Boli by ste s mužom, ktorý pracuje v zahraničí na turnusy?

7. dec 2023

Boli by ste s mužom čo pracuje v zahraniči na turnusy? Napriklad 2 tyzdne pracuje a 2 tyzdne je doma alebo 2 tyzdne pracuje 1 tyzden je doma

beata_k
7. dec 2023

Zacinajuci vztah nie. Manzel ano.

Z jedineho dovodu. Starostlivost o pripadne deti bude vylucne na tebe.

melanta
7. dec 2023

Nie. Vzťah mám preto, že s tým človekom chcem žiť. A už vôbec by som nemala deti, ak by otec nebol plnohodnotným členom domácnosti a plnohodnotným rodičom. A to byť nemôže, ak chodí na turnusy. Ale veľa žien ti napíše, že je to v pohode, že si na to zvykli. Ja by som si nechcela zvyknúť, že som bez muža polovicu alebo viac ako polovicu mesiaca, že deti by boli bez otca polovicu či viac ako polovicu mesiaca.

lenkasarka
7. dec 2023

Ak by to bolo nutne na nejaké obdobie,tak určite áno. Lepšie ako žiť bez peňazí.

anjelicek26
7. dec 2023

Praca v zahranici v pohode, ale kratkodobo...dlhodobo je to o uplnom odcudzeni...

jj298
7. dec 2023

Nezacala by som si s takym chlapom, ak by to prislo po rokoch a bolo by to len docasne tak by som sa to snazila vydrzat.

budulinka12
7. dec 2023

Moji rodičia sú tak celý život, môj priateľ tiež robí turnusy. Máme malu dcérku, všetko sa dá ak sa obaja snažia. Sú aj ťažké momenty ale kto chce to zvládne

rebrambora
7. dec 2023

Ja som sla s nim napriklad, usadili sme sa potom aj v zahranici.

aurora33
7. dec 2023

@melanta lebo keď príde chlap domov o šiestej večer, zbalí sa na gauč s telefónom v ruke (ako tu často citam) je plnohodnotný člen domácnosti však 🙂

autor
7. dec 2023

@aurora33 to je tiez pravda, no napriklad s mojim by sme to mali tak(este nesiel ale planuje ist pracovat prec) ze 2 tyzdne +- by bol prec a 2 tyzdne doma no z 2 tyzdnov co je doma ja pracujem takze mame uplne volne len 4 dni v mesiaci spolu(2 vikendy) a par hodin cez 2 prac tyzdne co mam

melanta
7. dec 2023

@aurora33 ale nie všetci chlapi prídu domov večer a jediné čo doma robia je ležanie pred telkou alebo nad mobilom. Môj otec taký nikdy nebol, môj brat taký nie je, muži mojich najlepších kamarátiek takí nie sú, môj prvý ani druhý muž takí nie sú. Sú aj normálni muži, ktorí sa podielajú na výchove, na domácnosti, na voľnom čase so ženou. Len si netreba zobrať prvého chmula, ktorého žena stretne.

aurora33
7. dec 2023

@melanta ale označiť mužov, ktorí pracujú v zahraničí, že nie su plnohodnotní členovia domácnosti je hlúposť. To potom aj žena, ktorá ide do prace nie je plnohodnotný člen? Ved ak muž pracuje von dva tyzdne a ďalšie dva je doma, tak koľkokrát je vlastne doma viac ako muž, ktorí maká do šiestej večera a príde domov keď ide dieťa spat?

mamutka
7. dec 2023

Nebola by som. Boli sme v zahraničí spolu, aby sme si spolu zarobili na bývanie. Deti máme spolu a priorita je, aby mali oboch rodičov doma každý deň. Keby sa niekto spýtal deti, či budú spokojne, že ocka uvidia po týždňoch, asi by tie odpovede boli jasne.
Argument, že oproti tomu chlapi čo robia tu prídu domov o šiestej a zvali sa na gauč je zbytočný, kto si čo vzal, to ma. Normálny muž príde domov a venuje sa rodine. Môj je doma 16.45 a inak by som to naozaj nechcela. Pokiaľ už deti sú a rodičia prídu o prácu, neda sa inak, tak treba na čas vydržať a akceptovať aj prácu na turnusy, ale sú vzťahy, kde deti ešte nemajú a už plánujú turnusovy život. V tom nevidím zmysel, môžu ísť robiť von obaja a byt spolu.

melanta
7. dec 2023

@aurora33 nie je v poriadku, aby jeden z partnerov bol doma len polovicu mesiaca alebo dokonca menej. A nie je v poriadku ak jeden z partnerov doma nerobí nič. A prečo by mal niekto robiť každý deň do večera do 6? Veď buď robí osmičky a teda je doma skôr alebo robí dvanástky, ale vtedy nerobí každý deň. Tak či onak, ja by som tak žiť nechcela, ja doma, muž v inej krajine. Každý má čo si vyberie. Ženy, ktoré tu nariekajú, že majú nahovno mužov majú to, čo si vybrali. A väčšina z nich si robí po prvom dieťati aj ďalšie, hoci už pred prvým vedia, že je to na hovno. A súhlasím s tým, čo píše @mamutka nemyslím že nejaké dieťa by si prialo, aby polovicu mesiaca nemalo tatinka.

aurora33
7. dec 2023

@melanta máš pravdu, každý má, ako si vyberie, ale podla mňa nie je v poriadku nazývať ľudí, ktorí pracujú vonku neplnohodnotnými rodičmi.

slavka52
7. dec 2023

Môj manžel chodí na turnusy 35dni róby A10 dní je doma takto fungujeme už 22 rokov

melanta
7. dec 2023

@aurora33 je v poriadku, že to podľa teba nie je v poriadku. Podľa mňa to tak proste je. Ak rodič je preč viac ako polovicu mesiaca, tak proste nemôže byť rodičom na plný úväzok. Ja by som to pre svoje dieťa nechcela.

mamutka
7. dec 2023

@aurora33 pozri, pre dieťa je plnohodnotný rodič ten, ktorý sa mu denne venuje. Každé dieťa boli, keď sa ma s milovaným rodičom rozlúčiť na x dni. Veľa žien tvrdí, že ti otcovia ani nepoznajú režim deti, niet sa čo cudovat. Keď to ma plnohodnotne fungovať, tak je rodina spolu, keď dieťa zrazu ochorie, ráno sa dohodnú, kto ostáva doma, berie OČR, vybaví lekára a pod a nie žena stále všetko sama mať na krku. Nepíšem že keď chodí otec preč kvôli robote, že je zlý otec, ale nie je pri tých detoch naplno, chyba im a nie je to dobre.

sasa1310
7. dec 2023

@beata_k toto ja zasa nepochopím. Tak začínajú vzťah nie, ale keď prídu deti tak áno. Nemal by byť práve pri deťoch, keď vyrastajú a zarábať ešte pred ich narodením?

katka700
7. dec 2023

Autorka závisí s akým mužom a podľa toho ako sa správa keď je doma.
Áno: Ak by sa za tie 2 týždne venoval plne tebe, podielal sa na chode domácnosti, porobil veci v byte/na dome. Aby sme sa pochopili nemusí drieť jak otrok 24/7 za tie 2 týždne si potrebuje tiež oddýchnuť ale aby proste bral do úvahy že si bola na všetko 2 týždne sama a vtedy keď je doma je čas aj pre teba trochu si oddýchnuť a o časť vecí sa postará on.
Nie: Ak by sa po príchode domov vyvalil na gauč a čakal ze ho budeš obskakovat alebo ak by sa zdekoval bujacit s kamošmi či zdrhol za mamkou a teba nechal samu.
Tiež si treba na začiatku vyjasniť ako dlho takto budete fungovať, ak aj v čase keď prídu deti budeš potrebovať rodinu ochotnu pomôcť nablízku.

aurora33
7. dec 2023

@mamutka dovolím si s tebou nesúhlasiť. Podla mňa nejde o kvantitu ale o kvalitu stráveného času. Nedá sa to takto zovšeobecňovať. Oveľa viac dá dietatu otec, ktorý príde síce po dvoch týždňoch ale venuje sa im naplno ako chlap, ktorý sa len vyvali na gauč po práci. Alebo ide chlastat či gemblit- denne tu o takýchto citam.
A teda OČR si nemôže zobrať aj otec keď príde zo zahraničia?

sasa1310
7. dec 2023

@aurora33 sadnúť si na gauč na tie 2 týždne alebo gembliť môže aj otec, ktorý chodí na turnusy. Ja tieto alibistické reči milujem, že automaticky ten otec, ktorý pracuje pri deťoch, rovno sadá doma na gauč alebo gemblí

aurora33
7. dec 2023

@sasa1310 tak čítaj diskusie. Každá druha je o tom istom.

koniarova
7. dec 2023

Nie. Nebola by som v takom vzťahu.

sasa1310
7. dec 2023

@aurora33 v diskusiách píšu len zúfalky, ktoré si vybrali debilov.

aurora33
7. dec 2023

@sasa1310 tak ale očividne ich je požehnane.

sasa1310
7. dec 2023

@aurora33 za mňa je aj tu požehnane takých chlapov, ktorí doma absolútne nechýbajú. Chýbali by skôr peniaze.

beata_k
7. dec 2023

@sasa1310 V zmysle, ze ked nebudem mat co do ust, tak ano. Aj muz od deti moze na tyzdnovky.

sasa1310
7. dec 2023

@beata_k na to, aby bolo čo do úst sa dá zarobiť aj doma.

luccija
7. dec 2023

Dočasne áno, dlhodobo nie

beata_k
7. dec 2023

@sasa1310 Tak existuju aj hladove doliny kde muzi nemaju velmi na vyber.