Zaváranie v umývačke

zuba12
30. jún 2016

Ahojte, mate niektorá skúsenosti so zavaranim v umyvacke riadu s týmito pohármi s Ikea?

simsalabim
30. jún 2016

@zuba12 napisem odveci - to sa da? O tom som este nepocula. Nie je jednoduchsie zavarat v rure? Bez rizika, ze tam natecie voda?

zuba12
autor
30. jún 2016

@simsalabim
to som zase nepocula ja... 🙂 a myslis za tieto pohare by mohli ist do rury, lebo tam maju take silikonove tesnenie... tak neviem 😉

vroni
30. jún 2016

V pohode. Ak tam natecie, tak boli zle zavrete a i tak by sa ti skazilo. Zavaram v umyvacke a este mi nikdy ani voda nikam nenatiekla ani sa nic neskazilo. Nechcelo by sa mi prplit s rurou a cistit pripadne "nehody"

zuba12
autor
30. jún 2016

@vroni tiez sa mi zda praktickejsie zavarat v umyvacke, len neniem ci tieto pohare tam mozem dat aj s gumennym tesnenim

vroni
30. jún 2016

@zuba12, mozes, len naozaj treba skontrolovat, aby to tesnenie tesnilo a neprepustalo vodu. Ja preto radsej pouzivam tie klasicke flasky, tychto mam len zopar, obvykle na darovanie (su efektnejsie), ale zavarat sa v nich da (do rury by som ich s tesnenim asi nepchala), nic sa im v umyvacke nestane (ved ootom ich prazdne zase len vrazis do tej istej umyvacky, nie? 😉

simsalabim
30. jún 2016

@zuba12 silikon by mal vysoke teplity vydrzat.

@vroni neviem, ake nehody by si cistila v tej rure....pohare nalozim na plech a po par minutach vyberam von s celym plechom.

A ako sa sterilizuje v umyvacke? Pytam sa vazne, este som o tom nepocula.

zuba12
autor
30. jún 2016

@vroni na stranke ikea pisu, ze pohare do umyvacky ist mozu, ale tesnenie treba umyt rucne, tak toho sa bojim, ze co sa stane s tym tesnenim... ale ked pises, ze si tak zavarala,tak hadam sa to podari aj mne 😉

zuba12
autor
30. jún 2016

@simsalabim zle som sa vyjadrila, je tam gumene tesnenie, tak to do rury asi nie...

simsalabim
30. jún 2016

@zuba12 gumu by som veru do rury nedavala...

sono2
30. jún 2016

@zuba12 ja som normálne naplnila takýto pohár s horúcim džemom a ok všetko som minule po 2 rokoch otvorila. Nič mu nebolo.
Môžeš aj v umývačke veď tam je max 70 stupňov. Veď to tesnenie sa normálne v umývačke umýva.

@vroni ak tam voda natečie tak v rúre by nezatiekla ale pri prevácaní pohárov začalo tiecť, čo je zle, neskôr sa pokazilo. Takže musí tesniť.

sono2
30. jún 2016

@vroni Prepáč to nie tebe!

sono2
30. jún 2016

@simsalabim som vyššie zle označila som chcela napísať tebe. Že musí poriadne tesniť A je jedno akú formu zavárania použiješ

zuba12
autor
30. jún 2016

@sono2 dakujem 🙂

sono2
30. jún 2016

@simsalabim
@zuba12 a na bežnom viečku guma Neni ha dievčatá? A aká tenká.

whitecat666
30. jún 2016

@simsalabim aj mna to uplne sokovalo 😲 Myslela som najskor, ze v nazve temy je preklep az potom som si to vygooglila...
Ale je pravda, ze ja nezavaram, tak som sa nikdy nezamyslala nad tym ako sa to robi.

zuba12
autor
30. jún 2016

@sono2 no vidis, to ma mohlo hned napadnut... ale aspon sme si pokecali 🙂

sono2
30. jún 2016

@zuba12 mne to príde tiež praktické takto ale asi raz som skúsila. Ja skôr džemy robim A to netreba takže tak

natalushka
30. jún 2016

Ja idem po radu🙂nie som ziadny zavaraninovy prebornik..ale ked uz,tak zavaram v rure(mam novu,mam k tomu navod🙂)..ale umyavcku oredpokladam mozem naplnit plnu len zavaraninami a nechat prejst najvyssim programom?a je hotovo?dakujem..do rury mozem dat max 6x1l pohare,takze ak budem zavarat 20poharov,tak to budem robit dva dni🙂preto sa pyram na tu mycku .dakujem za radu🙂

tinushka13
30. jún 2016

tak táto téma zaujíma aj mňa. Ak to fakt funguje v umývačke, tak potom veselo začnem zavárať aj ja 😀 super

stardust
30. jún 2016

@zuba12 s tesnenim sa ti asi nestane nic po jednom umyvani, ale pobyt v umyvacke riadu tomu tesneniu a jeho procesu starnutia nepomaha.

zuba12
autor
30. jún 2016

@natalushka plnu ju asi dat nemozes, aby ti to uniesli tie kosiky, ja som tiez este v umyvacke nezavarala, ale nieco som pocitala na nete a moja mama tiez tak skusala a pochvalovala si,tak som sa rozhodla,ze konecne vyskusam aj ja a chcem si kupit tieto pohare{foto hore}, tak som si nebola ista ci mozu ist aj s tesnenim do umyvacky 😉

stardust
30. jún 2016

ale zavarat budes bez tablety, tak to je uz ine.

womankc
30. jún 2016

@simsalabim nič ti tam nenatečie, a ovocie aj zelenina zostane chrumkavé ,nerozvarené je to super spôsob , rýchlo čisto niekedy sa mi stane , že sa skazí, ale to je buď na vine už vydretý pohár alebo staré nedoliehavé víčko
len pozatváraš naskladáš a zapneš najvyššiu teplotu bez saponátu samozrejme
ja som v telke videla reportáž , kde kočka / nemci to boli/ sa doslova zameriavala na varenie v umývačke , ako to už bol hardcore aj na mňa , ale je fakt , že to zle nevyzeralo.....

sono2
30. jún 2016

@stardust veď si ich kúpi. Koľko len krát za rok zavarí. A za tri roky kúpi nové gumy A má zase nové

zuba12
autor
30. jún 2016

@stardust ved toto... no uvidime, daju sa kupit aj nahradne tesnenia...

stardust
30. jún 2016

@sono2 ma napadlo dodatocne, ze bude zavarat bez tablety, tak to by malo byt ok.

womankc
30. jún 2016

@natalushka áno presne tak, ja som predtým tiež tak v rúre, potom som vo veľkom hrnci no a už dva roky v umývačke a inšpiráciu som našla práve tu na MK
a všetko , čalamádu, uhorky, ovocie , džemy

zuba12
autor
30. jún 2016

@stardust jasne, ze bez tablety, vyskusam, uvidime... 🙂

zuba12
autor
30. jún 2016

@womankc kolko poharov tam asi das na jednu davku?

stardust
30. jún 2016

@zuba12 tak vela zdaru a plnu spajzu zelam 🙂