PN až do dňa pôrodu

tajecka
23. júl 2018

Ahojte, neviete mi niekto poradiť či možem byť na pn až do dňa pôrodu? V máji som ukončila VŠ, zamestnala som sa a som momentálne pn. Nemám nárok na materský príspevok, takze by som tých 6 týždňov nedostala žiadne peniaze, až rodičovský po narodení bábätka. Preto sa chcem spýtať či neviete niektorá či možem zostať pn a tak by som dostávala aspoň tie peniaze. Ďakujem 🙂

zuzanicenka
23. júl 2018

@tajecka ahoj 🙂 a na PNku máš nárok normálne? Lebo ja som v podobnej situácii tiež som skončila VŠ a povedali my, že aby som dostávala PNku musím odrobiť aspoň 90 dni čo je teda skúšobná doba...a na PNke myslím že môžeš zostať až do pôrodu, ak teda schváli lekár

tajecka
autor
23. júl 2018

Mňa zamestnali rodičia vo svojej firme a na druhý deň som išla na pn a normálne ju dostávam. Len mám nárok len na pn z minimálnej mzdy, keď som nikde nerobila predtým na trvalý pracovný pomer.

zuzanicenka
23. júl 2018

@tajecka áno áno rozumiem, tak naša účtovníčka je potom glupa, lebo ja som to tak tiež plánovala, tiež mám takú možnosť a vravela že musím odrobiť 90dni ach..ty máš do pôrodu 70 dní či tak dáko som pozerala tak podľa mňa isto môžeš zostať PN do pôrodu 🙂 držím palce a dúfam že sa ešte ozve niekto, kto ma skúsenosti že by ti naisto napísal že to tak je 😊

evittam
23. júl 2018

@tajecka Ano, zostať na PN az do porodu.
@zuzanicenka Presne si vystihla vasu účtovnícku.

majusqa77
23. júl 2018

materska by ti mala zacat najneskor v den porodu. takze den pred teoreticky mozes ostat na PN.
aj ked, poznam pripady, kde tahali na PN aj po porode

tajecka
autor
23. júl 2018

ďakujem Vám všetkým za odpoveď. 🙂

zuzanicenka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
23. júl 2018

@zuzanicenka Prepac, a co ked si Ing? To je nejaka zaujímavost a mali by ta kvoli tomu vziat? Na PN mozes ist kedy chces aj po týždni v práci. Ak nepracujes je to zbytocne, nemáš nárok na platenu PN

janulka2811
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
23. júl 2018

@janulka2811 6tyzdnov pred porodom nastupuje na RP? Na RD sa nastupuje dňom pôrodu ak matka nema narok na MD.

janulka2811
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majusqa77
23. júl 2018

@janulka2811 RP moze dosat po narodeni dietata az. urcite nie 6tyzdnov pred narodenim

janulka2811
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majusqa77
23. júl 2018

@janulka2811 no - ver, ze nevie.. ..prave preto sa tu pytaju na to. a ta tvoja sprava vyznela tak, ze ak nema narok na materske, moze si pozaidat o RP

janulka2811
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
horalka1986
23. júl 2018

@janulka2811 ty uz prosim ta neodpovedaj lebo aj ja pozeram co pises za bludy.

janulka2811
23. júl 2018

@horalka1986 si najprv prečítaj poriadne a až potom komentuj to čo máš alebo si urob selfie s vyspulenou hubou ...

evittam
23. júl 2018

@janulka2811 Akeho hovna konkrétne?! Ak nemá narok na MD tak dostane presne to hovno o ktorom pises 6tyzdnov pred porodom! Cize si najskor naštuduj az potom rad. Dostane odo dna porodu RP. Bodka. Tiez mam rada takéto rady od tych čo hovno vedia.
Ospravedlňte ma za invektivy ale inak sa nedalo.

evittam
23. júl 2018

@janulka2811 Ty si napísala,ze dostane RP 6tyzdnov pred porodom. Tu selfie skus sama.

janulka2811
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
23. júl 2018

@janulka2811 A RD a RP nie je to iste.

evittam
23. júl 2018

@janulka2811 Isteže. Ty najskor prečítaj po sebe co pises aby to malo zmysel ak chces radiť. Pre sprostého každý sprosty. Ze ano....

janulka2811
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majusqa77
23. júl 2018

@janulka2811
janulka2811

Dnes o 17:36
Na PN môžeš zostať do ,,pôrodu,, 6týždňov pred termínom potom nastupujes na materskú no v tvojom prípade na RP.
---ak ostane na PN do porodu, nemoze nastupit 6tyzdnov pred RP na matersku. a uz vobec nie na RP...

evittam
23. júl 2018

@janulka2811 Preco nie. Kludne aj do oci. Proste píšeš kraviny. Hotovo.

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka2811
23. júl 2018

@majusqa77 a veď nie ???
Ona nastúpi iba na RP teda RD po ukončení PN,keďže nemá nárok na MD ...
Boha,nedala som tam čiarku tak sa s toho poserme teraz... 😱🤗

veronice
23. júl 2018

@zuzanicenka vies, poviem ti to z pohladu personalistky (prosim neber to ako vycitku alebo co, iba ako dalsi pohlad na vec) - ja sa toto sice na pohovoroch nikdy nepytam ale keby sa mi mamicka sama priznala, tiez.velmi zvazujem prijatie z jedoducheho dovodu - teraz si v 3.mesiaci, v 8.mesiaci pojdes na matersku. To znamena ze ja ta prijmem, mesiac dva sa zaucas (na niektore pozicie aj dlhsie, niekde mozno aj kratsie, zalezi od pozicie), dalsie tri mesiace sice pracujes ale aj napriek tomu musim opat zhanat noveho cloveka ako nahradu za teba... su pozicie na ktore sa hlada lahko a su pozicie, na ktore sa hlada vhodny kandidat aj niekolko tyzdnov. Cize ci si Ing., Mgr., JUDr., PhDr., to ze si tehotna je zial z pohladu firmy nie moc priazniva a ekonomicky a casovo vyhodna situacia... na druhej strane samozrejme ti rozumiem ze aj na ten kratky cas by si rada pracovala, ja byt v tvojej kozi tiez este zhanam zamestnanie ale zial takto sa na to pozera zamestnavatel. Ak by sa ti dalo vybavit tu PN, tak by som na tvojom mieste vyuzila asi radsej tuto moznost...

janulka2811
23. júl 2018

@evittam 😂😂😂😂😂😂😂😂

evittam
23. júl 2018

@majusqa77 A my sme tie blbe čo sa hovna chytaju a nechapu...