Ako objaviť v sebe ženskosť?

13. okt 2020

Ahojte, toto nie je ziadna fejkova diskusia veduca k nejakej reklame..
Realne ma tato tema zujima a trapi.
Som zena, ktorej nebola nadelena velka vonkajsia krasa.
Od detstva som bola skor chlapec.
Uces, oblecenie, hry,..
Som ta silno racionalna zena, co dokaze emocie lepsie zvadat ovela lepisie ako zvycajne zeny.
Ako matka som skor ako ten otec.
Ja som ta prisna, ja riadim rodinu, ja rozhodujem.
Mam pocit, ze som na seba prebrala muzsku ulohu a nerobi to mojmu telu a dusi dobre.
Ako prebudit v sebe zenskost?
Mimo inych telesnych nedostatkov mam problem s nadmernym ochlpenim, co by sposobuje mnohe kompexy.
Vonkajsia stranka je vsak len jedna cast.
Nikdy nebudem asi tou prirodzdenou femfatal, ale mam pocit, ze "muzskost" vo mne my sposobuje aj gyn.problemy.
Cykly 50 a alebo vobec..
Co radite hlbsie okrem zenskeho oblecenia?
Nie som ani sexualne naplnena.
Neviem, ci to je pricina alebo nasledok..
Ako byt zenou, ked mi to nebolo dane tak prirodzene do vienka?
Dakujem

lucilaines
13. okt 2020

Je nieco v com si pripadas atraktivna? Nejake oblecenie, spodne pradlo, hocico? Odpichni sa od toho a zmen satnik tak, aby bolo takych veci co najviac. Ak sa citis prtazlivo v nejakom druhu spodneho pradla, tak ho kludne nos aj ked pod satami nebude vidiet. Skoc si kadernicke, kozmeticke, na manikuru, na masaz, urob si beauty den. Precitaj si pripadne nejake zenske romant ak ta to bavi, kludne aj 50 odtienov sivej na rozptylenie. A ak k tomu mas vztah, odporucam sa zacat venovat nejakemu tancu, joge alebo takejto nejakej aktivite.

leuchtturm
13. okt 2020

Prvym krokom je akceptovat samu seba taka aka si. Preco sa chces nutit byt tym, co nie si a o com aj pochybujes, ze raz budes?

autor
13. okt 2020

@leuchtturm mimo ineho mam pocit, ze je to mozno naopak.
Teraz som to, co v skutocnosti nie som.
Chcem byt viac zena.
Som zena ale okolnosti a vrodene nedostatky ma natolko potlacili, ze..
Rada by som mala aj aspon obcas ovulaciu.
Tak nejak mi to proste sepka moje telo.
Potlacam zenu a vajecniky na to odpovedaju

leuchtturm
13. okt 2020

Nemyslim, ze psychika by mala taky velky vplyv na tvoje cykly. Svoj stav si uz konzultovala s lekarom?

777januska777
13. okt 2020

Ženskosť nespočíva v oblečení či v emóciách. Ja som tiež skôr ten drsnejší a racionalnejší typ, ale milujem v sebe ženu. Okolo mňa sú úplne iné ženy, všetky také "ženskejšie" a úplne iné ako som ja, avšak ja som veľmi rada, taká aká som. Som šťastná, že som skôr racionálny typ a že nie som až tak veľmi ovládaná emóciami. U nás v rodine som aj ja tá prísnejšia a tá zásadovejšia. Avšak samu seba by som nenazval ako mužskú, je to skôr o povahe. Ženskosť vo mne je podľa mňa v tom, že si uvedomujem, že som žena a že som úplne iná ako muž. Možno aj kvôli tomu aká som, som vždy viac rozumela s mužmi, ich svet mi vždy prišiel logickejší a nie taký chaotický. Občas mi ľudia vraveli, že som skôr taký chlapec alebo muž ale pre mňa to nikdy nebolo nejaké dôležité, ja som vždy vedela, že som žena a nezáležalo a ani mi nezáleží na tom či som dosť ženská. A za ďalšie je pravda, že sa veľmi rada pekne oblečiem, ale tiež to nebýva vždy zvykom skôr výnimočne.

sona96
13. okt 2020

Prečítaj si knihu Ženy ktoré behali s vlkmi, alebo tak nejak sa to volá tuším. Úžasná kniha o silných ženách, možno sa v tom nájdeš

lenuska9999
13. okt 2020

Podľa mna žena je najkrajšia keď sa cíti dobre vo svojom vlastnom tele 🙂 ak sa dobre necítis, skús zmenit tu vonkajšiu stránku. Napr vlasy, nechaj si dorast alebo predĺžiť alebo si dopraj pekný účes u kaderníčky, správ si manikúru, pedikúru.. ak chces môžeš sa začať trochu maľovať. Nemusíš chodiť zmalovana ako Donatela Versace , ale skús najskôr tak prirodzene 😀 a nadmerné ochlpenie v dnešnej dobe tiež nie je problém. Ak nepomáha klasická depilácia skús nejakú inú metódu , dnes je ich už mnoho. Kúp si nejaké pekné oblečenie, spodné pradielko. Tvoje oblečenie nemusí byť opnute a kukat z toho zadok a prsia von. Môže to byt kľudne niečo dlhe ale ženské. Oblečenie má byť dosť priliehavé aby ukázalo, že si žena a dosť dlhé aby ukázalo, že si dáma 🙂 uvidíš hneď sa budeš cítiť inak. Ja osobne teraz keď som na materskej dovolenke a nemám uz toľko času na seba sa tiež úplne inak cítim. Ale mám rada sa proste pekne obliect keď ideme von a môcť sa namaľovať a urobiť si vlasy. To je pre mňa taká psychická kúra..

lindusss2016
13. okt 2020

Tak ja ti to poviem velmi presne. Nieco podobne sa stalo aj mne, od malicka som bola sportovy typ, furt s chalanmi som behala po vonku, v dospelosti som zacala mat pocit, ze som malo zenska. Doteraz neznesiem opatky, sminky a pod... nasla som si cestu, ako vyzerat zensky po svojom. Ale... prerod musel najskor nastat v hlave... Dolezite je NEROBIT MUZSKE AKTIVITY. A ako si napisala, ze doma si otcom ty, tak nebud. Nechaj muza rozhodovst vybavovat, riesit. Tiez bolo predtym vsetko na mne, ale tak to nie je spravne, ukaz, ze mas v neho doveru, nech on robi muzsku cast a ty zensku. Ja som joginka, kym som cvicila zostavy s muzskou energiou, nebola som zena, pochopila som, zacala som sa venovat "zenskej" joge a vsetko sa zmenilo. Citim sa uplne inak. Oblecenie samozrejme urobi svoje, sukne a saty k zene patria, no ja neznesiem umely material a ziadne cacky macky, nasla som si teda cestu, ako nosit zenske oblecenie po svojom a sice zo mna damicka nikdy nebude, ale vila mozno ano 😁 hlavne sa prijmi, maj sa rada, zmena sa udeje postupne. Ked mozem odporucit uplne jednoduche zenske cvicenie, tak macaci chrbat, alebo tigri dych. Rozhyb svoju chrbticu, nauc sa ladnosti pohybu. Drzim palce 😊

paskolinka
13. okt 2020

nadmerne ochlpenie a dlhe cykly su typicke priznaky polycystickych vajecnikov. toto si riesila niekedy s gynekologom? co sa tyka inych veci, ze si spravanim skor muz ako zena, tak do toho si sa dostala sama a asi sama musis aj z toho von, do toho ta nik nenuti a podla mna to nie je nic, co by bolo "vytesane do kamena". s tym mozes nieco urobit, len musis chciet a snazit sa...

zuzanaam
13. okt 2020

@lindusss2016 presne, si ma predbehla. Ja mám podobný príbeh. V detstve som bola ako chalan, mala som potrebu sa vedieť brániť, byť silná. K ženskosti mi pomohla joga, tanec, človek sa naučí ladnosti pohybov, rozprúdi energiu. Nechala som si narásť dlhé vlasy a nosím len šaty, alebo sukne. Nohavice mám len na koňa a ku včelám. A zrazu sa zharmonizoval aj cyklus.

hederamonstera
14. okt 2020

Tiez by som sa zamerala na hormonalny profil, hormony dost vela ovplyvnuju, co v tvojom pripade podla popisu, moze byt problemom ;)

autor
14. okt 2020

Hormony mam v poriadku.
Ochlpenie som vraj "iba zdedila"

hederamonstera
14. okt 2020

no tak asi nie je vsetko ok, ak mas cykly 50 dnove a pod.

hildicapupu
14. okt 2020

mala by si si dat skontrolovat hormony. ako to si myslim, ze by mozno aj daco ukazalo. ale ako mozno by ti stacilo si robit viacej casu tak povediac pre seba, najst si tu chvilku na nejaky wellnes, nakupy, skraslenie sa

hederamonstera
14. okt 2020

ale inak ja tiez som bola cely zivot taky chlapcensky typ, viac som si rozumela s chlapcami, takze som medzi nimi vyrastala. Nie som sice autoritativny typ, nemam rada autoritu, som skor za slobodu a dohodu, ale tiez som dlho potlacala zenskost - lebo som to citila ako moju slabost, ze zeny su trapne, slabe, riesia hluposti, take sliepocky....ale precitaj si napr. v tejto diskusii co pise Halienka https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/unavena-zo-zivota-a-nedari-sa-nam-dieta/?page=4&scrollto=first#comment-83243525. Toto mi asi tak prvykrat otvorilo oci a potom som sa dostala k vela kniham, kde su zeny zenami a pritom su silne a krasne tak zensky. Odvtedy som sa prestala "hanbit" za svoju zenskost, som pysna, ze som zena, nenecham si od chlapov uz povedat: a zasa s tebou hadzu hormony, nebud zena a pod.....Ak rada citas, mozes ti odporucit nejake knihy.
Dalej je super slovensky youtube kanal Umenie byt zenou. Su tam videa z konferencii a dobrych rozhovorov.
Dalej sa tejto teme venuje Helena Maslova - cz gynekologicka, ktora sa zameriava na zensku silu a psychosomatiku (ako nasa psychika vplyva na nase zdravie). Odporucam toto videjko:

https://www.youtube.com/watch?v=HFbfJcwEGjA
janickacrazy
14. okt 2020

Skús kuknúť na nete kurz Cesta ženy, Katarína Runa. Myslím že tam nájdeš odpovede na svoje otázky, držím palce.

ivca88
14. okt 2020

Ja som mala dlhé cykly keď som mala nadváhu a nesportovala som.
Začala som behať a bicyklovať a cyklus mám miesto 66 dní, krásnych 32 dní !
Teraz keď už nechcem deti, je mi to trošku na prd, ale vnútorné cítim väčší pokoj. Cez dlhé cykli som bývala nervózna.
Robili mi aj diagnosticku laparoskopiu, než som začala cvičiť a tam sa žiadne PSOC nepotvrdilo.
Ženská som bola poriadne. Ja naopak chĺpky nemám.. som prirodzene blond, takže sú takmer priesvitné.
Skús teda začať cvičiť - niečo na posilnenie panvového dna.
Kľudne aj tu jogu. ( Mňa takýto druh cvikov nebaví, ja som akčná, tak preto ten beh a bajk)..

Čo sa týka vzhľadu, nerobila by som.zo seba zrazu pipenku. Bohato postačí, keď sa posnazis nosiť šaty či sukne. Do toho nejaké vyššie čižmy, keďže je už zima ...
Časom to bude hádam lepšie ☺️

hederamonstera
14. okt 2020

Presne ako odporucila @janickacrazy....tuto je videjko s Katkou na konferencii Umenie byt zenou.

https://www.youtube.com/watch?v=Y_MuoCVPYrw


🙂

sidicek
14. okt 2020

Neviem ci máš partnera, ale skúste to aj spolu prebrať, možno práve to ze nie si príliš typický ženská ho priťahuje, aby si potom nebola prekvapená, keď sa nasilu zmenis

karolinakr
14. okt 2020

Ono to je hormonalne, ked maš viac " mužskych" hormonov viac ochlpenia viac racionalneho zmyšlania -.Neprerobiš sa celkom ,ebo by si šla proti prirode
Čo sa hormonov tyka a ochlpenia- to konzultovať s lekarom gynekologom a dermatológom
Na MTV chodila taka relacia Rande na slepo a ženičky šli na rande s vysnivanym mužom,ale prešli kompletnou premenou od vizáže, čelili svojmu najvačšiemu strachu až po take tance ako burleska, ladne pohyby, balet.To verim že chlapčenskemu typu to móže dat zabrať ale už len to, že budeš mat ladne pohyby nove držanie tela vela spravi
Zahraničnej literatúry bude na tony o tomto

ivitom
14. okt 2020

Necitala som vsetky komentare, ale bol tu 1 koment, ze k spravaniu ako muz si sa dostala adi sama..s tym uplne nesuhlasim, ze to tak musi byt, mohli ta k tomu kludne vychovavat rodicia, napr.prisny otec, ktory mal na teba naroky ako na chlapca, starat sa, byt zodpovedna, rozhodna, perfektna..neviem ci to tak mas..mam kamaratku, ktora mala uspesneho otca, a ona musela robit vsetko ako sa povedalo, starat sa, poriadne veci spravit, dokoncit, byt maximalne zodpovedna, super sa ucit, atd. Mamku ma tiez menej zensku a rozhodnu. Uplne ma potlacenu zenskost, pracuje na sebe, objavuje v sebe zenu, uci sa to od dcerky, ktora je uplna mala zena😊. Takze objavuj v sebe zenu a urcite tiez odporucam Katku Runu (Katarina Runa), ktora priblizuje aj vplyv vychovy a rodicov, a cestou sebapoznavania pomaha objavovat v sebe ZENU vo svojom kurze. Drzim palce, urcite si uz skvelo zacala tym uvedomenim, ze toto nie si skutocne prava TY. Drzim palce❤.

nistika
14. okt 2020

podla mna je zbytocne hladať príčinu. jednoducho si aká si. prijmi sa. nájdi na sebe pozitívne stránky ked sú aj mužského charakteru a bud na ne hrdá. to je všetko 🙂

bluka2
14. okt 2020

Preco by malo byť také striktne oddelenie muž vs. zena? A ešte tie klišé v opise, ktoré znie, že správna žena by mala byť menej racionálna, nezvladat svoje pocity 😳
Si dôsledok toho, že si si prebrala nejaké spoločenské stigmy za svoje. Môžeš mat kľudne viac chlpov aj racia nad priemer a byť skvelá žena! Je to len v tvojej hlave. Dala by som si nejakú pauzu a išla do nejakého pekného prostredia popremýšľam, možno s knizkami o týchto témach... Treba ti iba zmeniť nastavenie

kofilka33
14. okt 2020

Viem o čom píšeš.Tiez nie som ta úplná žena 😂 Nie som na sexi oblečenie ,naj sú tepláky.Ked si mám ísť kúpiť oblečenie je to pre mňa utrpenie.Najradsej chodím do obchodov tipu Hornbach,Obi...😂Tiež mám nadmerné ochlpenie, nepravidelný cyklus a neviem sa vžit do role takej tej ,,správnej,,ženy.Moj muž je citlivejší ako ja.Uz som sa s tým zmierila,ze mám proste viac mužských hormónov ale ! rozhodla som sa ísť dať vyšetriť na Endokrinologiu ,lebo to ochlpenie bolo čím ďalej horšie hlavne na tvári.Tá mi spravila odbery asi na všetko čo sa dá a zistila príčinu .Je to inzulínova rezistencia ,preto to ochlpenie ,dlhé cykly ,priberanie a podozrenie na pcos.Uz skoro 2 mesiace užívam na to liek a ochlpenie sa spomaľuje,občas mám aj potrebu si niečo pekné kúpiť,spraviť si nechty ,namaľovať sa .....😂😂😂 Prvá ms po začatí užívania lieku prišla 38den ,teraz uvidím kedy príde ďalšia (dúfam,že nepríde,lebo sa snažíme o bábo)

kubkovamama
14. okt 2020

Ide z tých pár viet akoby si sa ty sama tak zaškatulkovala.A čo okolie,ako sa k tebe správa..?Čo tvoj partner,resp.deti máš?Ja tiež nenosím "ženské" oblečenie,sukne,opätky,nemám rada make-up.Ale kto určil čo je ženské a čo nie.Zenska môžeš byť aj v kanadach a nepriestrelnej veste.Ja by som skúsila nejaký druh pohybu, vzhľadom ku gyn.problemom hormonálna joga,moja gynekologička to vrelo odporúča.Mne osobne to dávnejšie pomohlo trošku sa upokojiť,uvoľniť,celkovo sa cítiť lepšie.A kvapky Gynex.Vies sama pomenovať čo ti nerobí dobre,v akej polohe sa cítiš nesvoja,treba z toho vystúpiť,to je celé.Nechaj veci na partnera.Nebud ta prísna,nerozhoduj.Zakusni si do jazyka a tvar sa,že situácia teba nepotrebuje.Resp.vedome sa prinut zareagovať inak.

simca06022011
14. okt 2020

no ale cykly, ochlpenie, nedosttok zenskosti.. to su priznaky PCO.... ja idem teraz na hormonalnu jogu :DDDD knihu mam, este jedno danove a idem na to :D odporuca sa aj upravit stravu, menej masa atd...

Ja napr. vidim, ze okolie z nas casto robi chlapov, vzdy ma pri tomto napadne prilozena foto.
Proste nemozem sa spravat zensky, ked mam pri sebe trulka, tkroy potrebuje kolkovanu ziadost prelozenu no 10 jazykov aby pochopil, ze ma daco spravit.. a ze ak si nevybavim, nezariadim veci sama, tak on isto nie alebo mu aj tak budem musiet asistovat :D k tomu bezne povinnosti.. no kde by som stihla pred zrkadlom a satnikom postavat, nechty si lakovat.. to zbucham rychlostou svetla pedikura/manikura/kozmetika tak max raz za mesiac... Kamosku mam, a ta bola pre rodinu viac menje "chalan", aj ked je to pekna zenska, ale vzdy musela otcovi pomahat, muzske prace ma v malicku, k tomu lieta tiez okolo ostatnych veci a deleguje chlapa... a tiez ma tie zenske hormony kadejake :D

igiana
14. okt 2020

Ahoj, vyrastala som s dvomi starsimi bratmi a behala s chlapciskami po ulici, lozila po padlasoch, stromoch... viem si kadeco opravit a zmajstrovat, obliekala som sa sportovo, neznasala som sukne...
Az manzel zo mna urobil “pravu damu” 😄. Zistila som ze hoci nemam rada sukne, nasla som sa v dlhych satach, mam dlhe vlasy, uces ktory je jednoduchy a pristane mi. Zvyraznujem si oci, inac sa nemalujem. Takze manzel vo mne prebudil zensku krasu a komplimenty vo mne prebudili aj sebavedomie. A nezabudni - najdolezitejsi je USMEV! 😉
Ochlpenie sa da v dnesnej dobe odstranit a gynekolog ti pomocou progesteronu moze krasne cyklus upravit a poriesit aj ovulaciu.

loliku
14. okt 2020

No mňa hneď napadol tanec, prihlásiť sa na nejaký kurz latinskoamerických tancov, alebo vzdušná akrobacia, sú kurzy aj pre úplných začiatočníkov (taký ten tanec s kruhom zavedením vo vzduchu, alebo aj s takou stuhou, neviem ako sa to volá) ale to je podľa mňa maximálne ženské hneď by som nato išla 😁 a jedna známa chodila na kurz tancovali okolo tyče, no skôr na tyči vo vzduch,to je podľa mňa dosť ženské tiež, alebo aj nejaké fitko ženské pekne vytvarovať postavu, to tiež môže zvýšiť pocit ženskosti

dendusa
14. okt 2020

ten prispevok je akoby o mne....na zaciatku mojej cesty mi velmi pomohla kniha Jsem žena. Odporúčam. Moje rácio to dokázalo spracovať a začala som to uplatňovať aj v rodine...a to ma posunulo ďalej a ďalej... dokonca aj cyklus sa mi upravil....

chouette0157
14. okt 2020

Nebolo by lepšie neriešiť, čo je ženské a čo mužské a zamerať sa jednoducho na to, v čom/ako sa cítite dobre? Na čo sa vpasovávať do nejakých rámcov? Lebo evidentne nie ste spokojná, a to nemusí byť len otázka ženskosti. Osobne mi napríklad také to delenie na muži sú racionálni a ženy emocionálne pripadá prekonané ...žena môže mať gate a baganče a cítiť sa žensky, muž môže prejaviť slabosť a city a môže pôsobiť mužne ...píšete: "Ako byt zenou, ked mi to nebolo dane tak prirodzene do vienka?" - bolo, ste žena a ste svojská, možno by bolo dobré začať tým, že sa budete snažiť samú seba akceptovať. Plus čisto racionálne, ak máte podozrenie, že máte hormonálnu nerovnováhu, treba si dať urobiť z krvi hormonálny profil, ísť na endokrinológiu, dať skontrolovať štítnu žľazu ...Osobne mi pomohol viac cítiť sa žensky orientálny tanec ...ale nebudem vám hovoriť, choďte tancovať, lebo jednoducho Vás to nemusí baviť ako mňa.