Dcéra verzus svokra

lyduuska2
12. máj 2014

Ahojte... Dlho som rozmýšľala, že či sa tu zdôveriť, alebo to prejde. No už to trvá príliš dlho na to, aby som si poradila sama. Teraz k pointe. Moja 3 ročná dcéra sa doslova nenávidí s mojou svokrou. Keď môže svokra, tak ju veľmi rada podpichne a moja dcéra sa okamžite zmení na diabla v ľudskej podobe. Robí zle, bije svokru a podobne. Neviem čo sa stalo medzi nimi dvoma, ale začalo to cca pred 2 mesiacmi, keď sme s manželom boli v Londýne na "dovolenku" a moja mama s otcom sú pracujúci ľudia a svokra je doma, tak ostala možnosť ona. Tak bola týždeň so svokrou. Zdalo sa byť všetko v pohode až kým sme nemali ísť na návštevu k svokre. Malá sa zaprela, že k nej nejde. Keď sme ju nejako presvedčili, tak chtiac nechtiac išla, no svokru ani nepozdravila. Celý čas bola nalepená na mne alebo na mužovi. A samozrejme svokra sa ofučala a začala mi nadávať, že ju proti nej huckám a podobné veci. Tak podpichla aj mňa aj malú. Malá tam začala robiť cirkus, tak jej muž dal preventívne na zadok, ako sa správa. Ona sa rozplakala ešte viac a nacapila sa na mňa, že ona chce ísť domov. Takýto stav nastal s celkom normálneho vzťahu medzi babkou a vnúčaťom. Nemali ste / máte niekto podobný problém? Ja už som fakt strašne zúfalá a neviem čo ďalej robiť, keďže muž k mamičke chodiť chce a malá o nej nechce ani počuť. Ďakujem za názor!

jasminet
12. máj 2014

co znamena, ze svokra "podpichne" malu, alebo teba

eeffka
12. máj 2014

@lyduuska2 3r dieta vie rozpravat, tak sa jej opytaj co sa jej tam stalo. Nerobi to iste pre nic/za nic.

elina25
12. máj 2014

A nenastrašila malú že rodičia už pre ňu neprídu a malá teraz trucuje a nechce ísť k nej?

lyduuska2
autor
12. máj 2014

@eeffka no lenže dcéra sa len oduje a nič mi nepovie. keď sa otvorí téma babka Marika - čisto ticho.

satanka1
12. máj 2014

@lyduuska2 určite sa niečo stalo cez ten týždeň...malá ti o tom nerozpráva?

jasminet
12. máj 2014

@lyduuska2 a nie je to o tom, ze u babky je proste iny rezim ako doma, dieta nieco aj MUSI a ono NECHCE? bola tam prvy krat na dlhsiu dobu, alebo uz predtym tam spavala?

eeffka
12. máj 2014

@lyduuska2 sku ale nie vysetrovacim systémom, ale pekne milo, bez manzela, medzi dievcatami, na kazde dieta plati nieco ine, ci sa bala u babky ze nepridete, alebo ju babka bije? nadava? neviem nepoznam tvoju svokru, ale ak bol ich vztah v pohode a teraz toto , nebude to len tak.

lyduuska2
autor
12. máj 2014

@jasminet má blbé narážky, aký je to malý nepodarok a tak. dokonca minule som počula, ako hovorí mužovi, že si mohol aj lepšie vybrať a viac sa snažiť pri robení malej a podobne. (nič som jej nespravila, dokonca ustupujem pri čom môžem, aby bol v rodine kľud.)

lyduuska2
autor
12. máj 2014

@elina25 svokra sa tvári, že ona nič ona muzikant.

lyduuska2
autor
12. máj 2014

@jasminet spávala tam ale keď tak cez víkend asi najdlhšie 2-3 dni...

elina25
12. máj 2014

@lyduuska2 Boh vie čo jej povedala...Dieťa len tak nezačne reagovať

simca06022011
12. máj 2014

Nemoze to byt tak, ze sa bala ze ju tam nechate a nechce tam ostat? Spravanie babky k tomu tiez nepridava a este aj bitka od otca detto. Ja by som to asi nechala tak, predsa ma LEN 3roky, kolko krat aj vacsie deti maju problem povedat co sa im nepaci... Ale podla mna to b ude tym ze mala tam nechce ostat a boji sa, ze ju tam nechate ;) Ked bude mat svetlu chvilku opytaj sa co robila s babkou tyzden... nie aka na nu bola atd aby to nebrala ako vyzvedanie :P Treba ist oklukou niekedy na tie deturence :P

elina25
12. máj 2014

@lyduuska2 Moja povedala mojemu raz:čo si si vybral to máš....A ja som bola na verande a som to počula a zakričala:Vydzíš ščesce jak na dlani 😀

lyduuska2
autor
12. máj 2014

@eeffka no veď toto sa mi nezdá. možno sa malá bojí, že na ňu nakričím?? pritom ja sa snažím čo najmenej kričať. snažím sa riešiť všetko viac-menej dohodou.. alebo jej to mohla svokra zakázať? už fakt neviem...

simca06022011
12. máj 2014

@lyduuska2 "má blbé narážky, aký je to malý nepodarok a tak. dokonca minule som počula, ako hovorí mužovi, že si mohol aj lepšie vybrať a viac sa snažiť pri robení malej a podobne. (nič som jej nespravila, dokonca ustupujem pri čom môžem, aby bol v rodine kľud.) " .. tak na toto by som pani svokre nieco povedala a aj manzelovi ak by nic nepovedal sam... a prestala by som tam chodit uplne...

lubina
12. máj 2014

@lyduuska2 podla mna sa mala bala, ze ju tam zasa nechate a odidete....ze tam zostane sama. My sme mali nieco podobne....po case budu ine zazitky a dieta zabudne....chce to len cas. Myslim si ozaj, ze tam dieta nechce ist preto lebo ste ju u svokry nechali a isli do Londyna. Ona z toho mozno mala zly pocit, ze ostala u nej sama bez vas, tak sa teraz boji a z toho prameni jej spravanie voci svokre..

sosanna88
12. máj 2014

@lyduuska2 uz by som tam nepachla...mali sme aj mi par nezhod ked sa mala narodila, ale dohodli sme sa s muzom co a jako a hold museli respektovat. ak nieco, tak sme tam nesli tyzden, dva a pochopili...ja by som riesila tvojho muza, nech si on pokeca ked tak s mamickou a ked nie smola. ja by som nikdy nikomu neustupila, len a jedine svojmu dietatu. to je pre mna sväte a moze sa zduvat aj prezident...

lyduuska2
autor
12. máj 2014

@simca06022011 nemyslím si, že to bude tým, že ju tam necháme, keďže som s ňou volávala (svokra o tom nevedela, len cez svokra, lebo svokra mi nebrala mobil). a keď som ju tam nechávala, tak som jej povedala vyslovene, že sa vyspinká 5-krát a mamina s tatinom sa vrátia. ešte mi povedala, že nech jej niečo nezabudnem priniesť.

lyduuska2
autor
12. máj 2014

@elina25 😅 😅 😅 😅 tak to si ju dobre odpálkovala.... by ma asi cez zatvorené dvere vyhodila z domu 😀

simca06022011
12. máj 2014

@lyduuska2 ale mozno ona tam nechce byt ani tych 5 noci;)

elina25
12. máj 2014

@lyduuska2 som bola dlho ticho....

lyduuska2
autor
12. máj 2014

@sosanna88 ja radšej držím hubu 😀 ale nedovolím starej ropuche, aby robila zle môjmu dieťaťu. pre mňa-za mňa nech ju moje meno aj zadusí, ale malej právo robiť zle nemá!

lyduuska2
autor
12. máj 2014

@simca06022011 predtým tam v pohode spávala, ale teraz neviem čo sa stalo 😖

stefka33
12. máj 2014

@lyduuska2 Mňa ako dieťa tiež tak nechali na prázdniny u babky a reagovala som rovnako. Dokonca si to doteraz pamätám a to bolo pred 30 rokmi. Asi po dvoch dňoch pobytu u nej sa mi babka rozhodla prehovoriť do duše. Nepáčilo sa jej ako sa správam a tak ma asi pol hodinu držala na gauči a kritizovala ma až kým som sa nerozplakala. Aj tú kritiku si pamätám - nepáčilo sa jej, že ak mám sladkosť, tak sa s ňou nepodelím, že keď ráno vstanem, tak jej nezaželám dobré ráno a večer zas dobrú noc, že som zle vychovaná a že moja nemožná mater ma nič nenaučila. Celý čas ma držala v 1-izbovom byte, kde som nemala ani jednu hračku, pričom ona sedela na gauči a fajčila jednu od druhej. A vrchol mojej zábavy malo byť, že ma učila ako jej mám správne uvariť kávu a prichystať raňajky. Mala som asi 7 rokov. Odvtedy som sa s ňou už nikdy nechcela rozprávať a ani ju navštíviť. Bola som šťastná ako blcha, keď po mňa konečne prišli.

ichbinich
12. máj 2014

@lyduuska2:
Ja by som sa v klude a bez podtonu pokusila porozpravat ako s dcerou, tak aj so svokrou. Ale oddelene 😉
Svokra sa tiez sprava ako male dieta, ale co uz. Ju nezmenis. Ze deti okolo 3 rokov maju "svoje dni", to nezmenis tiez. Ale v klude sa skusit porozpravat podla mna. Ze svokre povies, ze si z toho smutna, ze dcerka tam nechce chodit, a ci svokre nenapada nieco, ze teda preco? Kedze aj manzel dal dcere po zadku, je mozne, ze svokra ma tiez komunisticke vychovne metody, a ze ju tiez ubila... A teraz ju podpichuje, aby vam "dokazala", ze dcerke naposlucha, aby vyprovokovala manzela k daniu pozadku... Tazko povedat, to su spekulacie.
Dcerky sa spytaj skor hrou, ze co robila u strakej, ked ste boli prec, ze ci chodili na prechadzky, co jedla a takto. Nie priamo, ze preco nechce ist ku starkej. Na otazku preco deti poriadne odpovedat nevedia. Ani z mojho vyse 4 rocneho poriadnu odpoved na otazku preco nedostanem, az na vynimky.

lyduuska2
autor
12. máj 2014

@stefka33 tak dúfam, že to tam tak nevyzeralo 😒 😒 svokra má veľký dom so záhradou a malá je rada vonku s dedkom... a od svokra sa asi tiež veľa nedozviem, keďže je skoro stále v záhrade (vášnivý záhradkár). možno je to len zámienka ako nebyť so starou. 😎

lyduuska2
autor
12. máj 2014

@ichbinich skúšala som už snáááď všetko... mám kamarátku detskú psychologičku, tak tá mi trocha pomohla (dala rady) no ani tie nezabrali... keď som sa jej pýtala ako bolo, tak rozprávala, čo robila s dedkom v záhradke, že boli v lese, pri jazierku a tak. a ako každé malé dieťa sa rada hrabe v hline a vo vode,.... tak že zasadili spolu rastlinky a že sa jej to páčilo, no o svokre ani slovo. dokonca čo mala malá oblečenie špinavšie (hlina, blato,...) tak to mi svokra dala do tašky a dala mi to so slovami, že ona si prášok na nepodarkov míňať nebude. a kontrolovala som aj zadoček aj všetko a modriny nemá. tak snáď ju nebila. 😕 😕

celasapremenim
12. máj 2014

ja bych k takej krave dieta nedavala, ani za ten londyn by mi to nestalo, vsade by som ju radsej so sebou brala
sila
a keby som videla, ze dieta mi niekam nechce ist, bolo by to pre mna viac ako alarmujuce, v tomto konkretnom pripade, jej yzjavne ublizila a este vyfasovala po zadku tam na navsteve, ze sa nevie spravat, z pohladu dietata dobre bezpravie, chudiatko male

ichbinich
12. máj 2014

@lyduuska2:
Hmmm, tak ta akcia so spinavym pradlom a jej komentar vravi vsetko!
Svokra je presvedcena, ze tvoja dcera je nevychovany "spratek" a dava(la) jej to patricne na javo. A dcera to presne vycitila, ze ju nemoze, taj aj preto je iba oduta a spomina iba to, co robila so svorkom...
Obavam sa, ze tak rychlo sa na tom nic nezmeni. Svoj postoj musi v prvom rade zmenit tvoja svokra, co je ale asi malo pravdepodobne ☹
Takze asi s tym nepohnes. Dceru tam chodit nenut, nech ide iba manzel, kym sa obidve trochu "schladia". Urcite by som ju tam v najblizsej dobe nenechavala samu. Mozte ist spolu tam a spolu odist, ale dceru tam nenechavat...
Hadam sa to nejak uhadze...

petraxy6
12. máj 2014

@lyduuska2 no mne to príde tak že svokra kydala na teba a malá ťa možno bránila (mohla byť nervná a drzvá v svokriných očiach). ja neviem, aký máš vzťah so svokrou, ale malá niečo cíti. neviem prečo mám pocit že malá robí niečo pre tvoje dobro 😲