Ako zvládate viacdenné návštevy svokrovcov?

17. máj 2023

Ahojte, tie ktoré máte svokrovcov na návšteve na viac dní ako to zvládate? Ja asi už pojem lieky ja to nedávam vážne. Nebudem tu všetko vypisovať, lebo taky počet znakov snáď ani nejde napísať do jedného príspevku. Teraz ma dojalo, že robila som raňajky a svokra že ona si neprosi, keď som sa jej pýtala či si dá niečo iné ako my a ona že nie že ona si potom niečo vyberie z chladničky. Tak som to neriešila, reku nebudem sa jej pýtať každú chvíľu či chce jesť ako malého decka. Postavila sa, išla do chladničky pozrela a zavrela. Že nič nemáme. Chladnička plná od spodu po vrch, keď som sa jej pýtala, čo mám kúpiť tak povedala ze nič nemusím že ona si dá to čo budeme jesť my. A teraz veľký problém, že v chladničke máme samé ko*otiny, ktoré ona neje. Ja som presne vedela že to takto dopadne. Idem si akurát zabehať, tak som sa vytočila, že s ňou nebudem v jednom dome ani za boha. Muž mi vravel že nemám ísť že sa to nepatrí. Tak som mu povedala, že tu sa viacerí správajú tak ako sa nepatrí a nebude mi tu nikto skákať po hlave popri Tom ako ja skacem každému okolo riti

autor
17. máj 2023

Ešte teda som sa opýtala, či mám niečo kúpiť v obchode cestou. Odpoveď: nie, nerob si starosti. Ja som už na prášky vážne.

jaskolka
17. máj 2023

Tak nech neje, no a? Je dospela, keď nechce to, čo je v chladničke, tak nech si ide kúpiť sama.

anjelicek26
17. máj 2023

Pozri svokra je dospela, chcela si spravit ranajky sama, ked nenasla nic vhodne - da si kavu a pocka si na obed. Zbytocne si kazis rano... Normalne si chod zabehat, maj normalnu rutinu, navsteva rodiny neznamena, ze sa toci vsetko len okolo nich cele dni. Nedovol, aby ta to tak bralo...

kommune
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iritka
17. máj 2023

Sak jej povedz nech sa obsluzi ako doma, ked nechce co si nukala a viac sa nepytaj.

sense
17. máj 2023

Keď si nemáš robiť starosti tak si nerob. Možno to bude skúsenosťami, ale voči tomuto som už imunna. Inak aplikujeme to aj na vlastnej rodine, ak sa spýtam co si prosia a odpoveď je neviem alrbo nič.... Tak majú neviem alebo nič.... Vedia kde je chladnička, aj hrnce a aj obchod

alenah31
17. máj 2023

a čo sa rozčuľuješ prosím ťa. S čistým svedomím vieš, že máš v chladničke čo treba, ostatní sú spokojní, len ona rýpe. Ešte raz RÝPE....chápeš?? Ak to nebudú raňajky bude to niečo iné. By som ju mohla vieš čo....ty máš nervy a ona je spokojná, že ťa vytáča. Skrátka nikdy nebude spokojná na 100% - až si toto konečne uvedomíš bude ti sveta žiť. Ak nemáš nič vhodné podľa nej čo by jedla - spýtaj sa jej nabudúce či jej máš dať do navigácie adresu najbližších potravín, reštiky či Mc.Donaldu nech sa ide najesť podľa jej gusta a vybavené. Ešte aby som si ja pre takéto kraviny s kravou vlastný deň kazila...ani náhodou.

diewcatqoo
17. máj 2023

Kasli na to, u nas svokra tiez nic neje. Ani na svadbe nejedla, lebo jej nechutilo. Vobec to neriesim, ked nechce, nech neje alebo nech si uvari sama. Bez akychkolvek vycitiek by som si sla zabehat. Zbytocne sa nad tym trapis, je to jej vec, ked neje. Ona bude hladna, nie ty.

zuzinka888
17. máj 2023

Noc to prezivas. Ak nechce nech neje alebo si ide kupit.

beata_k
17. máj 2023

Nech si trhne nohou. Ona bude hladna 😆🤦🏼‍♀️

h2
17. máj 2023

A prečo si na prášky? Raňajky si spravila, svokre si ponúkla, obsah chladničky má k dispozícii, ponúkla si sa, že jej kúpiš, čo chce... Keď nič nechce, jej problém. Alebo sa môže o mamičku postarať jej syn.
K tomu behu: ak by prišli na návštevu na 2 hodiny a ty by si práve vtedy išla behať, to by bolo neslušné. Ale keď sú u vás viac dní, snáď im nebudeš celý čas sedieť za zadkom. Úplne v pohode si choď zabehať, domov by som sa na tvojom mieste veľmi neponáhľala.

roja01
17. máj 2023

A co ked skutocne nechce ranajky a co je v chladnicke tiez. Mala ti povedat, ze si da ranajky, ked nechce? To by bolo falosne. Preco to riesis? Povedali ste si svoje a hotovo. Nie je male dieta, ktore nevie co chce.

januska12323
17. máj 2023

Kašli na to a obed môže navariť synáčik keď už sa tak chce starať.

goodidea
17. máj 2023
divokykonik
17. máj 2023

😁 Keby takto reagujem zakaždým na svokru, asi by som bola vkuse s ňou za zlé. 😁 Preháňaš to.

danica2711
17. máj 2023

urobila si všetko, aby si sa o ňu postarala. Stačilo. Keď nechce, nech neje, je dospelá, jej rozhodnutie. Prežije. Prípadne nech sa o jej potreby postará jej synček, veď tak sa to patrí... Ty sa max. pred prípravou jedla spýtaj, či tentoraz bude jesť alebo zase nie, nech zbytočne nechystáš veľa. A nejako vydrž, každou hodinou jej návšteva speje ku koncu...

janetinka27
17. máj 2023

nechaj ju, stravovanie v cudzom prostredi je pre mnohych ludi problematicke. ked bude hladna, da si jogurt alebo rozok so sunkou a zivot ide dalej.

h2
17. máj 2023

@danica2711 To je vyslovene provokačná otázka, to by som sa určite nepýtala.

ivangeline
17. máj 2023

Urcite si zabehaj a vybi ten hnev. Necudujem sa ti. ;D Poznam. Aj mna by to skrelo. Mozes jej povedat,ze ta to trapi a pod. Je dobre,aby vedela a mozno sa ti ulavi,lebo len inac zmysla a nechcela byt neslusna a ked chcela,tak just vies,ze mas pravo byt nahnevana..;D a ist si zabehat.

mandzula
17. máj 2023

Nevolat ju na dlhsie navstevy, ked ta nasiera, a mas vybavene.

stanulienkat
17. máj 2023

Obed jej chutil??😁

mimikarol
17. máj 2023

Keď sme kúpili dom, prvé asi 2-3 leta k nám chodieval svokor na víkend. Grilovalo, opekalo sa a on u nás prespal. Mne to vadilo, nemala som súkromie. Len som striehla keď som išla v noci na wcko že ho stretnem a bolo by mi to také trapne že som v nočnej košeli. Tiež by som nešla k nikomu na viac dní, ani na jednu noc. Ani k rodičom. Návšteva môže byť, bez problémov, ale večer nech ide každý pekne krásne domov

alenah31
17. máj 2023

@mimikarol a to prečo zasa. Ak bývam v BA a idem rodičom/svokrovcom na východ 2x za rok kde mám aj inú rodinu okrem už spomínaných nevidím dôvod u nich neprespať pokiaľ je kde a hlavne pokiaľ mám deti - nebudem ich ťahať 5 hodín autom tam, 5 hodín naspäť kvôli 2 hodinovej návšteve. Ak nie je kde prespať resp. viem, že by im to vadilo (alebo mne) - hľadám si na jednu noc hotel.

ajka0207
17. máj 2023

@mimikarol asi nemáš príbuzných cez celé Slovensko, prípadne v inom štáte, že? "Pekne krásne domov" je v prípade BA-KE dosť nereálne.

euka210
17. máj 2023

S tym problem mam aj ja niekedy, ze svokra neje to, co navarim...byvame spolu...jej totiz staci chlieb s mliekom...ma ine zvyky v jedle.
Dala si jest, to ze ma ine zvyky v stravovani, je bezne. To, ze rovno nepovie, co mas kupit, je...ani neviem co...
...nechaj to tak...bud nieco zje alebo bude hladna...nie je male decko, aby si ju nutila jest. Ale chapem, ze pocity z toho su blbe.

heidy222
17. máj 2023

Ja mám takú istú svokru, zo začiatku ma to sralo, ale teraz to riešim tak,že sa jej vždy raz spýtam čo si dá, čo jej mám kúpiť atd, keď povie nič- tak potom neriešim a ignorujem čo je alebo neje. Asi je to dobra stratégia na pasívnu agresivitu, lebo asi pochopila princíp: nevyjadrim sa = nejem , inými slovami nememu decku ani mater nerozumie, a už sa to zlepšilo

inaemre
17. máj 2023

Ja len napisem ze ta chapem, lebo ostatne ti pisu ze si to nemas vsimat. Ja sa uz 15 rokov snazim byt nad vecou a stale ma to aj tak vytoci. Pijem caje na upokojenie par dni pred navstevou, pocas, aj po 😃

inaemre
17. máj 2023

@mimikarol ???? Jasne, ked si v zivote neopustila vasu Hornu-Dolnu, tak mozes takuto blbost napisat 🤦‍♂️ My mame svokrovcov v jednej krajine, mojich rodicov v druhej a my byvame v tretej.
Takze jasne, poviem im, ze mozu prist 700km na kavu, ale vecer prosim pekne domov, alebo do hotela za minimalne 100€/noc, lebo sa bojim ze ma uvidia v nocnej koseli 🤣

mimikarol
17. máj 2023

@inaemre bývam už na treťom mieste v zivote ale ok...Ja som písala ako to mám ja. Pre mňa je to ok takto, pre niekoho je to blbosť 🤷

petamich
17. máj 2023

my uplne v poriadku a bez najmensich problemov, moja svokra je ale evidentne uplne iny typ ako ta tvoja 🙂