Kurz z úradu práce

dannisimo
15. okt 2021

Ahojte viete mi niekto poradiť ako to je ak som vedená na úrade práce a chcela by som využiť niejaky kurz aby mi ho preplatili ?

bloger
15. okt 2021

@dannisimo najlepšie budeš asi mať opýtať sa svojej sprostredkovateľky ona by ti mohla ponúknuť nejaký kurz alebo si vyhľadaj v google rekvalifikačné kurzy a a ako treba postupovať ale najlepšie je to riešiť s úradom práce

dannisimo
autor
15. okt 2021

@bloger dnes som bola na úrade práce no povedali že nemajú nič 🙂 .

luccija
15. okt 2021

@dannisimo nerobia sa teraz kurzy

makova333
15. okt 2021

@dannisimo kurz si najdes sama, vyplnis tlaciva na ich stranke dostupne (Repas, Kopas), prinesies - ponuky prace npr. z profesie, ze je o toto povolanie zaujem, ak by si sa rekvalifikovala a poziadas UPSVaR. Medzi zaciatkom kurzu a podanim musi byt aspon dva tyzdne rozdiel. Do tyzdnov ti daju vyrozumenie a pojdes podpisat dohodu.

makova333
15. okt 2021

@luccija robia, aj ked asi budu zachvilu stopnute.

luccija
15. okt 2021

@makova333 možno záleží od okresov mne blízko Ba povedali, že kurzy momentálne nie sú a mám sa každý mesiac pýtať🙂

macka9
15. okt 2021

@dannisimo Ja začínam od pondelka , idem na manikersky kurz - gélové nechty.

makova333
15. okt 2021

@luccija priamo v BA do 15.11.2021 sa da podat.

zefyra
15. okt 2021

@dannisimo Teraz sa kurzy nerobia, aj dcéra chcela ísť.

zefyra
15. okt 2021

@macka9 To vážne? Dcera čaká už veľmi dlho na vizážistický a už dvakrát ho zrušili kvôli corone.

macka9
15. okt 2021

@zefyra ja som podala žiadosť, a do dvoch týždňov mi schválili.

dannisimo
autor
16. okt 2021

@macka9 ja by som chcela napríklad kozmetická alebo niečo podobné . Čiže ako si to mám vyhľadať ??

bloger
16. okt 2021

@dannisimo cez repas tam si klikneš na to a už treba postupovať tak ako sa tam píše

luccija
16. okt 2021

@makova333 dik, pýtala som sa v Senci

macka9
16. okt 2021

@dannisimo ja som išla cez akadémiu vzdelávania , oni ponúkajú akreditované kurzy, vyplnili tlačivo ktoré mi dali na úrade a už som ho len odovzdala.

zefyra
18. okt 2021

@macka9 Aj dcére schválili, len v Trnave ho zase zrušili.

makova333
18. okt 2021

@zefyra v BA nemaju problem zatial so schvalovanim (do toho cca 15.11) Asi zalezi od okresu. Mozno aj epi situacie, ked je horsi okres. A teda ci je to kurz distancny alebo prezencny.
@luccija zalezi asi kto ako vypotreboval "badžet" na kurzy, predsa len koniec roka sa blizi, tak uz nemusia mat prostriedky.

makova333
18. okt 2021

@dannisimo chod na stranku upsvar vasho okresu, vyhladaj Repas + a tam su vsetky info aj tlaciva. Pozor, kazdy UP moze mat ine tlacivo, tak na to bacha.

luccija
18. okt 2021

@makova333 veď áno chápem, len aspoň raz za život som to chcela vyuzit.Praca na oddelení AOTP bola moja prvá po maturite🙂

dannisimo
autor
18. okt 2021

Baby skúste mi pomôcť prosím asi som jeleň dala som si stránku úradu práce no nikde nevidím kde mám kliknúť na tie kurzy ..pošlite mi screenshot ako postupovať .
Ďakujem pekne 🙏

makova333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz