Varenie v horúčavách

21. júl 2024

Ahojte. Varíte v lete normálne pravidelne? Alebo si urobíte len niečo naozaj rýchle, objednáte si dačo alebo sa idete najesť von? Ja cez horúčavy nezvládam stáť dlho pri sporáku, nemáme ani klímu, v byte strašný hic aj bez varenia. Keď som toto povedala svokrovi, tak ma vysmial, že čo som to za gazdinú, že mám variť aj v horúčavách a nebyť panička.

pribinak
21. júl 2024

Svokor keď chce tak nech vari, ty sa zariad podľa seba
Hádam len nemáš komplex z nejakého premúdrelého deda

doriiis
21. júl 2024

Varím,pečiem úplne normálne.Plus lekváre, zaváranie,výživy,atd

engel76
21. júl 2024

Varim na dva dni a skoro rano.

michaelam2
21. júl 2024

Svokor predpokladam ze navari max tak caj 😀 varim tak 3x do tyzdna a vzdy rychle jedla a take pri ktorych nemusim stat pri sporaku. Zvysok riesime obedom niekde vonku alebo donaskou

autor
21. júl 2024

@pribinak nemám, len som sa tak zamyslela či som jediná.

autor
21. júl 2024

@doriiis tak to obdivujem. Ja keď dlhšie stojím pri sporáku v horúčave tak len zo mňa leje pot nonstop a nervózna som

viestta
21. júl 2024

Navarim, ked sa mi chce a ked mam cas. Ale bez hanby natriem chlieb maslom, poukladam sunky u azeleninu na tanier a vec vybavena

autor
21. júl 2024

@michaelam2 svokrovi varí maminka 😅

lindous
21. júl 2024

Máme síce klímu, ale aj tak celoročné varím väčšinu dní rýchlovky, aby som nemusela dlho stáť pri šporáku 😅

doriiis
21. júl 2024

Tak aj zo mňa leje pot ale som zvyknutá a nevadí mi to.Mne teplo a slnko dodávajú energiu

danyelia
21. júl 2024

Ahoj, u nás platí Tvoja časť vety - ,,urobím len niečo naozaj rýchle, objednáme si dačo alebo sa ideme najesť von,,...Svokor nech si kľudne varí aj celý deň 😃

autor
21. júl 2024

@viestta @lindous @danyelia asi mu dám prečítať túto diskusiu že niesom jediná a je to normálna vec 🙄

autor
21. júl 2024

@danyelia on variť nevie 😅 zaňho to robí jeho mamička každý deň

beata_k
21. júl 2024

Asi nemas male deti. Ano varim im, jasne snazim sa obden alebo nieco rychle, ale neda sa mi takto fungovat cele leto. Ak by som nemala, tak by som nevarila 😉

autor
21. júl 2024

@doriiis ja zas nemám rada letné horúčavy, ale za to milujem zimu a aj búrku dážď. Vtedy mám zas ja najviac energie 😅

autor
21. júl 2024

@beata_k deti nemám, sme sami s mužom, aj to pn na týždňovky chodí takže niesme spolu každý deň. Samozrejme varím, nerobí mi to problém, muž je spokojný ale cez najváčší hic to mám u prdele a muž je s tým v pohode.

candii
21. júl 2024

Musím variť. Mám deti. Zväčša obden. Občas sa stane že aj každý deň, klímu nemám, mám ventilátor. Tiež sa mi nechce, neznášam varenie. Ale niečo deťom musím dať jesť 🤷🏼‍♀️

lindous
21. júl 2024

Nemyslím, že ho tým presvedčíš, všetky budeme za zlé gazdiné 😀 a to inak ja varím fakt rada a baví ma to, ale večer po príchode z práce sa mi tým nechce zabíjať nejak extra veľa času a tak robievam jedlá, ktoré sú buď také, že nahádžem veci do hrnca/zapekacej misy a robia sa viac menej samé alebo také čo trvajú 20 minút max...

autor
21. júl 2024

@candii jasné, je iné keby mám deti. Ale keď sme sami dvaja tak si myslím že je to v pohode takto. Ventilátor mám aj ja ale tu je taký hic v byte že to len teplý vzduch krúti🙃

stanulienkat
21. júl 2024

Ked nemas deti, tak dedovi s kludom anglicana oznam, ze varit nemienis. Ja dieta mam a manzel mi dam povie, aby som sa netyrala v tychto horucavach. Samoztejme obcas uvarim. Ale nechcem nam este viac ohriavat vzduch v byte. Nemame klimu.

autor
21. júl 2024

@lindous všetky by sme boli paničky 😅 ja rada mužovi navarím ale proste teraz na to nemám silu a nervy. Dokonca muž sám mi povie že pome sa najesť alebo objednajme pizzu lebo sa nemôže na mňa pozerať ako pobehujem nasratá s kropajami po čele v kuchyni 😅

deti95060810
21. júl 2024

varím... je to dosť nepríjemné pre mňa, ale inak to nejde.
deti vyžadujú svoje.

slavomira236
21. júl 2024

Varim zavaram mame 31 dnu. Deti chcu jest..varim polievku na 2dni. Druhe tiez 1/2 dni podla toho co..

candii
21. júl 2024

Keby nemám deti nevarím celé leto 🤣

abbey1
21. júl 2024

Normálne varím, pečiem.

terezka1947
21. júl 2024

Tak neverim,že nezvládnes aj v tomto teple a ešte nie každý deň uvariť niečo ľahké.
Keď muž doma týždeň nie je,varíš vlastne len týždeň a aj to nemusíš každý deň.
Ale odhliadnuc od toho,nevidím nejaký význam riešiť s niekým ako a kedy varím.
Nemôžem povedať,že varenie je môj "šálok kávy" ,ale varím a myslela m,že aj dobre,ale hlavne-chcem pre deti.
Využívaj viac rúru,či cestovinove veci,či polievky....nie je dôvod pri tom dlho stať.

marca12
21. júl 2024

Ja som posledny tyzden nevarila. Objednavali sme si alebo si dali len zeleninu s pecivom. Ked sa mi chce a vladzem,navarim rychle jedla. Teraz napr.nevarim polievky. Ktore mi uz chybaju,lebo polievky mam velmi rada. Ak varim,tak len rychlovky. Ziadne dlhe statie pri sporaku. Zvyknem zavarat a robit lekvar,to je iny zaberak. Ale to musim spravit,mame ovocie v zahrade,to je take,ze si donutena to urobit.

viestta
21. júl 2024

Svokor nech si mudruje doma, kedze nie je odkazany na to co mu ty uvaris, tak jedine co moze je mudrovat. Zvysok je medzi tebou a tvojim muzom.
A v konecnom dosledku aj keby tu kazda jedna napisala, ze denne vari trojchodovy obed a dvojchodovu veceru nie je to to cim sa mas riadit. Vas dom vase pravidla.

mamamasama
21. júl 2024

U nás robím kazdé rano tanier palaciniek, zeleninovych placiek,omeletu, alebo wafle, obcas zeleninová krémová, caprese a neriesim. Čo chladnicka da. Melony, jablka, banany. Odmietam stat v tomto teple pri sporaku.

diewcatqoo
21. júl 2024

Varim kazdy den, casto aj peciem. Ale snazim sa rychlovky, take, kde nemusim stat pri sporaku. V byte mame teplo, bez klimy, ale nemam rada prihrievane jedla z druheho dna, takze radsej si uvarim. Obcas sa ideme aj najest alebo nieco objedname, ale to len parkrat do mesiaca. Co si o tom mysli svokor/svokra/moji rodicia/ktokolvek, je mi absolutne jedno. Aj keby som nevarila vobec, nestravuju sa u mna, takze ich do toho nic nie je.