Chlap v kuchyni

25. nov 2021

Ahojte zienky, chcem sa len tak poinformovat o tom, ci ide dokopy poriadok a kulinarske cinenie vaseho manzela/partnera?
Pretoze u nas absolutne vobec, ked manzel vari, je to uzasne, ze mi predlozi hotove jedlo, ale ja potom stravim v kuchyni dost casu, kym ju dostanem naspat do povodnej podoby 😂 akoze nevravim, ze neuprace, to ano, spinavy riad nasklada do umyvacky, aj varnu dosku utrie, ale to ako 0 bodov, smuhy vsade, zacapane skrinky, pokvapkana mastna podlaha (co potom nanosi na papuciach aj do inych zakuti domu). Nechcem ho za to kritizovat, zatial to len vzdy mlcky po nom upratujem, vari raz za cas, tak mu to nechcem znechutit uplne :D a ja mam rada poriadok, ciste skrinky, cistu podlahu... To musi byt, inak sa necitim doma dobre (ano, diagnoza viem 🙂)

alexandra2468
25. nov 2021

U nas to iste. A vzdy znici nejaku kuchynsku pomocku.

ice8
25. nov 2021

No ak by upratoval skor, nez ti to da na tanier, tak to aj vychladne. Upratovanie v kuchyni je des hruza.
Skus to raz po nom neupratat, tj daj mu cas, ci topoupratuje on. A uvidis, mozno ti povie, ze on vari a ty upratujes (ale potom aj naopak).

kamkk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcellka32
25. nov 2021

U nás, kto varí alebo pečie, musí si za sebou upratať riadne...ale zas my nespinime skrinky ani podlahy od oleja pri varení....a ak ti to robí len raz za čas, zatni zuby a tes sa, že sa snažil

simsalabim
25. nov 2021

U nas to je tiez katastrofa. On to sice uprace, ale niekedy to trva a trva....

cyberk
25. nov 2021

ja si nemyslim, ze by sme mali bozkavat nohy partnerom len za to, ze navaria. My mame s manzelom dohodu, ze jeden vari ten druhy upratuje.. ale jasne samozrejme ze on to tak neda do pucu ako ja ked robim poriadok :D chlapi maju specialny dar ze nevidia tie drobnosti co zeny :D
z tych starych skol - manzelstvo mojich rodicov - ked oco vari tak mama je potom poldna v kuchyni co po nom upratuje :D hroza ... a mamina ked vari ta vzdy aj priebezne upratuje.. to by sa nedockala od ocina aby to upratal a aj tak by to bolo zle podla nej tak si radsej sama porobi .. :DD ...

martakar
25. nov 2021

A to čo varí, keď narobí takú spúšť? 🙈 Môj muž si po sebe poprace, keď môžem, tak sa tiež zaangažujem a preventívne odkladám. No len ešte keď sme nemali umývačku, tak bola jeho špecialita pyramída z umytého riadu. Takú by nevyskladal žiaden architekt 😂

lusyyy36
25. nov 2021

U nas vacsinou vari muz, kuchyna vyzerá zakazdym ako po vybuchu. Niekedy po sebe uprace ale az ked sa najeme ale to tiež tak ako si opisala. Ked varim alebo pečiem ja, musim si priebezne upratovať lebo neznasam varit keď mam milion veci okolo seba

monka105
25. nov 2021

Ja si osobne myslím, že skvele varím a na poriadok som maniak, ale môj chlap je predsa len v oboch o level vyššie. 🙂 Najhoršie je, keď ma začne kritizovať, kde mi na linke zostalo zrnko soli. 🙈😅 Takže buď rada, že to u vás nie je naopak. 😄

hederamonstera
25. nov 2021

U nas rovnako. Ako cenim si, ze navari ale radsej nech to teda vobec nerobi…to varenie je nic oproti tomu dat kuchynu do poriadku.

lavender273
25. nov 2021

Moj ked vari tak taky bordel zanecha po sebe. On to nazyva ze on tvori.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tykat
25. nov 2021

U nas muz nevari ale upratuje priebezne pocas toho ako varim ja. Uz sme po 25r tak zladeni ze si vobec nezavadziame.Takze sadame ku stolu a vsade cisto 🤗

thoughtfulweirdo
25. nov 2021

Môj navarí, aj po sebe uprace. Síce nie tak, ako to upracem ja, ale vôbec mi to nevadí. Ja by som zas nedokázala upratať jeho pracovné nástroje tak, aby bol spokojný. Vždy vie, keď si nejaké srobovaky alebo srobiky požičiam 🤷🏻‍♀️ tak sme si kvit 😂

titla
25. nov 2021

Moj otec vzdy rad varil, ale ani lyzicku pri tom procese po sebe neumyl😀. Este tak maximalne vsetko nahadzal na seba do kuchynskeho dresu. Ale inak spust. Pred par rokmi si mama zlomila pravu ruku, fakt komplikovana zlomenina, a cela domacnost zostala na nom. A odvtedy po sebe pri vareni umyva riad, a to priebezne!😀 Ale to je tak maximum.
Moj muz ked navari, tak po sebe vacsinou riady umyje/nasklada do umyvacky. Ale zvysok si ma pocka... Je zaujimave, ze v case, ked sme sa spoznali to vedel, ale rokmi spoluzitia zabudol...

ankare
25. nov 2021

Vaz si,že navarí aj uprace, nezabudni ho aj pochváliť,aj oceniť.

mila06
25. nov 2021

U nas to iste, od kedy mame 3 male deti vari vacsinou on (svokor nezabudne okomentovat ci sa nehanbim haha) manzelov neporiadok v kuchyni uz neriesim, ked dojem idem upratat podla svojho standartu, podla muza bolo upratane predtym ,😂 na zaciatku som sa skryvala ale teraz aj pred nim povytahujem riady z kredenca a umyjem este raz alebo nahadzem do mycky 😂

nada847
25. nov 2021

u nas bolo, ze ja varim a ty upratujes, ale teda na nervy som bola ked v kuchyni akoby vybuchla bomba 😀 takze sme sa dohodli, ze uprace si sam, ale potrebuje na to viac casu 😀

tenerifka
25. nov 2021

Moj detto, sice si po sebe uprace, ale je zadr...ne vsetko, po zemi smuhy, dotapkane skrinky, olej okolo varnej dosky, riadu na 2 umyvacky(ktoru nevie naskladat😅). Po ñom by bolo treba vystriekat vsetko hadicou

amelie2017
25. nov 2021

Moj muz vari kazdy den obed aj veceru. Niekedy si uprace, vacsinou nie, teda upratal by to neskor, predbehnem ho, on je sefkuchar, zvyknuty, ze sa vsetko sprace na fajront, alebo to urobia druhy 😀 alebo ked mu nieco chyba, tak umyje za pochodu, ale ja som stastna, ze nemusim varit. Ruru, digestor a mikrovlnku umyva len on. A je pravda, ze ked umyje kuchynu on, urobi to efektivnejsie ako ja, len menej casto.
A musim sa priznat, ze kym sme nemali druhe dieta, tak mi bordel v kuchyni nevadil. Nejak som si zvykla na tie holdy riadu, uzivala som si, ze nemusim v sekunde umyt kazdu lyzicku, ako sme to mali dlma, ale teraz pri malom mi to zacalo vadit a pracem.

h2
25. nov 2021

Keď som to začala čítať, tak som si myslela, že Tvoj muž síce navarí, ale nechá za sebou totál bordel. Ale potom čítam, že odprace riady do umývačky a utrie sporák. Len neumyje podlahu a skrinky. No, je možné, že si tu budete o mne myslieť, že som humusáčka a žijem v bordeli a špine, ale ani ja po každom varení nedrhnem celú kuchyňu, podlahu, skrinky. A dokonca, na rozdiel od Tvojho muža, ani sporák neumývam po každom varení. Nie som otrok a chcem v živote robiť aj iné veci, než leštiť kuchyňu.
No a ešte k otázke: môj muž varí relatívne často, hoci menej, než ja. Vždy si po sebe uprace. Myslím tak normálne, že naloží umývačku a utrie linku. Nie tak, že by leštil skrinky, sporák a podlahu. (Samozrejme, ak sa mu na ňu niečo vyleje, alebo vysype, tak to uprace. Ale ináč nie. Načo?)

michaela789
26. nov 2021

Môj je úplný expert v tomto. Áno, narobí bordel... Riad, capky, zapečené panvice, hrnce, plechy,.... To je ešte ok... Ale on počas varenia od toho odbieha a potom sa stáva že, prosím pekne, nájdem púčik na cesnak položený na okennej parapete v obývačke, utierku prevesenu cez gauč .... 🤦‍♀️ Jasné, že keď to potrebuje, tak nevie kde to nechal a to už počujem len "Miška, kde máme toto? Miška, a tamto si vyhodila? Neviem to nájsť. A hento si mi kde dala? Teraz som to mal v ruke .." 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ takže môj manžel je úplne iný level jednoducho 😂😂😂

janba
26. nov 2021

Ale vies, v jeho hlave je misia splnena: aj navaril, aj upratal. On nevidi, ze po nom zostali smuhy, jeho mozog zaznamenal, ze to utrel.
Totalne ako moj muz 😀 len postupne davkujem a nieco hovorim, ked s niecim nie som spokojna 😀

jana_eyre_2
26. nov 2021

Môj muž vari veľmi výnimočne, nie že by to nevedel, ale zväčša na to vôbec nemá čas.. jediné čo si robí je občas večeru, ale nám všetkým málokedy.. ale je pravda že zväčša všetko po ňom odpratavam ja.. je možné že by to nakoniec po sebe upratal, ale ja asi príliš dlho nečakám 😅 ale aby som bola spravodliva, občas keď sme pridlho vonku a on skončí s prácou, naloží mycku a uprace linku.. najlepšie je, že deti ho za to chvália,.keď to urobím ja tak si to nikto nevšimne 🤣

fadama
26. nov 2021

To už aj takáto téma musí byť anonym 🤔🤔
No dobre ..
môj muž vari cez víkend. Po vareni v sobotu ak riad neumyje tak ho to počká v nedeľu, 😂 Ja som s tým v pohode 😃

karolinakr
26. nov 2021

Fú, tak to náš tatko bol majster, okrem dosky nezašpinil nič, nevšimla som si, žeby bol vybuch na okne 🙂

veronika_e
26. nov 2021

Hej jasne klasika. Ako aj ked sa pokusi po sebe upratat, aj tak to spravim ja, lebo ako je vidiet, ze to nie je poriadne.

dassena
26. nov 2021

ked u nas partner vari, mam to stastie, ze si po sebe aj uprace. vela krat sa stane, ze mu pri tom pomozem ako nahradu za to, ze varil, no sam od seba ma snahu si po sebe poupratovat

anna_maria1
26. nov 2021

Ale ved niektori chlapi vedia pekne popratat. Len teda ta kuchyna to je aj moja vysada, ze napriklad nejdem spat alebo niekde prec pokial v nej nie je poriadok :D

lujza123
26. nov 2021

Dcéra keď vari je to všade, keď pečie ešte väčšia hrôza. Ale snaží sa to po sebe spratat v rámci jej možnosti...

Myslím ze to je také bežne u ľudí čo nevaria často, proste zaspinia viac riadov, viac natrusia...

A hrozne veľa záleží aj od kuchyne, ako je navrhnutá, akej farby a povrchu sú skrinky, uchytky, ako sú rozmiestnené spotrebice, umývadlo, smetné koše... Niektoré kuchyne sú vyložene za trest, ako nadizajnovane krásne, ale co z toho keď sa v nej nedá varit.