Bola som zneužívaná

27. máj 2021

Ahojte pise sa mi to tazko no uz roky v sebe nosim tento problem. Ked som bola mala mala som tak 5 rokov chodil k nam mamin brat. Oni si mysleli ze sa asi hrame alebo nieco. No on mi robil tam dole s jazykom chodil skoro kazdy den. Ja som nevedela vtedy co robi. No nebolo mi to prijemne vzdy ked prisiel som si musela dat dole nohavice. Stale som vravela ze uz nechcem ze uz dost a on vzdy ze este trochu este trochu. Alebo si dal dole nohavice a dal ma na seba sadnut a ze a yvsom ho chytila a neboj sa chyt ho. Tazko sa mi to pise roky to v sebe dusim. Nikomu som to nikdy nepovedala vzdy ked ho vidim si nato spomeniem on asi mysli ze si nato nepamatam no ja si to pamatam vsetko :( niekedy mi to pride na rozum ked sa milujeme s mojim manzelom a musim sa premahat. Chodim ku psychiatricke kvoli inym veciam ale toto som ani jej nepovedala. Chcem ist na spoved a povedat to knazovi aby ma niekto vypocul. Ako nato zabudnut alebo to vytesnit ja uz nato nechcem mysliet :(

a_adamcova
27. máj 2021

To sa hrozne aj číta :( Nie kňazovi sa máš ísť spovedať, ale tej psychiatričke sa vyrozprávať. Ona ti viac s týmto pomôže ako kňaz. :( Držím ti palce, aby si to už konečne dokázala prekonať.

meluela
27. máj 2021

Ahoj, to je mi velmi luto. Urcite to ries najprv s terapeutkou nez s knazom. Knaz nema odborne vzdelanie na to, aby ti pomohol, moze ti nechtiac este viac zhorsit stav. So psychiatrickou/terapeutkou mozes poriesit traumu, ktora sa ti stala aby to malo co najmensi dopad na tvoju pritomnost. Ak teras mas nejake psychicke tazkosti co asi mas ked chodis k psychiatricke, tak toto prave moze byt ich pricina a to neprebijes ziadnymi liekmi. Porad sa s nou aj ci ist do trestneho stihania toho cloveka. Ak by si sa na to citila tak by to bolo dobre, aby neublizoval dalsim detom a dostal spravodlivy trest.

lindous
27. máj 2021

Veľmi ma toto bolí čítať a je mi to ľúto, viem že to musí byť ťažké, ale skús to psychiatričke resp. psychologičke, ak máš k liečbe aj terapie (ak nemáš určite odporúčam) povedať, ak máš pocit, že jej na to dostatočne nedôveruješ, tak hľadaj inú... Samozrejme, môžeš sa vyrozprávať aj kňazovi, ale predsa len si myslím, že dobrý odborník ti aj prakticky poradí ako s tým bojovať a možno to pomôže aj liečbe problému, s ktorým tam chodíš, lebo takáto vec zanechá stopy, ktoré sa prejavia aj v takých aspektoch života, kde by to človek možno ani nečakal..

katkati
27. máj 2021

Je to veľmi smutný príbeh. Ale veľmi by si pomohla sebe aj psychiatričke, keby si je všetko povedala. Mala by na tvoj stav reálnejši uhol pohľadu. Predsa len, oni sú odkázaní pri stanovení DG hlavne na to, čo im povie pacient.

ludka1402
27. máj 2021

Tvoji rodicia o tom vedia? A ten ujo, mamin brat, zije?
Celkom nerozumiem tej spovedi. Ved sa spovedas, ak si sa previnila voci niekomu a teda na tomto ty nemas absolutne ziadnu vinu. Nerozumiem tomu, za co budes prosit odpustenie a voci komu. Je mi to velmi luto, co si zazila, uprimne.
Na zaciatku sa musis postavit pravde zoci voci a teda stalo sa co sa stalo ale tvoje zavinenie je v tomto nulove.

janinque
27. máj 2021

Povedz o tom určite psychiatričke. Tvoju liečbu by ďalej mala prehodnocovať aj na túto tvoju traumu. Ja by som navrhovala aj trestné stíhanie a spoluprácu s políciou. Ten muž môže ubližovať ďalej ďalším deťom, nedajbože aj tvojím. Držím ti palce a želám veľa síl!

jennky13
27. máj 2021

ak si krestanka, tak to potrebujes riesit najprv s Bohom. Potrebujes sa od toho oddelit a aj odpustit. Cez tvoj hnev a bolest je ten ujo stale pritomny a ty sa potrebujes od neho uplne oddelit.Potrebujes odpustit aj sama sebe, lebo nepochopitelne sa obete sexualneho nasilia hnevaju aj na seba. Urcite by vedel pomoct aj knaz , farar, pastor,ktory tejto problematike rozumie.
Ak nie si krestanka, tak psychiatricka - ako ti radili . Naozaj musis to zo seba dostat.

autor
27. máj 2021

@ludka1402 v ramci spovedi sa vyroxpravat skor tak som to myslela. Rodicia o tom nevedia mama uz nezije a ano ten brat zije

autor
27. máj 2021

@jennky13 som krestanka prave preto som sa rozhodla poradit sa s knazom

oli18
27. máj 2021

Neviem si dosť dobre predstaviť, kedy ti to ujo robil, keď si mala 5 rokov, nemohla si byť predsa sama doma . Ak chodil denne, čo v tom čase robila tvoja mama, otec, súrodenci. Toto sa predsa za 2-3 minúty urobiť nedá, musel si niekto všimnúť, že si niekde zmizla a ujo s tebou. A držať to v sebe cca 20 /či viac?/ rokov si to tiež neviem predstaviť. Takže prepáč, ale mne to nesedí.

autor
27. máj 2021

@oli18 Nemusim sa tu obhajovat zato ze ti to nesedi. Ale ok. Ked som ja mala 5 rokov moj ujo mal cca 16 17 rokov. Ked k nam prisiel nasi boli dole v dome ja som sa hrala v spalni hore tu za mnou dosiel. Nechodili nas kontrolovat zrejme by im ani vo sne nenapadlo co robi. Alebo ked som bola u babky a sli na pole tak vtedybsa zobliekol a nutil ma chytat ho ! A ano predstav si da sa to v sebe drzat aj viac nez 20 rokov ! Alebani ma nenapadlo ze ked tu poprosim o pomoc mi bude niekto pisat ze si vymyslam lebo tebe nieco nesedi fakt sorry

raja95
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
27. máj 2021

@oli18 tiež mi to nesedí, aby som nešla skontrolovať 5 ročné dieťa a nechala ho so 16-17 ročným sopliakom? A nikdy by som tam ani nevkročila? Nešla ich zavolať napr. na koláč? Ani by mi ako matke nebolo divné, že má pubertiak taký záujem o hranie sa s päťročným dievčaťom? A tak často? A prečo to dieťa s ním hore zostávalo, keď sa mu nepáčilo, čo s ním ujo robí? Prečo nezostalo dolu pri mame?

autor
27. máj 2021

@raja95 dakujem ze mi aspon ty rozumies a ano urcite to poviem doktorke uz som sa rozhodla ale hlavne potrebujem hovorit s nasim knazom on je najlepsi clovek akeho poznam ja verim ze mi pomoze minimalne ma vypocuje

autor
27. máj 2021

@elizabet173 nebudem to tu viac rozpisovat chcela som len povzbudit a nie tu niekomu nieco dokazovat

ludka1402
27. máj 2021

Zial toto dokaze pochopit len ten kto nieco take zazil ☹
Dieta dlho nechape co sa mu deje az okolo puberty zacina tusit ze toto nemoze byt ok, ale prakticky nik mu neveri, ani vlastni rodicia. A ano su rodicia, ktori bud pre pracovnu vytazenost, alebo aj pre nieco ine toto nevidia alebo aj nechcu vidiet. Lebo by museli riesit nieco extremne neprijemne a s velkou pravdepodobnostou by to skoncilo odsudzenim casti rodiny v tomto pripade ujka. Keby ste len tusili...tie co tomu nedokazete uverit...

autor
27. máj 2021

@ludka1402 dakujem ze ma chapes

elizabet173
27. máj 2021

ty tu nikomu nemusíš nič dokazovať, len mi je divné, že založíš diskusiu a čítaš odpovede od neznámych žien, z ktorých možno niektoré tiež boli v detstve zneužívané, ale nepovieš to psychiatričke, ktorú navštevuješ a ktorá by ti mohla najviac pomôcť. Kňaz ťa vypočuje, možno sa ti uľaví, ale ako myslíš, že ti on pomôže? Tvoj manžel o tom vie?

bluka2
27. máj 2021

@elizabet173
@oli18 kašlite na to baby, aj keby toto nebol reálny príbeh (čo si vôbec nemyslím), toto sa bohužiaľ deje aj iným, aj dnes. Niektorým rodičom by to nenapadlo, niektorym aj áno a radšej to nevidia.

Baby ti správne radia, skôr sa zver psychiatricke alebo ešte lepšie psychoterapeutke než kňazovi. Čo sa na tom chces spovedať, keď nenesies žiadnu vinu? To by sa skôr bratranec mal.
Inak si to pories najneskôr dovtedy, kým budeš mať deti, ak ich už nemáš

bluka2
27. máj 2021

@elizabet173 nie je na tom nič čudné, dostat zo seba takúto traumu je velmi ťažké. Čím skôr sa stala, tým je hlbšia. Je veľa takých ľudí, ktorí si to nesú v sebe až do hrobu

autor
27. máj 2021

@elizabet173 poviem jej to nabuduci tyzden mam kontrolu uz som sa rozhodla ze poviem neviem preco som doteraz mlcala zo strachu ked som o tom nehovorila tvarila som sa ze sa to nestalo snazila som sa to zatlacit niekam prec

autor
27. máj 2021

@bluka2 dakujem. Mam deti nastastie chlapcov

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adalmba
27. máj 2021

napíš mi ss. Chcem sa s tebou o tom porozprávať, ale nie verejne. Viem čo prežívaš....

heidy222
27. máj 2021

Urcite nie knazovi, Tam nevies na akeho uchylaka natrafis. Toto je Indikacia na Psychotherapiu

podmostom
27. máj 2021

Áno určite to povedz psychiatricke. Oni by ti mali nariadiť cielenú terapiu. Možno strýko aj neskôr niekoho zneužíval alebo zneužíva, tvojím priznaním by si možno mohla pomôcť aj niekomu ďalšiemu. Je to ťažké, bohužiaľ deje sa to, veľa síl prajem.

elizabet173
27. máj 2021

@taskataska chodil k vám takmer každý deň? Mne je jasné, že takéto "svine" a to urážam zvieratá zneužívajú práve to, že sa to zdá nepravdepodobné, ale on ju vyzliekal, aj seba, to nemal strach, že niekto vojde? Prečo ona bola s ním v izbe, keď sa jej nepáčilo, čo s ňou robí? Chápem, že dieťa nerozumie, čo sa deje, ale nebude predsa osamote s človekom, s ktorým sa dobre necíti, keď je iná možnosť. To nebolo, že rodičia boli v práci a on ju strážil a nemala možnosť nebyť s ním, rodičia boli v tom istom dome. Vieš, chodila som istý čas na školenia s dvomi psychologičkami a veľa sme sa rozprávali o týraných a zneužívaných deťoch a práve preto mi to príde zvláštne.

bikarbona
27. máj 2021

Ďakujem, že si napísala, čo sa ti stalo. Je to na zamyslenie, že čo dokážu ľudia urobiť deťom. Držím ti palce, aby si to dokázala zo seba dostať a časom sa vyrovnať. Je mi to hrozne ľúto.

becyn97
27. máj 2021

Ja mam otazku...Preco si to nepovedala mame?Alebo niekomu ze to stryko s tebou robi take a take veci?Fakt ma to zaujima,a velmi ma mrzi co sa stalo😞

lalenka33
27. máj 2021

Veľa detí sa bojí povedať rodičom, že ich niekto zneužíva.Boja sa, že im rodičia neuveria.Autorka mala 5 rokov, chalan 16, neznásilnil ju takže by jej rodičia verit nemuseli, nemala by nato dôkaz.Aj keď tiez nerozumiem tomu, že sa nebál, že by niekto prišiel do izby a ona bez gatí..Ťažko je to hodnotiť nám, čo sme niečo podobne nezažili, ale urcite by som to riešila teraz v dospelosti, aby to strýko nerobil iným deťom...