Divná známosť

20. jan 2022

baby, skusim napisat svoj pribeh, neviem mozno len radu ze dotycny je psycho alebo mimo. Aj ked sama to tusim. Ale uz som tak zmagorena, ze pochybujem o vsetkom. Pred 8 rokmi si ma vyhliadol jeden pan po 30tke, tiez mam priblizne tolko. Najprv len po mne pozeral v meste, no potom mi napisal na Fb. Postupne sme si rozumeli a zacali randit. Lenze tie rande vzdy boli na poslednu chvilu, take nahle rozhodnutia prid do polhodiny teraz mam cas. Bolo mi to cudne, no nejako som neriesila. Myslela som ze casom bude z toho vztah, pritazlivost bola obojstranna, tak sme sa zacali kamaratit. Nejako som nechcela silou mocou vztah, no nebranila som sa ani vztahu kebyze pride. Problem je ten ze ani po tolkych rokoch sa to neposunulo nikde, dotycny nevie ci ma lubi( ze on city nevie vyznavat ze on to cez darceky, no ale ani darceky mi nedava 🙂 ) akoby mal potrebu ma vzdy zneistit. Su obdobia ked je to krasne a v pohode a su obdobia ked je odmerany, ozve sa len tak formalne a velmi malo. Zistila som ze sa roky lieci aj na psychiatrii, vraj na uzkosti. Toto by som este vedela ako tak prezit lebo ho beriem ako kamarata, ale teraz posledny polrok je problem, ze sa on vobec nechce stretavat. Vyzera to tak ze dohodneme stretko, keby dame kavu kedze par nie sme oficialne a ked ma prist stretko tak sa vyhovori, ze ma strach a pod aj ked to nikdy nespecifikuje ze z coho kontkretne. Potom ja zvycajne mu poviem svoje, ze potom nema vyznam sa kamaratit ked sa nechce realne stretavat a rozpravat, na to sa ofuci na dlhsiu dobu ( 2 mes) a potom sa ozve, sype si popol na hlavu a zas dohodneme stretko a zas sa vsetko opakuje dokola. Ja len nechapem ze o co tomu dotycnemu ide? Nema rodinu ani nie je zenaty to viem urcite. Nepride mi zeby sa len zahraval, mame obdobia kde mam pocit ze ma velmi ma rad a potom ked sa aj dohodneme na stretnuti tak prikyvne a tesne pred to zrusi. Ci to je aj ta psych diagnoza na ktoru sa lieci na vine...netusim ,ale rada si precitam vase postrehy. Na jednej strane mi toto priatelstvo nic nedava, kedze ja na take vypisovacky moc nie som / a mam pocit ze on skor hej) a realne nic z neho. Sa smejem uz sama na sebe ze lasku mi nevyznava, lebo on to z principu nerobi a stretavat sa nechce ze co to za typ :/

0silvia0
20. jan 2022

ze sa ti chce toto cudo vobec analyzovat, skoda energie...

alllexa
20. jan 2022

Skoda stracat cas, najma, ked je to ako na hojdacke. Toto nie je normalne. Blokla by som ho. Ked sa nechce stretavat, nech sa nestretava. Ak sa sprava nevypocitatelne a raz sa ozve a raz nie, uplne by som sa na takeho cloveka vykaslala. Ani ako kamarata by som ho nechcela.

deti95060810
20. jan 2022

veľmi podobný problém sa tu riešil nedávno... takže skús pohľadať...
mne by takéto randenie vadilo... myslím že pán trpí nejakou psych. poruchou... a raz chce - raz nie - možno ani sám nevie čo chce.... jednoducho by som vzťah skončila.

edien
20. jan 2022

Nedocitala som to stačil úvod,že osem rokov a nič z toho vlastne. Nechápem a neverím 🤦

heleninamama
20. jan 2022

Pán je zrejme doživotný psychiatrický pacient. Ale Ty tiež nebudeš úplne v poriadku, ak toto znášaš 8 rokov a vnímaš to ako nejakú firmu vzťahu.
To je jediný chlap na svete, alebo prečo?

pribinak
20. jan 2022

Nedočítala som to celé, tento chlap je škoda reči, času a energie

Nájdi si niekoho iného a hlavne normálneho

autor
20. jan 2022

Rada analyzujem celkovo😃😃 . Ze ci niekto nemal ppdobnu skusenost. Nenasla som podobnu diskusiu. Tiez mi to nepride zeby to sedelo na tie uzkosti, ktovie ako sa sprava clovek z uzkostami. Ci ho tiez tak uplne vyradia z planov🤔

lintu
20. jan 2022

OSEM rokov 😲 Čakáš na medailu za trpezlivosť, keď mu to všetko toľký čas toleruješ?
Možno fešák na niečom fíčí. Aj o tomto tu čosi podobné nedávno bolo.

autor
20. jan 2022

@lintu ved keby som chcela vztah tak to riesim zatial mi je dpbre samej. A drogy v tom nie su to by si v jeho zamestnani nedovolil a celkpvo sa velmi zdravo stravuje. Zrejme psychiatria

vanda323
20. jan 2022

No toto není chlap na vzťah podľa mňa.
Asi by som ostala vo fáze kamarátstva a viac by som od toho nečakala a ani nechcela .
Môže byť že s Covidom sa mu úzkosti zhoršili preto sa nestreva ....keď sa už raz na ne liečil
No sama som psych. Pacient a poviem ti že môj manžel má čo robiť somnou.
A moje kamošky tiež. Není ich veľa , a aj tie čo mám sú veľmi chápave pretože sme sa už nevideli hodne dlho . Dokonca sa už samé volajú ku mne na návštevu a vieš čo spravím ja? Poviem že teda vymyslím si že niekde idem preč....neviem prečo to robím ale robím to ....proste mám pocit že som škaredá alebo čo ....

marcellka32
20. jan 2022

Z tohto nebude ani vzťah a u mňa by to už dávno nebolo ani kamarátstvo

oli18
20. jan 2022

Ste kamaráti, priatelia, milenci? Stratila som sa v tom.

autor
20. jan 2022

@oli18 sme len kamarati

janewithane
20. jan 2022

Ano mozu to sposobovat aj uzkosti. Moze mat az uzkostnu poruchu. Niektorym ludom je pri nich fyzicky zle.. Ale tiez akosi nerozumiem co ty ocakavas od takehoto vztahu..

autor
20. jan 2022

@janewithane ja oacakavam ze budeme normalne kamarati, obcas zajdeme na kavu a tak. len ked saskuje s tymi stretnutiami tak sa zamyslam ci vobec stoji mi za to aby som pocuvala niekoho problemy ked nie je ochotny ani na tu kavu zajst raz za cas / raz za mesiac napr)

mariejenka
20. jan 2022

Sedem a pol roka by som o ňom už nevedela 😶 keby robi tieto ofuky

desore
20. jan 2022

On je tvoj jediny priatel s vyhodami? Nikdo iny po dobu 8 rokov? Uprimne sa ti cudujem. Keby si mala 50 rokov, pochopim. Kazdy na svojom piesocku, ked pride chut si sprijemnit si den, sa stretnete.
Cim trpi? Uzkosti, depresie, paranoja?
Vidim ho ako lakomeho cloveka. Raz za cas maly darcek, kytica potesi kazdu zenu.
Ty cim trpis? Komplexom menejcennosti? Si utiahnuta, bojazliva? Za tie roky nebol iny ctitel?

autor
20. jan 2022

@desore ano ved mala som ctitelov, ale vztah som nechcela, jasne ze mam aj inych kamaratov a celkom dost. Len sa zamyslam nad tymto konretnym. Mne povedal ze trpi uzkostami ale skor mi to pride na bipolarku alebo co.

autor
20. jan 2022

skor som cakala ze ak ma niekto skusenosti s bipolarkou alebo uzkostami ze napise ci toto ochorenie sa prejavuje takto nejako na spravani cloveka

vlastnynazor
20. jan 2022

Ex bol bipolarny a nikdy viac za mna. Podla mojej skusenosti vedia tito dozivotni pacienti psychiatrie totalne vysat energiu z cloveka. Ak im je zle, tak ich snaha je, aby bolo zle aj ostatnym. Po rozchode som uvazovala, ze ok skusit to s nim ako s kamaratom, ale uz prve rozhovory po rozchode s nim ma presvedcili, ze nie - ja takto nechcem zit a nechcem sa trapit kvoli niekomu, kto nema zaujem si pomoct, chce sa len stazovat alebo prizivovat alebo nadalej vysavat energiu. A plus i ulava po rozchode a to som zrazu z kazdej strany pocuvala, ze vyzeram stastnejsie, veselsie, ze som akoby rozkvitla atd, ze co sa stalo (o rozchode nevedeli), pricom cez vztah som sa teda hodne trapila, len som si to asi nepripustala, lebo s takym clovekom musis byt silna aj zanho.
Moja rada = vztah s nim urcite neries. Najdi si psychicky seberovneho.

yasmeena
20. jan 2022

mozno chce na tu kavu ist,ale pride zachvat uzkosti a jednoducho ta musi zrusit....ak si len kamaratka,tak tolko neries,nemas mu velmi ako pomoct,kedze ani lekarom to nejde na 100% a zbytocne sa tym zatazujes---najdi si priatela..ale mam pocit,ze ty si nieco slubujes od tohto chlapika,preto ta to trapi...

jana_eyre_2
20. jan 2022

Áno očividne má psychicky problém..

lindous
20. jan 2022

Tiež si myslím, že to môžu ovplyvňovať jeho úzkosti .. na vzťah to očividne nebude a ak chceš byť kamarátka, tak potrebuješ veľa trpezlivosti ,pochopenia a odosobnenia .. ja som veľmi vďačná mojim kamarátkam, že rešpektujú obdobia kedy naozaj nemám silu sa pravidelne ozývať a už vôbec nie stretávať sa .. ale zase vždy im vysvetlím, že to nie je osobné a po niekoľkoročnom kamarástve by som to očakávala aj od neho

lintu
21. jan 2022

Píšeš, že stretnutia ste v začiatkoch mali na poslednú chvíľu. Za tie roky sa na tom niečo zmenilo? Aj teraz ich plánujete tak? Snáď sa mu nálada v priebehu 1-2 hodiniek až tak rýchlo nemení.
Inak nepoužíva ťa on ako bútľavú vŕbu? Vypíše sa ti z problémov, no na zvyšok času ťa už proste nepotrebuje, kým sa to niečo v ňom nenakopí opäť. Niečo na štýl energetického upíra.
Síce sa mu povyhrážaš koncom kamarátstva, no reálne mu dávaš x ďalších šancí.... t.j. on možno nevidí žiadny dôvod sa meniť. Ak žije ako tak normálny život, na svoj vek by ti naozaj mohol vedieť popísať viac, čo sa s ním vlastne deje.

autor
21. jan 2022

@vlastnynazor dakujem a ako sa bipolarny prejavuje? Mozes mi to napisat konkretnejsie co robil?

denkatn
21. jan 2022

podla mna mu povedz, co by si ty chcela ako by mal vas vztah vyzerat a na tom potom trvaj a uvidis. napriklad mu povedz stretnutie si ja potrebujem naplanovat 2 dni dopredu, lebo mam aj ine cinnosti okrem teba. ked nenahlasi 2 dni dopredu nechod, pokial sa to nenauci. kedze nie sme partneri, nehnevaj sa ak sa stretavam aj s inymi. a naozaj sa stretavaj aj s inymi. a este mu povedz, ku vztahu potrebujem, aby mi ten druhy vyznaval lasku, bez tychto prejavov, nedokazem ani ja lasku opätovat. mozes s nim este odkomunikovat ak chces ake ma na to dovody, ze nemoze planovat dopredu, ak sa ti bude zdat ze vymysla tak sa pohnes dalej, ak ti zacne hovorit, ze ma taku diagnozu, tak sa zacnes o tom informovat a uvidis ci by si s tym vedela zit, sa mu prisposobovat.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maialeo
21. jan 2022

Ja som bola vo vzťahu s chlapíkom, s ktorým som sa videla raz za pol roka 😀 Tiež dobrá diskotéka.

bambinomio99
21. jan 2022

Netrpi ničím ...ale vidí ťa a príde len keď ma čas s náladu ...pomedzi to si žije svoj život do ktorého nepatris ...spýtam sa ťa za toľké roky keď to nemalo pre teba význam prečo si sa ty už neposunula?

autor
21. jan 2022

@bambinomio99 urcite sa lieci na psychiatrii lebo som s nim bola parkrat na kontrole