Dali ste sa s bývalým znovu dokopy?

alinaa
17. feb 2015

V poslednej dobe sem častejšie prispievam, no veľmi mi to pomáha. Vidieť svoj problém očami ďalších (neznámych) ľudí je pre mňa veľmi poučné.
Ide o to, že som sa so mnou partner rozišiel po 5 rokov (pred dvomi týždňami).
Dôvody - hádky, v návale frustrácie som mu povedala dosť škaredé veci a mám pocit, že som tak u neho vyvolala veľmi negatívne pocity (bohužiaľ ľudia robia aj chyby, poučila som sa na celý život, nemáme deti, mám 24rokov, ale jednoducho cítim, že je to môj osudový muž)
Po rozchode som sa zachovala tak, že som ho dosť prosila o druhú šancu (jednoducho som to tak cítila a srdce ma nepustilo). Pred týždňom mi písal, že mu chýbam. Sám začal robiť mierne ústretové kroky. Včera sme spolu boli (1.krát od rozchodu) a objímali sa, bozkávali, aj k intímnejším veciam prišlo - bolo to naozaj krásne. No keď som s ním bola chvíľu dnes, znovu som cítila, že je stále rezervovaný, stále ma pochybnosti. Viem, že sa to neda vypustiť z hlavy za pár dní, že budeme mať jeden večer pekný a všetko bude ako predtým. Teraz sme teda opať spolu.

Moje otázku tak sú- ako sa mám teraz správať (chcem aby cítil, že mi na ňom veľmi záleží no zároveň nechcem byť vtierava). Dali ste sa vy s partnerom znova dokopy po rozchode? Aké to bolo? Aké správanie mám teraz zaujať voči nemu, aby sa to napravilo? Dá sa napraviť takýto vzťah? (viem, že to už nebude ako predtým, no aj láska sa vyvíja a verím, že môžme objaviť niečo nové). Ďakujem za všetky reakcie, veľmi mi to pomáha a každý komentár si zoberiem k srdcu.

mirinka24
17. feb 2015

@alinaa ocitla som sa v takejto situácii ... nemôžeš čakať zázraky .... takisto som sa s mojou polovičkou v poslednej dobe hádala, takisto boli sme obaja frustrovaní a nevedeli sme sa už ani poriadne ropzprávať, až kým sme neišli na spoločnú dovolenku a potom sa to začalo pekne všetko urovnávať... tam ma požiadal o ruku a začali sme plánovať budúcnosť, teraz je všetko postavené na našej budúcnosti a neriešime už blbosti. Sme spolu už 8 rokov a potrebovali sme nejaký krok spraviť pretože hádky vznikajú aj na základe stereotypu. Takisto sme si kúpili auto aby sme mohli plánovať spoločné výlety a teraz vybavujeme hypo a ideme kupovať byt 🙂 takže ak ste už dlho spolu a ked som si čítala tvoje pocity a čo ste prežívali, mali sme to podobné a pomohlo len to, že sme sa vo vzťahu museli posunúť dopredu, takisto mám 24 rokov...a už obaja cítime, že už by sme sa mali ostamostatniť a žiť spolu. Aj ked veľa žien ti povie, že chlap sa nikdy nezmení.... ten môj sa mení pomalilililinky a postupne ... ale funguje to už konečne medzi nami. 🙂 tak veľa síl ti prajem .a myslím si, že váš vzťah si zaslúži druhú šancu ako každý iný .

zdena12345
17. feb 2015

@alinaa zaleží od príčiny rozchodu, od toho čo všetko ste si povedali... Ono rozchod pred 2 týždňami ešte podľa mna ani nie je rozchod. Skôr by s ato dalo nazvať hádkou s chvílkovým nestretávaním sa... To čo ste si povedali už nezabudnete ale dá sa s tým žiť. Myslím že nebudem ďaleko od pravdy keď poviem, že všetky dlhoročné vzťahy si prešli niečim nie ideálnym, že si navzájom ublížili, hoci nechcene... vrátiť sa to nedá, zabudnúť tiež. Následne vzťah už nebude taký aký by bol keby si dvaja bezvýhradne dôverovali, nikdy si neublížili, neurazili sa... ale asi v každom partnerskom spolužití sa niečo také stane.
Je to na Vás.

bejka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
khkt
17. feb 2015

My sme sa s bývalým dali dokopy po 7 mesiacoch po rozchode. Bývali sme vtedy týždeň spolu v 1 izbe a prišlo aj k tým intímnostiam. Výsledok bol taký, že sme sa o pol roka rozišli znovu a definitívne. To bolo pred 7 rokmi a neľutujem ten rozchod lebo ten vzťah nebol ani pre jedného z nás ten pravý.
Každý vzťah je iný, iba vy viete, prečo ste sa hádali a boli frustrovaní, či sa cez to dá preniesť...
Ja ťa len chcem varovať že jedna romantická noc vzťah nenapraví. Je jasné, že vás to k sebe ťahá, keď ste spolu žili, myslím, že hlavne preto sa mnohé dvojice schádzajú a rozchádzajú opakovane ale nevyrieši to problémy, ktoré máte.
Ak cítiš, že je to ten pravý, skús zabojovať za váš vzťah. Ospravedlň sa mu za to škaredé, čo si povedala a odpusť mu, urobte za tým čiaru. Nie je to žiadna tragédia pohádať sa a rozísť, ak za tým nie sú nejaké vážnejšie problémy, ktoré takto vyšli najavo.

mala_hobitka
17. feb 2015

@alinaa Treba sa zamysliet nad tym ake boli dovody k rozchodu. Boli to malicherne hadky o hluposti, málo komunikácie a podobne? v tomto pripade sa to da este zachranit. Rozisla si sa ty s nim alebo on s tebou? Ak ty s nim, ok tak urobit ustretove kroky k obnove je fajn. Ak on s tebou tak ustretove kroky z tvojej strany su len zufalym cinom zufalej zeny voci chlapovi co nevie co dalej.
Ak ste vsak mali vo vztahu vaznejsie problemy - napr. diametralne odlisne nazory a postoje v zakladnych veciach (byvanie, domacnost, buducnost, spolocne financie, vztahy v rodine atd) tak to nezachrani nic.

Hlavne sa zamysli na tym ake su tvoje dovody ze s nim chces byt. Alebo inak. Zamysli sa nad pro a proti pokracovat vo vztahu. Ak je dost dovodov proti a pro hovori v zasade iba "nechcem byt sama", prakticke nalezitosti "dobre zaraba, rozumie si mojimi priatelmi" a podobne tak to vztah nema zmysel.
A najma....ak je vela dovodov k rozchodu a ty sa rozist nechces jedine alebo prevazne z dovodu "ale ja ho milujem a on je urcite ten pravy" tak to nedopadne dobre. Ci je niekto ten pravy zistis az za mnoho rokov po prekonani mnozstva zivotnych situacii a povies si "hej, tak to stalo za to, esteze som si vybrala jeho".

Priklad: moja kamaratka ma tiez viacrocny vztah...vzdy jej srdce hovorilo ze ano toto je urcite ten pravy a par drobnych zivotnych skusenosti co prekonali jej to potvrdilo.....pekne, mile, az na to ze dievca je v situacii ked rozmysla ako sa co najsetrnejsie a najemnejsie rozist....lebo chalan je riadny sebec (vazne je) a ona zas "tusi" ze toho "praveho" stretla len nedavno...ach jaj

operaphantom
17. feb 2015

Davat sa znovu dokopy je hlupost. Po kratkom case sa objavia zase tie iste problemy kvoli ktorym ste sa rozisli.... Ale ludia su nepoucitelni, tak sa radi vracaju do starych vztahov, lebo maju na ne aj pekne spomienky a pekne zazitky. Len akosi zabudnu na dovod preco sa rozisli a potom znova riesia to iste 😀

bonaqa2013
17. feb 2015

Poznám dva prípady kedy sa manž. rozviedli, po čase sa znova zosobášili ale aj druhý raz sa rozviedli. A to mali deti. Takže ja by som sa nikdy do žiadneho bývaleho vzťahu nevrátila. Ja pálim za sebou mosty....

operaphantom
17. feb 2015

@bonaqa2013 Jednoznacne. Kamarat sa rozisiel s frajerkou, dali sa naspat dokopy o 3 mesiace...a pol roka sa znova rozisli, lebo riesili to iste. Dalsi kolega to iste....tie problemy sa jednoducho vratia ako bumerang

lagatta
17. feb 2015

@alinaa nedávaj sa s ním dokopy - moja rada. Neviem ako to medzi vami bolo, ale osudová láska? Chlap, ktorý sa s tebou rozíde po 5. rokoch? Mal vážny dôvod? Dávaj pozor, pretože sa môže stať, že ťa začne emocionálne vyciciavať, pretože čo je to za chlapa, ak on iniciuje rozchod a on robí potom ústupové kroky? Nerob zo seba chuderu, nehnevaj sa, ale tým, že si ho odprosila vyjadruješ iba to, aká si zúfalá bez neho. Ak sa k sebe vrátite alebo hoc aj nie bude si s tebou robiť čo chce. Maj hrdosť a daj si čas sama pre seba. Si žena, roky ti idú. Nemrhaj ich niekde, kde si ťa niekto nevie vážiť. Chlapov je na svete dosť 🙂 v mori nepláva iba jedna ryba. Život ide ďalej. Trošku to pobolí a ver mi viem o čom hovorím 🙂 možno, ak skúsiš niečo iné alebo pôjdeš von len tak kamarátsky s iným chlapom, pochopíš, že sa svet netočí iba okolo jedného. Veľa šťastia želám a hlavne správne rozhodnutie. Akokoľvek sa rozhodneš, choď za tým a neobzeraj sa späť.

alinaa
autor
17. feb 2015

@bonaqa2013
@mala_hobitka
@operaphantom
@lagatta
On sa somnou rozišiel.
Určite máte pravdu. Úplne rozumiem tomu čo píšete. Lenže nedá sa všetko generalizovať. On je strašne dobrý muž je mi s ním fakt hrozne super. Bol a vlastne ešte je to náš prvý vážny dlhodobý vzťah a podľa mňa je prirodzene, že sa musíme učiť a urobiť chyby, aby nás to posunulo.
Prečo ho zahodiť? a uplatniť nové poznanie, ktoré nám táto kríza dala v novom vzťahu? Prečo sa nepoučiť a uplatniť ho v tomto?
Naozaj myslíte, že keď sa už človek raz rozíde nemá sa k vzťahu vracať?

romanovic
17. feb 2015

Chlapi casto beru sex po rozchode iba ako sex, kdezto zeny v tom vidia navrat vztahu. Daj pozor, aby si to vedela spravne rozlisit.

lagatta
17. feb 2015

@alinaa ach jaj. Ja som mala rovnaký názor, aký je ten chlap dobrý. Jaj a aký bol dobrý. Dokonca, keď sme sa pohádali aj kvietok doniesol a blá blá blá. Rozišli sme sa, čo sa z neho potom vykľulo mi otvorilo nielen oči...Daj si otázku sama sebe či je naozaj taký dobrý. Teraz ho vidíš v tom najlepšom svetle lebo ho tak chceš vidieť. Máš v sebe motýliky. Vrátite sa k sebe a motýliky už nebudú lietať a príde realita. A zase tie isté hádky. Ja som bola podobného názoru ako ty. Tak som vzťah ťahala a ťahala, roky išli a neskôr som si to začala obíjať o hlavu. Pýtaš sa tu, tak ti dávame rady, rozhodnutie je na tebe. Ak chceš, bojuj. Uvidíš či bojuješ správne. Nevravím, že všetci sú zlí, ale je normálne, že ľudia sa hádajú, ALE NIKDY pri tom nepoužívaj škaredé slová lebo tie mrzia, ale to sa všetko učíš to je normálne a tak isto nesmieš dovoliť, aby niekto na teba používal zlé slová. Sama si musíš zvážiť čo ťa na ňom tak priťahuje, čo nie. Či je taký super, či nie. Ja ho nepoznám. Radím zo svojich skúseností, ale vravím ti to čo sa odohrávalo potom by som nikdy nečakala. Dávaj pozor na seba. Výjdi si s nejakým kamarátom len tak vonku (žiadne intímnosti, bozky, randenia a pod.!) a uvidíš sama či naozaj je taký super. Toto sú prežité veci, takže skús čo je tebe najlepšie len sa rozhodni tak, aby si tu potom nezakladala nové témy, ktoré by mohli byť podstatne horšie. Tvrdohlavosť je dobrá, ale nie vždy prebiješ múr hlavou. Radšej nájdi dvere a šup z toho 🙂

mala_hobitka
17. feb 2015

@alinaa Nie je az taky dobry ked sa s tebou rozisiel.

Ale ok povedzme ze na tom nezalezi. Teraz ale je to ako? To ze sa stretavate, spite spolu atd este neznamena ze spolu chodite. Ako baby uz pisali, to ze ty to beries ako navrat neznamena ze on to berie rovnako. Si dospela baba tak sa ho narovinu opytaj ako to s vami je. Ak ta lubi tak potvrdi ze ste spolu. Ak povie neviem, chcem pockat atd tak ta ma na sex - bez debaty.

chihuahua81
18. feb 2015

Tiez som to zazila pred dvomi rokmi.... boli sme rozideni vyse mesiaca. Ja som o druhu sancu neprosila, ani som ho nijako nekontaktovala, ale velmi mi chybal. Ja jemu asi tiez, lebo sa zacal ozyvat.. Stetli sme sa parkrat na kave, ako kamosi, do toho tie jeho reci ako uz nechce vztah. Tak som mu povedala, ze mna to takto nebavi a ked nechce vztah, tak nech si na kavu chodi s niekym inym a mne nech da pokoj. No a dopadlo to tak, ze sme spolu.. 😀 Moja rada, spravaj sa uplne normalne.. poznate sa predsa pat rokov, nerob sa inou nez si.

michala.s
18. feb 2015

Ked som mala 17 sme sa rozisli po takmer dvojrocnom vztahu. Mala som tazke obdobie, stres, stuzkova, maturity sa blizili a navyse som bola strasne hlupa. Po 3mesiacoch odlucenia sme sa dali naspat dokopy, nejako som bez neho nevedela zit, nedokazala som spavat, velmi som schudla.....
O pol roka na to som dostala prstienok s otazkou ci s nim ostanem. Dnes sme spolu krasnych 9 rokov, v marci sa nam narodi babo a v juni oslavime 4.vyrocie sobasa. Milujem mojho muza kazdym dnom viac, milujem dychat vonu jeho tela, hladkat ho po vlasoch a zaspavat v jeho naruci.
Som stastna, ze mi odpustil moju pochabost a obaja sme sa poucili, lebo samozrejme sme ludia a ludia robia chyby. Naucili sme sa navzajom akceptovat svoje zle stranky a co najviac tazime z tych dobrych vlastnosti

natalym
18. feb 2015

@alinaa Všetko sa dá napraviť, len musia chcieť dvaja.

krystynafg
27. okt 2016

@alinaa Ja mám presne tento problém s priatelom sme sa rozisli po dvoch rokoch on so mnou. Presiel mesiac a chce ma spat. Sam mi povedal že pochopil ze ma miluje a hlavne si uvedomil moje plusy a ziadnu inu uz nechce. Je to trosicku zlozite pretoze vsetci mi vravia aby som sa na neho vykaslala ze mysli len na seba a ze je egoista. No ja ho vidim inak ja som s nim chodila viem ake ma pocity viem vsetko a hlavne ho velmi lubim. Ale neviem co mam spravit ci to bude lepsie a fungujuce alebo sa to vrati spat. Momentalne sa stretava a spravame sa k sebe akoby sme spolu znovu chodili.
Moj nazor je ze to chcem skusit a verim, že to bude lepsie ale neviem ci je to tou zamilovanostou alebo nie.

lagatta
27. okt 2016

@krystynafg sama si musis odpovedat na otazku. Je pravda, ze okolie vidi veci inak a hlavne nestranne, kedze th ho lubis a vidis ho v lepsom svetle. Tazko je radit, kedze ho nepoznam, ale po pravde, ked ta poslal prec od seba a uvedomil si, ze ta lubi az po 2 mesiacoch, nebude to asi uprimne. Prepac. Ja som mala podobny pripad na sebe zaveseny a dlhe roky a spenar bol podobny. Iba egoista a nie celkom citovo vyspely chlap posle zenu prec od seba a naraz si po neviem akom dlhom case uvedomi, ze ju lubi. Ved je to zahravanie sa s citmi! Ak by lubil, nenechal by ta a bol by s tebou. A ak by ta naozaj lubil, nechal by ta ist tvojou cestou, aby si ty bola stastna. Rozhodni sa tak, aby si si raz netrieskala hlavu o stenu

allia28
1. dec 2016

Staršia téma, ale pridám sa. Zažívam v posledných dňoch to isté. Priateľ sa so mnou rozišiel po vyše 2 rokoch
- najmä kvôli stále nekončiacim hádkam (v ktorých som povedala aj také veci, ktoré som nemala)
- kvôli tomu že sa nám veľa ľudí montovalo do vzťahu
- kvôli tomu, že mal pocit, že mu "nedovolím dýchať" (áno, priznávam, asi som ho niekedy chcela mať moc pre seba)
Urobila som mnoho chýb a uvedomila som si ich asi až príliš neskoro.Napriek tomu všetkému myslím, že sa sme sa milovali a plánovali sme budúcnosť, ale hádky ten náš vzťah trochu otupili. On navrhol rozchod. Najprv som ho bombardovala smskami, ale zistila som, že to nemá význam. O pár dní sme sa stretli a povedal mi, že nechce urobiť hrubú čiaru, že bude rád, keď občas pôjdeme na kávu, že ma má rád viac než kamarátku a že nevylučuje že sa ešte niekedy dáme dokopy. Ale že sa musí dať do poriadku hlavne on sám. Trápim sa, neviem čo mám robiť, chcela by som, aby sme to ešte skúsili. Moc si ho vážim, je pracovitý, čestný, citlivý, verný, vtipný a o takého chlapa nechcem prísť. Aj on má svoje muchy, ale kto nemá?

catherinah
3. dec 2016

@allia28 tak toto mi prideako cista spekulacia. Ake davanie sa dokopy? To aj v manzelstve bude riesit takto konflikty? Ved to su ciste zadne dvierka, chlapi su tak prehladni, len my zeny sme niekedy slepe😎

sono2
3. dec 2016

Podľa mňa, krok dozadu.

alexandraalexandrova
3. dec 2016

Dala som sa s priatelom znova dokopy. Uz by som to neurobila, bola to najvacsia blbost co som mohla urobit...tak ci tak sme sa po 4 rokov zas rozisli a ja som ostala sama s dietatom...ked to uz raz nefunguje, nebude to fungovat ani potom ledaze obaja urobite maximum aby to fungovalo a budete makat na sebe aj na vasom vztahu...lenze to je ochotny a schopny malokto...

mandala77
3. dec 2016

@allia28 to, že sa ozval keď si sa Ty prestala, za tým nič veľké nehľadaj, to je dynamika rozchodov. Skús si na youtube vyhľadať videá od Jeronýma Klimeša o partnerství a vztahy tuším. Sú to tri až troj hodinové videá, druhé je tuším o rozchodoch, tam sa Ti veľa objasní a aj to, či Ti za to stojí. Je to český psychológ a veľmi humorne a pútavo rozpráva.

yennn
3. dec 2016

Nejdem davat nikomu vztahove rady, ale pridam vlastnu skusenost na temu druhej sance vo vztahu. Mala som 2 vaznejsie vztahy, ktore poznacila kriza a nasledny rozchod (nazvime ich vztah A a vztah B) 🙂
V oboch vztahoch sme sa po rozchode dali znovu dokopy. Vztah B krizu neprezil a po naslednom pokuse dat veci do poriadku to znovu zlyhalo a nasledoval dalsi rozchod.
Vztah A sa javil komplikovanejsie - odlucenie po rozchode trvalo 8 rokov, mali sme kazdy dalsi vztah (u mna spominany vztah B), zazili sme v odluceni rozne zivotne situacie, zivot nas zaviedol kazdeho uplne inam (muza dokonca aj doslovne - do zahranicia na par rokov). Po tych 8 rokoch odlucenia nahodne stretnutie na ulici a dnes mame spolu stastne manzelstvo a dieta 😉
Ono... hovori sa ze dvakrat nevstupis do tej istej rieky - je to vacsinou pravda, lebo nie je to uz ta ista rieka. A ja hovorim ze druhu sancu si zasluzi kazdy. No tretiu uz malokto

allia28
5. dec 2016

Ďakujem za názory. Ja som si tiež vždy hovorila, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš a že pauza je vlastne rozchod, ale pri tomto vzťahu je to trochu iné. Mám pocit, že sme sa nerozišli práve v najlepšom a preto to nechám na to, čo život prinesie. Blbé je, že človek po rozchode vie, že takto vzťah nemá vyzerať a že mnoho vecí bolo zlých a nefungovalo, ale na druhej strane ho mrzí, že niečo čomu venoval dosť dlhú dobu mu nevyjde...

alaguema
5. dec 2016

@allia28 možno niekedy raz sa ešte dáme dokopy...To by som nebrala nejak vážne. Znie to ako replika zo súcitu.

moonlight1210
5. dec 2016

@allia28 ale na tu kavu ta musi volavat on a ty sa za ten cas jeho rozhodovania nebudes branit inym vztahom.

libawet
5. dec 2016

nie, lebo som bývalého nemala. Ja som sa zoznámila v 18 s mojim budúcim manželom, s ktorým som už 24 rokov - tak ja hneď na prvý raz a hneď dobre 🙂 🙂 🙂

vroni
5. dec 2016

Nie. Rozumieme si, vieme si v pohode pokecat, aj na tu kavu by sme sli, nebyvat od seba vyse 1000 km, ale ako partnera by som ho uz nechcela ani keby bol posledny chlap na svete.

zedena
2. júl 2022

@yennn to vážne??som prekvapena