Ako slušne poprosiť hostí, aby nesadali na gauč v pracovnom/celodennom oblečení?

silvia1996
30. mar 2023

Ahojte, možno trochu hlúpa otázka, ale ako SLUŠNE poprosiť hostí, aby nesadali na gauč v pracovnom/celodennom oblečení?
Príklad, často sa u nás po práci zastaví svokor na kávu, len pracuje ako stolár a príde k nám stále v montérkach... Piliny ostávajú všade. Na zemi mi to nevadí, vysávač povysáva, no na tom gauči sa to drží zubami nechtami. Mám na gauči deky, tie periem 2x týždenne, a aj tak sa piliny dostanú aj pod ne.

Celkovo nie som zvyknutá ani v rifliach, v ktorých som bola napr. u lekára alebo aj v obchode sadnúť na gauč, nie to ešte na posteľ. Neviem si ale predstaviť nútiť návštevu, nech sa u nás prezlieka do domáceho 😅 je tu nejaká iná možnosť, ktorá mi uniká?

P.S. neriešila by som to až tak, ale gauč je nový a nebol lacný, chcem, aby ostal pekný čo najdlhšie.

Vopred ďakujem.

emuemu
30. mar 2023

@silvia1996 daj deku

solange7
30. mar 2023

@silvia1996 treba to rovno povedat. Chlapom niekedy nedopina. Ak mu nedochadza, ze si sada v spinavych gatoch na gauc, tak treba priame jednanie.
Prosim ta, nesadaj si v spinavych nohaviciach na gauc. Dakujem.
Ak ma aspon stipku rozumu, tak to bude respektovat.

anita6666
30. mar 2023

Na luster ich usad

gabika128
30. mar 2023

@silvia1996 svokra môžeš poprosiť aby sa po práci prezliekol. keď chce prísť k vam, lebo máte potom v gauči piliny. Ostatné by mne nevadilo, pokiaľ neprídu špinavý od blata. Ja si u lekára sadnem iba na stoličku, neváľam sa tam po zemi.

maminkadeticiek
30. mar 2023

Co sa tyka svokra a pilin chapem.Povedala by som mu slusne,ze pod neho bud nieco das alebo ponukni muzove teplaky a tricko.Ale nemoct si sadnut na gauc v rifliach?Sorry, ale neharasi ti tak trosku vo vezi?To je chore.

dadis
30. mar 2023

@silvia1996 Ako toto uz je prilis. Gauc nie je postel, aby si navsteva myslela, ze si nemoze sadnut. Rifle od lekara, alebo oblecenie zo skoly ci prace - za spinave nepovazujem. A mat prikryty gauc dekami, k tomu ich prat 2x tyzdenne a takto vyšilovať? Tvoj pristup je cez ciaru asi skor, nez svokrov pristup (ak ich teda nema viditelne od blata, spiny a pod.)

lujza123
30. mar 2023

@silvia1996 nieje to hlúpa otázka, normálne treba povedať ze nech si nesadla v špinavých nohaviciach na gauč. S pilinovymi monterkami by som z gauču vyhnala aj samotného pápeža, bolo by mi to jedno co si o mne mysli...

Doma sedime na sedačke v domácom alebo pizame, keď ma prísť návšteva ze viem ze budeme sedieť v obývačke tak tam dám nejaký hrubší prehoz.

ckocka
30. mar 2023

U niekoho bývalo zvykom sedací nábytok nechať zabalený do igelitu, aby sa neušpinil.

januska12323
30. mar 2023

Keď príde na kávu dostane ju v kuchyni/jedálni, pozametáš a vyriešené.

eeffka
30. mar 2023

Daj tam deku pre svokra,odide odlozis ostane vasa, rifle su uz cez ciaru

sense
30. mar 2023

Ked pride na kratku navstevu pokecat, dajte kavu v kuchyni. A miesto deky hrubsi potah ked sa bojis povedat nech si nesada spinavy z prace. Ale rifke mi uz pridu cez obzvlast ked sedis na deke

mk1111111111
30. mar 2023

Ved mu kludne povedz, ze tam zostavaju piliny a nejde Ti to povysavat, ze ci by mu vadila deka. A prehod ju aj cez operadlo, tak Ti to nezapada pod deku

miadi
30. mar 2023

Ponukni mu drevenu stolicku nech si sadne tam. V kuchyni alebo jedalni. Bud rada ze navsteva mà jeans 👖 hola rit by ti vadila viac . 😆

gejb
30. mar 2023

@silvia1996 pod svokra daj deku a naznač, ze z neho ide neporiadok. Ostatnej návšteve povedz nech si sadne na stoličku alebo na zem, lebo máš nový gauč ktorý je len na obzeranie.

mirkam3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
30. mar 2023

Hneď som si predstavila tie v igelite zabalené gauče v amerických filmoch. Toto by určite bolo riešenie. 😂
Akože, piliny pochopím. Ale rifle, či iné bežné oblečenie? To máš ten gauč len na ozdobu? Nábytok kupujem na to, aby mi slúžil.

syslik81
30. mar 2023

popros ho nech pocka ze hodis podneho deku lebo tie pilyny nevies dostat potom z gauca.. chlap je ok ty to pochopia

miadi
30. mar 2023

@h2 v americkych filmoch ? Ja som mala susedu na Svk ked jej rodicia kupili novy gauc tak na nom mali vyse rok igelit 😂trvalo niekolko rokov kym mà pozvali si nanho sadnut 😂

h2
30. mar 2023

@miadi Oooch, preboha, to vážne??? 😃

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miadi
30. mar 2023

@h2 jo bolo to dost vtipne na tom sediet a pocut šuchot pri kazdom pohybe 😆Hlavne ze ich tatko zasadne otvara l dvere Iba v trenkach 😂

zmrzlinka2021
30. mar 2023

@silvia1996 piliny chápem, ale bežné oblečenie nie. Gauč má slúžiť vám, nie vy jemu

a_alexandra_a
30. mar 2023

Nútiť návštevu aby sa preobliekli? Sú pre teba dôležitejšie veci, ktoré môžeš vymeniť, alebo vzťahy? Týmto pristupom si od seba odozenies ľudí, lebo k vam nebudú chcieť chodiť, keď budeš tak striehnuť na materiálne veci. Ty keď prídeš k niekomu na návštevu tak si prinesieš v kabelke teplaky? Alebo povieš, že postojiš, lebo si bola predtým v obchode?
Jemine ženy, prestaňte si myslieť, že okolo vás sa točí svet a okolie sa z vás ide po… 🤦🏻‍♀️

miadi
30. mar 2023

@h2 si protirecim ten igelit tam museli mat dlhsie ako rok 😆najprv mà pozvali sa na tu krasu len pozriet a casom aj sadnut. A neskor ked uz ten igelit bol prec tak to bolo take zvlastne tam sediet uplne som citila ako to niekomu vadi . 🤣

silvia1996
autor
30. mar 2023

Ženy, neviem, prečo je potrebné spochybňovať moje duševné zdravie preto, že mi vadia svetlé piliny na tmavom gauči. Alebo preto, že sme sa doma odmalička vždy prezliekli do domáceho, keď sme prišli z von, a tento zvyk mi ostal. 😅 Ďakujem za názory, mnohé pobavili. Iné sa skrátka dali čakať.

a_alexandra_a
30. mar 2023

@silvia1996 aj my sa doma po príchode odniekiaľ prezliekame do domáceho oblečenia, ale čakať do od navstevy? Piliny chápem, ale ostatne navstevy?

h2
30. mar 2023

@miadi Keď sused chodí doma v trenkách, tak to sa musel v lete na ten igelit prilepiť. 😂

h2
30. mar 2023

@silvia1996 Žeby preto, že nejde len o piliny, ale aj o akékoľvek iné vonkajšie oblečenie?

evkamotka
30. mar 2023

Spodna ochranna plachta a na to deka

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz