Dcéra miluje moslima

2. dec 2023

Mám dcéru, ktorá študuje na VŠ. V lete sa počas dovolenky zamilovala do Albánca. Je moslim a trvá na sobáši po 4 mesiacoch vzťahu. Dcéra je tak opantaná, že jej to nedokážem vyhovoriť. Keby bol aj multimilionár (je ináč holý bosý), tak s tou svadbou nesúhlasím.
Dcéra má 21, on 25, má 4 súrodencov, v januári sem priletí a dcéra nám ho chce predstaviť. Chlapec sa ináč tak na video hovore zdá byť milý, je k nej veľmi štedrý, na to, že zarába minimálku (žije v Taliansku), ale aj tak, som na prášky, čo vám poviem. Ale tú jej horúcu hlavu neviem schladiť a došli mi argumenty. Mám to nechať tak a prestať tlačiť, byť jej oporou a tešiť sa, že je šťastná? Je to jej druhý vzťah.

januska12323
2. dec 2023

Nuž je dospelá snaž sa ju ukecať aspoň na lepšie spoznanie, že svadbu kľudne zaplatíš keď budeš vidieť že to naozaj myslia vážne.

kakakina
2. dec 2023

Možno potrebuje papiere tak sa chce rychlo oženiť.

janinah
2. dec 2023

Vyšiel z chudobných pomerov,narodil sa ako moslim..to neznamená,že je zlý človek a dcéra s nim nemôže byť šťastná.Poriadne by som ho vyspovedala v januári,hlavne prečo chce svadbu tak rýchlo.A tiež ako a kde chce zabezpečiť bývanie,ako uživí študentku...prejsť na praktické veci a trochu im obom zhodiť ružové okuliare.Aby vedel,že u nás vydatu ženu živí manžel,kým ona študuje a nie rodicia.
Tiež som skoro zinfarktovala,keď mi dcéra oznámila,že jej vyvolený je kolumbijcan,su
spolu skoro 6 rokov,už manželia,dve deti a sú šťastní.. a o to predsa ide.

harrisson
2. dec 2023

Trvaj na 4 r chodenia a potom sa uvidí.

martinmmartin
2. dec 2023

Pravoverny krestan a muslimsky fundamentalista by si napriklad krasne rozumeli vo vsetkych zivotnych otazkach - uloha zeny v spolocnosti, nazor co by mala zena nosit oblecene, uloha nabozenstva v spolocnosti, potraty, tradicna rodina a podobne chutovky. Neber to tak tragicky

pribinak
2. dec 2023

Skús sa s dcérou porozprávať o takých praktických veciach: z čoho tu chce on žiť? Aké vzdelanie? Čo tu ide robiť ak neovláda jazyk? To chcu bývať u Vás? Má nejaké vzdelanie?

Vie si dcera reálne predstaviť že on je vychovávaný ako moslim a ako to bude vplývať na každodenný život?

mable123
2. dec 2023

Prvý rok je každý milý 😀 sú aj výnimky malé percento. Je to zlozite pre budúcnost.... navstevy, vnucence, jazykova bariera s rodinou... Predpokladam, ze na Slovensku on nebude chciet byt. Tlaci na cas a to nie je spravne. Ak je zaryty moslim, tak zbohom. Takeho risku by som sa bala.

zankalh
2. dec 2023

Toto su tazke veci.Myslim,ze cim viac jej budes zakazovat a branit,tym bude horsie.Tak som sa teda aspon ja spravala ked som mala dakych 18-19r.Vysvetli jej,ze jej chces len dobre a ze je na svadbu maju cas.Nech sa najskor spoznaju.
No mna by asi vies co,no co ti budem hovorit…Moc drzim palce,nech to dopadne dobre.
Hlavne jej nebran,bude to mat opacny efekt

lindous
2. dec 2023

To že je moslim by tu bolo to najmenej na čo by som v tejto situácii upozorňovala...4 mesiace vzťahu zrejme viac-menej na dialku a hnať sa do svadby, z toho číha prúser, aj keby to bol slovák ako repa... toto je to čo by som sa jej snažila vysvetliť, bez nejakých zákazov, bez vyslovene negatívneho postoja, nech si proste dáva pozor, nech sa najskôr lepšie spoznajú, koľko času reálne spolu strávili?

autor
2. dec 2023

@janinah Ja viem, že nemusí byť zlý človek. Príde mi ako veľmi empatický mladý muž, dcéra je dosť náladová a svojská, rebelská, neviem si predstaviť, že by sa dokázala prispôsobiť jeho náboženstvu. Ona je jedináčik, má všetko na čo si zmyslí, on trpel, keď sa ako malý chlapec presťahoval do IT a bol šikanovaný v škôlke za svoj pôvod. Príde mi veľmi skromný, len ma máta tá svadba. Lebo on chce, aby sa zobrali tajne, bez rodiny. Pevne verím, že v tom januári sa toho veľa za ten týždeň ukáže.

kluska
2. dec 2023

Normalka, vsetci sa chcu hned zenit a podobne, ja som tiez mala zopar ponuk na svadbu ked Som Bola Bez chlapa, v irsku. 😃 Kludne ho prijmi v januari, dobre, ze ho aspon trosku spoznas. A dcere pekne vysvetlit, ze NEMA sa kdE ponahlat, nech s nim Len sa spoznava, max byva, ze si s tym v pohode, ale svadba az po dlhsom case a hlavne nech s nou a AJ s nim hodi rec jej otec. Ona ma v plane ist za nim do talianska? Vie jazyk?

larisa
2. dec 2023

Je dosť podozrive ,ze moslim sa po 4 mesiacoch chce rýchlo , rýchlo oženiť. Skús je dohovoriť aspoň dva roky nech počká sobášom alebo 4 roky. Moslim potrebuje rýchlo papiere preto ju tlačí do svadby. No je dospelá s je to jej život. Niečo na tom smrdí. Ale ako si život zariadí tak sa bude mat.

sisa_s
2. dec 2023

Vies sa s nim dorozumiet? (Anglicky, taliansky?)

daniela2202
2. dec 2023

Ako rýchlo sa vydá, tak rýchlo sa aj rozvedie ....neboj 😂.... mali sme taký prípad vo vzdialenej rodine.... bol albánec, holý zadok, keď sa zobrali začal pracovať a skoro všetky peniaze posielal svojej rodine, že oni potrebujú.... však sa dcéra potom zbadá.... daj jej toto prečítať

zankalh
2. dec 2023

Nech si dcera precita komentare,ale to jej asi nepomoze.Laska je niekedy taka slepa…
https://www.modrykonik.sk/forum/za-dverami-nasich-spalni/som-zamilovana-do-moslima/

autor
2. dec 2023

@pribinak Ježkove oči, vraj u nás bývať? No to nehrozí. Ona sa učí po taliansky a chce v IT pokračovať v štúdiu. Vybavuje si ERASMUS, ale to ešte skôr ako sa oni dvaja spoznali.

kluska
2. dec 2023

@larisa Oni su taki, ze raz ta uvidia a hned chcu svadbu 😃 aj ti co su hinduisti, to iste 😃

autor
2. dec 2023

@sisa_s viem anglicky, on tiež, aj keď lámane. Dcéra vie trochu po taliansky, platí si kurz, takže sa dorozumievajú tak aj tak.

kluska
2. dec 2023

@daniela2202 hej a to je pravda, ze posielaju peniaze rodine

autor
2. dec 2023

@lindous V júli sa spoznali, v auguste tu bol a v októbri letela ona za ním do IT. No a teraz to s tou svadbou začal riešiť. Čiže dokopy 2 týždne od zoznámenia. Volajú si denne.

martinka13
2. dec 2023

Hrozná situácia. Neviem, či nejaké dohováranie pomôže. Ale určite by som to skúšala. Skús jej dať prečítať knihu Bez dcéry neodídem. Nech aspoň to pre Teba spraví. Možno trošku vytriezvie. Samozrejme nemusí to byť zlý človek. Ale chce to čas, aby sa uistila.

egonsk
2. dec 2023

no keby si ho videla bez slipov a s jeho velkym usmevom, mozno by si pochopila co na nom dcera vidi ;) ... kazdopadne oni ziju trosku inou filozofiou a pokial to dcera nepochopi, bude to mat tazke v zivote, ked sa zoberu a bude mat aj deti.

autor
2. dec 2023

@martinka13 Knihu som čítala, ale pochybujem, že by si ju prečítala dcéra. Dávala som jej aj číslo na kamošku, čo žije s Turkom moslimom a chcela sa rozviesť, tak áno, s rozvodom súhlasil, ale že deti si berie, tak pekne s ním ostala a čaká, kým deti budú dospelé.

sisaka
2. dec 2023

@harrisson trvaj? Dcéra nemá 15 ale 21, je dospelá, tsm môže matka akurát tak radiť.

Autor - blbá situácia, len dúfať, že vytriezvejú, apelovať na rozum a praktické veci, hádam si to ešte rozmyslia. Čo by mi vadilo, je práve to, že sa krátko poznajú a keďže je tam jazyková bariéra, tak sa ani nepoznajú poriadne, je to len vzplanutie, čo ich časom pravdepodobne prejde.

la_dolce_vita
2. dec 2023

Tiez mame podobne v rodine, este horsie, Egyptan. Mohla by som rozpravat hodiny, cele zle a nepomohlo nic, dievca poblaznene, inak tu je zaujimave, cim ich tak ocaria? Zivot pokazeny, to je fakt na dlho. To nemoze fungovat, ina mentalita, darmo.. ale vychadzam z tejto skúsenosti. U nich bude aspon to dobre, ze budu na neutralnom mieste. A naozaj jeho rodina bude vzdy na 1.mieste.

autor
2. dec 2023

@egonsk Aj mňa to napadlo. 😖

aliziana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
la_dolce_vita
2. dec 2023

A ano, oni sa deti nevzdaju, vzdy ostavaju s otcom. S tym treba ratat. Mali by pockat so svadbou, skusit to zatial bez toho, ale ktovie preco je taky hrrr.

lneviemmeno
2. dec 2023

kazdy si tu mysli, ze on dostane papiere ihned po svadbe a je to jednoduche 😂 je to na veeeeelmi dlhu trat. Mam manzela Inda, sice nie je moslim, ale tiez sme sa brali po kratkej znamosti, po 6 mesiacoch. Sme spolu stale a stale je rovnaky. Doklady uz dokonca ma a cuduj sa svetu, neutiekol 😀 Ale on mal predtym povolenie na pobyt v Portugalsku, teraz dostal povolenie na pobyt a pracu na Slovensku, lenze s tou kartickou moze legalne pracovat IBA na Slovensku. Neplati v inych statoch, co mame uz nastudovane. A obcianstvo moze ziskat az po 5 rokoch a to musi urobit skusky z jazyka, cize naozaj to tak jednoduche nie je. Celkovo len to povolenie na pobyt sme mu vybavovali asi pol roka a to musel mat dobre vela dokladov a celkovo to je prisne.. cize tak lahke to zas nie je, ze niektori si myslia ako dostane doklady hned po svadbe. My sme behali na cudzinecku policiu kazdu chvilu. A aj tak s touto kartickou nemoze pracovat v zahranici.

olimuc
2. dec 2023

Kedze zije od mladosti v IT tak papiere nepotrebuje nakolko ak vsetko sedi, najneskor v 18 sa mohol rozhodnut pre IT obcianstvo. Ale je pravda, ze presvedcit nejaku IT aby si ho zobrala a spravala sa podla ich pravidiel, by bolo sakra tazke a rodina na okoli, tak pri prvom preslape dostane nakladacku. Uvidis na co ju chce, mozno ako upratovacku a kucharku. Ak by to bola moja dcera, vyberem sa na navstevu do IT ja a pozrem sa na jeho rodinu.

babulkomale
2. dec 2023

Potrebuje papier ako byt legalne v EU. Kamoske tak jeden, sice vzdelany a bohatsi, urobil dve deti a potom ju nechal s nimi u jej mamy, kde dovtedy parazitoval aj on. Uz su rozvedeni.