Zvýšený prídavok na dieťa

22. apr 2022

po včerajšom zvýšení prídavku na dieťa registrujem u mamičiek rozhorčenie, že prečo tak malo a otazky čo si za to kupite a bla bla. prečo na Slovensku vacsina caka od štatu pomoc lebo ma dieťa? rodičovský prispevok do 3 rokov, ktorý nieje v žiadnej inej krajine, nestačí? ved maš dieťa je to tvoje dieťa tak sa staraj nie? či kebyze nemate ten pridavok tak ani dieťa nemate? to ozaj ste odkazate od štatu ? myslite že v iných krajinach vam da niekto len tak 100e lebo mate dieťa?

nelca84
22. apr 2022

lebo tu sa ocakava minimalne plny plat pocas 3 rokov... vcera tu jedna baba pisala, ze v madarsku je RP v prepocte cca 85e a tu je aj 370e malo, keby bol aj 500e, tak je malo

autor
22. apr 2022

@nelca84 neskutocne, vzdy im je malo..nech idu zit do usa, tam by sa obracali.nikto im nic nedaruje

sisa_s
22. apr 2022

Tiez som tu citala, preco je ten jednorazovy prispevok iba 100, ze aspon 500 mali dat...keby bolo 500, zas by sa niekomu malilo, prip.boli by temy, aky basavel bude v osade...nikdy nevyhovies vsetkym

tehulka2011
22. apr 2022

anonym - reagujem na "myslite že v iných krajinach vam da niekto len tak 100e lebo mate dieťa?" - ano, da napr. v Rakusku a Nemecku po cca. 200 eur mesacne, vola sa to takisto rodicovsky pridavok

autor
22. apr 2022

@tehulka2011 u nas je 270 eur, pre pracujuce 370 🙂

tehulka2011
22. apr 2022

och to je taka debata s tebou, rozlisuj rodicovsky prispevok a rodicovsky pridavok...

autor
22. apr 2022

@tehulka2011 Pointa príspevku bola o inom 😀

autor
22. apr 2022

@tehulka2011 aj si sa ich pytala kolko platia mesacne dane?

ada309
22. apr 2022

A najviac ma vie vytočiť, keď podobne výroky vykrikuju ľudia, co v živote nepracovali, resp. iba minimum odpracovali, v živote do štátnej kasicky neprispeli... A my, poctivo drejuci, platiaci dane a odvody sa im pekne na to zložíme... A od budúceho roka sa môžme opäť pripraviť na nárast poplatkov za vodu, elektrinu, atd vďaka takýmto príspevkom...
Udivuje ma, ze dôchodci/vdovec, vdova /ťažko chorí ľudia, co nemajú pomaly na svoju liečbu, atd,nedostanú takmer nič, hoci celý život pracovali a plnili štátnu kasu... Je mi na bliti z toho nášho štátu...

mamamasama
22. apr 2022

@tehulka2011 hneď v Poľsku je 112€...do 18 roku života...

autor
22. apr 2022

@ada309 ano aj ja sa vacsinou vo svojom okoli stretavam so staznostami ludi ktori odrobili strasne malo ale od statu vyzaduje same prispevky.

vsetkounas
22. apr 2022

Ako ale tak buďme realisti 30 eur prídavok ,no zaplatím dietatu obed ešte dolozim a hotovo .Ak berieme že to ide realne na dieťa také vatsie podľa mňa 50 eur aspoň by vzhľadom na ceny bolo ako tak akurát . A to nerátam ešte že niektoré deti chodia busom do školy a na strednú cestovné náklady a tak . Ale som vďačná aj zato malo aj keď tiež mám nato svoj názor nezobrem viac nekomentujem žijem tu tak sa prispôsobím veď aj to málo pomôže .....

lilly2303
22. apr 2022

@ada309 presne, ja keď počujem ako sa rozčuľujú aj v čakárni u gynekológa ženy že aká je to spravodlivosť že jedny majú o 100 eur viac a druhé menej, pritom za celý život robili akurát tak deti. Raz sa tam rozčuľovali že prečo by aj oni nemali dostávať tehotenský príspevok že aj oni sú tehotné, že aj im treba peniaze, až mi krv v žilách vrela a nezdržala som sa a povedala jednej že treba aj do roboty chodiť, tak ma pani dobre že nezbila. Podotýkam že pani mala 22 rokov a zo sebou 4 deti medzi ktorými bol ročný rozdiel a 5 v bruchu.

nelca84
22. apr 2022

niektori zabudaju na to, kto ma vyzivovaciu povinnost voci detom, stat to isto nie je.
Ja som za to, aby si kazdy robil tolko deti, kolko moze uzivit, nie potom kazdy mesiac vyplakavat kedy pride RP a na ake davky mam este narok... to co je za zivot?

nadazdi
22. apr 2022

Jedná sa o prídavky, príspevky, bonusy.. výšku absolútne neriešim keďže sú to len doplnky k tomu za čo sa reálne s manželom o deti staráme 😁 aj tých 5€ nenájdem na zemi, vlastne aj keby som našla každý mesiac, tak aj tak za ne len kúpim niečo deťom 😅

autor
22. apr 2022

@vsetkounas ved to je len príspevok na dieta, nema nahrádzať predsa všetku starostlivosť a výdavky. Na to ma dieta rodicov a nie čakať od štátu ze sa postara stat
@nelca84 presne tak. Ved ked nemam na to uživiť dieta tak si ho nerobim. Roboty je habadej, treba sa zamestnať a nasporiť a nie ze cakam na prídavok a kazdy mesiac tie iste otazky ze kedy pride rodicak atd

autor
22. apr 2022

@lilly2303 za co ma Ta 22 rocna dostavať peniaze? Ze nic ine nevie robit len rodiť a este jej maju za to platiť? A potom sa im budú zbierať peniaze a saty a bla bla. Paradoxom je ze ti najchudobnejší maju najviac deti

autor
22. apr 2022

@nadazdi presne tak, som rada ze to chapes 😇

lukina20
22. apr 2022

No hlavne dieta si nerobim pre to aby som dostavala prispevky od statu a bola na materskej xyz rokov. Dieta si s partnerom urobim preto, lebo po nom tuzim, tikaju mi biologicke hodiny, moj zivot naberie uplne iny smer, ale na druhej strane preberam za neho zodpovednost a snazim sa ho viest v zivote spravnou cestou. Prispevky od statu, su len bonus k tomu, ze ja mozem byt s dietatom doma a nie ist do prace hned v prvych mesiacoch jeho zivota. Stat neberie zodpovednost za moje dieta, nebude ho zivit satit a vychovavat, od toho ma rodicov.
Ja osobne som matka na RD ale toto riesenie, zvysit jednorazovo z 25€ na 100€ … no absolutne s tym nesuhlasim! Treba uz konecne zacat hospodarit so statnou kasou a nie rozdavat par € sem a par tam, co v konecnom dosledku sice na par dni pomoze, ale potom sme opat tam kde sme boli.
A pokial to niekomu jednoducho nevychadza treba ist sem tam aspon na brigadu.
A okrem toho matka moze ale nemusi byt doma plne tri roky.

autor
22. apr 2022

@lukina20 presne!!!!

yanni
22. apr 2022

@tehulka2011 nie, Mais sa. V Nemecku rodickovky prispevok do 3 rokov neexistuje. Po prvych narodeninach dietata nedostanes nic podobne. Ano, mlozes s dietatom ostav na 3tich narodenin doma, ale bez penazi. Mylis si to s rodinnymi pridavkami. Ano, rodinne pridavky su ca. 200 E do 18 rokov, najdlhsie do 25 ak dieta studuje. Ale tito porovnavše su uplne odveci. Neporovnavaj neporovnatelne, kedze zivotne naklady v DE su ovela vyssie.

yanni
22. apr 2022

*mylis

tehulka2011
22. apr 2022

@yanni prepac, ale to ty necitas poriadne. Ja pisem od zaciatku o rodicovskom pridavku :D Nechapem, ci je dnes nieco vo vzduchu alebo co

autor
22. apr 2022

@tehulka2011 lekari v nemecku zarabaju 4000e..minimalna mzda je ovela vyssia, preto aj pridavky mozu byt vyssie..koniec koncov ked si das namahu a prepocitas si to urcite to nieje viac ako na Slovensku...na milion percent to viem, kedze v nemecku mi zije brat dlhe roky

yanni
22. apr 2022

@tehulka2011 este raz, nie je to RODICOVSKY opridavok. V DE sa to dokonca vola KINDERGELD. Cize prachy pre dieta. A co je na tom, ze je to 200 E? Predstav si, ze len celodenna skolka so strvou stoji takměř 300 E. A je to obycajna "statná" skolka, ziadna sukromna. MHD, jedna cesta bram,ci mesta do 5 E. V BB som zaplatila za jednu cesti MHD varici mesta 60 centov. Tak teraz hladaj rozdiel.

yanni
22. apr 2022

Ja zijem v De vyse dvadsat rokov, zazila som este Nemecke marky, vselijake reformy, mame niekoko deti, teraz od skolkara az po gymnazistu, viem o com hovorim. Neporovnavat. Ani sa to neda porovnavat.

maciatkolulu
22. apr 2022

@tehulka2011 áno, presne, ale štátna "školská družina" ta vyjde s obedom presne 200 eur. Koľko ta vyjde na sk. Netreba byť krátkozraky. Každý vidí iba plus, mínus už nie🤣

autor
22. apr 2022

@yanni neviem odkial tehulka nabrala taku informaciu, ale aspon si overim veci. a tak siria bludy na internetoch

tehulka2011
22. apr 2022

Nediskutujem o roznych nakladoch na zivobytie, to je snad zrejme kazdemu.
Ja som iba odpovedala na autorkinu otazku - "myslite že v iných krajinach vam da niekto len tak 100e lebo mate dieťa?" --> tak ano, da.

tehulka2011
22. apr 2022

anonym naposledy, ake bludy sirim? V Rakusku/Nemecku dostanes cca 200euro mesacne za dieta (su to varianty nasho rodicovskeho prispevku), do dospelosti dietata, a ano, len za to, ze mas dieta