Vianočny príspevok k rodičovskému

10. nov 2023

Mamičky počula som že by mal tento mesiac nabehnúť nejaký príspevok k rodičáku okolo 100e. Neviete čo je na tom pravdy? Má niečo prísť? Vďaka

alenah31
10. nov 2023

nie - nič také nie je a ani sa nič také neriešilo. Kde si to prosím ťa počula?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
19mmm71
10. nov 2023

žiadny taký príspevok neexistuje

alenah31
10. nov 2023

neexistuje - kamoške mohol prísť zvýšený PnD pokiaľ má aj prváka - inak ti trepe.

veronikaszabova
10. nov 2023

No este to tak, aby prislo dalsich 100€.... Tato vlada bude skrtat, nie posielat 😄

queen_mary
10. nov 2023

Co by ste este nechceli 😀😀

marci77
10. nov 2023

uz je po volbach😅😂😂
tito budu uz iba skrtat, vid dochodci

kamoske mozno prisiel prispevok za prvaka, ak ma prvaka (ale to chodilo este v oktobri)

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nejdemaprihlasit
10. nov 2023

Ale ved dnes je ešte len 10. To znamená ze jednak je aj skoro a jednak silne pochybujem ze by sa niečo také vyplacalo.

alenah31
10. nov 2023

tak ešte raz - žiadny vianočný príspevok neexistuje. Pokiaľ nie je v skupine "hmotnej núdze" a nemá ani prváka ako píšeš - tak ti klame. A to prečo to robí? Opýtaj sa jej. Je 10. v mesiaci - ÚPSVaR iné dávky momentálne nevypláca - len 100€ osobám v hm. núdzi, ktoré doručili potvrdenia oneskorene alebo príspevok na prvákov, ktorí neboli v systéme do uzávery 30.9.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
10. nov 2023

žiadnych 100€ k RP nie je a ani nebude - nech už by sa oficiálne volal akokoľvek.

klariska1
10. nov 2023

nech si kamoška preverí odkiaľ a za čo jej tie peniaze prišli a nech nešíri dezinformácie.... keby sa niečo také vyplácalo, tak by to vedeli všetky mamičky a bolo by to v médiách.... treba sledovať správy a čítať noviny, čo sa vôbec v štáte deje a zvyšovať si tak rozhľad, potom človek nenaletí každému fejku....lebo presne takto, že niekto niečo vypustí, druhý nevie presne o čo ide, ale šíri to ďalej, tak takto vznikajú falošné správy a dezinformácie

19mmm71
10. nov 2023

Presne tak, v tomto čase ani up ani soc p nič nevyplaca , nabiehaju dôchodcom a iným poberateľom ich vianočné príspevvky k dôchodku

autor
10. nov 2023

Tak mohli aj nám dat nejaký vianočný príspevok k tomu rodičáku..zase len dôchodci kks 🙄. Už ma štvú.

19mmm71
10. nov 2023

tak snád si zaslúžia pri tej mizerii aké majú dôchodky

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalienka12
10. nov 2023

Rodicak ti je malo? Do roboty nic? Tato vlada ide vziat danovy bonus 140 eur a rodicovsky dochodok. Je iba otazka casu, kedy siahne na dalsie davky.

veronikaszabova
10. nov 2023

Ani ja som nic nedostala a neplacem 😄

zuzanaete
10. nov 2023

Rodicak mame stedry. Matka ma moznost ist pracovat alebo otec dietata sa viacej posnazit. Kolki dochodcovia su schopni pracovat?

drahomirrra
10. nov 2023

Veď vyšší rodičák s prídavkami je 500E. Autorka, čo ti drbe? To je málo?

martinkatinka
10. nov 2023

Mozes popri rodicaku pracovat 😉

19mmm71
10. nov 2023

tak ved chod do prace ked ti je malo ,ty máš na výber

drahomirrra
10. nov 2023

Ale v jednom máš pravdu, o invalidoch "na chrbticu" ktorých je mraky si tiež myslím, že by mohli pekne popakovať do roboty. To sú real darmožráči, nie v osadách, kde majú len dávku v hmotnej núdzi.

dusankomoj
10. nov 2023

Dôchodci si ten príspevok odrobili za tie roky. A dieťa si porodila dobrovoľne,tak sa oň staraj. Prečo by sa mal starať štát a stále iba dávať? Matka na MD je niečo viac? Však pýtaj vianočný príplatok od otecka.

drahomirrra
10. nov 2023

@natalienka12 Daňový bonus idú zobrať? Ani som si nevšimla, no pekne.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misinka0611
10. nov 2023

Nič také nebude a kamoške mohol prísť v októbri maximálne tak príspevok na prváka. Tento mesiac dávky ešte nenabiehali.

majka879742
10. nov 2023

Aj ty môžeš popri rodicaku robiť, nik ti to nezakazuje...