Ako slušne "vyhodiť" návštevu?

sunny8
28. jan 2017

Ahojte :( som desne zufalaa uz ... Proste nie som ten typ cloveka ktoremu vsetko vadi alebo co ale neviem stravit to ak sa ku nam svokrovci a svagrina so svagrom nasackuju kazdy den na cca 4 hodiny (menej to je malokedy ale min 2 hodiny vzdy). Clovek je tak obmedzovany potom. Zapnu si wifi a sedia sedia sedia .... Neviem ako im slusne povedat aby odisli kedze su dost urazlivi a casto nam strazia malu kedze ju pre pracu nemame kam dat. Muzovi to.neprekaza a mna ide uz rozhodit od jedu kedze je to den co den :( co robit co najslusnejsie?

elisadavinci
28. jan 2017

vypni wifi 😉 potom aj sami od seba prestanu chodiť

natalka13
28. jan 2017

@sunny8 no tazko, to chodia kazducky den? porazilo by ma.
Skus vtedy vzdy odist a nechavaj ich s muzom uvidis ako zareaguje.
a tu wifi ? zmen heslo. co doma nemaju?

henikav
28. jan 2017

No vstanes a povies muzovi, tata vstavaj ideme spat, bo hostia uz chcu ist domov 😉

lienka.7
28. jan 2017

keďže je to manželova rodina, mal by im to slušne naznačiť on... rozprávali ste sa o tom?

katka253111
28. jan 2017

Z prispevku nerozumiem ci pridu len tak alebo strazia malu a potom zostanu este u vas?

sunny8
autor
28. jan 2017

@elisadavinci minule som vypla a ptm ked som zapla neslo vobec a co prisli opravari z internetu tak povedali ze nemame do toho supat ze nam to.budu spoplatnovat zakazdym ked pridu 😂

@natalka13 muz by si nimi sedel aj cely den keby sa daco ale tak napr dnes po tyzdni sme xhceli ist na "vec" uz sme boli v najlepsom a naraz crrrrrn zvoncek na dverach som.myslel ze ma porazi... Neotvarali sme ale zobudila sa mala a kricala tak ju aj tak poculi ze sme doma 😥

@henikav to som este neskusala skusila som parkrat ze ideme von ked je vonku prijemne a tak ale zakazdym nieco vymyslat sak daku slusnost by mal mat clovek v sebe viem ze ked dakde som 4 hod ze to uz asi aj trochu vadi ....

@lienka.7 ignoruuje ma v tom totalne :(

evittam
28. jan 2017

@sunny8 No proste bud nech im to povie muz ak su to jeho rodicia a brat ci sestra alebo sa mi paci ten napad vzdy odist prec a nechat ich s nimi sameho a ak to nezaberie tak normalne im to povedat a ak sa oduju -este lepsie-mas pokoj. No ale ak ich potrebujes ako pises tak bud sa zmierit s jednym alebo s deuhym modelom....Mna osobne by to otravovalo....Kde je vase sukromie?! A to su fakt taky sprosti,ze im to nedôjde? Sa nasackuj ty s celou rodinou aj mamu s otcom zavolaj-kazdy den na par hodin....

elisadavinci
28. jan 2017

no tak ho poraz "vlastnymi zbranami" a vyhodi ich aj sam ..... zvadzaj ho, navadzaj na tutumutu ed vieš že maju prist a ked vas vyrušia v tom najpelšom 2-3x prejde trpezlivosť aj jeho 😂

evittam
28. jan 2017

@sunny8 A inak keby mi toto robi svokra so svagrom tak ich po max.tyzdni poslem do p.....len taky fukot. Asi si sedia "na kabloch" alebo sa na tom dobre bavia. Nic v zlom ale musia to byt pekne obmedzeni ludia....

scandinavia
28. jan 2017

@sunny8 a ked su u vas aj sa im venujes ako navsteve?? Nejake drobne pohostenie das, sedis s nimi a venujes sa im?
Ak hej tak by som skusila sa normalne hodit do pyzama a ist si lahnut s tym ze ta boli hlava..alebo si zober knizku a vyloz niekde nohy a citaj si..alebo sa daj do zupanu a chod si vlasy umyvat a podobne.... aby si im ukazala ze su v tvojej intimnej zone a narusuju ti tym sukromie. Malo by im byt aspon trosku trapne ze zavadzaju pri takych intimco aktivitach kedy sa potrebujes venovat sama sebe...ja by som ich takto skusila dostavat do neprijemnej situacie🙂

natalka13
28. jan 2017

len k tym opravarom, to co mate za modem ked sa pokazi ak ho vypnes?
ludia bezne vypinaju wifi na noc a druhy den zapinaju. a ked vypadne prud zasa nepojde a pojdes volat servis? nech to opravia poriadne.
To by mi skusili povedat ze nemma vypinat modem.

Pozri nic ine ako slusne im povedat ze ta kazdodenne navstevy otravuju ti neostava.
A muzovi len po hlave ked mu nedopina, ostan v spodnom pradle a ked pridu neunuvaj sa obliekat. Ja by som sa s muzom hadala ohladom takych navstev vkuse.
my sa navstevujeme tak 2x do mesiaca.

Inak ak su u vas denen 2hodiny kedy sa po praci rozpravate varite nakupujete venujete malej?

jm1988
28. jan 2017

Ked pridu na navstevu,zavolaj niekomu z rodiny alebo kamoske nech pride tiez a nech ona poviem napr po hodine, uz by som mala ist...sme tu uz dlho atd...uz otravujeme podme.... To by mohlo zabrat, aspon by ste sa o tom zacali rozpravat.... A uz ked toto nepomoze.... Povedz im to narovinu,ze nech sa nehnevaju ale vy mate nejaky program na plane.... Na toto by sa urazit nemali.

evittam
28. jan 2017

Zeny - na co nejake "tanecky" a podobne,ze nech im "dopne". Boaaaa sme dospeli ludia tak sa tak chovajme!
Normalne hubu otvorit a poslat ich do certa. Prepacte za uprimnost.😇

jm1988
28. jan 2017

@evittam ja si to tiez myslim ze tí dvaja ako dospelí by mali vediet kedy sa zdvihnut a odist... Ale kedze ona nechce pokazit s nimi vztah a strazia jej dieta obcas...mala by skusit nejako jemnejsie najprv... Alebo nech to skusi naopak..ona s celou rodinou nech sa nasackuje ku nim na 4 hodiny...ci by sa im to pacilo 😀 ...

evittam
28. jan 2017

@jm1988 Vies co,radsej nech sa "oduju" a ja mam klud.....A to strazenie si zariadim inak.....Lebo toto nie je ani trochu normalne.

sykorkauhliarka
28. jan 2017

my mame moju svokru u nas doma iba ked ju pozveme byva 180 km od nas ale ked je u nas je nezastavitelna a vieme ju obaja uzemnit...vravim stale ze ja mam tu vyhodu ze moj muz vidi aka je ...ked mame svagrinu na nasteve v neskorych hodinach tak jej povieme ze uz je cas kedy Matilka musi ist spat a ze sa ideme kupat ..ale toto co mas ty to je silne kafe

catherinah
28. jan 2017

Poznam tento typ, tym nedojde vobec nic a uz vobec ziadne naznacovanie. Musis si to najskor vyriesit s manzelom a potom rovno im povedat, ze nech sa nehnevaju, ale chcete byt sami.

jana_eyre
28. jan 2017

nechapem a oni nemaju co robit, ci preco k vam chodia? doma nemaju internet? povedz muzovi, nech im vybavi a mate po probleme.. uprimne by som im povedala, ze mame iny program, popripade na nich par krat riadne kychla a ze "ups prepacte, ale mam chripku, snad ju nedostanete tiez" :D :D :D

natalienka12
28. jan 2017

Ježiškove huslicky. My sme mali niečo podobné, u nás bola svokra so svokrom nasackovani každú sobotu od rána do večera, aj sa prezliekli do teplákov a správali sa ako doma. Svokra si veselo varila v mojej kuchyni brala veci zo špajze, varila kávu, čaj. Vydržala som to mesiac a vyhodila ich. Odvtedy ma neznášajú.

alaguema
28. jan 2017

@sunny8 ste pre srandu králikov rodine aj opravárom "z internetu". Skúsil by mi niekto povedať, že si doma nesmiem vypínať svoju vlastnú wifi a skúsil by mi sedieť niekto denne 4 hodiny na "návšteve"! Si robíš srandu, nie? Wifi si denne vypínam na noc a odporúčam aj vám, zvlášť ak máte deti. Ak je s tým problém, nech to vyriešia a ak budú mať blbé reči, povedz im, že sa obrátiš na ich nadriadeného. Robia si z teba prdel. Wifi sa bežne vypína. Ďalej. Návšteva sa hovorí tomu, keď niekoho pozveš, alebo sa ti ohlásia ľudia, že vás prídu pozrieť. Ostanú pár hodín a v normálnom čase idú domov. Opakuje sa to opäť o nejakú dobu, nie na druhý deň! Každodenné nálety kobyliek od manželovej famílie je proste len blbý zvyk ľudí, ktorí nemajú elementárne základy slušnosti a nejakého spoločenského chovania. Jedným slovom - sedlač. Obávam sa, že na to pomôže len otvorene, ale slušne odmietnuť tieto spôsoby, určiť hranice vo vlastnej domácnosti a to aj za cenu, že na opatrovanie si budeš musieť nájsť niekoho iného. Držím palce.

marosinecko
28. jan 2017

Keď je to mužova mama a sestra tak nech im to on pekne vysvetli ze uz by mali ist ,ze uz mate napr. Svoj rezim alebo si oddychnut. Ja by som sa s nimi 'nesrala". Povedala im ze uz mam nieco ine na plane( robote) a ze nech sa nehnevaju ale aj iny den mozu prist.

nanulik
28. jan 2017

Moji rodicia by si nedovolili prist neohlasene a dokonca na tak dlho. Niekedy ked aj strazia maleho a oridem z prace max hodinku posedia a idu. Vedia ze aj ja chcem mat klud.

evittam
28. jan 2017

@nanulik No to su normalni ludia....😉

lija22
28. jan 2017

postav sa k tomu tak, ze ked su tam beres to ako zaskok za teba pri malej. ja to tak robim a zatvorim sa v spalni, citam knihu, hram sa hry, kupem sa. pred tym im spravim kavu a nech si cumakuju na seba.
a najlepsie hned ako pridu ich poslat von malu vencit! ale vzdy vzdy

katarinamarkova
28. jan 2017

@sunny8 sú u vás každý deň 4hodiny, ty s manželom pracujete ako píšeš......
buď riadne preháňaš, alebo, gratulujem k vaším 40hodinovým dňom 🙂

fiftyshadesofgrey
28. jan 2017

Och uplne ta chapem....nejaka rada by sa zisla aj mne.....odkedy sme sa s manzelom prestahovali do rovnakej dediny ako svokra tak ich mam doma nonstop svokra ani svagor nepracuju tak si kratia chvile u nas.... svagor je schopny aj cely den byt u nas a nepyta sa ci mam nieco na praci....uz ked vidim ako si laha na gauc s mobilom tak viem ze to bude na dobrych 5-6 hodin....

terezka1947
28. jan 2017

@sunny8 porozpravaj sa s manzelom...vy dvaja si to vysvetlite...otvorene,no pekne mu vysvetli,preco ti to vadi,atd
a potom to on musi posunut k svojim rodicom a bratovi.....
najlepsie je odkomunikovat si to....pekne,slusne...pokojne

bruuumka
28. jan 2017

môj otec raz môjmu priateľovi povedal: "Bol čas prísť, bol čas odísť!" 😉 skús či pochopia

diablikovci
28. jan 2017

@fiftyshadesofgrey ja by som začala upratovať a tak že použijem Savo na niečo aby vypadol. Alebo mu rovno povedz čosi máš na srdci. Alebo ešte by som urobila to,ženy som sa išla osprchovať a dala na seba župan, ale tak kus by som sa odhalila aby manžel začal žiarliť a hneď by som mu povedala čo máš keci keď je tu stále tak hádam sa nebudem prispôsobovať ľuďom vo svojom dome 😀 A svokre detto by som povedala prepáčte chceme sa ísť milovať tak by ste mohli nás nechať samých ? Či sa chcete pridať 😁😂

fiftyshadesofgrey
28. jan 2017

@diablikovci haha v zupane som sa neraz premavala ale nepomohlo....minule som uz ale vybuchla (pred manzelom) lebo som mala pratania az nad hlavu a samozrejme svagor prisiel na navstevu lahol na gauc a ja hned vytiahla vysavac polozila pred neho a reku nudis sa???tak mi aspon povysavaj no len kývol rukou....no vraj im manzel uz precisti zaludky lebo on chudak tiez chce prist domov a mat klud a nie prist domov a vkuse ked nie svokra tak svagor u nas