Aký máte názor na matku, ktorá núti ísť dcéru na vysokú školu?

16. feb 2021

Ahojte, chcel by som sa vás spýtať aký máte názor na matku ktorá núti dcéru ísť na vysokú aby robila niečo čo ona povie lebo si myslí že veľa zarobí a bez vysokej je nikto a vôbec nemyslí na to že (dcéra) nechce ísť na vysokú ale na strednú a robiť odbor ktorý by ju bavil a chce robiť aj v živote? Robí scény kvôli tomu škaredo jej nadáva a vyhráža sa jej že keď nepôjde na vysokú tak ju dá do decaku... Odohnala a nadava na jej priateľa aby spolu neboli kvôli vysokej lebo ona vraj za to môže že (dcéra) chce robiť čo ju baví a pritom ju priateľ iba podporuje a motivuje aby sa nerozhodla podľa nej a v živote to potom nelutovala... Nebaví ju učenie a ta matka to aj vie ale aj tak chce aby išla na vysokú. Aký máte prosím na to názor alebo máte aj nejaké rady ako ju presvedčiť o tom že je to na nej a nie na matke...? 🤦🏻‍♂️

birika
16. feb 2021

ist na strednu ci vysoku? toto sa riesi v rozmedzi min. 4 rokov - po maturite

autor
16. feb 2021

@birika no (dcéra) chce ísť na strednú a spraviť si maturitu a potom normálne pracovať... Čo by ju bavilo

birika
16. feb 2021

logicky musi ist najskor na strednu...potom sa rozhodne ako dalej...za 4 roky sa myslenie moze zmenit - aj mamina moze zmenit nazor

1mina
16. feb 2021

pride tiez zbytocne sa teraz o tom dohadovat vobec ,,, ved najprv musi ist na strednu a za 4 roky sa toho tolko zmeniiiiiii

lucka_ke
16. feb 2021

ty si tá chudinka čo ti mamka chce dobre?

autor
16. feb 2021

Veď zmení ale ale keď si je už teraz istá aj od malička že ju to baví a chce to robiť a nechce to zmeniť tak je to isté a bude sa cítiť dobre... Len matka ju nevie pochopiť

nafka0483
16. feb 2021

Dcera je teda na zakladnej skole? Chce ist na strednu a potom pracovat, priatel ju v tom podporuje. Mama chce aby isla (predpokladam) na gymnazium a potom na vysoku skolu a odhana preto priatela?
Na aku strednu teda ta dcera chce ist? Aku ma predstavuje, ze aku strednu vystuduje a co bude potom robit? A aku predstavu ma mama?

mati31
16. feb 2021

Veď aj tak musí ísť na strednú a urobiť si maturitu a za tie 4 roky bude plnoletá a môže sa osamostatniť a ísť pracovať 🙄 jej matka už nebude mať právo rozhodovať o zivote jej dospelej dcéry.
Či ju chce dať jej matka hneď po základnej škole na vysokú?!🤔🙈

autor
16. feb 2021

@nafka0483 ona chce robiť kaderníčku aj barberku a strašne ju to baví je šikovna aj mňa stihala a bolo to krajšie ako od kaderníčky ktorá pracuje 15 rokov... Chce sa tým život a cítiť sa dobre potom po čase si spraviť vlastný salón... Vôbec sa necíti ísť na vysokú ani tam nechce ísť ani nič.... Chce si skôr spraviť babo a mať rodinu bývanie a nechce do 30tky trčať v škole... A matka si predstavuje jej vysokú, deti až po 30tke vtedy aj bývanie a vtedy aj priateľa hlavne že jej matka bola v 17 tehotná...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
acer11
16. feb 2021

A ty chceš zachrániť kamku čo má 14 a priateľa pred sprostou mamkou 😂

autor
16. feb 2021

@mati31 ona je na 8ročnom gymnázií lebo vtedy si myslela a riadila sa podľa matky že pôjde na vysokú ale ju už 3 roky nebaví sa učiť a nechce ísť na vysoku a chce robiť to čo u baví, spravut6si strednú s maturitou a žiť normálny krásny život... Ale matka ju vôbec nechce pochopiť a chce ju zato biť, vyhodiť z domu a nadáva jej...

leuchtturm
16. feb 2021

ked tvoja matka bola tehotna v 17, tak je pochopitelne, ze nechce, aby si opakovala jej chyby. V tvojom veku by si mala riesit domace ulohy, nie priatela. A aj tak, teraz diskutujes so svojou mamou uplne zbytocne. Prihlas sa na strednu, uc sa a potom sa uvidi.

terezka1947
16. feb 2021

....a co tak si dat otazku,ci mama nechape,ci dcera nechape?
Trosku trpezlivost,pokory,nepochopena dcera nechapavej mamy.
Ukonc najprv to osemrocne a potom sa uvidi.
Mozno raz mame podakujes za prisnost.

autor
16. feb 2021

Nepíšte prosím všetci že musí ísť na strednú 4 roky ona to vie aj ja ale nechce mať život ako jej matka alebo ako jej matka povie... Ona ma svoju hlavu a svoje rozhodnutie není sprostá je práveže vyspelá šikovná a talentovaná ma dobre srdce a už sa cíti dosť zle kvôli jej mame

autor
16. feb 2021

@terezka1947 ľutuje toho a vôbec sa nechce riadiť podľa matky

majusikk
16. feb 2021

Môžeš jej poradiť no nie nútiť mam kopu známi h s výškou a je im na nič ak bude chcieť vie si dorobyt popri zamestnaní netreba nútiť zhnusibsa jej môj manžel spravil popri zamestnani

terezka1947
16. feb 2021

Tak ok...nech sa odstahuje a zije zivot podla seba=a znasa nasledky.
Trosku pokory pred rodicom.

nafka0483
16. feb 2021

Tak pozri sa, ma niekolko moznosti:
1. bud dostuduje do gymanzium, kedze je na 8 rocnom a uz pocas toho si bude robit svoje "portoflio", bude sa venovat strihaniu a tymto veciam a po skonceni skoly sa zamestna v tomto odbore - neviem ci ju niekam vezmu aj bez toho aby bola vyucena, ale ak sa tomu fakt bude venovat a bude sikovna, tak mozno ano. Cize najde si hned pracu, poriesi si byvanie a nebude zavisla od mamy
2. dostuduje gymnazium a pocas toho uvidi ci predsalen zmeni pohlad a bude chciet vysoku skolu, alebo sa utvrdi v tom ze to robit nechce a urobi si naprklad nadstavbu, kurz, alebo pojde podla alternativy 1
3. Presadi si prestup na odbornu skolu, vyuci sa za kadernicku, po skole sa hned zamestna, odstahuje, bude zodpovedna sama za seba, za svoj prijem, za byvanie...

mati31
16. feb 2021

No jedine co jej zostáva je vydržať to do 18tky a potom sa zariadiť podľa seba. Už bude sama za seba zodpovedná a môže si so svojím životom robiť čo sama uzna za vhodné.

autor
16. feb 2021

@nafka0483 3. By aj ona skôr chcela...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mysicka36
16. feb 2021

Tak tehotná v 17tich bola s tebou 😂 a za druhé ak chce robiť kaderníčku/barberku, na to treba kurzy a talent. Každopádne je naozaj tak talentovaná, aby sa dobre uživila?

Nadávanie dcére určite neschvaľujem, ale ak má dcéra hlavu na to aby si spravila po strednej aj výšku, tak kadernícka stredná škola na to nieje zrovna dobrý odrazový mostík. 🙄 Tak viem pochopiť matkine sklamanie.

tosomja
16. feb 2021

Boooze, čo bude o 4roky...možno sama prehodnotí čo ju bude baviť.
Ak si vyberie dobrú strednú a vie, že bude mať super prácu hneď po strednej, nech ide pracovať, veď aj popri práci sa dá študovať.
A po ďalšie, po strednej je už dospelá, čiže matka môže jedine tak mať názor, ale ona sama sa musí rozhodnúť, čo so životom.

viikkki
16. feb 2021

@elizabet173 ja som to pochopila tak ze je na 8rocnom gymnáziu a chce ísť na strednú za kaderníčku ale mama sa jej vyhráža že nemôže inak ju dá do decaku lbeo mama chce aby išla na vysoku a dorobila si gympel

autor
16. feb 2021

@mysicka36 necíti sa na vysokú a naozaj je talentovaná fakt... Známky ma 3,4... Vysokú chce zo svojho života úplne vylúčiť

mysicka36
16. feb 2021

Bože, to chce odísť z gympla a ísť za kaderníčku? A ty ju v tom podporuješ? No to je fakt výhra. Veď nech si dokončí gympel, učí sa strihať (teraz počas korony sa nájde dosť ľudí z okolia kto sa jej nechá ostrihať 😀 ) A ak bude taká dobrá, tak po maturite nech sa už rozhodne sama. Možno ju to super uživí a možno po roku neúspechu na tú výšku pôjde.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelca84
16. feb 2021

aha, to je ta, co mala dilemu medzi kadernickou a gynekologickou, hejze?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz