Solíte polievky deťom okolo jedného roka?

moniciak
1. feb 2012

Ahoj v prvom momente som nevedela či to zaradiť k bábôtkám alebo batoľatám ale rozhodla som sa takto vzhľadom na to že moja dcérka Monika má jedenásť mesiacov 🙂 Ide o to že odkedy ochutnala ochutené polievky už nechce čistú zeleninu tak to bolo aj minule aj dnes som jej uvarila cviklu so zemiakom čo jej mimochodom veľmi chutilo a dnes zjedla trošku a dosť začala vystrájať ja som bola až chorá z toho veď už musela byť hladná... Tak som jej odobrala z našej zelerovej polievky s pohánkou a zriedila som ju s prevarenou vodou aby tam bolo čo najmenej soli a zjedla to celé a ešte si pýtala 🙂... Zeleninu mám zo záhradky a je pre mňa veľmi dôležitá v jej jedálnom lístku. Ďakujem vám za odpovede 🙂

murinka
1. feb 2012

ja som zacala solit az po roku-dietatko nevie ze sol existuje tak som sa ani nenamahala 😀 solenych a korenenych jedal sa naje este dost 😉 ale uz mozes pridavat troska 🙂

cmulinko
1. feb 2012

kazda mamicka si to robi po svojom...ak samozrejme neda na prisne tabulkove zasady spravnej vyzivy u deti.Su mamicky,ktore radsej dodrziavaju vsetko do bodky a ledva nieco napchaju dietatu do ust a su aj take mamicky,ktore TROSKA povolia zo zasad a dostanu sa do stadia ako ty,ze dieta zazrakom zacne jest ako nikdy pred tym....ja v tom nevidim nic zle...mozno druha sa bude chytat za hlavu 😀 a prave preto neriesim nic na tomto fore co by sposobovalo astmaticke zachvaty inych uzivateliek 😀 😀 a riadim sa podla vlastneho materinskeho instinktu....typu '' povoluj ak je potrebne ale s rozumom''

beba1902
1. feb 2012

moja mala ma rok a solim len trosicku polievku aj to morskou solou🙂 pred tym vela nepapala ,ale teraz sa mi zda , ze jej chuti lepsie...

marta742
1. feb 2012

ja si myslim,ze ked to neni velmi korenene a presolene,ze je to v poriadku.hlavne ze papa 😉

stelca
1. feb 2012

ja som malej solila od 10-11 mesiacov poživame alpsku sol je menej slana,a papala všetko take neslane to nechcel ani nas pes. 😀

anjelicek26
1. feb 2012

Solit a solit je riadny rozdiel... pre niekoho troska, pre ineho vela... ja som mu od roka na rybu davala trolinka soli pred tym, nez som ju dala zapiect, rovnako mäsko, rovnako si hovädziu polievku bez soli predstavit neviem... ale my fakt solime malo, u nas si kazdy prisoluje, ked dojde na navstevu 😅 😅 Prisposobujeme sa detom. ja davam detom sol s jodom do jedla, mala to ma hranicne, takto aspon nemusi jest tabletky.

monika15
1. feb 2012

ja som solila ale nie tak ze pol kila ale na ochutenie... 🙂 troska morskej soli 🙂

edie63
1. feb 2012

Ja som tie polievky, co som uvarila pre dceru, vzdy ochutnala a ked sa mi zdalo, ze je to bez chute (tie dcera ani nezjedla v tom veku, kedze och ochutnala vselico ine a citila rozdiel), tak okolo roka som do toho zacala davat trosku soli a davam aj doteraz.

salma22
1. feb 2012

okolo roka som jej uz davala skoro vsetko co papame my takze boli jedla solene a normalne uvarene ako maju byt 😉

viki2912
1. feb 2012

nesolim,ale malej dam stipku podravky do polievocky...

happy8051
1. feb 2012

do roka som nesolila, nekorenila..... od roka som pomaly zacala a teraz uz papa vsetko s nami, my solime minimalne

inffinity
1. feb 2012

Do roka jsem male varila zvlast a od roka zacala pomalu jist to co my.. ja solim velmi malo, pritel i navstevy si vse dosoluji.. 😉

estterka
1. feb 2012

ja nesolim a ani sa nechystam. je to ako pises,ak nepozna ine,zje aj bez soli 😉

luky1313
1. feb 2012

ja solim alebo dam vegetku bez glutamanu sodneho, uplne ina chuť, troška určite nepoškodi 😉

hoogy
1. feb 2012

ja som malemu ochucovala jedlo solcankou a do teraz ju pouzivame. je to vlastne vegeta ale je bez glutamanu sodneho. malo kde sa da ale zohnat. ale tiez zavisi kolko solis? ja solim malo vsetci si dosoluju po mne.a ci zacnes od roka alebo 11m je podla mna jedno 🙂

mataharyy
1. feb 2012

Našemu mláděti je deset měsíců a příležitostně dostává naší stravu včetně dochucení 😉 Pokud to nepřeháníš, nevidím v tom problém... Když dělám zeleninovou polévku dostane polévku, minule snědl talíř pórkové polévky s česnekem a solí... Ale je fakt že solím strašně málo a cizím to přijde většinou "bez chuti" ale děti si nestěžují 😎 Takže všeho s mírou a bude dobře 🙂

jabadaba
1. feb 2012

nie nesolim. Nema sa solit do jedneho roka, mozno aj dlhsie.

luciferkax
1. feb 2012

ahoj, ja trocha solím, resp. uvarím mu zeleninu bez soli a prilejem k tomu pár lyžíc našej polievky alebo omáčky. On totižto jedol bez problémov nesolené, ale odkedy som mu dala ochutnať pár lyžičiek nášho, tak nesolené nechce 🙂 tak to riešim "riedením", myslím, že trocha soli neublíži, má jedenásť mesiacov. Poznám kopec mám, ktoré sa vlastne čudujú, že mu varím zvlášť, šak oni od pol roka dávajú všetko.. .) čiže asi tak 🙂 😉

lubina
1. feb 2012

obom dcerka som po prvych narodkach zacala trochu solit. Vtedy uz pomaly prechadzali na nasu stravu, takze som to vyriesila tak, ze nam som jedlo zacala solit menej, aby to mohli jest aj deti. Ako sa hovori, zabila som dve muchy jednou ranou, nam som prispela k zlepseniu zdravia, kedze solime menej a aj deti trosku soli potrebuju 😀

stanislavao
1. feb 2012

mne povedala moja maminka, ked som mala prveho syna, ze nech okostujem, co mu davam a ked by som to ja nejedla, tak nech mu to nedavam. cize ja som solila trolinku vzdy, uz od pol roka a ked mal rok, tak jedol normalne jedlo, co aj my. nesolili sme vela a ani nesolim vela, ale jedlo bez chuti som detom nikdy nedavala.

pastelka99
1. feb 2012

ja v tom nevidím problém trošku prisoliť a dochutiť polievku, ja mám dcérku , ktorá má rok aj mesiac a už papká skoro všetko a som rada, že jej chutí, dnes som napríklad varila šošovicovú polievku so zemiakmi a párkom, dala som tam len smotanu na varenie a soľ, a ocot sme si už sami s mužom dochutili zvlášť, polievka jej veľmi chutila, jedla ju až dvakrát 🙂

severankasr
2. feb 2012

vidim, ze tu mas vela odpovedi, ja som nesolila dcerke do 18 mesiacov vobec, moja sestra dokonca do 24 mesiacov. kedze som "tlakarka" ked varim nesolim ani zemiaky, ryzu, pohanku, cestoviny. Jem to take nesolene aj dcerka v pohode. Manzel si dosoli. Ma to inu chut, da sa zvyknut a co by clovek pre zdravie neurobil. Hlavne ked chce, nie musi. Samozrejme ked ideme na navstevu niekam, vsade solia, tak papame take. Ak chces solit, pouzivaj Solcanku alebo vegetku bez glutamanu ak jej to takto bude chutiť, hlavne aby papkala a nebola hladna, to je podstatne.

janad2010
2. feb 2012

Ahojte. Ja som zacala mojej dcere od 1 roka davat taku stravu aku jeme my. Je to normalne dochutene len nieje to koreniste.

tinki
2. feb 2012

Vegeta bez glutamánu tiež nie je dobrá voľba, pokiaľ ide o zdravie, lebo aj napriek tomu, že tam nie je glutaman, obsahuje iné konzervačné umelé ochucovadlá, ktoré sú rovnako zdraviu škodlivé ako glutaman. A soliť od roka by sa malo, po troške samozrejme, z dôvodu činnosti štítnej zľazy.

svetielkoand
2. feb 2012

uz ked solit, urcite je lepsia volba sol ako vegety - aj ked nemaju glutaman sodny (solcanka) nevies aka zelenina je tam pomleta, najma ked mas domacu zeleninku a ake konzervanty tam su pridane. Inak ja pre malu nesolim, ale ked ukradla bratovi rezen z taniera a jedla ho ukryta pod schodami s hlasitym mnamkanim, tiez som jej ho netrhala z ruky 😀

li_la
2. feb 2012

Nesolím. A ani sa ešte nechystám soliť. Neviem načo by som aj. Dôležitejšia je prirodzená chuť jedla, ako "slanosť"... Radšej pridávam štipku byliniek, bazalku, oregano, petržlenovú vňať, ...

lypka
2. feb 2012

naša malá papá od pol roka to, čo aj my. solíme málo nekoreníme vôbec, každý nech si dochutí na tanieri 🙂

nice202
2. feb 2012

ja ked som nesolila, nic nejedla. trosku prisolim a spapa. od roka samozrejme

didulka85
2. feb 2012

Solit sa nema do 2 rokov, mnohe studie tvrdia, ze do 3 rokov. Slana chut je navykova, takze sa netreba cudovat, ze dieta ochutna slanu vec a neslanu potom nezje. Sol patri medzi jedy rovnako ako cukor.

ivett1
2. feb 2012

no, keď už raz skúsi dieťatko ochutené jedlo, ťažko bude papať neochutené...možno by som skúsila nahradiť kuchynskú jodidovanú soľ morskou soľou?...my teda doma koreníme a ochucujeme minimálne (niekedy aj vôbec...) a na solenie používame morskú soľ ...neviem, či je to "výhra", ale možno je to menšie zlo 😉