Ako sa vyrovnávate so starnutím?

21. nov 2019

Ako sa s ním vyrovnávate? Ja mám 40 a často bilancujem svoj život. Hlavne uvažujem, čo všetko sa mi "nepodarilo", čo som mohla spraviť inak všetko (od vzťahov, štúdia, práce a pod.). Zisťujem, že som vlastne nič nedosiahla a najlepšie roky a mladosť dávno za mnou. Už len čakať na choroby a starobu (aj keď sa jej pravdepodobne nedožijem vzhľadom k dedič. chorobám v rodine). Len tak si žijem každodenný život ako kolotoč a často sa vraciam do minulosti, spomínam na lásky, krásne okamihy, mladosť a krásu. A čím ďalej, tým častejšie, ba denne. Ani sa nečudujem modelkám, herečkám, ktoré robia všetko preto, aby vyzerali čo najdlhšie mladé. Dnes je taký svet, kde krása sa stavia do popredia. Už nemám šance ako za mlada (ktoré som prepásla). A hlavne takto na jeseň, ma chytá depres. nálada.

limetka69
21. nov 2019

vsetko je len uhol pohladu, ja mam krasneho zdraveho syna, je to asi to naj co som dosiahla, radujem sa zo zdravia, nic viac mi netreba k zivotu, zdravie pre mna a mojich blizkych, stacilo, ze som chytila zapal okostnice a bola som vdacna za vsetko :D a najviac si zivot vazim p prekonani panickej poruchy 🙂 nie je nic viac ako zdrava mysel 🙂

nevludna
21. nov 2019

Minas zbytocne cas nad uvazovanim o minulosti a buducnosti. Uzivaj si pritomnost, kazdu sekundu. Rob co ta bavi

vamajka
21. nov 2019

Pravdepodobne si bez partnera a bez deti ked mas cas rozmyslat nad somarinami.

lela123
21. nov 2019

No 40ka je taky dost prelomovy vek.Tiez na mna chodili take uvahy,ale to vobec neznamena,ze mas vsetky krasne roky za sebou,len prisla nova etapa života a kedze mas take myslienky ako mas,treba uplne prekrutit svoje priority a zacat uplne inak zit a uvazovat.Venovat sa viac sebe,ci z vonka,ci z vnutra a spoznavat sa.😊

nnnuuunnn
21. nov 2019

A co si chcela dosiahnut? Co lutujes?

missdiva
21. nov 2019

Nie som v tom veku ale myslim si, ze je to uhol pohladu. Pises, ze uvazujes co vsetko by si spravila inak ohladom vzťahov, štúdia, práce, no tak sa prihlas na zoznamku, do skoly a zmen robotu. Nemyslim si, ze mas mensie sance ako mladsie, prave naopak uz by si mala mat rozum a vediet co je a co nie je strata casu. Co sa tyka vzhladu, udrziavana 40tnicka vie vyzerat tisickrat lepsie ako zanedbavana 20tka, vadia ti vrasky tak si daj botox, mas pneumatiku na bruchu tak zacni robit jogu. Dolezite je zaapracovat na tom co ta zneistuje a ked sa budes citit dobre budes tak aj posobit 😉.

autor
21. nov 2019

@missdiva Myslím, že na svoj vek nevyzerám zle, udržiavam sa. Len tie vrásky neviem zastaviť☹ Vadí mi aj, že si musím farbiť vlasy, šedivé sú ako drôty už. Už som bola dvakrát u kožnej na odstránenie nejakých útvarov (vraj starecká bradavica - no hovoto - to mi bolo treba počuť)

thekacicaa
21. nov 2019

Tiez sa s tym len tazko vyrovnavam. Vzdy som pozerala do buducnosti s tolkymi nadejami. Ze budem mat velku rodinu, kopec deti, vnucat, radost zo spolocnych stretnuti... Ani neviem kedy som tu moznost prepasla. Zrazu je pri pohlade do buducnosti len prazdno, staroba a samota. Nehovoriac o vsetkych tych zdrav. problemoch, ktore uz zacali a este ma cakaju.

autor
21. nov 2019

@thekacicaa Ano, tak sa cítim. V 18 - tke som si predstavovala, že budem mať veľkú milujúcu rodinu. Mala som ponuku ísť robiť do zahraničia, ktorú som prepásla kvôli vtedajšiemu priateľovi a podobné veci. Vždy som bola zabrzdená pre niečo. Raz to bol priateľ, potom som nenašla odvahu odísť od rodičov (myslím v mladosti) a teraz už je neskoro na všetko akoby.

evittam
21. nov 2019

Vlasy farbím od 20tky. Ani si to inak neviem predstaviť. Mam pomaly 42. Som spokojná. A ano možno by som niečo spravila inak ale max blbosti okolo 20stky. Vyzeram super, som super a mám super život a hlavne zdrave deti a partnera co ma miluje aka som. 😉 A vrasky? No tie patria k životu. Asi máš dost nudny život ked mas cas riesit kazdu vrásku....Skus si život užívať nevieš co bude zajtra.

autor
21. nov 2019

A hlave si všímam, že v tomto období zomierajú okolo mňa ľudia v mojom veku, resp. ochorejú😢

evittam
21. nov 2019

A pripadat si stará v 40? Nevidím dôvod.

lela123
21. nov 2019

Potrebuješ riadny reset ako som už písala.

2057
21. nov 2019

@limetka69 prosím môžem sa spýtať? Aké príznaky si mala pri zápale okostnice?

autor
21. nov 2019

@nnnuuunnn Veľa mojich spolužiakov napr. žije a pracuje v zahraničí, resp. v SR na dobrých postoch. Ale to nie je všetko samozrejme, myslím prácu. Niekto má zase veľkú rodinu s ktorou našiel šťastie, zdravie.

autor
21. nov 2019

@lela123 Pravda.

lela123
21. nov 2019

A urob to ty,pokial to zivot neurobi za teba😉

autor
21. nov 2019

@thekacicaa Ano, to zdravie. Nie je to ako za mlada a čoraz horšie.

missdiva
21. nov 2019

tie vrasky aj sedive vlasy zalezia od genetiky. kamaratkina mama uplne osedivela v 25rokoch (a nemala nejaky tazky zivot) a ja si zas od od 25r davam botox kazdeho pol roka a mam uplne hladku tvar (nikto nevie, ze ho mam, inak by som tiez mala vrasky).
na nic nie je este neskoro, len mi prides strasne negativna a moc sa ti nechce zacat nieco s tym robit... nemyslim si, ze v mladosti si mala iny pristup, preto si dopadla tak, ze vela veci lutujes.

maminuska
21. nov 2019

ale baby , ja mám 45 rokov a cítim sa fajn. Začala som behať, pripravuje sa na pol maraton , užívam pupalku , gynex preventívne, mám okrem iných detí dvojročného drobca , relatívne pohodové manželstvo . To čo som chcela po 20 tke , nemám ,ale mám niečo iné .
ak vám vadia vrásky , treba to korigovať , dnes je toľko možností .. len treba mať peniaze . Treba čítať , vzdelávať sa a venovať pozornosť kvalitným ľuďom . S blbcami sa nezahadzovať . Ja napríklad nemám rada liberálov , pokrytcov a klamárov , ľuďom čo sa nepozrú na veci reálne, nech to je akokoľvek nepríjemné 🙂 . Zameraj sa na tieto veci , mladosť a pevné prsia ti už nikto nevráti , ale zostáva ti rozum, nadhľad , ak si investovala do manželstva aj dobrý partner ... teraz sa tie investície ti majú vracat.

aniele
21. nov 2019

Choď kamsi, vraj starnutie v štyridsiatke 😁. Už len chýba konštatovanie, že s dňom odchodu do dôchodku sa treba odstreliť, lebo život sa končí (aj také som počúvala a ten dotyčný frflal na život ešte 20 rokov). Život je taký, akým si ho spravíš. Ja idem mať 60, o chorobách vieme s mužom svoje. Ale tešíme sa z toho, čo sme dosiahli (deti, vnúčatá, práca, dom, záhrada), ako aj z toho, čo nás ešte čaká. Radi sme doma, ale radi aj cestujeme. Vraciam sa k záľubám a zručnostiam z mladosti a staviam na tom novú etapu života. Rozbieham živnosť, stále sa učím...

kittykat22
21. nov 2019

Ja som do minuleho februara mala dilemu - a zufalo som nechcela zostarnut. Mala som 34 rokov. Zurivo som nakupovala vsetko na plet aby som nemala vrasky, chodila na kozmetiku, rucala sa ze priberam, a moj zivot bol nahananim sa za mladostou a tym, co by mohlo byt. Minuly rok v marci mojej najlepsej kamaratke diagnostikovali rakovinu zo znamienka. Tiez ma 34, ma 2 malicke deti a stav je blby. Na ten typ rakoviny ktory ma ona, sa zomiera. Statistiky uvadzaju ze ma 20% sancu ze sa dozije 5 rokov. Po prvotnom zachvate placu a smutku ze je chora, som si uvedomila, ze ani ja niesom nesmrtelna. Totiz ako mama si uvedomujem svoju zodpovednost k rodine a detom - a nadobudam dojem, ze je nutne, aby som teraz zila. To, ze kamaratka sa asi ani nedozije nastupu do skoly svojej mladsej dcery bol sok. Zacala som vnimat starnutie ako privilegium. Dufam, ze budem mat stastie zostarnut a vidiet vnucata, dufam, ze moj manzel tu so mnou bude cele roky, dufam, ze uvidim svoje dieta pri maturite. Vrasky neriesim tak besne ako predtym. Uvedomenie si, ze mozem zomriet mi prevratilo zivotne hodnoty.

limetka69
21. nov 2019

@2057 vytrhli mi zub, a zubarka mi zabudla povedat, ze nemam ist na slnko, no a ja som bola na kupalisku cely den, a namiesto hojenia sa mi urobil zapal a hnis, chodila som to vyskrabovat, injekcie nezaberali, asi tyzden kazdy jeden den, bola to nenormalna bolest, revala som ako male decko,

2057
21. nov 2019

@limetka69 ďakujeem 🙂 a nech je už len dobre zuby to je najväčšie utrpenie

denisa098
21. nov 2019

A ja som si myslela, že ženy sú najkrajšie okolo 40 🙂

luccija
21. nov 2019

@kittykat22 toto je prave to, co si ludia okolo 40 tky uvedomia.Dovtedy male deti, zariadovanie domacnosti a zrazu deti vacsie, v praci problem kvoli veku vsade sa tlacia VS pipky, rodicia starnu....v manzelstve stereotyp.Je to cas porozmyslat co zmenit.Sedive vlasy vobec nemam mame dobru genetiku, vrasky este tiez v poriadku v cele mam botox🙂
Niekto sa rozvedie, druhy ma este dalsie deti, ci uplne zmeni profesiu, zacne cvicit, najde si hobby.
Treba zmenu.Ano clovek si uvedomi, ze ma lepsiu polku za sebou.Tiez mam niekedy take chvilky.Ale ja zase nejako nebilancujem naco?to uz nezmenim.Ak chces zmenu pracuj na nej.Ja si skor poviem, ze ide ten zivot strasne rychlo.

luccija
21. nov 2019

Tak pracuj na tom, aby si nebola "pribrzdena"ako pises.Lebo o 10 r budes zase banovat za niecim.

autor
21. nov 2019

@missdiva Hovorila som si, že na všetko mám čas a ten rýchlo ubehol veru. A čo stojí botox, kde to robia?

limetka69
21. nov 2019

@aniele krasny pristup k zivotu, presne tak to ma byt 🙂 prajem pevne zdravie vam aj manzelovi. nech sirite pozitivitu, este veeeeeelmi dlho 🙂

autor
21. nov 2019

@aniele Jej, to je krásne🙂Možno aj taká osoba činorodá a optimistická v mojej blízkosti by bola veľkým prínosom. Nemám takú akoby sociálnu oporu. Kamaráti a kamarátky z mladosti majú svoje starosti už, žiadny čas, tak ani sa nepokúšam otravovať.