Cítim sa trápne

17. jan 2023

Caute, cca 2 mesiace ma bolia krize, a nemam cas ist k dr. Viem, moja chyba, ale neviem to nejak usporiadat, kedze sme sami, maleho neviem kam dat, a manzel nevelmi vie chybat z roboty. Ano, nasa chyba, ale uz to budem riesit uz mam aj termin k neuro. Dospela som do takeho stadia, ze mi trpnutie vyzaruje do pravej nohy. 🤦🏻‍♀️ Minuly tyzden mi manzel robil od 9 do 20:00. Ja sama na maleho, pomoc nikde, lebo byvame faleko od rodiny, ja som uz bola v koncoch a na zaciatku nervoveho zrutenia sa, ale este som to este dala. V piatok vecer som dala 24h naplast na driek, vymenila som ju v sobotu a na nedelu ranu som dostala na lepidlo alergiu. Vsetko ma svrbelo, usi, hlava, cely chrbat, dala som si dithiaden a nastal v mojej hlave CHAOS. Ja som mala NEOPISATELNE nervy, kricala som na kazdeho, za vsetko, ze je bordel, ze mam bolesti, ze ma vsetko svrbi a do toho som este aj ospala kvoli dithianedu. Proste bola som neprijemna, hnusna, ale.... nevedela som to inak dat. Tak manzel sa so mnou ani nerozpraval, ani vcera. Kedze sme nesex.vali MESIAC asi, kvoli mojim bolestiam, tak som vcera navrhla, ci nebudeme nieco mat spolu vecer 🙂, nejak s tou nohou a krizami vydrzim (s cielom udobrit sa). A on ze, no nie. Nebudeme mat nic, kedze to tvoje spravanie zo vcera bolo otrasne....

Ja neviem, co som cakala, ale toto nie. Citim sa aj trapne, aj ponizene, ked uz zena prosika a dostane odmietnutie. Ale mozem za to ja. Viem....

Tak vcera som dala maleho spat a ja som isla s nim a muza som nechala dole pozerat tv....

janai1
17. jan 2023

Kriste miesto sexovania máš ísť k lekárovi

0silvia0
17. jan 2023

tvoj muž nie je robot, že na povel sexuje. Najprv si hnusná, nepríjemná a potom že poď sa udobriť? Skús sa najprv spríjemniť, upokojiť a naučiť normálne komunikovať.

janka_266
17. jan 2023

Koľko má maly? Trpnutie do nohy môže byt vytecena platnicka, mne vytiekla pri pôrode, tiež som nemohla malého ani dvihnúť rok, kým som sa dostala k neuro. Odporúčam nerobiť prudké pohyby a nedvihat malého, keď tak z drepu. Popohnala by som ten termín k neuro a žiadala ísť na mr.

pribinak
17. jan 2023

Muž je riaditeľ zemegule že si nevie vziat jeden deň volno aby si mihla ísť k doktorke?

toskanka
17. jan 2023

Môžeš mať vysunutú platničku, ak to nebudeš riešiť, vytečie. Mám to už za sebou, viem o čom hovorím. Ja som to (zatiaľ) rozchodila, pri pravidelnom cvičení, s týmto sa chodí na operácie. Viem, sú to otrasné bolesti a pri pridružených problémoch sa človek mení na zviera. Rieš to čím skôr!

zavana
17. jan 2023

preboha, ved zdravie mas len jedno. maly ta potrebuje v uplne top stave. manzel nech si predsa zoberie jeden den volna a vybavene. nie si predsa na maleho sama, ma aj otca, nie?

tamtamka26
17. jan 2023

hlavne nesexuj, keď máš takéto problémy, s tým nič nezachrániš. Mala som vytečenú platničku, tŕpla mi noha atď., môžeš to tým sexom ešte zhoršiť. ak budeš mať ďaleký termín na vyšetrenie a veľké bolesti, normálne volaj sanitku, budú ťa musieť hneď riešiť. otázne je, čo dieťa... to snáď by už mohol aj pán manžel poriešiť....

apolka77
17. jan 2023

Ale prosím Ťa a keby si musela ísť zrazu do nemocnice čoby manžel spravil? Existujú paragrafy a dovolenky. Jeden deň by ho nezabil...s tým sexom moc nerozumiem super ešte sekne v akcii a si nahrata.
Miesto sexu sa kuriruj a popros manžela nech ti pomôže ...snáď vidí aké si mala bolesti.

babulkomale
17. jan 2023

Pozri si pribalovy letaka povedz mu, ze to boli vedlajsie ucinky liekov.

caroline_
17. jan 2023

Uplne ta chapem, manzel ta mal pochopit,nebola si neprijemna bezdovodne, ako sorry,ale keby som na tvojom mieste ja sa objednam k tomu doktorovi a muzovi poviem ze si berie dovolenku alebo paragraf, takeyo bolesti nie su sranda, a panko je ozaj riaditel zemegule? Co si o sebe mysli,mal si to zariadit tak,aby si mohla ist ku Dr a nie sa este urazat ako 15 chlapec.

caroline_
17. jan 2023

@caroline_ ja som hnusna ked som len hladna a muz si zvykol,neviem si predstavit ze by sa zato urazal

annm81
17. jan 2023

Máš manžela, silné bolesti a pritom ti chýba čas na lekára? Takého muža kopnúť do zadku... Pokiaľ ide o tvoj výstup, normálne sa ospravedlň a to stačí. Silné bolesti majú na psychiku obrovský vplyv, tak tvoj výbuch je vcelku pochopiteľný.

vilma7
17. jan 2023

A kde je problém vziať dieťa so sebou k lekárovi? Od ich narodenia chodia so mnou všade kde musím, veď posedí v kočíku. A tak isto keď jeden z nich má termín, súrodenec ide tiež.

autor
17. jan 2023

@babulkomale 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

autor
17. jan 2023

Kocky dakujem, no manzel mal v poslednych mesiacoch dost v robote. Tak nemohol a ja som CAKALA, kym mi to prestane boliet. 🤦🏻‍♀️ Dobre, ze? 🤦🏻‍♀️ Idem buduci tyzden, nech sa pozru, lebo fakt uz stracam nervy z tej bolesti. A nemozem dat ani nurofen naplast, lebo dostanem alergiu. To je chore uz toto.

autor
17. jan 2023

Inak maly bude mat 2 roky.

laladua
17. jan 2023

Toto, co ty riesis by ma momentalne trapilo najmenej, to ze ti trpne to uz nie je dobre. To moze byt velky problem a netreba to podcenit.
Mozno by bolo dobre sa rozpravat o tom, ze preco si tak vyletela, co ta trapi a co aj jeho, aby nebolo napatie.

joja101
17. jan 2023

A to si nemohla ísť ako aspoň na pohotovosť? Veď tá je nonstop, takže si mohla ísť kľudne, keď muž došiel domov roboty. Nemáš sa prečo cítiť trápne. On sa mal postarať o to, aby si sa k tomu lekárovi dostala skôr

rurutiax
17. jan 2023

Mi nevrav, že za tie 2 mesiace si nevieš vynahradiť jeden deň na to, aby si išla k doktorovi. Partner si deň voľna tiež môže dať, existuje taká vec, ktorá sa volá paragraf a dovolenka. Toto čo tu píšeš mi prídu ako len trápne výhovorky. Čo sa týka sexu tak tvojho partnera úplne chápem, si nepríjemná jak voš a ty ešte očakávaš sex na udobrenie? On tiež nie je stroj, kedy si ty pískneš.

babulkomale
17. jan 2023

No nesmej sa, napriklad Spiromon pre male deti ma ako vedlajsie ucinky samovrazedne myslienky, niektore antibiotika trvale poskodenie zdravia...

zmrzlinka2021
17. jan 2023

@autorka

Nebudem sa vyjadrovat k tvojmu zdravotnemu stavu ale uplne vazne ti odporucam si to upratat v rodine s muzom.
Neexistuje, ze nemoze postrazit vlastne dieta, ci robit ti doprovod k lekarovi, ci doprovod dietatu, ci pripadna OCR - toto NEEXISTUJE!!!
Na tieto veci má nárok a zial stavaju sa a kazdy normalny sef, ktory ma sikovneho cloveka to plne akceptuje.

Co bude manzel robit, ked ty nastupis do prace?
V ziadnom pripade nedovol, aby vsetko ostalo tebe na krku. Budes otrok, co nim si uz teraz.
Proste aj teraz - zlatko vtedy a vtedy mam termin, je potrebne sa postarat o dieta.

To dieta ma 2 rodicov

toskanka
17. jan 2023

Riešiš nepodstatné veci, na túto príhodu s manželom rýchlo zabudnete. Skôr sa priprav na to, že liečba bude dlhodobá, budeš chodiť na rehabilitácie. Ty máš na 100 % niečo s platničkou.

januska12323
17. jan 2023

Hádka bola len vyvrcholenie problémov. Tvoj muž dva mesiace vidí ako sa každý deň trápiš, máš na starosti ešte aj dieťa a jemu samému nenapadne zobrať si voľno aby sa aspoň o to dieťa postaral?! Keď sa ti ešte nechcelo k Dr chodiť. Predstav si ako ho zdvihneš do stoličky, teba sekne a už sa nepohneš. Zavoláš mužovi a on ti povie vydrž do večera potom prídem. No diky za takého starostlivého muža.

titla
17. jan 2023

Manzelovi by som sa ospravedlnila za vybuch hnevu, ALE zaroven mu vysvetlila, ze mas velke bolesti s ktorymi musis fungovat a pod vplyvom liekov si sa chovala iracionalne. Musi si uvedomit, ze situacia zacina byt pre teba neunosna. A potrebujes jeho pomoc. Nie len aby si vyhradil per hodin nech mozes ist k lekarovi ale aby nenechaval celu domacnost a staroativost o dieta na Teba, predovsetkym teraz, v tvojom stave. A ak je normalny, tak to pochopi.

A nech si uvedomi, ze v praci je nahraditelny ale ako manzel nie. Neexistuje, ze si nemoze zobrat den volna. Co bude robit, ked skolabujes ty?
A ja ta teraz nechcem strasit, ale mam znamu co mala takto problem s chrbticou, trpla jej noha a nakoniec sa zistilo, ze ma nador na mieche. Mesiace bola hospitalizovana a doma babetko a skolkar. Co bude robit potom?
A ty sa nemusis citit ponizena tym, ze odmietol sex. Nie je nic ponizujuce na tom ak jeden z partnerov nema po konflikte naladu na intimnosti. Nedorozumenie si musite vydiskutovat. Sex by cely problem len odsunul do uzadia.

alison11
17. jan 2023

Kľudne vezmi malého so sebou k lekárovi pochopia to neboj ja som tka mala 2x u gyn. syna čo bezomňa nevydržal sestrička postrážila kým ma vyšetril potom sme ho pustili dnu aby neplakal keď už lekár písal recept.Dá sa len sa daj do poriadku a podľa mňa je viac ke´d budeš z mužom komunikovať hneď od začiatku že čo ťa bolí a že nevládzeš...atď. než sa to takto vyhrotí a aj muž urazí.Mňa keď niečo trápi alebo bolí poviem narovinu aby nevznikli nedorzumenia a zbytočný krik krorý ani vzťahu ani deťom nepomôže ba naopak začnú sa ťa báť.

dilino
17. jan 2023

Zdravie je prvé. Teraz zbytočné už plakať. Manžel asi fakt šéfuje zemeguli. Vždy sa da zobrať jeden deň dovolenky. Aby si išla nechala si to zájsť veľmi. Ked ťa začalo bolieť hned si mala ísť a nečakať. Nechápem človek si neváži zdravie. Pokiaľ ste manželia zdá sa mi že aj na teba si môže vziať nejaký paragraf ked potrebuješ ísť k lekárovi .Ak by bola situácia že by si nedajbože musela ísť na operáciu tak čo manžel by chodil do roboty a maličký čo do úschovy batožín tak či tak by si musel vziať voľno.

autor
17. jan 2023

Ano, mate pravdu. Posrala som to trochu cakanim na zazraky. 😏 Muz bude volnejsi od Februara, tak sa na to uz dam. K neuro idem buduci tyzden aj tak.

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_eyre_2
17. jan 2023

Takže tvoj muž s kľudom angličana na teba pozera dva mesiace že ťa niečo hrozne boli, nechá tá starať o dieťa bez toho aby si mohla riešiť svoj zdr.stav a on chodi do roboty ale chudáčik sa urazí keď vybuchnes? Kto by bol príjemný keď ho niečo dva mesiace (!) Boli?

yoxinka
17. jan 2023

1. Tvoj muž je totálny chuj!
2. S chrbticou mám problém 10rokov, vždy som to nejako poriešila liekmi, rehabkou, aj som cvičila, ale problémy sa vracali. Rok po treťom pôrode som mala hrozné bolesti krížov, nemohla som chodiť, sedieť, ležať, stáť, nič. Vyžarovanie do pravej nohy. Večer som doma od bolesti odpadla. Bola nevien ktorá vlna covidu, ale môj obvoďák mi poslal mailom výmenný lístok k neurologičke, tá ma sfleku poslala na magnetickú rezonanciu. Termín som dostala bleskurýchlo. Mala som prasknutú platničku so sekvestráciou v segmente L5-S1, útlak nervu, platničky L4,L3 vysunuté. S MR som sa objednávala na rehabilitačnú kliniku, kde som potom túto “srandu” rehabilitovala tamker ROK A POL!!!! Na začiatku som tam chodila 3x týždenne a boli stavy, že som s tam len došuchtala.
3. Spomínala som už, že tvoj muž je chuj? 🤦‍♀️