Čo s takým človekom?

tanja0808
13. dec 2013

S otcom dietata zijem v jednej domacnosti. Este ked sme viedli vzat som si nie vzdy bola ista jeho spravanim. Neviem ako to zacat presne popisovat ale ide o to ze napr. Tyzden po porode sme mali navstevu a on mi surovo pred nimi povedal ze mam stiahnut brucho. Sice nerozumeli kedze na sk nezijeme ale aj tak mi to nepride ok. Este ked aom bola tehotna tak sme sa strasne pohadali pretoze som si dovolila kupit zaclony neslo o peniaze ale o fakr ze som si dovolila ich vybrat sama. Citila som sa hrozne trapne a ponizene ako keby som nemohla do nicoho nikdy nic povedat. A vlastne tak to aj bolo cely vztah bol o tom ze ako sa pozeram ako co hovorim ako si co dovolujem povedat preco zjem to co zjem. Napr. Raz som mu volalabola som na ceste z prace a moja otazka zacala vetou Nedal si malemu tu ryzu? Nato mi zlozil telefon. Po prichode domov nastala neskutocna hadka pretoze podla neho si ja myslim ze je debil a neverim mu. Darmo som mu vysvetlovala ze je to len otazka. On mi odpovedal ze z psychologickeho hladoska je dokazane ze ak zacne niekto vetu negativne tak si mysli o tom druhom zle veci. Tize ked aom neodpovedala hned ako chcel tak som bola najhorsi clovek na svete, vsetko co robim je uplne zle a na nic ale ked pan tvorstva po pol roku opravil zasratu postielku tak bol kral a musela aom ho ospevovat. Pred navstevou bolo normalne ze sa povysoval musela som ho len vychvalovat ja som navarila a on sa tym chvalil. Tiez som si nikdy nemohla nic povedat a ani z neho urobit srandu. Raz som to skusila a tyzden som ppcuvala aka som najhorsia na svete. Dnes ma max vytocil kedze este zijeme v jednom byte tak si dovolil mi vypnut inetnet lebo on ho chce mat vypnuty nato ma pourazal ze ako vyzeram a ze som hnusna a je mu zo mna zle. Pred par dnami po mne hodil knizku. Preco to pisem lebo aj po tomto vsetkom sa citim ako debil ja. Vobec neviem kde je dobre a kde zle a mam pocit ze som asi na vine vsetkemu ja. Rada by som podiakutovala na tuto twmu. Dakujem

woman44
13. dec 2013

@tanja0808 Ahoj. S takým človekom radšej nič. Taaký sa nikdy nezmení,pretože on si nikdy ani neuvedomí,že niečo robí zle.

lila69
13. dec 2013

Co s takym clovekom ktory ta cely zivot depta a ponizuje? Zbalit kufre a prec od neho...

leonela666
13. dec 2013

...a prečo od neho neodídeš? Alebo pošli jeho do čerta... normálny chlap sa takto k žene nespráva...

zita19
13. dec 2013

Toto je len zaciatok. Je to obycajny chruno a manipulator a svoje komplexy si vvybija na tebe. Lepsie to uz nebude, len horsie a horsie. Cim skor to vyriesis tym bude lepsie pre teba a dieta. Alebo odid ty s malickym alebo ho vyraz.

tanja0808
autor
13. dec 2013

@woman44
@lila69
@leonela666
@zita19 vyrazit ho nemozem je to jeho byt. A ano pracujem na byte pre seba len zijem v cudzine a neni to take jednoduche. Pracujem takze si musim najprv zopar veci zariadit 🙂
Viem ze je manipulator a ze vsetko co urobi on je super. Aj dnes priniesom mi vino a hned zacal ako si nic neviem vazit a tak a kurna co ako mu mam nohy bozkavat?

zita19
13. dec 2013

@tanja0808 Na rozdiel od mnohych inych, ktoere taketo problemy riesili na MK mas jednu vyhodu: vies kde je pes zakopany, a hladas riesenie. Mnohe sa pytaju co maju lepsie, viac a poriadnejsie robit aby sa vyhli takejto buzeracii a este placu, ze nemozu odist, lebo nóni ho lubia a bez chruna su stratene. Drzim ti palce, aby si to cim skor vyriesila.
Krasny nazorny priklad takehoto chruna je vo filme Noci z nepriatelom. Tam je aj naznaceny navod ako von. Az na ten koniec, to uz je prilis radikalne.

tanja0808
autor
13. dec 2013

@zita19 ako vies dlho som na tom bola aj ja tak ze som plakala ako ho lubim a tak. Aj teraz placem ale preto ze ako sa moze takto niekto chovat. A laska? A za co? Nenavidim ho nedokazem sa na neho pozroet achudla som 13kg ano mam velku nadvahu takze 13nie je extra vela a to hovado mi insie nepovie len kedy budem stihla zoberiem si ra ked budes mat velkost S a co tvoje prsia pozri ake su a potom mi povie ze preco sa s nim romanticky nemilujem.ach co som komu uobila

tanja0808
autor
13. dec 2013

@zita19 a vies lubila aom asi tak do doby ked raz vecer prisiel z prace a vravi ze musi este daco odpracovat z domu vracim ok chod pracovat ja si pozriem serial. Ok. Dohoda bola skonci serial pridem za nim. Serial skoncil a ja som hladala na nete bundu. Po hodke sim prisla za nim a on bok urazeny lebo podla neho som ho klamala a tahala za nos a on ma ako taky debilcakal hodinu a serial ide len 40minut. Max ma to nahnevalo! Tak som isla spat nato prisiel zacal diakutovat ja som bola ticho on mi zobral perinu a potom po mne hodil knizku s tym ze ked nespi on nebudem ani ja. Knizka mi vlefela do nosa naco mi tiekla krv isla som spat k malemu do detskej on mal.este tu drzoat prist a povedat ze nech sa pozriem na seba ako sa spravam

marselay
13. dec 2013

Narcis!!! Prajem,aby si si conaskor vyriešila svoje veci a opustila, to individum. Veľa síl.

lenka5183
14. dec 2013

@tanja0808 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 prepac, ale mne uz je to tak smiesne, normalne som dostala zachvat... neber to v zlom, ja som mala donedavna presne to iste, mam tu aj temu zalozenu asi mesiac staru o tom... uz s nim nie som asi mesiac... mna aj zbil pocas tehu a tak... manipuloval ma, ze uz som si myslela, ze ja som ten debil... obvinovala som sa, ze ma zbil, az tak si ma vedel nastavit, ale vymanila som sa... to len, aby si si nemyslela, ze sa posmievam, nie, len uz asi pomaly konecne zabudam a viem sa na to aj takto pozriet, ze mi to je uz take komicke-ako s tym posranym vinom, ze si ho nevies vazit a s tou postielkou co bol kral, ze ju spravil ... 😀 😀 😀 ja som to mala s polickou 🙂 uplne trapny saso, chapes, vtedy som to videla ale inac, normalne som ho sama chvalila, aby bolo dobre a citila som uzkost..tiez som si davala pozor na slova, aby ma nezdrbkal za nieco, uz som ani nevedela ako mam odpovedat..uplne ma deptal ked som nevedela zopakovat nieco od slova do slova apod... a podvadzal ma, bil, deptal a finale bolo, ze-uz neciti zo mna lasku ked sa milujeme, ze som chladna a nemam city 🙂 .... no neopustila by si ho? 🙂 utec.

juliana77
14. dec 2013

@tanja0808 Presne ako píše @marselay , narcis jak vyšitý. A predpokladám, že nie si platený psycholog, aby si to znášala. 🙂

tanja0808
autor
14. dec 2013

@lenka5183 ahoj nie v pohode aj ja uz sa nad tym smejem pretoze niekedy neviem ci som blazon ci nie. Este dnes rano mal tu drzost mi povedat ze ci sa mienim teraz takto spravat a ze by som mala pouvazovat nad tym ako sa spravam a mam sa uvedomit to ze on mi do noci nadaval ze som tlusta je samozrejme zabudnute a este pride a povie nechapem co som ti urobil. Zasnem nad tym ako moze byt niekto tak egoista a tak zahledeny do seba

tanja0808
autor
14. dec 2013

@lenka5183 dalsia prihoda z jeho pestrenia o ktorej do dnesneho dna neviem ze ci som mimo ja ci on. Boki sme u kamosky na oslave on z jej manzelom vypili vlasu vina mozno dve a pol litra tvrdeho pkus neake pivo. Ideme po ceste domov ja soferujem a zacne debata uz ani neviem o com v kazdom pripade ako mi argumentoval kedze vzdy musi ist proti mne tak povedal ked nepracujes. A bol ticho nato porem na neho a vravim prosim ja ze nepracujem? Som aletgicka ked hovori o praci pretoze on je pan a robi na 100%a ja som hovno robim len na 50%a inak sa vyvalujem. Kosele mu asi naskacu same do skrine. V kazdom pripade po polozeni mojej otazky mi zacal nadavat ze som debilna ze neviem ani pochopit vetu ktoru esge nedopovedal. Nato aom mu povedala ze ked vetu ukonci tak si myslim ze je koniec jasne ze som bola za najvacsieho debila ja. Ked sme prisli domov zacal ma este urazat ze je mu zo mna zle a mam vypadnut atd. Ako ja neviem ale kex sa ho spytamze ci je pre neho normalne mi nadavat ze mam vypadnut a je mu zo mna zle tak jedina odpoved je ze sak ja som mu pred tromi rokmi povedala ze je debil.
A este mi raz vynadal zato ze on nechal zuvacku na sedacke ktora sa samozrejme prilepila do mojich vlasov a ja som mu zavolala ze ci tam nechal zuvacku a preco. Odpoved no on nemohol vediet ze si tam sadnem. Ked som mu odpovedala ze aj 5rocne dieta vie ze zuvacka patri do kosa bola som zase debil

zanulienka
14. dec 2013

@tanja0808 nemáš kam odísť?

kaktusik007
14. dec 2013

@tanja0808 klasicky pripad manipulatora - tebe vycita aj najmensi priestupok ci prehmat, on je svaty a uplne v poriadku.

prec, a co najskor.

a este jednu vec ti chcem povedat --- TY si normalna. on nie je. - to aby si mala v tom jasno 😉

tanja0808
autor
14. dec 2013

@zanukienka momentalne nie. Nezijeme na slovensku. Musim si najst byt na tom sa pracuje este cakam co mi pride uradne potvrdene alimenty na maleho ale myslim ze cca februar som prec. Do polovicky januara som aj tak na slovensku z malym potom mam skuskove obdobie a potom idem prec

zanulienka
14. dec 2013

@tanja0808 on vie, že sa chystás odísť ?

tanja0808
autor
14. dec 2013

@zanulienka jasne ze nie inak by mi robil peklo

zanulienka
14. dec 2013

@tanja0808 peklo zažívas teraz

tanja0808
autor
14. dec 2013

@zanulienka hej ale ak by som mu to naznacila tak by bolo este vacsie

somjankad
14. dec 2013

@tanja0808 drzim prsty nech si to cim skor vyriesis a cim skor od neho prec

sisaha
14. dec 2013

@tanja0808 mas pravdu, zatial mu nic nehovor... odid, ked nebude doma a nechaj mu tam listok, ze si mu splnila jeho najvacsi sen a vypadla, aby sa nemusel pozerat aka si tlsta a ake mas prsia... kokos.. mne sa nozik otvaral vo vrecku ked som to citala...

deprimovana
14. dec 2013

@lenka5183 super, že si odišla 😉 držím palce!!!!

leonela666
14. dec 2013

@tanja0808
@lenka5183 baby, držím Vám obom palce, osamelé matky to síce v živote nemajú ľahké (vlastná skúsenosť), no vždy je to ľahšie ako sa trápiť a nechať sa ponižovať či psychicky deptať od nejakého hulváta. Žiadny chlap za to nestojí. My ženy predsa máme aj nejakú hrdosť, ktorú si treba zachovať nech sa deje čokoľvek... okrem toho ženy vedia byť silné, už len kvôli deťom, a verte mi, že už len pohľad na usmiatu detskú tváričku tú silu dodáva... 🙂

jalucija
14. dec 2013

to sa neda ani citat toto!

baby kde na takych idiotov chodite???

letasi
14. dec 2013

@tanja0808 a on je slovak ci cudzinec???

tanja0808
autor
14. dec 2013

@letasi je slovak

tanja0808
autor
14. dec 2013

@jalucija ach co ja viem mam pocit ako keby som zila s dvomi ludmi 🙂

cecil36
14. dec 2013

@tanja0808 manipulator a egoista, lepsie to uz nebude (kedze on si nie je vedomy ziadnej svojej chyby). Co najrychlejsie najst byt a setrit si peniazky na horsie casy 😉 DRzim velmi palce.

dejka77
14. dec 2013

Tak to ta obdivujem, ze s nim dokazes zit. Co keby si mu skusila robit ty to iste? Komentuj kazdu jeho cinnost, vsetko co spravi, povie. Mozno sa chlapec uvedomi. A keby mal pripomienky tak mu len povedz, ze to iste robi aj on tebe.