Bývalý chce zoznámiť syna s milenkou

16. sep 2022

Pred mesiacom mi teraz už ex, oznámil že od nás odchádza pretože má inú. Máme spolu 5 rocneho syna, ten to zatiaľ berie celkom v pohode pretože nemali bohužiaľ nejaky silný vzťah. Len obcas sa spýta prečo s nami nebýva. Teraz sa ma ex spytal že či ho môže niekedy zobrať ku nej domov, že mu chce ukazat zvieratká, ktoré chová jej rodina. Mam z toho zmiešané pocity. Čo myslite, mam mu to dovolit?

pribinak
16. sep 2022

Áno, skôr či neskôr sa s ňou zoznámi, veď to nemusí byt zlá baba, môže mat s tvojim synom pekný vzťah

Moja kolegyňa je tiež rozvedená, s ex vychádza zle, ale s jeho priateľkou veľmi dobre. Všetko ohľadne deti rieši s ňou

Navyše zvieratká môžu byt výborný zoznamujúci prostredník

gab
16. sep 2022

vsak je od neho pekne, ze sa ta to opytal. Horsie by bolo, ak to urobi poza tvoj chrbat. Ona je teraz sucastou jeho zivota, tomu stretnutiu asi uplne vyhnut neda. A uvidis po case, aky to ma na neho vplyv, ci si budu, alebo nie, vyhovovat.

autor
16. sep 2022

Ano, len mam celkom stres ako to bude vnímať, že zrazu bude vidiet ocinka s inou ženou, spozna hneď aj jej rodinu a tak… urcite mu bude kupovat nove hračky, bojim sa že si ho “získa” až moc.

birika
16. sep 2022

ex to vymyslel dobre - so zvieratkami...raz by ten cas urcite prisiel

anjelicek26
16. sep 2022

Kedze je to dlhodobejsia partnerka tvojho ex, tak je dobre jej syna predstavit a toto je rozhodne dobry napad. Ved bude travit vikendy s otcom a tym padom do buducna aj s nou... pokial si vybuduju dobry vztah, o to lepsie. Aj ty budes mat casom partnera a bude to o tom istom... nepremietaj do toho nejaku paranoju, ze si ho bude ziskavat az moc... mama je len jedna, ale to neznamena, ze dieta nemoze mat v zivote aj ine osoby, ktore ma rado...

autor
16. sep 2022

Okrem toho, neviem či znesiem to, ak mi ju bude chváliť aka je super pretože voči nej ešte citim zlosť, že sa nam kvôli nej rozbila rodina. Aj keď samozrejme nie je to jej chyba ale vedela o tom, že s ex sme boli v tom case ešte spolu a podvadzal ma. Nedokážem sa od toho pocitu odosobniť.

liljana
16. sep 2022

AJ ty raz budes mat noveho partnera. Budes ho pred synom schovavat pod postelou? Ak sa nebudu od zaciatku prehnane muchlovat pred nim, tak preco nie.

melanta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melanta
16. sep 2022

Kvôli nej sa ti rodina nerozbila. Ona ti vernosť nesľubovala.

anjelicek26
16. sep 2022

Popracuj na sebe, pretoze ten pocit negativity voci nej to len znechuti aj tvojmu synovi. Chybu spravil manzel, pretoze bol zenaty a aj tak vtacika chodil otriasat inde. Tato kapitola je uzavreta, ono aj tebe pomoze pozerat dopredu a otvorit sa novym moznostiam. Tento vztah skoncil, ale rodicia ste do konca zivota. Kedze tam syn bude travit vikendy, prazdniny, sviatky, tak cim lepsi vztah medzi nimi a cim ho ona bude mat radsej, tym sa tam tvoj syn bude lepsie citit. A to je predsa cielom kazdej matky, aby dieta bolo v pohode medzi ludmi, co ho maju radi aj v dobe, ked nie je s nou.

melanta
16. sep 2022

urcite mu bude kupovat nove hračky, bojim sa že si ho “získa” až moc

To ako vážne? Môj muž má syna, teraz už 9 ročného, s jeho ex ženou komunikujem bežne, muž keď je pravovne preč a malý má byť u neho akurát na víkend, tak si ho zoberiem ja sama. Malý ma má rád, kupujem mu veci, hračky. Ale mama je vždy mama. Ty už budeš do smrti sama? Či ak ty si nájdeš partnera, tak to bude iné ako u muža? Trošku popracuj na zatrpknutosti, ktorú v sebe máš.

hipuska
16. sep 2022

No, a čo si mu odpovedala, keď sa pýtal, prečo s Vami nebýva? Už mal vedieť, že je navždy preč. To si len ty myslíš, že to neprežíva. Je to jeho otec, žil s ním 5 rokov a zrazu tam nie je. A ty si myslis, že mu to je jedno? Aj keď nemali podľa teba vzťah.
To, že máš ty na ňu zlosť, je tvoj problém. Cez to sa musís preniest ty, bez toho, žeby si dieťa do toho zatahovala.... A ako píše
@melanta je to presne tak.

pribinak
16. sep 2022

Veď to je pekne že mu kúpi hračky, nie? Často tu baby píšu ako Nová priateľka doslova ignoruje dieťa, alebo nove partnerky tu mega často píšu, aké je dieťa zanedbane, rozmaznané, zle, nevychovane, …

Neboj, hračky tá nevytlačia z jeho srdca. Si mama. To je najviac. On vie že si jeho mama.

Neprenášaj svoj strach na diéta

basska_b
16. sep 2022

Pozri, skor ci neskor k tomu dojde. Ak teda zostanu spolu. My sme s muzom mali asi rocne "obdobie soku", kedy sa mi jeho deti akoby vyhybali (uz boli vacsie, 5rocny travi s otcom viac casu) a potom aj tak sme sa stretli a vsetci sme dako tu situaciu prijali... oni ze chapu, ze otec nechce byt osamely a ja samozrejme chapem, ze su to jeho deti, jeho krv, v niecom su mu blizsie ako ja sama

sense
16. sep 2022

Tvoj druhy koment ma utvrdil v tom ze nejde ani tak o dieťa ako o tvoje ego.
Popracuj na sebe a príjmy fakt ze s otcom tvojho dieťaťa už nie ste par. Nevravím ze schvaľujem neveru ale pozri dieťa si brava a spýtal sa ta.... Keby je až taký blb tak sa ta ani nepýta jednoducho ho tam vezme.

jana_eyre_2
16. sep 2022

Zaujímalo by ma ako by ste brali keby sa žena spýtala či môže zoznámiť svojho syna s priateľom mesiac po rozchode s jeho otcom.. to už znie inak, ze? 😏

princeznaaa12345
16. sep 2022

Aj tak to raz urobí, či s tým súhlasiť budeš alebo nie. Musíš sa s tým zmieriť.

liloastitch
16. sep 2022

@jana_eyre_2 znie to úplne rovnako. Je jedno ktorý rodič toho nového partnera má. Ak s ním počíta do budúcnosti je fajn, že s ním dieťa zoznámi. Iné by bolo ak by to bola každý týždeň iná frajerka,ktorej by chcel dieťa predstavovať.

hipuska
16. sep 2022

@jana_eyre_2 😀 tieto trápne protiotazky. Absolútne by sa tým nič nezmenilo

vevesh
16. sep 2022

Ja neviem, podla mna to dieta este rozchod poriadne nespracovalo a uz sa idu miesat vztahy a cudzie "tety" tahat do osobnej zony. Ja osobne by som trochu pockala a aj muzovi povedala, ze nemam nic proti tomu, ale je to skoro. Nech ich zoznami o pol roka, ked uz to bude mat dietat rozlezane a spracovane...

jana_eyre_2
16. sep 2022

@hipuska aha, trápne.. no ja len narážam na iné diskusie kde sa ženy pýtali na to iste v inom garde a bolo na nich zle.. 😉
@liloastitch

anjelicek26
16. sep 2022

@vevesh ja predpokladam, ze vikendy travi muz s priatelkou a byva teraz u nej, tak je zlozite syna si brat a ju mu nepredstavit...

soldi
16. sep 2022

Moj ex zobral nase deti k svojej milenke nasupu. Hned aj na prespanie. Dosli nastvane a urevane, ze tam uz nikdy nepojdu. Mala som na vyber dve moznosti:
1. Podnecovat to v nich a spolu s nimi na nu frflat a nadavat
2. Ukludnit ich a vysvetlit im situaciu.

Sla som druhou cestou. Je aj v mojom zaujme aby s nou deti mali dobry vztah a som vdacna ze ju maju radi a ze ona sa k nim chova dobre (casto lepsie nez moj ex).
Takze hod ziarlivost za hlavu a tes sa ze syncekovi bude dobre a skus mu to cele nejako jednoducho vysvetlit 🙂

elizabet173
16. sep 2022

tvoj ex má na dieťa rovnaké právo, ako máš ty. Je fajn, že sa ťa spýtal, ale v podstate nemusel, keď má dieťa on, môže ho zoznámiť s kým chce. Ostáva dúfať, že toto je vzťah dlhodobý a že ho nebude zoznamovať o pár mesiacov s inou, ale to už si musí zvážiť on sám. Ostatné nerieš, snaž sa pred dieťaťom nehovoriť nič zlé na ex, ani na jeho priateľku, aj keď si myslíš čokoľvek, aby dieťa nemalo v hlavičke zmätok

vevesh
16. sep 2022

@anjelicek26 tak sa da vymysliet celodenny program mimo domu. Zo zaciatku nebravat na noc a na prespavanie. Je to naozaj skoro po rozchode takto to mixovat. Dieta je sice "tvarne" a lepsie, ak sa to stane, mensie , ale ked to nespracuje, zarobia si na vychovne problemy do buducna, a kvalitne...

liloastitch
16. sep 2022

@vevesh ja som syna s priateľom zoznámila hneď po odchode od ex, bral ho ako súčasť novej situácie hneď od začiatku . Ex ho so svojou priateľkou zoznámil až po šiestich mesiacoch , malý ju ešte nespracoval , za tých 6 mesiacov si zvykol na to, že ocko je len s ním a potom už čas začali tráviť aj s ňou,to bol pre malého väčší šok ako sa prispôsobiť zmenám hneď v začiatkoch. Môjho priateľa nijako nerieši berie ho, že proste je s nami. Na tetu Simonu sa pýta stále, nevie pochopiť prečo je s nimi u ocka a kto to vlastne je . Ak s ňou otec ako s partnerkou počíta aj do budúcna, nevidím dôvod zoznámenie odkladať.

vevesh
16. sep 2022

@liloastitch tak ja, presne ako take rozchodove dieta, zenu mojho otca neznasam a nechcem a nemam ju vo svojej blizkosti ani po 20 rokoch. A ani nebudem. A to sa otec rovno odstahoval k nej, staci? A viem, ze nie som sama s takymto postojom.
Gratulujem, ze sa u vas dari. Ale hura mozes kricat, az ked ti dieta vyrastie, leba az vtedy sa ukaze, co to na nom zanechalo...

kaktusik007
16. sep 2022

takto ti poviem - necit zlost voci nej. Cit zlost voci svojmu ex - to ten za to moze.
Syn by sa s nou zoznamil skor ci neskor, tomu nezabranis. A tiez mam kamosku ktora s exom bola na noze a vsetko okolo syna riesila s jeho vtedajsou partnerkou - pretoze sa vedela skor o dueta postarat ako ex

kaktusik007
16. sep 2022

a este jedna podstatna vec, ktora myslim viacerym mamickam unika ----- deti su male, ale nie su sproste.

lalala94
16. sep 2022

@jana_eyre_2 presne! Ja by som hlavne vypichla časový horizont MESIAC od rozchodu. To by som si pozrela ako by tu boli všetky nad vecou a s radosťou by dali dieťa ex a jeho milenke MESIAC po tom, čo im muž oznámil, že odchádza kvôli inej. A hej, ona žiadnu vernosť nesľubovala, ale ak vedela o tom, že má rodinu, tak je to presne taká istá morálna stoka ako ten podarený chlap. Každopádne autorka o nič zrejme neprišla.