Prídavky na deti z Rakúska

lullyet
13. nov 2023

Dobry den chcela by som sa spytat ex si chce uplatnit rodine pridavky z Rakuska na nasho syna kedze neboli 3roky vybrane tak aj spätne niesme spolu uz vyse 4 rokov ... ale tu je moja otazka ake su tam podmienky na vyplatenie pridavkov a ci si moze moj terajsi priatel s ktorym mame na plane sa na dalsi rok zosobasit ci si on bude moct az po svadbe poziadat o pridavky na mojho syna Dakujem

eternity24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lullyet
autor
13. nov 2023

@eternity24 Dobre dakujem aj som si myslela len som si nebola ista

kaktusik007
13. nov 2023

@lullyet preco si o pridavky v rakusku nepoziadas ty?
a preco otazka na noveho partnera? a ano, v AT mozes poziadat o pridavky 5 rokov spatne a ak splnate podmienky, bola by hlupost si ich neuplatnit. Takze o ne poziadaj. Ale TY, nie tvoj ex.

veronikaszabova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lullyet
autor
13. nov 2023

@kaktusik007 lenze ja nepracujem v rakusku pracuje tam moj ex ...

veronikaszabova
13. nov 2023

@lullyet poziadaj si ty o ne
@eternity24 omylom som ta oznacila

lullyet
autor
13. nov 2023

@kaktusik007 a terajsi priatel musel odist pracovat do rakuska kedze sme kupili byt takze ma napadlo ci by si nemohol on uplatnit kedze tam pracuje

svetlonos
13. nov 2023

@kaktusik007
ona by tam musela pracovať, tiez som to akurat citala. Môze o ne zaziadat len ex.

samanta44
13. nov 2023

@lullyet áno môže aj mne tu na mk každý tvrdil že nie ale áno.najlepsie sa potom obrátiť na firmy ktoré to vybavujú

samanta44
13. nov 2023

@eternity24 môj manžel nebol otcom mojej dcéry a poberal a nebola ani osvojena nič,takže vlastná skúsenosť

lullyet
autor
13. nov 2023

@samanta44 aha takze moze aj moj terajsi priatel samozrejme az budeme manzelia si poziadat? jedine by som to riesila cez nejaku firmu co sa stym zaobera

lullyet
autor
13. nov 2023

@samanta44 Tak Dakujem za info 🙂

samanta44
13. nov 2023

@lullyet áno keď budete manželia áno .ale ak myslíš tie spätne to neviem

kaktusik007
13. nov 2023

@lullyet
@svetlonos nikdy v zivote som v rakusku nepracovala, napriek tomu uz niekolko rokov poberam rakuske pridavky, pretoze tam zije a pracuje moj ex, otec deti.

lullyet
autor
13. nov 2023

@kaktusik007 no lenze to by som musela dolozit jeho dokumenty a to pochybujem ze by mi on dal aby som ziskala peniaze nazvys kedze ledvaj plati 200€ vyzivne

kaktusik007
13. nov 2023

a samozrejme vyplatili to za vsetky mesiace aj spatne, za ktore som zdokladovala ze tam ex pracoval...

samanta44
13. nov 2023

@samanta44 ešte by som povedala že ide o to že s dieťaťom bývajú na rovnakej adrese a plus sobášny list.firma si zoberie nejaké peniaze za sprostredkovanie ale radšej lebo človek keď nepozná tak reč či tam ich úrady ťažšie to vybaví.plus nám ešte vybavili vrátenie daní čo bolo okolo 5000 evri 4 roky do spätne a to len za to že dokladoval náklady na cestu a na ubytovanie ,papierov bolo veľa okolo toho lebo to bolo za 4 roky ale stalo to za to

lienka.7
13. nov 2023

@lullyet a ty si myslíš, ze tebe z tých peňazí aj niečo realne dá?

kaktusik007
13. nov 2023

@lullyet tak nebud blba a nepodpis mu to!!!!! on bez TVOJHO suhlasu pridavky dostat nemoze. Ak vravi - potom budem platit - never mu. Ak to mysli s dietatom a peniazmi dobre, uprimne, tie dokumenty vsetky ti da ---- su to predsa peniaze pre dieta, nie pre teba

lienka.7
13. nov 2023

@kaktusik007 samozrejme, že jej nič nedá... to si môže písať. Vykešuje 5 rokov dozadu 10k a bye bye. Nič by som mu nepodpisovala, fakt nie.
@lullyet

kaktusik007
13. nov 2023

@lienka.7 vies kolko zien je takych blbych???? vela chlapov pobera rakuske pridavky na dieta 200 eur a posiela dietatu vyzivne 100..... cize de facto na dietati zaraba ;( vela je takych

lienka.7
13. nov 2023

@kaktusik007 ja viem, lebo presne sa nechali zlakat, ze vsak podpis a dám decku. Aj kamoska tak dopadla.... dostala od ex 💩 veľké a môže si piskat. On si skasol priadvly a šiel na dovcu s milenkou 👌

kaktusik007
13. nov 2023

@lienka.7 mam na to rovnaky nazor. Ex najprv navrhol ze tam da moj ucet ---- ktory by mohol kedykolvek zmenit ---- no nakoniec suhlasil ze ziadatelom na Finanzamt som ja. Hold, inak by moj podpis nedostal - lebo presne ako pises, dostal by peniaze a ja s detmi nic.

kaktusik007
13. nov 2023

@lienka.7 och.... toto je taaak smutne ;(

lullyet
autor
13. nov 2023

@kaktusik007 vsak ani nechcem aj som mu to napisala ze jednoducho moj suhlas nedostane lebo pracuje v rakusku a este sa robi chudatko ako on musi platit 200€ vyzivne na maleho 🙈 preto som chcela info ci by si mohol moj terajsi priatel uplatnit a viem ze by som tie peniaze 100percente dostala 🙂

lienka.7
13. nov 2023

@kaktusik007 vieš, to máš presne ako s bonusom teraz u nás... ja som názoru, keď nemám ja, nebudeš mať ani ty. Navyše sú to peniaze pre dieta, nie pre ex!

lienka.7
13. nov 2023

@lullyet pozisťuj si. Sú na to aj agentúry, ze ti to vybavia. Na ex by som sa vykaslala. Keď ti neplati, resp.ma problém s platením tersz, bude mat stále...

kaktusik007
13. nov 2023

@lullyet ved pisem - poziadaj si ty. skus sa obratit na niekoho, rakusania si vedia overit kde pracuje, uz je to elektronicky, netreba papiere ako ked som ziadala ja.... iba od teba ich treba.

neviem ale ako je to s narokom ked ty ako matka nerobis --- ja robim.... a raz za dva roky dokladam potvrdenia zo skol, z mojej prace, a ze mame spolocny pobyt.

kaktusik007
13. nov 2023

@lienka.7 ja som za to spatne vyplatenie sla s detmi a mojimi rodicmi na dovolenku --- lebo dovtedy peniaze na dovolenku neboli a moji rodicia mi s detmi pomahali, kedze ex o deti sa absolutne nezaujimal..... takze bolo to pre deti ale ano - aj ja som z toho mala uzitok.
vela muzov zabuda jednu vec --- ak sa zvysi zivotna uroven ich ex, co sa kazdymi peniazmi naviac zvysi, zaroven sa zvysi zivotna uroven aj jeho detom, ktore s ex ziju ;)

lonely66
13. nov 2023

@lullyet s istotou viem povedať, že keby tvoj ex nerobil v AT a tvoj súčasný partner áno a vzali by ste sa, mal by nárok poberať prídavky na tvoje dieťa, čiže na svoje "vyženené" dieťa. ale ak tam robí tvoj ex a požiadal si on....toto neovládam. ak smiem, skús si zavolať do tejto firmy, základné informácie dajú aj po telefóne (či vôbec môžeš poberať prídavky v danej situácii za predpokladu, že sa vezmete, či nemá prednostné právo otec dieťaťa). sú fakt profíci, ja som s nimi v minulosti spolupracovala asi 5x a zakaždým som bola mimoriadne spokojná. vybavili všetko. a ak by to nešlo na nového manžela, baby ti dobre radia, opýtaj sa, či ich nemôžeš poberať prednostne ty, keďže sa o dieťa staráš a bývalý ho máva občas. lebo ja pochybujem, že ex ti nejaké peniaze dá.
tu je link na danú firmu, nájdi si tam telefónne číslo a skús počas stránkových dní zavolať a opýtať sa:
https://tj-legal.com/