Ako mi budú počítať materskú?

zajkamt
9. aug 2024

Ako mi budú počítať materskú ?? Tento rok mam odrobenych skoro 5 mesiacov v hrubom 650e minuly rok mesiac necelú a predtým som robila za 265€ v hrubom .. mám už nárok a bojím sa sklamania že to bude max 300e ...

sisa_s
9. aug 2024

Ake sklamanie? Ved si skoro nic neodviedla
+ chyba info o tehotenstve

zuzanockamt
9. aug 2024

@sisa_s Je podľa profilu v 34.týždni.

zajkamt
autor
9. aug 2024

@sisa_s nemocenský poistená som 270 dní poberám tehotenské .. som s toho mimo kedže niekde píšu že u noveho zamestnavatela musim mat odrobenech 90 dni bez PN niekde ze len tych 90 dni aby to počitali ...

zajkamt
autor
9. aug 2024

@zuzanockamt ano :D ak mi budú dávať fakt 300e to pôjde radšej priateľ na materskú ... a ja ostanem PN ..

matkahelka
9. aug 2024

@zajkamt ak je MD nizsia ako RP, tak budes dostavat RP. kedze si pracovala, mas narok na vyssi RP.

zajkamt
autor
9. aug 2024

@matkahelka píšu že po vyčerpaní MD mám narok na vyšši RP ... všade inak kks ... to je tych 400 niečo skoro 500 ? a ten RP nižší je okolo 300 ?

zuzanockamt
9. aug 2024

@zajkamt Priateľ môže ísť až po 6 týždňoch na materskú, no musí na nej aj reálne byť, čiže nepracovať. Ak bude tvoje materské nižšie ako RP, doplatia ti do jeho výšky - teraz je to už slušná suma. Nebudeš mať platenú PN, keďže nemáš aktívne NP.

matkahelka
9. aug 2024

@zajkamt ty MD vycerpat nemusis. pokial je MD nizsia, dostanes RP. ano, tych necelych 470 to je.

zajkamt
autor
9. aug 2024

@matkahelka hádam ho zvýšia ako vraj schválili od 1.1. 2025 :D to sú naozaj smiešne peniaze v tejto dobe ..

matkahelka
9. aug 2024

@zajkamt ano, od 2025 ho zvysia o 6.6€. nie su to smiesne peniaze. su to krasne peniaze za to, ze je zena doma. vo vacsine krajinich zena mimo MD nedostava nic.

zuzanockamt
9. aug 2024

@zajkamt Všade píšu rovnako. Smiešne peniaze? Nežartuj. Však si do systému dala minimum. Na dieťa sa treba najskôr pripraviť (aj finančne), potom plodiť.

kajakamura26
9. aug 2024

@zajkamt a koľko by si si predstavoval s takým nízkym platom? Aspoň tisícku? 😁😁😁
Koľko si odviedla, toľko dostaneš.

zajkamt
autor
9. aug 2024

@zuzanockamt takže mám nárok na ten vyšší RP ? Aj keď som nevyčerpala materskú?? lebo píšu všade že na vyšši RP musím mať vyčerpanú materskú..

bublinka1426
9. aug 2024

@zajkamt coho sa bojis, kebyze normalne pracujes sa nemusis bat. vsak si nic riadne neodrobila, a uz si mastis ruce. co tak prve si zabezpecit zivot tak aby si nemusela kalkulovat a obavat sa ze dostanes len 300 euro? hm? niekedy treba aj mysliet , nie len sa mnozit.

@matkahelka krasne je to ze dostavaju pomaly 500 euro za to ze su doma. Rodicak byvaval 180 euro niekedy dnesne matky by to neprezili. a hlavne tie co maju naumelo predlzene rodicaky zo zdravotnych dovodov.

matkahelka
9. aug 2024

@zajkamt vsade pisu to iste, ze ak je MD nizsia, dorovnava sa do vysky RP.

zajkamt
autor
9. aug 2024

@matkahelka inde nemajú ale také drahé potraviny a celkovo všetko 🙂 ...

zuzanockamt
9. aug 2024

@zajkamt Nauč sa čítať s porozumením. Ak máš nárok na materské a to je nižšie ako RP, tak sa dopláca do výšky RP (toho vyššieho).

bublinka1426
9. aug 2024

@zajkamt netrep

zajkamt
autor
9. aug 2024

@matkahelka dobre ďakujem 🙂

zajkamt
autor
9. aug 2024

@zuzanockamt ďakujem 🙂

zajkamt
autor
9. aug 2024

@bublinka1426 ďakujem 🙂

matkahelka
9. aug 2024

@bublinka1426 ja som pri prvej dcere zazila tych 180€, takze teraz pri druhej je pre mna 470€ fakt kralovskych.

zajkamt
autor
9. aug 2024

@kajakamura26 :D som tesne po škole a brigádach takže ...

bublinka1426
9. aug 2024

@zajkamt a ano u noveho zamestnavatela musis mat odrobene nad 90 dni bez PN. takze ak si tahala 90 dni bez prerusenia, tak sa ti napr pripadna PN bude pocitat z noveho platu.

bublinka1426
9. aug 2024

@matkahelka ja 220 :D ake terno ...

zuzanockamt
9. aug 2024

@zajkamt To ťa neospravedlňuje, že si po škole. Nikde nie je napísané, že hneď treba mať dieťa. Najskôr sú iné priority.

zajkamt
autor
9. aug 2024

@bublinka1426 bola som PN viac krát .. počas tehu ..

martinkatinka
9. aug 2024

Ja mam taky pocit, ze v skolach chyba predmet financna gramotnost. A ziaci asi nie su excelentni v citani s porozumenim. Inak by si dokazali spojit 2+2

bublinka1426
9. aug 2024

@zajkamt no tak ak si po skole a po brigadach behas, mala si pockat s babom a daco nasetrit si. lebo tento stat uz moc pridavat nebude, skor bude len brat.
@zajkamt ak si bola viac x PN v tom novom robote, a nemas tam odpracovane 90 dni, tak to budu priemerovat

klarissa25
9. aug 2024

@martinkatinka keby len to...ale aj sexuálna výchova 😅

zajkamt
autor
9. aug 2024

@bublinka1426 ďakujem za vysvetlenie 🙂 vážim si to 🙂