Ako prevychovať chlapa?

zuzanna24
24. aug 2015

je mily, dobry, pomoze s nakupmi, odvezie kde si zmyslim, chce so mnou stravit cas...ALE... je nehorazne lenivy, pohodlny a nic doma nespravi? ani prstom nepohne? Teda mozno obcas vynesie kos a da si oprat SVOJE veci ale okrem toho absolutne nic, ani nevie kde sa nachadza vysavac, dlazku som ho v zivote nevidela umyvat, kupelnu tiez, a navarit dokaze tak maximalne spagety s vegetou...

Sme spolu 2.5 roka, menit ho nechcem... ale ak aj ma den volna v praci, cely den presedi za notebookom (nie nepracuje na nom, len hra hru alebo pozera videa na youtube)... Ja pridem z prace unavena ako pes a vidim ho sediet na gauci, v kuchyni bordel ako svina a on sa este priblblo usmieva, ze sak on to spravi (co uz dopredu viem, ze nespravi)... nepomaha ani prosba, ani dohovaranie ani pekne slovo....

Uz som sa skusala zahryznut do jazyka, a nechat to tak...neumyvala som riad, nevarila som, na vani centimeter spiny, ze ho to hadam napadne...a hadajte co, on to vobec nevidi... vsetko je OK hlavna vec, ze je pohoda.....a potom ked k nam ma prist navsteva samozrejme ja kmitam aby som sa nemusela hanbit ako pes. Pracujeme obidvaja. Ako ho prinutit k nejakej cinnosti? Alebo co pomohlo vam? Nejake tipy, triky? ...

ruthike
24. aug 2015

Chlapovi povedz narovinu, co od neho chces, kludne a strucne, bez vyhrazok a tak. Neopakuj mu to neustale Ak nepomoze prestan varit vecere🙂 trebars si chod castejsie sadnut von s kamoskou na veceru🙂inac, ak je takyto, tak mu neporiadok bud neprekaza, alebo vie, ze pred navstevou i tak upraces.

apb
24. aug 2015

skus vydrzat dlhsie nic nerobit a zaroven zabran moznym navstevam 🙂

zuzanna24
autor
24. aug 2015

uz som vydrzala skoro dva mesiace a jedina, ktora sa v tom bordeli a spine necitila dobre som bola ja... jemu to nevadi..
Akoze myslite si, ze jemu to naozaj nevadi alebo to nevidi? Ze take veci chlapi proste neriesia a bodka a ze si na to proste musim zvyknut?

dominika6
24. aug 2015

@zuzanna24
Odpoj wifi...😀

zuzanna24
autor
24. aug 2015

@dominika6 no ver tomu,ze aj nad tym som rozmyslala....

apb
24. aug 2015

ja neviem, tak ked nebude mat oprate veci, nebude co jest, vsade bude spina a bordel, bude preskakovat smeti, tak si to uvedemi 🙂

tomiholjubavi
24. aug 2015

@zuzanna24 poradit neviem, ale moj akoby tvojmu z oka vypadol, ba este horsie, lebo bordel nielenze prehliada, ale aj robi 😀 ale kedze je to jeho jedina chyba, tak mu to bordelarstvo tolerujem a upratujem si sama. ked sa mi nechce, alebo uz mam toho dost, zavolam si upratovaciu sluzbu a on to musi zaplatit . potom aj tyzden pomaha s upratovanim od soku. 😀 kazdopadne si rada aj ja precitam nejake rady...

zuzanna24
autor
24. aug 2015

@tomiholjubavi 😀 tak to je tiez dobry napad.... to vyskusam 😀

zuzanna24
autor
24. aug 2015

ale aj tak je to dost frustrujuce..ked pridete z prace a doma bordel... a chlap na gauci.... ozaj keby som ho nelubila uz davno by letel asi.... 😒

stardust
24. aug 2015

ohybaj ma mamo, pokial som ja Janko, bo ked budem Jano, neohnes ma nikdy...nezmenis jeho navyky, iba sa budes nad nim rozculovat. Radsej si hladaj ineho.

tomiholjubavi
24. aug 2015

@zuzanna24 objednaj si nejaku mastnu firmu, nie z tych najlacnejsich 😀 u nas to funguje vzdy..zial len docasne, ale lepsie ako nic 😀

gladys_07
24. aug 2015

nechat to tak a cakat kym mu to zacne vadit ti zaisti akurat tak mega hadku, chlapska tolerancia je (vo vacsine pripadov) ooooovela vacsia ako u zien, skor teba slak trafi z bordelu ako si on vobec nejaky bordel vsimne...a spolu s bordelom bude rast aj tvoja frustracia.

Skus si spisat 3 - 4 povinnosti (mozno tie, ktore najneradsej robis ;) a k tomu cas, kolko priblizne trvaju a ako casto ich treba spravit - umyt dlazky, prezliect periny atd, a spytat sa ho, ci je ochotny ich odteraz prebrat, pretoze je toho na teba dost. Spomen pritom aj veci, ktore robi uz teraz, nech ma zo seba dobry pocit 🙂

Ak odmietne, resp casom zistis, ze to nefunguje, stiahni si z netu cennik nejakej upratovacej sluzby a predloz mu sumicku, ktoru ti bude mesacne davat, pravdepodobne zisti, ze si ta ani nemoze dovolit 🙂

Dost zavisi od toho, ako dlho spolu byvate, po troch rokov uz velmi tazko zmenis "zabehane"...

peneloppe
24. aug 2015

@zuzanna24

To nie je az take hrozne. Ste len dvaja. Ale predstavi si ze mas deti, ty makas cely den v praci a chlap je doma s detmi, prides domov a on sa ta spyta ze co mame na veceru? 😀 😠

tomiholjubavi
24. aug 2015

ako pise @stardust , uz ho moc neprevychovas...ale naco hned menit? to je ozaj radikalne riesenie. skuste sa dohodnut na kompromise... moj ma na starosti zachod a kupelnu, treba mu to sice pripominat, ale nakoniec to vzdy spravi...a raz za uhorsky rok aj povysava, umyje riady a poumyva okna (lebo ja mam zavrate z vysky)...samozrejme, vzdy o tom este mesiac vyprava hrdinske sagy 😀 dolezite je, chlapa po kazdom upratovani chvaaaaalit a chvaaaalit...ked aj nieco spravi len na polovicku, tak si to nevsimnut, ale zase nahlas pochvalit 🙂 medvedik cistotny z bordelara aj tak nikdy nebude, ale aspon sa da dopracovat k znesitelnejsej verzii 😀

esterba
24. aug 2015

@zuzanna24 pripajam sa k upratovacej sluzbe. kazdy prvy vikend ty, kazdy druhy pani na upratovanie, ale tu musi platit vylucne on. Ak nebude chciet zaplatit, musi spravit to, co by inak robila ona. Cez peniaze muzi najlepsie chapu, ma to logiku. Ako ked chcu vymenit olej. Bud si to urobia sami, alebo pojdu do servisu. A tam velmi dobre poznaju ceny. Tak ich treba zoznamit aj s cenami za upratovanie.

zuzanna24
autor
24. aug 2015

@peneloppe 😀 boze toho sa nechcem dozit....

timea7
24. aug 2015

@zuzanna24 prepáč, ale doteraz ti to nevadilo? Vieš si predstaviť, ako by ste existovali, ak by ste mali dve malé deti? Na rovinu mu povedz, že nie si slúžkou a v špine žiť nemieniš, tak alebo zdvihne zadok od TV, alebo bude cvakať firmu, ktorá vám to uprace. Okrem toho, ty si každý mesiac odložíš toľko, koľko budete cvakať tej firme, pretože ju nebudete platiť z dôvodu vašej pracovnej zaneprázdnenosti, ale z dôvodu jeho lenivosti. 😝 😝 😝 Inak, neviem, či by ma muž, ktorému chliev okolo neho nevadí až natoľko očaril, že by som ho bezhlavo milovala 😠 😠 😠 😠 😠 Toto totiž nie je len lenivosť, ale aj vypočítavosť....

peneloppe
24. aug 2015

@zuzanna24

Ked vies ze ma den volna tak mu normalne daj ulohy co ma cez den urobit, lebo vies chlap sa len tak sam nedovtipi co by mohol robit, oni rozmyslaju inak. My zeny hned uvazujeme ako zmysluplne vyuzit nas volny cas ale pre chlapa je najzmysluplnejsie prezit den na PC alebo tablete. Moj by bol taky isty ALE ma mna a ja mu tak zorganizujem cas ze jednoducho na ten tablet mu az tolko casu neostane. 😀
A nestazuje sa, jednoducho si to sam prizna ze sam sa nevie rozhybat tak mu to jednoducho treba povedat a naplanovat. Ja mu to aj napisem a pripnem na chladnicku aby to mal cierne na bielom. 😝 A nech si odfajkava co uz urobil.

slavicita
24. aug 2015

chlapi sú proste takí...môj manžel bol tiež na začiatku manželstva a spoločného bývania akčný, upratoval, umýval po sebe riad, utrel a odložil ho, povysával, pozmýval podlahy, keď som bola tehotná umyl okná, vynášal smeti, povešal opraté prádlo, proste ideálny manžel, narodil sa nám syn, potom dcéra. ja 5 rokov doma, takže všetko ostalo na mne, však som doma, nie?? došlo to až tak ďaleko, že ma prosil, či by som mu nemohla ohriať jedlo v mikrovlnke, kým sa on osprškuje a priniesť mu pod nos do obývačky lebo chce kukať telku...nakŕmiť deti?? to neviem...osprchovať ich?? preboha to sa bojím...prebaliť?? keď sa ostentatívne chytal za nos keď išiel len vyniesť plienku, vedela som, že v tomto pomoc nenájdem...no a hľa...nastúpila som do práce...robievam 12 od deviatej do deviatej...čo myslíte?? ako je to teraz?? deti nakŕmi, osprchuje, prezlečie, umyje riady po sebe aj deťoch, párkrát som našla uprataný a povysávaný celý byt, dokonca aj desiaty si manžel do práce chystá sám...a neodpadli mi ani ruky....včera povysával a pozmýval byt a dal mi otázku: Však si rada, že som povysával tak do hĺbky? ( ako tým myslel, že poodťahoval gauč, skrinky, postele ) musela som zložiť v rýchlosti ódu na jeho dokonalosť a bol spokojný...🙂
Ale to, že ja som za doobedie, uvarila, vypulírovala záchod, kúpeľnu, všetky zrkadlá v byte, utrela prach, dala prať a povešala prádlo, vymenila posteľné prádlo, to sa obišlo bez chválospevu...🙂) ale aj tak mi pomáha a som rada, že ho mám...🙂))

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bbroskynka
24. aug 2015

@zuzanna24 No ja by som radšej bola sama, ako mať doma takéhoto chlapa. Čo budeš robiť, keď sa narodia detičky? Ty sa zderieš a on ti s ničím nepomôže a bude sa stále vyvaľovať na gauči a usmievať sa?

zuzanna24
autor
24. aug 2015

@bbroskynka neviem...asi stale dufam,ze ked sa narodi dieta, sa aspon trochu rozhybe...

peneloppe
24. aug 2015

@zuzanna24

Cosi ked pojdes na matersku to bude este horsie, lebo budes doma.

bbroskynka
24. aug 2015

@zuzanna24 Možno sa rozhýbe, možno nie 🙂 Ja mám našťastie doma skvelého manžela, ktorý mi vo všetkom pomáha, či už ide o domáce práce alebo o starostlivosť o dcérku. A to som celý deň doma. Pri deľbe práce nám zostane viac času na spoločné výlety a inú zábavu.

cajka_j
24. aug 2015

mali sme doma obdobny problem. s bratom. ked bol este susen. mama uz bola z neho zufala, kolko x sa stavalo, ze jedneho dna sme si uz nemali do coho jedlo nabrat, stacilo ist do bratovej izby a tam lala, vsetky taniere, no uz vyvijajuce vlastnu inteligenciu a chlpate ako podpazie gorily. ked uz ani on nemal kde ten sajrajt davat, tresol to do umyvadla. a mama, makaj. a mama chvilku makala a potom jedneho pekneho dna zobrala vsetok ten bordel a dala to bratovi do postele. takto chvilku hrali tenis az brat riady umyl. a odvtedy si fakt po sebe aj upratal.
kazdopadne-rozpravate sa vy vobec na tuto temu, alebo len gulas ocami, chodis nasrata okolo a makas ako fretka? ked ti po volnom dni niekedy zasa povie, ze on to urobi, vypni mu tv a pockaj si, kym to fakt spravi,nerobto zanho.
alebo stavka - "stavim sa, ze nedokazes tyzden udrzat poriadok bez toho, aby som ti pomohla"
nad detmi ani neuvazuj, ked mas doma takehoto lemrocha, s prepacenim, to si riadne "zaseries".
drzim paste

mala_hobitka
24. aug 2015

@timea7 Suhlasim. Najma s tym ze doteraz sa to neriesilo. Toto su tie bezne situacie ze zena sa chce zavdacit partnerovi a potom zistuje ze sa stala otrokom svojej domacnosti. Jasne robime to z lasky ale treba si urcit hranice uz na zaciatku. Lebo potom su tu tieto diskusie na temu "obaja robime mame dieta/dve/tri a on s nicim nepomaha"...isteze nie lebo chlapi su v tomto jednoduchi a odpovedaju "ved doteraz ti to nevadilo". Vadilo. My zeny vieme ze vadilo ale bola chyba byt ticho.
Co s tym teraz? Nuz normalne pokec ze co a ako si predstavujes, ze to je nefer ked on nic nerobi a ty vsetko a ze to takto nepojde dalej. Ked nic tak zacni chodit viac prec z domu aby si mu zacala chybat a mozno sa uvedomi. A ty budes mat cas a moznost premyslat o tom ci je tento chlap len nevsimavy alebo skutocne "vychcany".
Vsetko je to o tom, na co zena muza navykne. Ked od zaciatku chlap vie ze zena mu nebude robit sluhu tak sa bud prisposobi alebo ho zena posle dokelu v zarodku vztahu.

timea7
24. aug 2015

@zuzanna24 tak na to zabudni, že by sa rozhýbal, keď sa narodí dieťa, vlastne, prečo by to robil? Keď nedokáže prekonať svoju lenivosť kvôli tebe, je mu fuk, či si unavená, že máte doma chliev, spokojne sa usmieva....je tu hromada tém, v ktorých píšu ženy, ktoré si tiež mysleli, že sa zmení, keď budú deti, bohužiaľ, nestalo sa. 😒

timea7
24. aug 2015

@mala_hobitka ja toto nikdy nepochopím, ani keby ma rezal a solil, zavďačiť a za čo? Ukázať mu, akú úžasnú ženu si zobral, ako všetko sama stíha? Varí, pečie, perie, zavára, žehlí mu aj trenky na puky 😝 😝 😝 😝 áno, úžasnú, ale trúbu. Ktorá to po pár rokoch pri troch deťoch stíha už len s vypätím všetkých síl a manželík je ešte odutý, lebo večer v posteli nie je dostatočne aktívna po tom maratóne 😠 a po rokoch drhnutia na celú rodinu už ani atraktívna, tak sa poobzerá po inej , podobnej, ktorá sa mu bude chcieť "zavďačiť" 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

peneloppe
24. aug 2015

@timea7

Presne, zena zrobena, znicena a chlap cerstvy oddychnuty, a potom nastane cas poobzerat sa po mladsej sviezejsej partnerke. 😒

timea7
24. aug 2015

@peneloppe ale prečo to tie baby robia? Ja tomu nerozumiem. Po rokoch už ťažko niečo s tým urobí....