15 ročná dcéra chce ísť bývať k otcovi

lienka2011
29. okt 2011

Prosím Vás o váš názor budem veľmi vďačná za všetky názory.
Moja dcéra nechce žiť so mnou a s mojím druhým manželom,s ktorým sme sa zobrali keď dcéra mala 10 rokov , teraz má 15 a chce isť bývať k otcovi alebo k starým rodičom, čo mám robiť mám ju pustiť alebo za každú cenu ju aj keď násilím držať pri sebe.

dada1212
29. okt 2011

v prvom rade neviem aká je situácia u otca a u starých rodičov, teda či sú zodpovední a teda by dohliadali na jej školskú dochádzku a podobne. ale ak tam nie sú nejaké takéto riziká, tak by som ju pustila, myslím, že ak ju budeš držať nasilu, vaše vzťahy sa narušia ešte viac.
nech skúsi a uvidí, že ani tam to nie je možno také ružové ako si prestavuje a aj tam jej bude problém robiť obdobie dospievania-myslím to, že je to pre ňu ťažké obdobie a možno zbadá, že ani tam to obdobie nebude prežívať ľahšie a je dosť možné, že sa časom vráti.

jonas17
29. okt 2011

neviem , čo by som robila, ale viem, že deti v tomto veku dokážu byť hrozné, ja to už prežívam druhýkrát. takmer dennodenné hádky , som trápna, dávam primitívne otázky, nemám prehľad...vytáča ma to moje dieťa neskutočne..najradšej by sa odsťahoval, tak ho posielam, nech si niečo hľadá, ale ja viem, že nemá kam ísť a viem, že by ani neodišiel..len sa vyhráža..nebude to aj u vás tak? keby si jej povedala, nech ide, išla by naozaj? náš najstarší má skoro 21 a od 15 sa tešil, že bude dospelý a sa odsťahuje...no stále je s nami...za veľa ich cirkusov môže puberta, u nás to prešlo, taktrpezlivo čakám, kedy to prejde zase a verím, že ked dorastie dcéra, tak budeme mať pubertu kľudnú, nech to ako "starci " hravo zvládneme...

margarita
29. okt 2011

hmmm, nikdy som nic podobne nezazila, no mozno by si najskor mohla skusit zistit, aky ma na to dovod.
Mozno ze na nu prisla puberta a ma zrazu s Tvojim aktualnym manzelom nejaky problem, mozno je to len pokus o citove vydieranie na Teba, tazko posudit, to viete najlepsie len vy a ona.
Nasi sa rozviedli, ked som mala uz 18, takze som sa mohla slobodne rozhodnut, s kym chcem ostat a ostala som s mamou. Keby ma niekto "nutil" ist k otcovi, ktory mal frajerku, tak to radsej ujdem s domu a byvam pod mostom 😀
A nevies nejako zistit, co to sposobilo, ked pises, ze 5 rokov "nebol problem".
Nezdoverila sa starym rodicom, kamaratke, niekomu?
Kazdopadne myslim, ze nasilim ju neudrzis tak ci tak, mozno ak ju pustis, kam chce, po case sa i tak vrati k Tebe naspat.

drzim palce 😵 nech to vyriesite k vzajomnej spokojnosti.

filipal
29. okt 2011

@lienka2011 a vies aka je pricina? aky ma dcera vztah k tvojmu partnerovi? neciti sa u vas akoby navyse?
alebo sa zmenila pocas puberty?
skus napisat viac. nasilu ju nutit nemozes, ale podla mna musi existovat nejaky dovod.

lienka2011
autor
31. okt 2011

@filipal Ahoj
Je to trochu zložité celé....
Moja dcéra a môj nový manžel si rozumeli dobre. Môj manžel je v postate dobrý človek pomôže poradí je šikovný, zručný veľa mi pomáha s domácimi prácami skrátka vie všetko spraviť,dcéru sa snažil tiež učiť a radil jej pomáhal jej vo všetkom. Problém je v tom že on má dosť výbušnú povahu a vtedy zvykol byť aj dosť agresívny a
dcéra toho bola svedkom a do vtedy sa ich sťahy narušili, snažili sa to riešiť, bolo to obdobie keď bol kľud a inokedy sa spolu ani nebavili. Dcérka tvrdí že mu to nevie odpustiť čo robil a preto chce isť k otcovi.Teraz neviem či ju mám nasilu držať s nami alebo nech ide k nemu. Je teraz v puberte a je to s nou ťažké, je dosť tvrdohlavá....

monika15
31. okt 2011

sadni si snou alebo chodte na kavu alebo niekde a zisti dovody.....
pretoze najlepsie by jej bolo pri tebe... pri mame......

lienka2011
autor
31. okt 2011

@monika15 Mám na výber bud dcéra alebo manžel.....

monika15
31. okt 2011

@lienka2011
no neviem..... je to tazke.... ale musis zistit pricinu...pretoze moze ublizovat dcere za tvojim chrbtom...
a ty nevies ...... ako mozna nie... mozna len puberta ....
len aby ti nebolo luto... neskor :(((((((((((

filipal
31. okt 2011

@lienka2011 co to znamena, ze bol agresivny? bil ta? alebo ju? alebo krical na vas?

michelleuk
31. okt 2011

@lienka2011 ahoj ja som bola tiez v podobnej situacii ako tvoja dcera moja mama si tiez nasla priatela ked som mala 14 rokov (vlastneho odca nepoznam) zo zaciatku bol jej novy priatel hanblivy ale casom ako sa udomacnoval sme sa hadali ako psi ja a on zacalo to asi ked som mala 17 je strasne tvrdohlavi a vsetko co hovori jej jednoducho ako on povie...tak som sa na to vyprdla a zacala som sa flakat chodit po baroch po diskach spavat u kamosiek,,,moja rada ak chce pusti ju,podla mna si uvedomi ze jej bolo doma lepsie,a este dodam k maminmu priatelovi tiez je ako tvoj upratuje vari,nepije nefajci proste nic neroby len sa vie hadat o blbostiach 🙄

vefi89
31. okt 2011

@lienka2011 ja som tiež v tomto veku chcela odísť, mama mi dala voľnú ruku, ale veru som si to rýchlo rozmyslela...
možno si myslí, že keď bude u iného, bude mať "väčšiu" slobodu... lebo predsa keď ide na návštevu, alebo len na víkend, tak sa k nej otec, aj st. rodičia správajú inak, milšie, jednoducho nemusia vychovávať... ja by som videla asi hlavný problém v tomto 😅
ale nepoznám situáciu u vás doma, či si rozumie s tvojim novým mm, či máte nejaké spory a pod 😅

(jo a aby som nezabudla, vydala som sa deň a mesiac po osemnástke 😀 )

lucia78
31. okt 2011

Mam skusenost s vybusnou povahou otca. Je to tak, ze kazdy to znasame inak. Mojej mame to vobec nevadilo, jednym uchom dnu a druhym von ale mne to vadilo a vadi dodnes, vadi mi to naozaj velmi. Riesila som to tym, ze som sa vydala za muza, ktory je presny opak mojho otca. A co mas urobit ty? Ak ti tvoj partner vyhovuje, si si ista, ze je to ten pravy pre teba... zostan s nim. Dcera uz je velka, aj ked toto je kriticky vek... ale tak ci tak sa v 18 bude moct sama rozhodnut a odide za otcom alebo na intrak, bude zit svoj zivot bez ohladu na to ci s tvojim terajsim muzom zostanes alebo nie. Pusti ju, dovol jej rozhodnut sa, kde bude byvat. Alebo sa dohodni s byvalym na striedavej starostlivosti, mozno s tym dcera bude suhlasit, bude to taky kompromis.

lienka2011
autor
31. okt 2011

@filipal bil ma a stále kričí a trieska a vyhráža sa a len on má pravdu..............

lienka2011
autor
31. okt 2011

@vefi89 nerozumeju si boji sa ho

iva87
31. okt 2011

@lienka2011 nehnevaj sa co ti poviem, ale velmi sa ti cudujem, ze s takym clovekom ostavas a este aj nutis svoju dceru aby sa na nieco take pozerala, ak chce od neho odist je to uplne prirodzene, ak chces ostat s manzelom nenut ju prezivat si to peklo spolu s tebou, ty si si vybrala muza, ale ona svojho otca uz ma a ak sa o nu bude vediet postarat a bude jej pri nom dobre mala by si ju nechat ist.

lucia78
31. okt 2011

@lienka2011 ups...no... ak chces s tymto muzom zit, nechaj dceru ist teraz, hned... na toto by sa ziadne dieta nemalo pozerat :(

nibiru
31. okt 2011

@lienka2011 no ja som mala nieco podobne ale nerozumela som si s mamou ...robila som vsetko preto aby som nemusela bit doma spavala po kamoskach kde sa dalo nemala som pred nou respekt a fak sme sa hadali ako psy proste naozaj som nedokazala pochopit naco stakym clovekom co ju bije je tiez mala priatela ktory ju bil a mi sme to museli zazivat pocuvat hadky a komandovanie koniec v 17 som usla 4mesiace ma hladali nakoniec ma nasla ale mi dve proste mame ine pohlady na zivot a moja mama je komplikovana povaha dnes mam 28 a viem co od nej mam cakat mam dcerku malu miluje a jedine vdaka nej je to medzi nami ako tak ak by som amal moznost ist v 17r. byvat k otcovi sla by som a mozno by som nenarobila tolko chyb a omylou ake vtedy!ja by som ju pustila aspon by som vedela kde je a co robi nez ked ti zacne utekat nebudes vedet kde je a co robi ...

filipal
31. okt 2011

@lienka2011 vidis, uz aj ostatne mamicky ti radia nechat dcerku ist.
jedine spravne riesenie by bolo, aby si odisla aj ty a tak si zachranila vztah s dcerou. ak to nedokazes, nechaj odist aspon ju. tvoj muz ta fyzicky tyra, tie chvile kludu su pre nasilnikov typicke.
tes sa, ze tvoja dcera este nestratila zdravy pohlad na vec a nasilie odmieta, narozdiel od teba, ty ho uz ospravedlnujes.
u jej otca je bude urcite lepsie. ver mi, ze urobis spravne aj co sa dcerinej buducnosti tyka, keby zostala zit s vami, dopadla by mozno raz tak ako ty. dakuj za to, ze dcera je tvrdohlava a nie poddajna, pokorna.
kludne napis zase, skusime ti poradit.

filipal
31. okt 2011

@nibiru a dnes je to ako? mas manzela? a co mama? stale zije s tym chlapom?

aduskatt
31. okt 2011

ja by som ju nechala ist a po tom, co si napisala o tej bitke, by som odisla hned za nou☹

filipal
31. okt 2011

@lienka2011 este jedna poznamka. ak ju nepustis teraz, o par rokov odide aj tak a bude to ovela bolestnejsie. dievcata su v 15 rokoch uz velmi vyspele...a jej otec by stal o to, aby s nim dcera byvala?

lienka2011
autor
1. nov 2011

@aduskatt to bi som mala urobit len sa bojim.........

sashulka
1. nov 2011

jasne, nech ide, aspon budes mat svaty pokoj chvilu. a mozno potom si fracek uvedomi, kde je vlastne jeho miesto.

lienka2011
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monicka585
1. nov 2011

lienka2001,nedávno som čítala knihi O lásku sa neprosí, dosť ma chytila za srdce, je to kniha o rodine,mali jednu dcéru,matku otec fyzicky a psychycky týral,dcéra mala 16 všetko to videla,matku nechápala ako mohla žiť s takým človekom,matka nakoniec spáchala samovraždu,skus si tu knihu prečítať,myslým že kniha bola napísaná inšpiráciou zo skutočného života..prajem Ti veľa síl na nový začiatok

nibiru
1. nov 2011

@filipal nie nezije chvala bohu dostala rozum no dondes si pametam ako ju otlkal a ja bosa som utekala na policiu aby ju nezabil. ja zijem s priatelom mame sa perfektne je uzasny sice sa obcas povadime no kto nie ale vzivote mi nepovedal skaredo,neudrel ma a naozaj co mi vidi na ociach nam splni je to uzasny otec .je pravda ze puberta bola burliva a zla no nastastie som si uvedomila ze ja tak zit nechcem a pozbierala aj ked som sa domov potom vratila vzdy to koncilo hadkami,bitkami a ja som proste musela ist byvat prec proste medzi nami ostali problemi ktore sa tahali od dectva a ja som jej to nedokazala odpustit zobrala mi dectvo koli idiotovi musela som sa starat o 2 bratov a nikdy nebolo nic dost dobre tak ako ona nedokazaal odpustit mne ze som kontaktovala v 20r. svojho bio otca ktoreho som vzivote nevidela viem ze ju to bolelo preto ze sa omna starala a prislo jej to to ako zrada no tak ako bola ona moja matka on bol otec a ja som mala pravo ho poznat doteraz sa stretavame byva mimo sk takze nie casto beriem ho ale ako vzdialeneho pribuzneho ale vychadzame dobre moj pravy otec co ma od narodenia vychovaval mi umrel ked som mala 14r. on mi rozumel za nim som mohla vzdy prist a vzdy si ma zastal ak trebalo skoda ze zomrel vtedy ked som ho najviac potrebovala ....

filipal
1. nov 2011

@nibiru mala si velmi burlivy zivot a si este taka mlada....
som velmi rada, ze si stastna, ze mas dietatko a dobreho priatela. 🙂 🙂 🙂
keby sa vsetky zivotne pribehy takto skoncili.....

nibiru
1. nov 2011

no viez blba partia a kedze so mechcela bit doma radcej som sa flakala a bla tam kde som mala klud a citila som sa dobre a ako tak si rozumela ale medzi 18- 19r som sa uvedomila 🙂aj ja som stastna za posledne 5r. mozem dakovat priatelovi nastastie to bola laska na prvy pohlad doslova 😀 😀 mame spolocny nazor na vychovu a predctavy o patrnerstve prezili sme si svoje kedze nam dost ludi neprialo medzi nimi aj moja mama no viem ze on je to najlepsie co ma v zivote stretlo a bol a je tu vzdy ked treba 🙂 tak dufam ze nam to vydrzi co nakdlhsie ....
@filipal

nibiru
1. nov 2011

@filipal ano nasa mala je nasenajvatcie stastie a vyhra tohoto zivota dlho sa nam nedarilo otehotniet no nastastie po 2r. sa to podarilo 🙂 odvtedy sme naj naj najstastnejsi rodicia:o)

filipal
1. nov 2011

@nibiru naozaj sa velmi tesim 🙂 🙂
to je dolezite, ze mate s priatelom rovnake predstavy o zivote, aj nazory na vychovu. to je velmi zriedkave.
drzim vam palce 😵