli a to som bola tiez bez prace bolo to velmi tazke uplne sama bez rodiny a podpory, nikoho.

juraj3333
8. dec 2016

som vedel ze som ten clanok o upiroch niekde videl poslem ti to v sprave bo je to dlhe kukni si to presne to sedi nanho, co najskor od neho prec lebo este vela preplaces pri nom

xstelinka
8. dec 2016

@salonka34 Len s nim ostan a o par rokov,ak budes mat stastie, ujdes aj s vasimi detmi do krizoveho centra.V tom horsom pripade ta zahlusi.

salonka34
autor
8. dec 2016

@lubkavargova1 nebyvame spolu.

juraj3333
8. dec 2016

tiez nechapem niektorych vcera tu jeden skoro zbil svoju priatelku len za to ze mu nestihla navarit, hned sme s kamosom vysli von ze co sa deje, prestal kricat a ona odisla prec a dneska ked prisli tak boli ako sladke cukriky, obcas nechapem niektore zeny

salonka34
autor
8. dec 2016

@bodka70 aj na tom pracujem, som si vedoma vsetkeho.

tt247
8. dec 2016

@salonka34 Si sama preto, lebo si s ním. Asi len toľko k tomu.

juraj3333
8. dec 2016

chlap by mal zenu na rukach nosit a nie tak sa k nej spravat, volakedy som aj ja zdvihal tu svoju ale uz nezdvihnem 🙂

babulka82
8. dec 2016

@salonka34 kolko mate rokov ty a priatel?

salonka34
autor
8. dec 2016

mame po 30ke. Ja som zacinala neskoro so vztahmi a on bol moj prvy.

mandala77
8. dec 2016

@salonka34 príčina toho čo dnes žiješ je v detstve a Tvojej pôvodnej rodine. Pozri si toto: http://www.cs-dda.eu/ Možno sa tam nájdeš. Je prirodzené, že ak vyrastáš v nejako dysfunkčnej rodine, bojíš sa opustenia a si vďačná za akúkoľvek priazeň. V takýchto vzťahoch, závislých, bolestných akoby si podvedome chcela vyriešiť svoj pôvodný vzťah s rodičmi. Si v ťažkej situácii, lebo nemáš v nikom oporu a nemáš ani peniaze aby si si nejakú pomoc pre seba zaplatila a tým Ťa to púta k nemu. Čo sa týka jeho - to nebude nikdy dobré a čím skôr to nejako ukončíš, tým lepšie. Hlavne sa neobviňuj, to títo týpkovia majú radi. Na Tvojom mieste skúsim nejakú svojpomocnú skupinu, alebo ak si vyrastala v alkoholickej rodine alanon, tam neplatíš nič. http://www.alanonslovensko.sk/ tieto skupiny majú aj živé stretnutia v rôznych mestách na Slovensku. Tam by si jednak mala pocit, že niekam patríš a sú tam ľudia, čo zažívali podobné ale aj ako z toho von. Držím palce!

oslo1
8. dec 2016

no poviem ti, lepsie to uz nebude.

Ked s nim zostanes, tak budes mat zivot, ako keby si chodila po vajickovych skrupinkach, nikdy nevies, kedy jedna praskne.
Henten tvoj uzasak uz lepsi nebude. Ked na teba vrieska za kazdu blbost, tak to bude robit stale, vekom a cim vas vztah bude stabilnejsi (svadba) sa to len zhorsi. Ked zostanes na materskej a budes na nom zavisla, tak to si len vtedy uzijes.

Stracas s nim svoj drahocenny cas, svoju mladost. Keby si sa s nim rozisla, ano bola by si sama, ja som takto bola dlho, niekolko rokov sama, kym som nasla mojho manzela.
Ale nezabijala som cas s niekym, kto mi za to nestal.

Prajem vela stastia

salonka34
autor
8. dec 2016

@mandala77 ano mas pravdu aj toho som si vedoma, mala som narcisticku matku atd. podoba sa jej.........je to tazke..., ale snazim sa poznam ten vzorec z rodiny. Som si vedoma.

miriell
8. dec 2016

@salonka34 Váš partner mi pripadá mi manipulátor.

Pokiaľ sa v tomto článku nájdete, tak je veľká pravdepodobnosť, že ním je a každým pripútavaním to bude len horšie: deťmi, svadbou, spoločným majetkom atď...
http://diva.aktuality.sk/clanok/42025/11-signal...

Vzťah sa Vám nepáči, bude sa Vám páčiť neskôr, keď budete mať spolu deti a bude pokračovať v takom správaní?
Odpútavanie je najhoršie: nájdite si prácu - hocijakú, postavte sa pomaličky na nohy, nájdite si kamarátky, ktoré Vás emočne podržia hocikedy a uvidíte, aké zmeny nastanú vo vašich životoch. Manipulátor zhoršuje svoje správanie (vo fázach), keď cíti, že sa obeť odpútava: chvílu býva ako medík, chvíľami taký, akého ste ho ešte nikdy nevideli. Pokiaľ je partner neempatický už teraz počas chodenia, deti zväčša situáciu len vyostria.
Partner by mal život zjednodušovať, nie komplikovať. Držím Vám palce 🙂

salonka34
autor
8. dec 2016

clovek ma kopec informacii a veci, aj psychologickych vie pricinu, dosledok, ale ako to praktizovat v praxi to chce ozaj asi silnu osobnost..............

miriell
8. dec 2016

@salonka34 Otázne je, či byť silná teraz alebo až s deťmi. Deti dodajú veľa sily, ale zároveň budete spojení na celý život.

juraj3333
8. dec 2016

s detmi radsej nie, urcite nechces riskovat aby deti mali z takeho traumu alebo nieco, deti nikdy za nic nemozu ale treba ich pred takymi ludmi ochranit

salonka34
autor
8. dec 2016

viete, niekedy mam pocit, ze sibe mne a nie jemu.

moonlight1210
8. dec 2016

@salonka34 zlatko, keby ta opustil, tak co? umries samotou?
ale coby. budes nejaku dobu smutna a postupne si proste najdes iných ludi.
trebárs budes aj sama viac vyhladavat kontakty s kamoskami. a stretnes iných ludi. hoci aj na tej tanecnej. co vies, moze ti to ist dobre, moze ta ucitel poziadat, ci by si nebola ochotna ist aj na amaterske vystupenia (kamoske sa stalo).
ked ta nebude mat kto dusit, co mozes a nemozes a si ze blba a vyhrazat sa ti rozchodmi, tak zistis, ze je krasne slobodne dychat a rozhodovat sa. moct ist si s niekym sadnut a pokecat a zasmiat sa. navstevovat kurzy, co ta bavia a spoznavat tam ludi, ktorých bavia rovnake veci ako teba.

ty si sama, lebo si nechas nim diktovat, ci mozes kamsi ist a stretat ludi. on si ta (podla mna) nasiel prave preto, ze si taka trochu samotarka a teda vedel, ze tu budes hlavne iba pre neho, ked on bude chciet.
ze by si sla do tanecnej mu vadi, lebo sa ti rozsiri okruh priatelov a este aj budes (zrejme) tancovat s inými muzmi. to mu vadi, ziarli. neciti sa uz jedinecny a v bezpeci.

vies ako lahko sa tvari dokonalo pred niekym, kto ta nema skoro s kym porovnat?
on si je vedomy svojich chyb povahy a boji sa, ze v porovnani s inými ti viac udru do oci, ked dostanes sancu blizsie spoznat aj iných ludi a urobit si novych dobrych priatelov, s ktorymi ta spaja spolocna zaluba (napr. ten tanec).
straca sebaistotu.
lahko sa mu vytahuje pred tebou a krici po tebe a dava najavo jeho prevaha, ked vidi, ze ta postupne odrezava od okolia a uz visis iba na nom. vytahuje sa ako osmak pred prvacikom, ze on uz vie nasobit, kym prvacik len scitavat.

ak by sa s tebou rozisiel, ty nic nestratis. postupne si po nejakom obdobi smutku totiz zas najdes priatelov a budes zit. ver tomu. to sa ti len teraz zda, ze by to neslo (a podla mna, on ti toto upevnuje v hlave - ze bez neho si stratena, nula, chudera neschopna. ak o neho prides, skoncis v blate. ale to nie je pravda. a on to dobre vie. preto vypina hrud a buzeruje ta. aby si nemala cas porozmyslat, kto z vas dvoch je naozaj sibnuty.)

v skutocnosti vasim rozchodom strati on. lebo on je z vas dvoch ten naozaj neisty, vylakany a navonok struha sebavedomie. keby sebavedomie fakt mal, nejaka tanecna ho nerozhodi a nevyhraza sa ti rozchodom.
to jeho to bude zozierat viac. (A ak si niekoho najde, nezabudne sa ti prist "popretrcat" svojim "stastim" a "ulovkom", aby ta videl smutnu. to mu bude balzam na kopnute ego. takze z toho si nemusis nic robit.)

ak mas z vlastného partnera strach, v jeho pritomnosti sa necitis dobre a mas pocit, ze musis ostavat v strehu, co sa zas kde nahle necakane skazi a budu kriky - je cas ho opustit. to nie je dobry clovek na manzelstvo. ibazeby si chcela byt dalsia tyrana zena.

a este ti odporucam precitat si knihu od Caroline Brehatovej Milovala som manipulatora.

tvoja scena s tym, ako ti vycita, ze nerobis veci poriadne, ukazuje ti, ako ich robit "dokonalejsie" a naznaky vysmievania sa (alebo priamy vysmech) z tvojej "neschopnosti" - tym to u nich zacinalo. preto mi to tu knihu pripomenulo.
len ona to nevnimala. resp nerozumela tomu, preco jej to robi. lebo inak sa javil ako sarmantny milujuci muz. len mal take obcasne zablesky inej osobnosti v nom. neskor uz mal iba tie zablesky. ☹
a tiez to zaslo tak daleko, ze ona pochybovala o sebe, ci naozaj je nenormalna, ako jej tvrdil on. bala sa ho. a dalo jej pracu odist od neho, lebo uz mali spolu dieta.

sissy27
8. dec 2016

@salonka34 nájdi si prácu - v prvom rade potrebuješ mať vlastný príjem, a potom ťahaj rýchlo a zbesilo od neho preč... Akože 3x ste sa rozišli a potom čo? Si sa priplazila a on veľkoryso odpustil? Alebo mal plné gule tak láskavo ti dal druhú šancu a ty celá natešená si mu na to skočila?? Má ťa za handru, je si tebou absolútne istý, v jeho očiach si neschopná chudera, ktorá mu má byť vďačná aj za vzduch ktorý on vydychuje a dáva ti to patrične najavo. A ty sa rýchlo spamätaj lebo lepšie to nebude. On si ťa totiž nemá prečo vážiť, lebo očividne aj keby sa ti doslova vysral na hlavu a napľul ti do tváre, tak sa mu ešte poďakuješ. Váž si samu seba, aby si ťa mohli vážiť aj druhí.