Ako zvládate materskú?

mnariana
14. júl 2015

Dievcata, ako zacat...mam syna, ktory ma 2 roky a 2 mesiace a 6 mesacne babo. Som teda doma uz cez 2 roky. Moja prva materska bola des. Dieta mi v kuse plakalo a skor to bol svetly moment, ked sme mali dobry den. Nase prechadzky trvali hodinu - pol hodinu tam a pol hodina cesta spat s placom, ci uz v kociku, alebo na rukach, lebo v kociku byt nechcel. Spal priblizne pol hodiny a opat bol hore. Po roku zacal spat 1x do dna, uz to bolo fajn, lebo hodku, dve......takze prichodu druheho dietata som sa skor obavala. Ked sa narodil mladsi, bola som 10 dni v nemocnici a manzel mi po 2 dni pisal, ze uz vie, o com hovorim - ze byt doma s dietatom (vtedy rok a 7 mesiacov), nie je ziaden oddych, ze v kuse vari, perie, ze nestiha a nema sa s kym porozpravat...Celkom to zvladal, len to, ze synovi v kuse pustal rozpravky, ci uz TV, alebo tablet. Prisla som domov, hura!!! no a dalsie 2 mesiace boli plne revu a trucu. Mladsi syn bol tichucko, plakal asi 5 minut do dna, zato starsi reval za vsetko asi kazdyh 5 minut...asi po 2 mesiacoch to ustalo a ako tak sme sa vratili k zabehanym kolajam. Uz ma prestal odmietat, lebo ja som sa k nemu nemohla ani prilizit, stale len tatinko a aj ked sa zobudil a manzel nahodou nebol doma, tak utekal k dveram, obliekal sa, ze ide prec a mama nie...Uz asi po mesiaci plakania a mojho kricania (lebo dohovaranie uz som nezvladala), som sa spytala maleho, preco tolko place za vsetko a on mi povedal, lebo mama ma babo...takze som sa snazila venovat sa mu viac, aj ked vsetko cas zabera aj tak on...kazdy mi vravi, aky je starsi aktivny, ze je asi hyperaktivny atd...uz si to uvedomujem aj ja, ked sme na ihriskach, musim stale davat pozor a pripominat, ze nesmie bit ine deti , strkat a nesmie na nich kricat. Na deti som sama od cca 8 rano do 18 vecer, potom pride manzel a dava do laty starsieho, ja uz mam len mladsieho - a potom ich oboch davam spat. Nemam tu babku, ale ta ked pride, tak je unavena, resp. nestiha za starsim synom. Baby, ja uz fakt nemam nervy na tu matersku - vy to zvladate? Nemam uz pochopenie pre tie synove vystupy. Ine deti placu, ze chce bicykel, moj place, ze ho nechce...Uz ma to unavuje, byt stale so starsim, nemat cas na druhe dieta, dookola varit, zehlit, tvarit sa spokojne a pokojne, dohovarat v kuse starsiemu. Pre poznamku, uz ho nechavam jest sameho, bez ohladu na to, ci sa potom cely prezlecie a plienky uz nema asi 4 mesiace. Ako to zvladate vy?

me_to_you
14. júl 2015

Školka aspoň na pol dňa?

mnariana
autor
14. júl 2015

Jedine, preco nie je v skolke, je, ze mi je luto manzela, ze vsetko plati...ono to vychadza na 380 Eur, ta lacnejsia, tak som si vravela, ze vydrzim. Skusala som opatrovatelky na par hodin denne, ale z tych 5, ktore som dohovorila, ani jedna nedosla🙂)

jojake
14. júl 2015

Zvladam to vecernym poharom vinka - ale vraj najviac alkoholiciek je medzi zenami na materskej a kamionistami (podla nejakej specialnej studie). Preco asi? 🙂 ja ratam minuty, kym ide deti spat a najkrajsia cast dna je od 21:00 do 6:00. Chapem ta, ale bohuzial neporadim. Keby som mala radu na toto, tak som milionarka 🙂

mnariana
autor
14. júl 2015

Mne uz ani vino nechuti - posledne 3 roky som bud tehotna, alebo kojim :D

bonaqa2013
14. júl 2015

@mnariana jáj to poznám. Keď som prišla z pôrodnice s poslednou dcérou doma ma čakal syn vo veku 15 rokov, a dcéry vo veku 4r. a 18 mesiacov. To bol chaos. Po čase som musela s najml. ísť do nemocnice - lebo som ju kojila a ocinko zostal s deťmi. Povedal, že to mi veru nezávidí s tými deťmi, že to je hrozné. A to bol len asi 4 dni. ale nezaškodilo, aspoň pochopil, že materská nie je dovolenka ako to nejaký pako na ministerstve nazval.
Maminka, neboj sa, všetko sa časom utrasie. nabehnete na určitý systém a už to bude len a len k lepšiemu. Ja vždy keď som už nevládala tak som si povedala, ale už možno o týždeň to už bude lepšie. A to ešte buď rada, že detičky sú zdravé a netreba napr. cvičiť vojtovku. Ja som už zažila aj to - a ešte len to je pohroma cvičiť deň čo deň 4 krát .

kikaski
14. júl 2015

moja dcérka je od narodenia tiež veľmi náročné dieťa...narodila sa o mesiac skôr, už sestričky hovorili, že jedine ju počuť na celom oddelení...som si myslela, že srandujú 🙂 a keĎ som si ju vzala domov tak som pochopila...des...rev rev rev, ako tak pri mne bola ok, inak na ruky nikomu, musela som kočíkovať, aby si pospala asponň hodinu, takže som sa nachodila, či lialo, či snežilo, či mrzlo, a to nehovorím o nociach...tie kým jej všetky zuby nevyšli, tak boli divoké...aj tri hodiny vedela byť hore, síce neplakala ale ani nespala...teraz má 2 roky a 3 mesiace a čo ti poviem :D dakedy máme dni, že revem aj ja...ona v podstate nieje nejaká zlá, neubližuje nikomu, ale keď si niečo zmyslí a ja zakážem, tak vie byť urevaná až ma uši bolia...ja druhé odkladám, kým sa ona aklimatizuje v škôlke, ja idem do práce na psychohygienu, lebo keby som mala ešte babatko pri nej a tiež by isto žiarlila, lebo stále si ma privlastňuje, tak asi by som bola len nervózna a to nechcem...aj pre to malé 🙂 do škôlky ide od septembra, nemá význam to naťahovať, budeme isto revať, ale ak si tam oblubi aspon učitelku tak bude dobre a zabaví sa, niečo sa naučí a ja budem riešiť aj niečo iné a nezbláznim sa...

fivecat
14. júl 2015

@mnariana ja sa v tom presne vidim, teda mame zatial len jedneho, ale tiez prehnane aktivny. Boli tyzdne, co som nespala vobec, lebo on sa budil v hodinovych intervaloch. Navyse nikde nevydrzal sediet v klude.(doteraz uz bude mat 4 roky). Ked mal rok sla som do prace, nech je doma muz, nejak to za neho zobrala svokra, od vtedy je to lepsie (aspon pre mna, neviem ci pre nu ;0). Takze naozaj so starsim ti musi niekto pomoct, treba asi vyskusat dalsie opatrovatelky, aby si si od neho oddychla. Potom, aj ten cas co budete spolu bude krajsi ;0).

pribinak
14. júl 2015

@mnariana ale ved na skolku dostanes od statu prispevok, kolko je to teraz 230? Tak nejakych tych 150e to nie je az taka vysoka suma a budes mat cas viac na druhe babo a aj ty si trosku oddychnes

mirabelluska
14. júl 2015

@mnariana ak možem poradiť, vykašli sa na žehlenie, je to uplne nepodstatné. a jedlá var čo najjednoduchšie, a občas si jedlo objednajte domov, to je úplne super, sem tam si takto ulahčiť život

mnariana
autor
14. júl 2015

Ja nedostanem prispevok, pretoze som s druhym dietatom, ktore ma 5,5 mesiacov na materskej a nepracujem - preto budeme platit celu sumu.

andy48
14. júl 2015

@mnariana ako keby som to ja písala, s výnimkou druhého dieťatka (máme len jedno bábo)....môj syn mal nedávno rok...práve dnes som si rozmýšľala ako som sa ja veľmi tešila na materskú...no poviem ti, teraz po roku by som malého najradšej dala do jasličiek a ja išla do roboty...hrozné to je, nebudem sa pretvarovať a nič si nahovárať...posledný rok som nespala ani jednu noc, prvé mesiace som bola v noci hore aj 10x, neustály rev, nosenie na rukách, hojdanie v koči...cez deň tiež len rev a mrnčanie, sám sa nepohrá ani 5 minút, neposedí, nepozerá rozprávky, vôbec nič...teraz zasa zlé noci, samozrejme nebude spať dlhšie ako do 5.00 a cez deň tiež len mrnkanie, keďže idú zuby...všetko rozhadzuje, všetko chytá, všade ide...ak ho vezmem preč, nedovolím tak vrieska, trhá ma za vlasy...takto som si materskú naozaj nepredstavovala, ale tak ti poviem, ako píše kamoška vyššie buďme rady, že máme zdravé deti, že nemusíme cvičiť vojtovu metódu a pod. Každý večer Bohu ďakujem za dar dieťaťa a vždy som chcela ešte druhé dieťa - dievčatko, no mometálne ti poviem o druhom dieťati nechcem ani počuť...

ichbinich
14. júl 2015

Dvojrocne v obdobi vzoru a co ziarli na surodenca plus ten maly surodenec, sama doma = na slucku 😉 Verim. Ja mam sice vacsi rozdiel medzi detmi, ale poznam 🙂
Po prve, skus si domacnost zjednodusit co najviac. Co musis zehlit? Urcite nie detske tricka a tvoje rifle 😝 Ak manzelovi treba zehlit kosele, tak zehli IBA tie. Ostatne sa zaspini este rychlejsie, ako sa oblecie. Pekne si zaves a zloz, zehlit nemusis.
Spokojne sa tvarit nemusis, ked nie si. Upusti od predstavy Marcy Bree z Deserate Housewifes a bude ti lepsie 😉 Na troch frontoch sa neda byt na 100%: domacnost, deti, ty. Rozdel si to. Rozdel si robotu: jeden den kupelka, druhy den kuchyna,... Var na dva-tri dni, daj do mraziaka, "uvar" aj chleba s maslom na veceru, ked mas blby den... Prezijete vsetci 😉
Nieco ine je ale starsi syn. Podla mna okrem jeho povahy a narocnosti este stale ziarli na babo, ved ti to aj povedal. Takze si musis najst cas IBA s nim. CO sa tyka bitia a pod.: jednat s dvojrocnym je sice ako u hluchych, ale razne povedat NIE, pripadne odtiahnut ruku, ktorou bil a povedat, ze sa nebije. A to iste aj tristorazy za den. Proste urcite veci sa netoleruju. Ale inak odporucam temy obdobi vzdoru, je ich tu kopec a su plne tipov a trikov.
No a najma TY potrebujes cas sama na seba. Co i len v sobotu pojdes kupit mlieko a chlieb, ale SAMA, bez deti. Dohodni si kozmetiku, masaz, kavu s kamoskou,... potrebujes ist medzi dospelych 😉 Manzel sa zjavne postrata vie a je ochotny, tak sa dohodni, ze raz za caspotrebujes cas iba pre seba (a keby si aj sla jednoducho spat 😉).
Ja viem, po case cloveku pada plafon na hlavu. Uz nechce clovek videit ziadne puzzle, nechce pocut ziadnu detsku pesnicku, citat dalsiu knizku, utierat dalsiu rozliatu vodu, utierat dalsi pokakany zadok... Vsetko doverne poznam 🙂
Co este mne osobne pomoze: vykecat sa niekomu. U nas na ihrisku poznam vela mam a deti, deit behaju spolu, my sa navzajom vykeame, postazujeme, poklepeme si po pleci, zhrnieme to, ze kazdy ma chaos a nechce, a hned je nam lepsie 😉 😀
Aj ked sa len vyhovorime na slpn, ze deti poslednu noc nespali 😉 😀 Aspon vieme, ze sme na tom rovnako 😀
Prajem pevne nervy, ono to prejde, aj ked je to o drzku.

pribinak
14. júl 2015

@andy48 ocenujem tvoju uprimnost, to si hociktora matka len tak nedovoli napisat

mnariana
autor
14. júl 2015

Dievcata, ja som len rada, ze v tom nie som sama, lebo niekedy si pripadam ako z Marsu, ze vsade dookola spokojne mamky a deti a len ten moj vystraja. To druhe dieta je uplne ine, spokojne....a ano, materstvo je krasne, ale tazke. Viete, ja maleho naucim basnicky a svokra sa spyta - to ta naucil tatinko? A maly - ano babka - tak si vravim, kaslat to cele :D....a asi pojde do skolky, nebude prvy;(

andy48
14. júl 2015

hej ešte toto som chcela ako píše @ichbinich ja doma nežehlím vôbec...to si ani predstaviť neviem...proste keď prádlo uschne hneď ho poskladám a uložím do skrine..toť vsjo

ichbinich
14. júl 2015

@mnariana
Nie, nie si z Marsu. Tie tzv. perfektne matky neexistuju. Aj ked povrchovo moznu su 100%, ale urcite maju nejake "mrtvoly v pivnici", ako sa hovori v nemcine 😉 A tie dokonale deti tiez nie su dokonale. Pocuvaj ich potom medzi riadkami, alebo ked sa bavia o nieco inom. Zrazu sa dozvies, ze to super dieta, co prespi celu noc, matka v noci pocuje, ako sa hra v postielke, ako vypilo samo vodu,... Takze ziadne take, ze prespi v kuse 12 hodin. Ono je v postielke 12 hodin a matka ho tych 12 hodin ignoruje 😉
Kecy statsnych 100%-nych matiek jednym uchom dnu a druhym von. To ta iba deprimuje. Radsej sa tu vykecaj, dame ti nejake virtualne objatia 🙂
Ano, deti su moje vsetko. Ale som iba clovek a priznavam - verejne - ze by som ich niekedy najradsej vystrelila na Mesiac...
Najdi si najma cas na seba. Ja si uzivam, ze v robote mozem jest dvoma rukami, nemusim zachranovat ziadne dieta, tanier, pohar a obsah pred zrutenim zo stola, nemusim ist pocas jedla s niekym na wecko, nemusim utierat zaspinene dieta, stol, gauc,... tristorazy za den... 😉
Mne stacia moje dve tornada potom od pol 5 poobede do 9 vecer 😉 😀

darina1952
14. júl 2015

@mnariana podľa všetkého si zrelá na "psychiatriu" ...teda si totálne vyčerpaná, máš toho už dosť, neustále riešiť staršieho syna, zároveň sa plnohodnotne venovať bábu... je to o držku - viem bola som na tom podobne len starší syn mal v čase narodenia bračeka 5rokov ale aj tak bol doma - zakaždým po týždni v škôlke niečo domov doniesol a bol chorý, mladší synček trpel kolikami nespala som aj do 3tej ráno kým sa neukľudnil... Takže úplne chápem tvoje pocity 😀 .
Jedno čo ti môže pomôcť, je dať na pár dní staršieho syna k starým rodičom - aspoň na 7-10dní, za ten čas zregeneruješ a psychicky sa pozbieraš. Ďalej ti odporúčam zvýšiť príjem Magnézia - takže Magne B6 2xdenne a po mesiaci znížiť na 1x denne - aby malo účinok musí sa brať dlhodobo takže min. 3 mesiace a najlepšie stále.
Keď je starší synček aktívnejší, tak pouvažuj nad psychologickým vyšetrením - vyšetrenie nie je nič strašné, a kopa detí má rôzne poruchy pozornosti a sú hyperaktívne 😉
Hneď ako bude možné dať syna do škôlky tak to urobte - socializuje sa a bude sa lepšie správať.
Ešte si skús s manželom urobiť raz za mesiac jeden víkend len pre seba - vybav babky k deťom, odsaj mlieko a nechajte deti doma a ty s manželom choďte na krátky welness pobyt alebo niečo podobné. Oddýchneš si, vypneš 🙂

darina1952
14. júl 2015

@mnariana a ešte doplním, práce ktoré doma nie sú nevyhnutnosťou prestaň robiť - trochu neporiadku ťa nezabije a manžel nech tiež prispeje prácou doma. Čo nemusíš tak nežehli - žiadna kontrolná žehliaca komisia po bytoch nechodí 😀 Ja som nežehlila tričká - vešala som ich rovno na plastový vešiak zo skrine a na šnúru na balkón - keď tričko pred tým pekne strasieš a zavesíš na vešiak, nebude po vyschnutí pokrčené a stačí ho len poskladať do skrine.
A nikde nie je napísané, že keď si doma tak musí byť byt v tip-top stave a vyleštený. Máš na starosti dve deti rôzneho veku a to je veľká práca - zabaviť, obriadiť, nakŕmiť. 😉

timea7
14. júl 2015

@mnariana máš náročné dieťa, je navyše v období vzdoru a žiarli na mladšieho, no je toho teda dosť. Tak, ako ti radia, opinkaj domácnosť ako sa dá, hraj sa s deťmi koľko sa dá a na okolie sa vykašli! Máš právo byť unavená, máš právo mať doma bordel, máš dve malinké deti a to jedno za troch. Mamička, ktorá má dieťa pokojné a jedno, sa môže premávať po parku a usmievať na všetky svetové strany, lebo netuší, o čom točíš. A mysli na to, že každým rokom to bude lepšie a lepšie, ako svetlý bod si predstavuj ten veget, keď to o 13-14 rokov vyženieš na internát !!!! 😀 😀 😀 😀 😀 To tu píšem ja, čo som celú cestu domov prerevala, keď sme syna na tom internáte nechali 😉

nanka3
14. júl 2015

@andy48 moja ma o mesiac rok, ale pises presne to iste, co by som napisala ja.... Ale predstav si, v nedelu mala 11 mesiacov a bolo to 1x, co prespala noc, a tak to vyzera, ze zatial aj posledny, bo vcera vstala o 4:30. Dnes o 5:00 a bola za noc hore 6 x..... Ach jaaj, tiez sme zvazovali druhe, ale po tychto skusenostiach, zatial nie...&

tajka1986
14. júl 2015

@mnariana ach,chapem ta. Ja mam len jddno a na konci dna som vystavena a nemam chut na nic. Mala ma 26mesiacov a vkuse kvoli niecomu huci. Ja uz mam tiez nervy v prdeli a zvazujem ze ju dam do jasiel a pojdem si do prace oddychnut lebo ma asi odvezu na psychiatriu 🙂

katarinamarkova
14. júl 2015

@mnariana 380€ - za sukromnu skolku....
do statnej si prihlasku nedavala? - vacsina skolok berie uz deti od 2r. samozrejme podla poctu deti.

ps: velmi ti pomoze ak manzela aspon raz do mesiaca na par hodin spravis rodicom na plny uvazok, a ty si odbehnes, zaplavat, za kamoskami, kadernik, nakup, prechadzka.......
ono to vie zazracne nabit na tych dalsich x tyzdnov 🙂

lenbea
14. júl 2015

@mnariana včera som tu čitala niečo podobné a vraj má ten chlapček aspergerov syndron, či aký. nemôže to byť niečo také? ale skús si vyraziť so starším len Ty sama. možno mu to pomôže. zaujať jeho pozornosť pozitívnym smerom (čítala som knižku 10 darov pre moje deti, ale asi na to nemáš čas, ak chceš, pošlem ti z nej poznámky). to je asi tak ,že ked niečo chce, alebo nechce, alebo reve, tak zaujmeme jeho pozornosť niečím pozitívnym na danej veci. a tiež je dobré s deťmi sa dopredu dohodnúť, čo ideme robiť, ak to budeme robiť, prečo sa má s deťmi hrať a nie biť ich... no neviem či neni na to moc malý,ale zas deti chápu asi viac ako si myslíme a treba skúsiť. je mi ľúto, že si to neužívaš, ale že je to trápenie. ale zas, aspon sa Tvoj muž stará ked príde. mnohí sú takí že sa hodia na gauč a oni oddychujú, lebo boli v práci. my si doma asi celý den válame šunky. dnes mi jedna bývalá žiačka povedala, že by tiež chcela byť na materskej... tak som jej povedala, nech si potom spomenie, ked bude 😀 😀 😀

zuzulos1
14. júl 2015

Ja ked som dnes nepocula 1268x slovo mama,tak ani raz.nemozem sa od neho pohnut,ani rozpravku si nepozrie sam..na psychiatriu normalne.. 😀 ale ked som ho teraz vecer uspavala a zase mama mama mama,tak som otvorila oci a dal mi bocku 🙂 materska je sice o nervy, no koniec koncov je uzasna 😉

yarnie
14. júl 2015

Ja som mala deti 18 mesiacov po sebe a bola som s nimi doma 7 rokov (predlzena RD zo zdravotnych dovodov). A poviem to takto: ano, mas to velmi tazke. Ale ak su zdrave, tak je to dobre a mate velke stastie. Lebo by to mohlo byt este ovela ovela tazsie.

ollski
14. júl 2015

@mnariana Ahoj, necitala som vsetko, ale s mnohymi maminkami suhlasim 😉 (bola som doma 5r)...treba "vypnut" a venovat sa len sama sebe!! a babenku...starsi syn, bol tiez nenormalne narocne uplakane a aktivne dieta, furt len so mnou, revy vresky pre vsetko a vlastne pre nic...este ku tomu vsetkemu, nechcel poriadne jest 😝 ked mal 15m dcerka mala vtedy 2r a pol, povedala som si ze stacilo, prestala som ho kojit, lebo nonstop mi visel na prse, cele noci, cesty autom, lebo nechcel byt v sedacke- tam rucal, v postielke vrestal, teda spaval pri mne, v kociku reval tiez...uz som nevladala, dcerka bola po zapale obliciek, islo leto a jedine kupanie kt odporucali bolo more, tak sme sa zbalili, zobrali len dcerku a isla som oddychovat,,,za 7dni v chorvatsku som sa zregenerovala na dalsi rok...drobec si tyzden u babky a dedka tiez uzil, zvladli to super!! na dalsi rok sme sli este bez neho, odvtedy chodime na dovo len spolu, ale snazili sme sa aspon jeden predlzeny vikend stravit s mm bez deti, moji rodicia to zvladli...aj teraz ich mam s nasimi na dovolenke, mm na tyzdnovke, tak si uzivam, krasne chvilky len s drobcekom najmladsim 😵 na supermatky sa vykasli!! ja som bola kolkokrat este o 4 poobede v pyzame, neumyta strapata s vrieskajumi drobcom na rukach a dcerka (ta bola zlatucke babo) sa mi potkala pri nohach 😀 teraz sa smejem, ale kolkokrat mi bolo do placu 🤐 ked som sa podkynala o hracky rozhane vsade naokolo, riady trcali z dresu...pradlo v pracke, v kosi, na kope... 😝 ....prajem pevne nervy 😵 vecer vyloz nohy, otvor pivo 😉 a relaxuj

alenocka777
14. júl 2015

ja mam tri deti,dievca a dvoch chalanoch...ten starsi strasne ziarli na najmladsieho,ked sa spolu hraju tak ho kopne,soti do neho,buchne ho...len tak...z nicoho nic...nemozem ich nechat samych v jednej izbe.Ked sa mi narodila dcerka som mala ukazkove materstvo,mala bola uzastne babatko,napapala sa a spala tri hodiny,po 3tom mesiaci mi spala celu noc,stale sa usmievala,spievala si...proste nadhera.No ked sa mi narodil syn tak uz v porodnici som to nevedela zvladnut,spal len s cicikom v ustach...celu noc!!!Doma to bolo to iste,cez den aj v noci...skusala som mu dat cumlik,ze ho oklamem a bude si cmulat..no nepomohlo...hned ho vyplul...plakala som od zufalstva lebo som pri nom nemohla nic urobit.Manzel mi absolutne nepomahal,lebo chodil do prace,z prace na fusku...aj cez vikendy.Potom prisiel druhy syn,rychly porod,pekne spinkal,aj papal...uplne kludne dieta (dnes ma rocik) 🙂)) no len tej jeho bracek na neho strasne ziarli a robi mu zle.Tri deti za 5rokov,je to namahave....som vycerpana 😒 kricim na nich ked ma neposluchnu,samozrejme to poviem najskor normalne s kludnym hlasom no ked neposluchnu tak ho zvysim...a moj manzel sa na to vzdy urazi a nebavi sa kvoli tomu so mnou...lebo kricim a som z nich nervozna lebo im musim nieco opakovat a oni aj tak neposluchnu....kazdy mi vravi ze nemam tri ale styri male deti 😀 😀 😀 dokonca aj jeho rodicia 😀

katrinka8
14. júl 2015

Baby, keby sa mi chcelo, tak opíšem moje "trápenia a nervačenia", ale nemám na to ani silu 😀 Tiež mám niekedy pocit, že by som najradšej zaspala a zobudila sa o 25 rokov, keď bude dcéra rodiť a syn sa ženiť 😀 A to nie je až také hrozné s nimi, len na mňa momentálne padá druhý prázdninový týždeň v škôlke (či už tretí). Mňa obvykle najviac povzbudia príbehy tuto z MK, paradoxne maminky, ktoré zažívajú osudy ťažko chorých detičiek, alebo tie, ktorým detičky umreli ☹ Možno to znie brutálne, ale mňa tieto príbehy tak nakopnú energiou, že sa vtedy "zobudím" nanovo a ďakujem Bohu za všetko, čo nám bolo dané, proste sa mi vtedy prepnú niekde gombíky a zmení sa mi myslenie (obvykle sa k takým príbehom dostávam "náhodne" práve v takých mojich ťažkých chvíľach, kedy naozaj nemám možnosť sa odreagovať s kamoškami či inde, nevyhľadávam ich cielene za účelom zvýšenia mojej nálady, ale proste sa mi prváe v takých ozaj ťažkých chvíľach obvykle nejaký taký príbeh "zjaví"). Sú príbehy, osudy, ktoré sa mi aj vryli do pamäti, niekedy, keď som na tom ozaj už zle z náladou, tak si aj počas dňa spomeniem - to už cielene - aby som sa stopla, že "buď rada, že to dieťa robí to a ono, lebo in také šťastie nemajú" . Niekedy to pomáha (niekedy nie) 😉

sihaj
14. júl 2015

Ja som rada na materskej, všetkým hovorím, že som na dovolenke. Veľmi si to užívam, naozaj je to pre mňa dovolenka. Venujem sa ručným prácam, snažím sa plniť svoje sny. Od septembra asi pôjdem zas do školy, aby mi mozog trošku pracoval...

timea7
14. júl 2015

@sihaj ak máš pokojné dieťa, tak si to užívaš, to je pochopiteľné. Ja som si to tiež užívala, dieťa pokojné, spalo aj v noci aj vo dne, v pohode som stíhala všetko okolo domácnosti, materskú som si vyslovene užívala. Ale zakladateľka témy má dieťa náročné a okrem toho ešte bábätko, takže sa asi ťažko môže s nami porovnávať.