Chcem od muža veľa?

qwer2019
5. okt 2021

Ahojte. S mojím partnerom sme spolu necelých 5 rokov. Prešli sme si už rôznymi krízami aj odlúčením. Máme 2 deti 2 ročne a 1 ročné. To že sa máme radi, to vieme, o tom sa nedá pochybovať. Problém nastáva inde. Ja mám 22, partner 29 rokov. Donedávna sme bývali u mojich svokrovcov, s tým, že svokra si zakaždým presadzovala pravdu a vznikali hádky. Pred časom sme sa presťahovali a Problém pokračuje, ale už len vo 2jici. Muž chodí do práce na 3 zmeny. 2x ranná 2x nočná a 2x poobedná. Spí po rannej lebo skoro vstával, spi pred nočnou lebo ide do nočnej, spí dlho pred poobednou a samozrejme na voľno vyspava lebo je unavený a na druhý deň lebo ide zase do práce. Ja sa starám o domácnosť, deti. Keď ma voľno, alebo je doma s práce chcem aby sa nám viac venoval, len to tvrdí že mu nedoprajem oddych. (Kto ho dopraje mne??) Deti neprebalí, hlavne keď sú pokakane lebo to sa neda.. Nevstane ku staršiemu dieťaťu, ved je tu mama. Ja som nevyspata, nervozna. Sem tam ide s kamošmi von, ale mňa nezobral už pekne dlho nikam, ani žiadna romantika doma. Ja sama von nemôžem, lebo nezvládne byť s menším dieťatkom, pretože je na mňa fixovaný ( ale moja mama a svokor to zvládnu).. chcem tak veľa aby som bola v jeho očiach zase žena? A nie len sluha a matka? Snazim sa, maľujem sa, stále mu nestačí, dať mi kompliment neexistuje. Hlavne nech je všetko porobené. Ešte skritizuje, že nevidno že som upratala. Chcem aby sa mi venoval viac ako zene a našim deťom ako otec. Sem tam mi pomohol s domácnosťou. A nech menej spí. Chcem od neho veľa? Ved ja sama spím málo, napriek tomu robím všetko čo je treba. A to čo málo mi sem tam pomôže a to málo čo sa venuje deťom, keď chcem od neho viac mi ešte povie, že mi nemusí pomáhať vôbec. Som zúfalá.
chýba a kritizuje že už nie som to čo kedysi som krásna

kate211
5. okt 2021

@qwer2019 Mas 22 a uz dve deti. Asi si este neskusila na dlhsiu dobu pracovny proces, preto nechapes co to znamena byt v praci a riesit problemy v praci. Taketo zeny maju najcastejsie problem s tym, ze partner je v praci a doma sa nicomu nevenuje.

janai1
5. okt 2021

Chceš aby spal menej? Dobre, takže pôjde unavený do práce a keď sa mu stane pracovný úraz po ktorom ochrnie alebo zomrie budeš šťastná?
Veď ak Vám nechýbajú peniaze tak nech si nájde inú prácu PO-PIA 7-15:30 a bude

lopka1313
5. okt 2021

Tiez by ma to sralo, kebyze doma muz nic nespravi... Ale zase, robila som smeny a ver mi, ze tym, ze su rozhadzane ten organizmus je uplne mimo. Ja som v tom case bola schopna zaspat kedykolvek a kdekolvek a stale som bola unavena. Proste sa mu necuduj, ze spi, stale a vela, lebo tym, ze nema svoj rovnaky rytmus, tak toho spanku potrebuje viac...

pribinak
5. okt 2021

Máte krízy, odlúčenie a zároveň máte 2 maličké deti? Ja neviem, ale kde je logika ?

qwer2019
autor
5. okt 2021

@pribinak akože kde je logika? Mnohí partneri mali krízu, ale všetko sa dá vyriešiť keď sa majú radi.

syslik81
5. okt 2021

robit po 2 dni na 3 zmeny je zabijak ... ty si zrejme este ani nestihla makat tak nevies .. smutne je ze volno netravi s vami - ale ak si nanho protivna sa ani necudujem a nic v zlom ale vychovavat 2 deti zas az taka namaha nieje ... tak bud iniciatorka ty ..daj deti mame a zober muza von .. alebo chod von s kamoskami .. mas moznost strazenia tak to vyuzi .. chces aby v tebe videl zenu tak nou bud.. stan sa zenou samostatnou sebavedomou a nie ufrflanou nahnevanou a uplakanou co sa len stazuje .. nechce s tebou ok idem bez neho .. nevidi upratane ok neupracem ... chce spat ok nebudem doma zavadzat .. najdi si konicek zalubu kamosky ..

qwer2019
autor
5. okt 2021

@kate211 vidím pri iných chlapoch že tak fungujú, možno aj náročnejšie a pomáhajú. Dokonca v rodine. Takže možno keby to nevidím, v iných rodinách že sa to dá tak to od neho nevyžadujem

sense
5. okt 2021

Robiť na smeny je veľmi náročné na organizmus, kto nezažil nepochopí... Ale predpokladám ze tiež ma aspoň 2 dní voľna a vtedy by sa mohol venovať rodine. Plus deti môžu po strážiť rodičia al opatrovateľka à vy si vyrazte spolu von. Predpokladám že deti plánované neboli... A rodičmi ste sa stali skôr ako ste sa mohli dobre spoznať.

terina25
5. okt 2021

No, to ste ju teda fajn podporili. Ale na koniku nic nove...

nominativ
5. okt 2021

Ach, bože, čítať tieto 🚽🧻 o tom, ake náročné je chodiť do práce... 🤣

Normálne, ženy, čo chodia aj do roboty a starajú sa o deti a domácnosť sú asi mimozemšťania. Ale chlapi, to sú tí praví trpitelia. Lebo chodia do práce. Šup šup im zohriať večeru a dať chladiť pivo a chystať pekáč na večer, keď uspime deti.

qwer2019
autor
5. okt 2021

A keď si predstavím pár rokov dozadu, vedeli sme behať so spoločnými kamošmi alebo sami von, aj na víkendové pobyty sme chodili, no odkedy máme deti je to iné. A tiež som mala možnosť pracovať na zmeny, je to náročné, ale keď není unavený keď ide s kamošmi von, alebo keď nemá problém vstať ku psovi o 3 ráno a ísť s nim von. Tak prečo zrazu je problém vziať von mňa a poprípade deti?

777januska777
5. okt 2021

@qwer2019 mne robota na 3 zmeny úplne rozhádzala cyklus, tak si zober aký to musí byť zaberak pre telo. Sestra robi na 3 zmeny uz par rokov a ona si pochvaľuje, nemá žiadny problém. Ja som bola úplne zničená. Každé telo je iné, takže to, ze to zvládajú iní neznamená, že to zvladne aj tvoj partner. Odporúčam zmenu práce.

anjelicek26
5. okt 2021

Bohuzial tri smeny je zahul strasny na organizmus, pravdepodobne ako bonus manualne maka, co ide na fyzicku. Si mladucka, dve malicke deti tesne po sebe, jasne, ze je to narocne, ale tak vy ste sa tak rozhodli. NEPOROVNAVAJ s inymi chlapmi. Kazdy ma doma inu situaciu a ine kapacity. Tvoj to nevzlada, ok akceptujem... doma si sprav rezim, spi na obed s detmi, chodte pravidelne von, pravidelne stretavat kamosky, pravidelne detske kruzky, o rok-dva sa s toho vymotate - pretoze pojdes do prace. Je to vsetko docasne. Raz budu plienky het, zuby vonku, budu spat celu noc, budu rozpravat a vsetko bude fajn. Treba zatat zuby trochu a vydrzat. S muzom sa porozpravaj, ze cez vikend ocakavas, ze sa trochu posnazi - konkretne mu povedz, bolo by fajn, aby si vzal deti von, kym poumyvam dlazku - alebo poumyvas dlazku ty a ja vybehnem s detmi von? Poslat ho nakupit, sadnut si spolu a skladat pradlo - jeden zehli, druhy sklada, take tie normalne cinnosti... Ja mam styri deti a pracujem odkedy ma mala 1,5 roka, plus maju deti milion kruzkov... je to o psychickej pohode, do ktorej sa ty musis dostat a rezime, inak to nefunguje... manzel je tiez 7/7 v keli... ale aspon vecer sa snazi dotiahnut, co sa nestihlo.

pribinak
5. okt 2021

@qwer2019 Hm, asi rozmýšľame každá inak.

qwer2019
autor
5. okt 2021

@sense predstavte si, že deti plánované boli. Ja som sa už cítila na rodinný život a muž tiež a mal na to už aj vek.

nevenka
5. okt 2021

@kate211 citala si to poriadne, prosim Ta? Myslis, ze ona si vala sunky? Pri 2 a 1 rocnom dietati?
No mohol by sa posnazit. Aspon sa milo s nou rozpravat. Moj muz je tiez unaveny, je pravda, ze vstavam k dietatu ja. A ano, sme unaveni obaja. V noci ho necham vyspat, aby vedel rozmyslat, po praci ide na stavbu, preraba stary dom od podlahy po strechu. Ale mileho slova si na mna najde. Dakujem za obed, za veceru, za kolac, vyborne to je. Ano, mame bordel a nic mi nevycita. Aj ked si sadnem na gauc alebo lahnem poobede s babatkom. A ano, sme starsi, mam 38 rokov. Sme v tom spolu, deti su nase spolocne. A ked treba, okupe, prebali, postara sa. Nikam nechodim, je korona a nemozem ani ockovana byt, ale mne to nechyba ku stastiu. Mne je dobre s mojim muzom a detmi a obcas navsteva rodiny.
Fakt, prve 2 prispevky autorke "uzasne" pomohli. Ak sa necitila za nieco vinna, tak uz teraz urcite. Ja by som sa na jej mieste po precitani tychto prispevov isto rozplakala.
Lebo ja sa ani nemalujem, ani ku kadernicke nechodim a nemusim sa snazit a zobrat o kompliment, ocenenie.

Autorka, mozno by som Ti poradila, zacni aj tym jeho ocenenim. Pritul sa k nemu, pochval ho, ze si vazis, co pre Vas robi, ked len nejaku malu vec spravi, pochval ho ako male decko. A pekne ho popros, ze ci by nemohol to alebo hento. Vycitkami to asi nepojde. Chlap potrebuje citit, ze si ho zena vazi. Mozno az potom Ta zacne normalnejsie vnimat, aj Tvoje potreby a potreby deti. Mne to pride, ako keby si myslel, ze nic nerobis a on chudak zaraba a Ty s doma valas sunky. Lenze tie deti si si neurobila sama a kto ma s nimi byt doma, ak nie mama? Tak potom sa vymenit a nech on robi vsetko okolo deti a domacnosti a Ty chod do roboty a nic ine nerob a oddychuj po praci. To, co mas Ty, je praca nonstop, 24/7, on si mysli asi, ze to je nic...☹

terina25
5. okt 2021

@qwer2019 chapem ta. Je tazke nieco radit,lebo deti mate este male. Ked budu vacsie, bude aj toho casu viac pre vas dvoch. Ja ked som mala takto male deti,tak som sa snazila ,,vybavit,,si u mojich rodicov,aby mi 1xmesacne ostali s detmi . Neda sa to takto poriesit?aj to je nieco

gloria31
5. okt 2021

@qwer2019 keď sa mu zdá ze je malo upratané nech uprace on, alebo nech navarí, operie a vyvesi prádlo. Keď ma dva dni voľna nech jeden teda prespi viac ale druhý nech sa venuje deťom. Síce ja mam jedno dieťa 2r. Môj donedávna pracoval jeden týždeň od 6-14.30 a domov prišiel o 15 a druhy týždeň od 9-17.30 a domov došiel o 18 pomoc žiadna a ešte aj malo zarobil. Teraz pracuje týždeň ráno, týždeň poobede týždeň noc. A rovno som povedala keď nepôjde von s malým tak nech uprace doma. A určite keď je to zle urobene tak to robí znova. Variť nevari, ale operie a vyvesia. Keď ma dennú a nočnú malého kúpe a večer ukladá, pri prebalovani keď je doma sa striedame. Treba ho zapojiť aspoň do niečoho ty si matka a on otec deti mate spolu a v domácnosti tiež žijete obaja tak obaja by ste sa mali deliť o starostlivosť o deti i domácnosť.

kate211
5. okt 2021

@qwer2019 Nezijem v inych rodinach, tak nevies. Vlastna skusenost je nieco ine ako ze to vidis, precitas povie ti kamaratka alebo to vydedukujes. Skus aspon tri roky pracovat ma smeny, potom chod na matersku a ked priatel pride domov unaveny zo smeny, tak si hned spomenies ake to bolo.

kate211
5. okt 2021

@nevenka Mala som dve deti v podobnom vekovom rozmezi. Aj som dom stavala a bola situacia, ze manzel chodil do prace a ja s detmi doma. Mame rovnake povolanie, predtym som svoju pracu vykonvala x rokov. Ked prisiel nasraty a opisal svoj problem v praci, dost som chapala o co ide a co vsetko obnasa riesenie. A viem, ze by som nedala ja sama mysliet na pracu a zaroven obriadovat domacnost. Preto som ho nechala a snazila sa vsetko urobit sama. Kebyze netusim, co jeho praca obnasa, asi by som reagovala rovnako. Proste nechapala by som to a zdrbalo ho, nech sa zenie do prace aj doma

sense
5. okt 2021

@qwer2019 to ze mal vek neznamená ze bol pripravený.... Alebo ste do každý predstavovali inak ten rodinný život

qwer2019
autor
5. okt 2021

@nevenka veď ja sa snažím, poďakuje mu, že nás živí, keď sem tam niečo porobí, tak som mu najvďačnejšia, viem to oceniť. Idem do obchodu, kúpiť bežné potraviny, a vezmem mu jeho obľúbenú sladkosť nech ho poteším. Nechám ho koľko krát spať ( nočné a poobednú akceptujem to spanie, sama ho pošlem pred nočnou o 16tej spať) , ale po rannej? Povedala som mu, že v zime dáme deti ku mojej mame a pôjdeme na víkend spolu preč. ,,načo? Netreba, to je zbytočné "... poviem nech si spravíme pekný večer. Ale on na také veci nieje. Snažím sa ho pochopiť, ale on mam pocit, že nechápe mňa a ako ste podotkla, on si myslín že ja oddychujem. A to nehovorím o jeho nevychovanom psovi, ktorý brese, budí krpcov atď.... ale ďakujem vám za rozumný komentár

nevenka
5. okt 2021

Ano, unaveny byt moze, to je jasne, ved nemusia sa striedat pol na pol, ale podla mna je to o pristupe, o tom, ze najst mileho slova pre toho druheho. My aj teraz aktualne mame vybuch v kuchyni a nikomu to zily netrha. Dame si pivo a kukneme serial, porozpravame sa. A nie tam sa trhat za kazdu smet a tanier a stekat po sebe. Naco je to dobre?

janeninka
5. okt 2021

@qwer2019 a predtym na take veci (romantika, pekny spolocny cas) bol? Co on navrhuje na utuzenie vztahu?

qwer2019
autor
5. okt 2021

@terina25 musel by mať záujem. Ale keď on nič. Aj navrhnem, aj to padne. Chcela som ísť v ži.e na víkendový pobyt. A co a načo.
. Romantika doma? Ved spolu pozeráme film. Áno to je pravda, ale dotoho sa 100x zobudia deti

nevenka
5. okt 2021

@kate211 nemusi sa hnat do prace doma, ale nech nezdrbava zenu za hovadiny. Ani ju nepochvali za nic, toto je podla mna problem. Ze on ma predstavu, ze ona si vala sunky a on jediny trpi v robote. Aspon mne to tak pripada. Lebo teda nemam skusenost s takouto pracou, ale moj muz ma dost narocnu intelektualbu pracu, proste bez vyspatia mu to nemysli. Chapem to, ale nebudeme sa navzajom zdrbavat. Povie mi, nevladzem, zvladnes to nejak? Musim si pospat. OK, potiahnem ja. Alebo ked uz xy-tu noc nespim, tak ho poprosim o pomoc. Lebo mne nedostatok spanku spusta depresie. A uz ked pride ta hranica, tak proste musim oddychovat. Ale to je o vzajomnej laske a ucte a oni akosi nevedia komunikovat, mam dojem...☹

neznamaznama
5. okt 2021

@qwer2019 priznám sa, že poradiť ti neviem, predpokladám, že rozhovor si skúšala, a inú radu ti dať neviem. Ale všetky tie reči typu pracovať na smeny je náročné mi prídu na smiech. Áno, dá to zabrať telu, je to náročné, to bez debaty, ale aj starostlivosť o dve malé deti je náročná. Nechceš od neho nič extra, aspoň z tvojich slov nemám ten pocit, chceš obyčajnú pomoc v domácnosti. Nič extra. Veď oddýchnuť si po práci je ok, ale určite nie celé poobedie. Vždy sa dá nájsť čas na rodinu, len treba chcieť.

Len také malé upozornenie, ale určite s tým treba niečo spraviť, lebo keď nastúpiš do práce, všetko bude len na tebe. Takže treba skúsiť nájsť nejaké riešenie už teraz.

qwer2019
autor
5. okt 2021

@janeninka kedysi sme šli do kina, na večeru, na welness vikend, sem tam víno a film. Odkedy máme deti, tvrdí že máme deti a nie je na to čas, sme rodicia... tak jemu je dobre, on keď chce ide s kamošmi von, možno to tak tragicky nepociťuje ako ja

terina25
5. okt 2021

@qwer2019 mas pravdu. Musia chciet obaja, nie len jeden. Potom to zial bude smerovat len k ukonceniu vztahu. U mna to bolo tiez takto. Bola som pre ex uz ako nejaky kus nabytku,ako niekto kto tu vzdy je, vsetko urobi,uprace,postara sa o deti. A vztah medzi nami ochladol a rozviedli sme sa. V prvom rade treba budovat vztah medzi vami,najst si na seba cas,porozpravat sa,zasmiat sa. To je dolezite. Lenze to musi chciet aj on. A ak nechce,tak potom tazko. Berie ta ako samozrejmost,istotu. No zabuda,ze sa ma o teba stale snazit,zaujimat.

qwer2019
autor
5. okt 2021

@janeninka a nenavrhuje nič. Že mám vymyslieť a ideme a keď tak spravím, hold vždy do toho niečo príde