Bývanie so svokrovcami - nevieme sa dohodnúť

7. feb 2024

Ahojte, ked som otehotnela nastahovali sme sa ku svokrovcom do domu - do samostatneho bytu s oddelenym vchodom. Malo to byt docasne riesenie kym si casom neporiesime nieco vlastne takze som s tym suhlasila. Ked som naposledy otvorila tuto temu tak som zistila ze muz sa vlastne odtialto uz odstahovat nemieni, hypoteku si vraj ,,zbytocne" brat nechce a ked chcem aby sme byvali inde mam vraj ja zabezpecit byvanie. Je toto podla vas normalne? Ja tu dlhodobo byvat nechcem z roznych dovodov o ktorych vie...

ivik4
7. feb 2024

Och
Tak s tymto uz nepohnes 🤦‍♀️🙄
Nie, nieje to ok

chrobak7
7. feb 2024

Tak to si musíš vydiskutovať s ním, nie s nami.... 🙄

autor
7. feb 2024

@ivik4
@chrobak7 len prave on o tom diskutovat uz ani nechce, ja sa citim oklamana a neviem co mam urobit v tejto situacii

jamimo
7. feb 2024

ups, chybička se vloudila. V tomto prípade musíš byť silná žena a trvať na svojom. Ináč.... scénár a pokračovanie poznáš.
Držím palce 💪

autor
7. feb 2024

@jamimo no to robim len jemu je to uplne fuk on tu proste chce ostat.. ja nemam ako sama zabezpecit ine byvanie

maryetta
7. feb 2024

Tak sa zdvihni a chod. Keby na cas aj k rodicom ak sa da. Ci by mu bolo dobre v opacnej situacii?

luuubik
7. feb 2024

Nič, klasika, muž ťa obabral. Keď vtáčka lapaju... Dohoda bola na začiatku iná, zrazu zmenil názor. Hnusný, nefér podraz. Ťažko radiť, ale už by som na mužove sľuby a slová celkovo v budúcnosti inak pozerala. Toto sa nerobí.

jamimo
7. feb 2024

tu ťažko radiť. Odísť? Ale kam? K tvojim rodičom? Podať žiadosť o rozvod? Začať šetriť bokom potajomky?

autor
7. feb 2024

@luuubik ano presne toto by si podla mna ludia vo vztahu s dietatom nemali robit mna to jednoducho cele sokovalo😕
@jamimo myslela som si ze som divna ked kvoli tomu premyslam aj nad odchodom od neho ale proste toto ma strasne sklamalo co urobil a samozrejme je situacia este trosku zapeklitejsia ale to tu nechcem rozoberat. Len bohuzial ja z rodicaku toho moc nenasetrim isla som do vztahu s tym ze budeme na zivot dvaja - cize aj na vydavky s byvanim aj na dieta aj na vsetko

autor
7. feb 2024

@maryetta on by u mojich rodicov byt nechcel tu mu je dobre argumentuje tym ze tu mame sukromie aj ked nemame

januska12323
7. feb 2024

Nuž bohužiaľ on nemá dôvod odísť. Tak je to na tebe.
Ste aj zobratý? Keby si šla k tvojim rodičom môžeš tam ostať?

mamina7070
7. feb 2024

a co musis platit z rodicaku ? skus aspon polovicu odlozit a neda sa ti ist skor do prace? a vyuzit svokru na varovanie?

kristi40270
7. feb 2024

Ja tiež žijem u svokrovcov .Boli sne natom rovnako u muža neprichádzalo do úvahy žeby sme mohli niekedy odísť ..veľa sne sa hádali preto po 3 rokoch sám zistil že to bude najlepšie ...uz máme pozemok a plánujeme sa stavať .

nikyball
7. feb 2024

ty uz si sem pisala? alebo toto uz zvykne po novom robit viac chlapov

maryetta
7. feb 2024

On nechce byt je rovnake ako ty nechces byt. Preto by ste mali hladat cestu a volit kompromis ktorý bude vyhovovat vam obom.

zmrzlinka2021
7. feb 2024

Pred svadbou ste kde bývali?

autor
7. feb 2024

@zmrzlinka2021 byvali sme sami ale ten byt bol maly na to aby sme tam boli aj s dietatom tak sme isli sem s tym ze kym si zariadime vlastne byvanie tak super.. no a toto je z toho dnes. Netusim ako sa k tomu postavit.
@januska12323 u rodicov ostat mozem len neviem ci je to spravne riesenie -viem totiz ze jeho by ani to nepresvedcilo aby sme sa odtialto odstahovali a bral by to akoze ho vydieram a este viac by sa zatal

petrao2
7. feb 2024

Tak by sa zatal
Potrebujes takeho chlapa?
Odhliadnuc od toho ze ta oklamal este je aj pohodlny postavit sa na vlastne nohy a postarat sa o svoju rodinu
Poslat ho do certa
Vybavit alimenty a hned budete ja dieta 2

kaktusik007
7. feb 2024

a on ta nevydiera? hnusne ta podrazil, toto by som teda ja netolerovala

timing
7. feb 2024

Pozri,vela mosnosti nemas. Tymto postojom Ti dal najavo,ze on z komfortnej zony nevyjde a argumentuje to zatazenim s hypotekou. Uz ma dieta, zenu, kde byvat. Takze ma vsetko co chce on.
Kolko este budes na RD? Ak chces chod ku rodicom, ci si uvedomi,ze mu chybate a rozhybe sa alebo to bude koniec vztahu. Si nato pripravena? Ak ano, hladat si pracu, nasetrit si nejake € a naucit sa zacat spoluehat na seba, ak ostanes slodobna matka.

maryetta
7. feb 2024

Tak ak ty to riesit nechces lebo… on to riesit nechce lebo… takze je to situacia ktoru zmenit nezmenite. Takze viac tu pisat nemusis lebo aj ked ti napiseme aj tak s tym nic nespravis….

babulkomale
7. feb 2024

Bud pojdes od neho, alebo sa budes este v 65 hadat s 90 rocnou svokrou v jednom dome, ako nasa znama.
Vzala si mamickara, ktory za za 40 rokov od svadby nepohol od cecka.

alickapusinka
7. feb 2024

Toto je hnusný podraz na teba. Ja by som k takému človeku nemala dôveru. Odsťahuj sa na čas k tvojím rodičom aj s dieťaťom ak za vami príde tak podmienka by bola sami bývať ak nie nevrátila by som sa nikdy. AK by už bolo bývanie že by si videla že je to vaše tak áno ale že príde ak by si odišla že pod nazad bývať k našim niečo vyriešim nie ani za svet. Možno ak by si odišla od neho k rodičom nemusí byť rozvod ale podmienkou je vaše vlastne bývanie ak by neprišiel do pol roka požiadala by som o rozvod a o výživne ak ma dieťa menej ako 2 roky platil by aj tebe.

dzarika
7. feb 2024

Neviem si predstavit zivot pod jednou strechou so svokrovcami , mne staci raz za cas vidiet svokru a mam dost na dalsieho pol roka 🤣 aby som mala kontorlu kazdy den pod nosom ci som doma ci co robim co varim hrozne 🤣 mne sa narodil.malinky byvali sme provyzorne u mojich rodic. Mozno rok a hned sme si hladali vlastne byvanie ci podnajom, prenajom 🙂 myslim ze maly by ste sa o tom porozpravat 🙂 a riadne si vydiskutovat ze co vlstne chces ty a co on 🙂 byt sam, hlavne to je jedno ci na dome na.byte je na nezaplatenie

autor
7. feb 2024

@timing no ved prave ze na rodicovsom mam byt este viac nez dva roky, viem ze ak odidem tak to bude koniec vztahu. Ci som na to pripravena? Financne - absolutne nie, a v hlave? - myslim ze ano. Fakt si neviem uz predstavit po takomto podraze nase spolocne dohody v buducnosti a spolahnut sa na jeho slovo uz vobec...

ivik4
7. feb 2024

Viesco, hlavne si odkladaj peniaze bokom aby si mala ked raz od neho odides. Je mozne ze ozaj sa tak stane

mamina7070
7. feb 2024

odladaj penize a hlavne!!!! si neurobte dalsie dieta

autor
7. feb 2024

@mamina7070 na to si davam pozor pretoze by som uz uplne prisla aj o to malo moznosti co mam teraz

pe_mi
7. feb 2024

Ahoj,keď máte vlastnú bytovú jednotku.je ti tam reálne zle?máte zlé vzťahy alebo je to naozaj len o tom,že chceš byť len ty,manžel a dieťa vo svojom.
Lebo teda v dnešnej dobe ťažkej, možno je to aj pomoc a výhra ,že takto môžte byť a nemusíte mať hypo na krku.možno sa vám podarí viac šetriť,viac ísť na výlety, dovolenky a nebudete musieť každé euro obracat.
Ale neviem,aké pomery sú u vas.
To čisto len uvazujem.
ci si aj takto neuvažovala nad tým?

domkakvet
7. feb 2024

Uz s nim nijako nepohnes, uz ta lapol a oklamal, tak bud sa s tym zmieris a budes tam byvat, alebo odides bez neho, lebo keby si aj ma ten byt zohnala je otazne ci by tam siel.