Ako mu to mám odpustiť?

misinka26
11. júl 2013

Potrebujem poradiť súrne !!! Vydávala som sa dosť narýchlo ale z lásky. Manžela som spoznala v októbri a hneď som vedela, že je ten pravý. V decembri ma požiadal o ruku, v marci som zistila, že čakáme vytúžený poklad ( dieťa sme chceli len prišlo skôr ako sme predpokladali 🙂 ) a v máji sme už boli svoji ... Manželstvo aj tehotenstvo prebiehalo v pohode až na pár maličkostí ( napr. svokra s nami pod jednou strechou 🙂 ) ale všetko sme spolu zvládli . Počas tehotenstva som mala občas depky z pôrodu ale ktorá prvorodička nemá, môj manžel mi však na to vždy nejak odvrkol, že to bude dobré čo mňa nesmierne rozčulovalo ale nejak som to neriešila. Zlom nastal po pôrode, pri ktorom manžel bol a bol mi naozaj veľkou oporou. Po pôrode som čakala, že sa niečo stane, myslím kvety a tak. Moja mama mi opisovala ako pri kadom dieťati niečo dostala a ako sa jej otec odvďačil za pôrod. Ja však nič, ani ďakujem, ani kvety ani nič. Manžel tri dni oslavoval takže nič nestíhal, skoro ani prísť po nás. Doma ma čakal bordel, premúdrelá svokra, detská izba hore nohami ... Ja ubolená a uslzená som pekne krásne po príchode začala variť aby som mala čo jesť, manžel na rýchlo zbúchal izbu aby mal malý kde spať a svokra mudrovala... Ja viem, že dieťa sme chceli spoločne a nemala by som za to chcieť niečo na viac, ale ja mám asi tak blbo napozerané telenovely 🙂 že som čakala ako mi môj manžel prinesie tú najväčšiu kyticu na svete, doma bude všetko vyluxované ( teda podľa možností chlapa ), detská izba pripravená, tam veľkým vitajte alebo niečo podobné, na posteli malý darček a tak ... Asi som fakt strelená ale ja mu to neviem dodnes odpustiť, už som mu to niekoľko krát pripomenula aj popkala si a čakala som, že ho trkne a donesie niečo aj keď oneskorene a on nič ... Cítim sa ako by som nič nespravila, ako by to bral ako samozrejmosť ( aj keď videl ako som 18 hodín trpela ), proste ako by si ma vôbec nevážil ... Neviem sa cez to preniesť ... A neviem či mu chcem porodiť ďalšie dieťa ... Inak otec je super s malým pomáha ... Len tento môj blok ... Viete mi pomôcť ako sa s tým mám vysporiadať a zmieriť ???? Prosím o rady, nie o útoky na moju osobu . Ďakujem 🙂

svetluska82
11. júl 2013

Normálne mu povedz z mosta do prosta- ze si darcek zasluzis, a ze pojedete spolu nejaky vybrat. A oneskorene aj kyticu kvetov. Asi ho to nenapadlo, alebo je taky lakomec ako moj....

sorciera24
11. júl 2013

@misinka26 ak je to jedina vec, kt. ta trapi a ine funguje ako ma, ak je dobry, pomaha, vsetko klape.......tak neries somariny....len, preco mam pocit, ze to asi nebude len tato jedna vec?

misinka26
autor
11. júl 2013

@sorciera24 no je pravda, že sú aj iné problémy ale tie sa nejak riešia za pochodu ... toto je však vec, ktorá ma trápi a neviem sa cez to preniesť... minule som napr. videla foto tu u jednej mamičky, ktorej manžel priniesol nádhernú kyticu a normálne som sa rozplakala ... neviem prečo ma to takto trápi ...

adrioska
11. júl 2013

@misinka26 A ked si mu to hovorila, tak ako reagoval?

misinka26
autor
11. júl 2013

@svetluska82 lakomec to nie je len mám pocit, že mu to nejak nedochádza ...

sorciera24
11. júl 2013

@misinka26 pomaha ti s malym? stara sa o vas? je pozorny, ustretovy?

misinka26
autor
11. júl 2013

@adrioska povedal, že nabudúce dostanem celé kvetinárstvo🙂

marcela1992
11. júl 2013

@misinka26 Určite ti je za synčeka vďačný ale niektorých chlapov proste také veci nenapadnú alebo sú to typy,ktoré nie sú moc romantické.Môj manžel bol s nami v pôrodnici skoro stále,len sať chodil domov ale aj napriek tomu keď som prišla domov,bolo všetko upratané,izbičku sme mali nachystanú už pred pôrodom a hneď po pôrode som dostala kyticu a krásne vyznanie lásky....ale nemôžeš to brať tak tragicky,proste vieš že tvoj manžel ľúbi teba aj malého a proste len nie je povaha na také romantické záležitosti...poznám mnoho takých chlapov.Tak držím palce

sorciera24
11. júl 2013

@misinka26 tak samozrejme, jeeemine, ved je to muz, ak nieco od muza chces, musis mu to povedat,a elbo aspon naznacit;)

adrioska
11. júl 2013

@misinka26 este Tebou lomcuju hormony...prejde to... 😉 chlapom treba vsetko na rovinu povedat, oni si nevedia domysliet...ani ja som nedostala darcek,ale hovoril mi, ze mama mu povedala, ze sa zvykne nieco davat...povedala som mu, ze netreba nic, nech nemina peniaze, ze hlavne, ze sme zdravi... 😉

adrioska
11. júl 2013

@misinka26 😀 no, pockaj az to splni...

svetluska82
11. júl 2013

@misinka26 novidis, tak skoc do najbližšieho zlatníctva, vyber si pekne drahy darcek a potom tam dotiahni manžela. Moj je zas lakomec, a ked som mu povedala, ze porodne bude moje, lebo porod nie je prechádzka tak to nesiel rozdychat... 😀 Babo zatial len planujeme, ale tieto veci musim riesit jasne, lebo ma tendeciu manipulovat

misinka26
autor
11. júl 2013

@sorciera24 s malým pomáha to nemôžem povedať, ústretový je ako kedy, on je blíženec takže niekedy je dokonalý manžel, otec a následne ako by sa prepol a je z neho iný človek ... a najhoršie je, že čím viac do neho rýpem tým je on zatvrdlejší a tvrdohlavejší ...

anjelicek26
11. júl 2013

@misinka26 - muzom nenaznacovat, muzom to treba sucho povedat. Ziadne naznacovanie nikdy nepomohlo... ocakavala si darcek za maleho, nejaky dokaz, uznanie... tak fakt najblizsie pojdete okolo zlatnictva mu povedz - este som nedostala "porodne" za tu nasu lasku, ideme nieco vybrat a ty zaplatis? Hotovka...

maminuska
11. júl 2013

@misinka26 bude ta to zožierať, ja som tiež nič nedostala po pôrode najmladšej . Muž aj vravel že mi niečo kupi , ale dlho až 1 rok to zostalo len pri tom.
Ja som mu povedala presne v roku dcéry , že ďakujem aj ja za darček dopredu , lebo že síce neviem kedy ho dostanem , ale však dovtedy než otrčím kopytá to hádam bude 😀 .
Na druhý deň , mi doniesol zlaté naušnice.
Povedz mu na rovinu , nie v nejakých narážkach , muži takto nefungujú .

adrioska
11. júl 2013

@maminuska 😀 😀

dablik82
11. júl 2013

@misinka26 máš pravdu...nedochádza mu to... chlapi sú (nie v zlom samozrejme) jednoduché tvory... jemu nemôžeš povedať "miláčik vieš niekedy niekde niečo by si mi mohol"... tak ako píše
@svetluska82 z mosta do prosta... priamo na rovinu... Oni nevedia čítať medzi riadkami. Ja tiež stále dúfam že mm napadne to, alebo hento a ide ma šľak trafiť že mu "to nedošlo", že ko je možné že "Teba to nenapadlo"... No proste nenapadlo. Ak niečo chceme, treba si to priamo a rovno vypýtať. Pretože my máme očakávania, oni netušia poriadne ani o čom je reč, a my sme potom sklamané pretože NAŠE očakávanie nevyšlo. Že to potom nie je prekvapenie? Nie je, to je pravda. Ale tak zas nie sú také teliatka, aby nás sami občas neprekvapili nejakou maličkosťou.

linda20111
11. júl 2013

@misinka26 bud rada ze nedoniesol kvety do porodnice, pretoze mojej spolubyvajucej doniesli a ihned nabehli sestricky s krikom ze to tam nesmie byt :D :D ja som nechapala.. kazdy to oslavuje inac, ani mne manzel nedal ziadny darcek, kvety nic..ale ani som to necakala. pre mna bol najkrajsi darcek babatko a tiez to ze mi zo zaciatku pomahal so vsetkym a tiez v noci prebaloval babo aby som nemusela vstavat z postele hoci isiel rano do prace.. mne by skor vadilo na tvojom manzelovi ze neurobil poriadok, oslavoval ktovie skym a kde... to by som ja nedovolila. ale kazdy sme iny. uzivaj si babatko a poradim, co najskor zapoj manzela do vsetkeho pri babatku - nech prebaluje, prezlieka, kupe - aby nebolo vsetko na tebe a este aj domacnost.

terezka1947
11. júl 2013

@misinka26 pozri....moj poupratoval,navaril....ale tiez som ziaden darcek nedostala-az na krstiny velku kyticu....LENZE,v nemocnici som lezala dva tyzdne s problemami....pred pracou a po praci bol pri mne,nanutil ma na nadstandardnu izbu,obhanal sestricky...skratka-aj to nieco stalo a je fakt super otec a manzel...takze som nejaky konkretny darcek neriesila-jasne,niekedy zo srandy prehodim,ze co za syna 😀 ...ale nie som taka hlupa,aby som bazirovala na "hlupostiach"...hoci my zeny tuzime vzdy po nejakej romantike 😉 .....ak sa naozaj pekne stara o teba,o dietatko....neries-prip.ak ta to naozaj vo vnutri zoziera-na rovinu mu to pekne povedz 😉 muzi potrebuju vecne,presne a konkretne vyzvetlenie nasich snov-niekedy 😀

sorciera24
11. júl 2013

@misinka26 no, vidis, je dobry a sama si si aj odpovedala, ze je zatvrdlejsi, ekd donho rypes.....tak donho neryp! (vaz si, co mas...lebo tymto spravanim si ho sama odpudis)...a s tymi darcekmi...narovinu.....ci porodne, ci vyrocie, chlapom preventivne dopredu povedat, ze blizi sa to a to......zopkaovta aj 3krat🙂 a ked nie je natvrdly, tak pri najblizsej prilezitosti ti to oplati🙂 len sa ukludni a vaz si to dobre, co mas;)

ginger_fox
11. júl 2013

@misinka26 kocky ti tu davaju rady ako podobnym veciam predist. Ty sa vsak pytas ako mu odpustit, zmiernit svoje pocity... Nakolko mi Tvoje emocie pridu tak trosku neadekvatne tak sa Ta pytam; a nerozmyslala si nad psychologom? 😒

terezka1947
11. júl 2013

podla mna je pre zenu najkrajsim darcekom,ked sa v noci na prebalovanie a aspon "prinesenie"babatka do postele budi aj manzel 😉 ...u nas sa to delilo 😀manzel prebalil,doniesol mne a ja som uz kojila kolko bolo treba a uspala....a myslim,ze to aj manzelstvo obohacuje,lebo obaja su uz od zaciatku pri vychove....dieta je oboch...muz ide rano do prace a zena tak isto 'do prace"....obaja rovnako vyspinkani 😀 😀 😀

riamim
11. júl 2013

Keď ťa len takáto blbosť trápi, si vlastne šťastná žena. Odúvať sa 8 mesiacov kvôli darčeku mi príde prinajmenšom zvláštne. Ani nemôžem napísať, že detinské, pretože ani deti toľko netrucujú. Buď rada, že je dobrý otec (ak je), to je dôležitejšie ako kvety, ktoré do týždňa uvädnú.
Prajem ti všetko dobré, teš sa z krásneho synčeka a milujúceho manžela!

andelok
11. júl 2013

@misinka26 Uz mas 8 mesiacov po porode, teraz uz asi ziadne naznacovanie nepomoze, jedine ze by si si sama nieco "vypytala", ale asi by ta to az tak nepotesilo, pretoze by to nevychadzalo z iniciativy tvojho muza. Pozri, ja ked som prisla z porodnice, necakal ma ani poriadok, ani transparent (moj muz na taketo veci nie je), ani kytica alebo zlato. ALE: moj muz stravil so mnou cely porod, bol mi oporou, vdaka ktorej bol moj porod napriek bolesti uzasnym zazitkom, cely pobyt v nemocnici stravil pri mojej posteli (preto nemal kedy upratovat 🙂 ) a s malou mi pomaha den-noc uz rok a pol. To su podla mna veci, na ktorych zalezi. Kytica ti zvadne, sperky zovsedneju, ale podla mna najkrajsim vyznanim lasky a vdaky za babo je spravanie muza, ktore podla mna u vas podla toho co pises vyzera v poriadku. Jasne, ze darceky su super vec, ale zvazovat kvoli tomu, ze nebudem mat dalsie dieta, mi pride hlupost.

ladyka8
11. júl 2013

môj muž bol pri mne tiež pri pôrode, bol mi neskutočnou oporou a som mu za to vďačná. ale popravde, ja som žiadny darček nečakala a žiadny hmotný som ani nedostala. Keď nám dali našu princeznú do náručia hneď po pôrode, tiekli mu slzy po tvári, plakal od radosti a šťastia a povedal, že mi neskutočne ďakuje za to že som mu porodila dcérku. To bolo pre mňa cennejšie než hocijaký drahý hmotný darček. Od toho dňa mi pomáha so všetkým s čím vie, nič nám nechýba, je proste úžasný otec! Malej sa stopercentne venuje a majú krásny vzťah. Pre mňa sú toto priority... Prepáč, ale buď som nejaká pribrzdená, alebo ty riešiš totálne banality. Myslíš si, že keď by ti na prste svietil diamantový prsteň tak by si bola šťastnejšia? Tvoj muž by svoj postoj k veciam ktoré si napísala hore nezmenil, izba by nebola pripravená, navarené by nebolo...

vadimka
11. júl 2013

@misinka26

jej, ako ta ja velmi chapem 😉 casto som tymto prechadzala aj ja, naznacovala a cim viac tym ma to viac zralo, sak vie co chcem preco ked ma lubi to nespravi..LENZE...cim viac budes naznacovat, tym to bude pre neho tazsie, lebo bude mat pocit, ze ho drzis na kratko, ze je pod papucou a to jesitny chlap nestrpi..sak ako bude vyzerat pred ostatnymi chlapmi...sprav to presne ako baby radia, ziadne naznacovanie, yiadne fnukanie
= chod do klenotnictva a vyber si co sa ti paci a co je podla vasej penazenky, pekne v klude si to vyskusaj...nechaj si poradit...ked uz budes mat taky kusok, pekne na prechadzku a mimo ineho mm zatiahni do toho klenotnictva, bud si ista, ze ma pri sebe kreditku a pekne mu povedz, ze si si uz vybrala prsten ci naucnicky....takto sa to robi.
po ceste domov zajdite do kvetinarstva a vyber si kvetinku....
cestou domov ho vychval za stedrost, uvar dobry obed,veceru a masiruj mu ego 😀
takto to robia dospele zeny, ktore sa z tych telenoviel uz prebrali. 😉

petula8
11. júl 2013

@misinka26 a čo keby si mu navrhla spoločné bývanie. Choďte bývať spolu , budete mať súkromie, na svokru si spomenieš len keď budeš chcieť. Samozrejme že si stanov určité pravidlá ak by ste začali spolu bývať, aby trávil s vami čas, spravte si nejaké jednodňové výletíky a tak. A manželovi otvorene povedz, že za pôrod sa dostáva bolestné za spoločné dieťa a ak ti nechce dať darček tak aspoň spoločné bývanie 😉

mima4
11. júl 2013

@misinka26
moj nazor je asi taky, ze:

- kvety, darceky.... : vypusti to z hlavy.. nemozes naznacovat, ked ta nieco tesi, prezrad to svojmu manzelovi a odpusti mu toto. Alebo mu to aj povedz, to je najlepsie, mozno je to infantilne, ale povedz mu ze si mala take ocakavania, sposobilo to v tebe hnev, ale ze ho lubis a rozhodla si sa nehnevat...porozpravaj sa s nim o tom. On proste hovori inym jazykom lasky ako ty...tak mu povedz secreet tvojho jazyka 😉 Komunikaica je zakladom vztahu.

- to ze nechal v izbe bordel a dovolil aby si varila: to uz nie je nieco "normalne"... a mali by ste sa o tom porozpravat... pravdaze bez svokry... co si jeho sluzka? Musi sa naucit starat o domacnost a pripravovat aspon jednoduche jedla, nie nechat zenu tesne po porode pri hrncoch - to je jeho hanba!!

mima4
11. júl 2013

@vadimka to u mojho manzela si musim davat pozor, lebo on je schopny ma danou vecou na druhy den prekvapit 😉
Som ho naucila "zlatko, nie kazda vec co sa mi paci, aj v skutocnosti ju chcem" 😀

evkakorcek
11. júl 2013

@misinka26 Podla mna je darček už len to že bol stebou pri pôrode a bol ti oporou. Vieš koľký chlapi sa tomu stránia a radšej sedia doma ako keby mali byť so ženou a predýchavať snou kontrakcie?!!! To vôbec nie je samozrejmosť, že tam bol stebou.
Mne tiež manžel nič nekúpil, ani som to od neho nečakala, mne najviac pomohlo, kedc si kvôli mne a synovi zobral dovolenku dva týždne a pomáhal mi uplne so všetkým. To je podla mna viac ako kytica.
Inak akože to len toto ťa trápi?? Ved sú aj horšie veci panebože