Rodičovská dovolenka a kurzy cez úrad práce

angela1989
11. júl 2021

Ahojte, som na RD momentálne so skoro ročným synom, pracovný pomer mi trvá. Chcela by som sa zdokonaliť, popracovať na sebe za ten čas, nech som potom pre trh práce zaujímavejšia. Našla som si účtovnícky kurz, ktorý ma zaujal, stojí to ale dosť peňazí, ktoré momentálne nemáme nazvyš. Keby som bola vedená na úrade práce, kurz by mi vedeli preplatiť na úrade. A tak ma napadlo- dalo by sa, že v práci skončím pracovný pomer teraz, nahlásim sa na úrad a porobim si nejaké tie kurzy/kurz za ten čas čo som doma s malým? Alebo je to blbosť a má to nejaké háčiky? Malo by to nejaké nevýhody? Vôbec sa nevyznám. Ešte ozrejmim, že do bývalej práce by som sa po RD tak či tak nevrátila.

elenka74
11. júl 2021

@angela1989 Nemôžem na RD a aj evidovaná na ÚP

elenka74
11. júl 2021

@angela1989 nemôžeš byť

angela1989
autor
11. júl 2021

@elenka74 nie? Rodičovský mi nepatrí do troch rokov dieťaťa bez ohľadu na to či som zamestnaná alebo nie?

mogaa
11. júl 2021

@angela1989 buď berieš podporu v nezamestnanosti ale RP.....čiže ak sa vrátiš do práce máš náro aj na RP, ale ak si nezamestnaná buď si na RD alebo ukončíš RD a prejdeš na UP kde berieš podporu...na kurz cez UP máš nárok až po určitej dobe evidovania na UP + samozrejme počas celej evidencie na UP ťa môžu posielať na pohovory a musíš sa hlásiť, keďže si evidovaná na UP, lebo ty dobrovlne si ukončila RD

mogaa
11. júl 2021

@angela1989 edá sa byť súbežne na RD a aj na UP

lucia147852
11. júl 2021

Je to hlúposť. Pre teba absolútne nevýhodne. Po RD mozes mat nárok na maximálnu podporu. Nehovoriac o tom že veľa kurzov je stopnutych. Ja som bola evidovaná minuly rok od januára po RD a ešte ani Corona nebola a nič sa nepreplácalo, žiadne kurzy. Hneď na prvom informačnom stretnutí nám to povedali. Pochybujem že teraz by sa to zmenilo, keďže ešte covid

miriam_s
11. júl 2021

@lucia147852 kurz schvália aj teraz (čerstvá skúsenosť z rodiny) ale tam je podmienka byť aspoň rok evidovaný na úrade práce

mint_blossom
11. júl 2021

@angela1989 Daju sa najst rozne kurzy online aj zadarmo, neviem ako si jazykovo zdatna ale napr. coursera.org