Tipy na jedlá pri kalorickom príjme 1400 - 1500 kcal denne

23. aug 2024

Ahojte dievčatá, čo dlhodobo používate kalorické tabuľky, poraďte nejaké rýchle jedlá čo zvyknete varievat. Vopred ďakujem 😊

simsalabim
23. aug 2024

Ja jem v podstate vsetko, len dodrzim kaloricky deficit. Snazim sa mat ranajky cca 350-400kcal, obed a veceru cca 500, kava+olovrant 100kcal a mat odporucane mnozstvo bielkovin (nie vzdy sa mi dari buelkoviny dodrzat). Vcera som mala aj pizzu.

amelia89
23. aug 2024

vsetko jem, ja varim 2x denne detom a ja nemam kapacitu este vyvarat aj sebe ine. Ale ja si to proste zvazim, lebo “od oka” 120-130g ryze je v mojom podani tak 200😂😂😂

ja mam mensie ranajky, doobeda nic uz potom nejem ale prave si dam nirmalny obed a olovrant poobede a po veceri este vzdy nanuk alebo nieco sladke. zmesti sa mi to tam v pohode.

autor
23. aug 2024

@simsalabim Pri tej pizze ako zratas kalórie? Odvážis všetko čo ide do cesta a navrch, preratas kcal a delis počtom porcií? Príde mi to že čím zložitejší recept, tým ťažšia matematika 😆

simsalabim
23. aug 2024

Presne tak, preratavam a vsetko vazim.

ivangeline
23. aug 2024

Ja zahrniem veľa zeleniny a ovocia. Keď sa tým napraskám už neostane veľa miesta v bruchu na ryžu, cestovinu a pod.. Mäso s mierou.

autor
24. aug 2024

@ivangeline Tiež mám rada zeleninu, čerstvú v salatiku alebo dusenú. Len mi nevychádzaju bielkoviny. Vždy keď sa ich snažím pridať, pridá sa aj tuk a potom je to hneď viac ako 1500 kcal 😥

lentilka46
24. aug 2024

Ja som tiez niekedy nevedela naplnit bielkoviny,tak som si kupila protein. Obycajny v dm, ked mi to vyslo, dala som do mlieka, to bolo ako milshake, ked nevyslo, dala som do vody.

pikachu999
24. aug 2024

Fajn jedlo a plne bielkovín je nízkotučný tvaroh 250g s 30g proteínu a do toho mrazené lesné ovocie 😍

ivangeline
24. aug 2024

Strukoviny?

lelecik
26. aug 2024

Bielkoviny dohanam nízkotučným tvarohom, cottage cheese je tiež light verzia keď treba, skyr má veľa bielkovín a žiadny tuk, šunka vysoko percentná, syr s menej tukom v súsine, tofu na milión spôsobov, strukoviny, je toho veľa 🙂

autor
4. sep 2024

Dievčatá ďakujem za super rady ❤️