Ktorú zrnkovú kávu dávate do stroja?

29. mar 2024

Ktorú dávate do stroja? Zatiaľ som mala Lor ale chcem vyskúšať niečo nové. Ktorá zrnková káva je pre vás najlepšia?

amonet
29. mar 2024

my kupujeme iba sr praziarne. cerstvo prazene, spravne prazene tak citis aj chute nie len spaleninu. coffein, goriffee, diamonds roastery, trnavska kava, … je ich uz vela cca 120

ked zacinas hladaj orieskove chute, brazilia, cuba. a je dost mozne ze v tvojom meste mate vlastnu praziaren

guudy
29. mar 2024

Ziadna najlepsia kava neexistuje. Je to vecou chuti a priorit…
Ako pisala @amonet , poobzeraj sa po lokalnej praziarni.

katuska5909
29. mar 2024

Vyskusali sme vsetko mozno a vzdy sa vratime k talianskej kave Lucaffe. Nemame radi kysle kavy a tato je nesmierne vyvazena a chutna. Su viacere a kazda je skvela. Najcastejsie vsak kupujeme cervenu Mamma Lucia. 😊 Vyskusajte… 😉

lili929
29. mar 2024

My mame radi horke kavy, nie kysle - poskusali sme vela, ale top pre nas je z Aurelica coffee kava Brasil/India. Mnam uz si ju akurat idem pripravit 😀

ivkav5
29. mar 2024

Jedine Zlaté zrnko 🙂

autor
29. mar 2024

Ďakujem dievčatá 🙂
@guudy viem, že žiadna najlepšia káva neexistuje, pýtam sa ktoraje najlepšia pre vás. Určite má každý svoju obľúbenú a to som chcela vedieť

lualjosa
29. mar 2024

Mam rada horkosladke kavy, cize skor to tmave talianske prazenie - Lucaffe Mamma Lucia, ale aj ostatne od tej znacky (u nas vo Freshi cca 15e/kg), Tchibo Barista, Sicilia, Milano, Lavazza Gusto Forte a Gusto Pieno, proste kavy na ten styl. Kyslejsie/svetlejsie kavy nevychadzaju z mojho obyc. pakoveho espressa chutne, preto preferujem tie tmave.

guudy
29. mar 2024

Nie je to vzdy tak, my napr nemame konkretnu oblubenu, pretoze mensi praziari kupuju vzdy len par vriec konkretnej kavy. Takze vzdy kupim niekolko roznych kav a kym objednavam znovu, tak uz zvycajne maju aj inu ponuku. Ja ti viem povedat len to, ktorych praziarov mame oblubenych… ;)

veverickav
29. mar 2024

Odporucam vsetkym citat tento najlepsi blog o kave : https://blogokave.sk/

maryetta
29. mar 2024

Mne chuti aj naša popradská. Manžel ale si zatial najviac vychutnal tuto.

guudy
29. mar 2024

@veverickav po poslednej debate o kave si myslim, ze s blogom na MK neuspejes. Ak si dobre pamatam, tak som v tej debate bola oznacena za snoba, lebo nekupujem komoditne kavy ;)

veverickav
29. mar 2024

@guudy to fakt? 😆🙈 och, ok, tak sme dve snobky 😁

simca06022011
29. mar 2024

Záleží na tom co vám chuti. Milión ľudí milión chuti. U nás väčšina z obchodov nechuti... ale napr dm café creama, a v núdzi aj nejaké tchibo sme mali, sú také prijateľné cenovo aj kvalitou. Lavazza a spol mi akurát tak zamastili celý mlynček..
Inak debát je tu milión už o káve. Moja to je aktuálne z coffein, káva Nicaragua. Ale teda viac tam mam vybratých (moja top bola Cuba, lebo dlhodobo nemaju). Predávajú aj sady kávy na vyskúšanie:D alebo ti poradia keď sa opýtas.

muchotrafka298
29. mar 2024

Ja sa neriadim ziadnymi recenziami, blogmi o kave ani tym, co povedia "odbornici", ktorych je u nas ako maku. Riadim sa vylucne tym, co mi chuti a podla toho si kavy kupujem (ci tu alebo v zahranici). Kazdemu chuti nieco ine, su samozrejme oblasti, z ktorych je kava napriklad horkejsia, ma vyraznejsiu aciditu, tymto sa ja vyhybam. Moj najoblubenejsi druh je Brasil Santos, to si kupim vzdy a vsade, ked to vidim.
Tiez zalezi aj od toho, kolko je clovek ochotny do tej kavy investovat. Lebo nie kazdy ma 50 EUR na 250 g zahranicnej trendovej vyhajpovanej kavovej znacky. 1 kg kavy zo slovenskych praziarni sa da kupit aj v cene uz okolo 25-30 EUR a je dobra.
Osobne sa vyhybam mastnym preprazenym talianskym kavam, lebo mi nechutia. Aj ked maju milion praznivcov, ktori ju kupuju na kila.

kleopatra114
29. mar 2024

Siahni po slovenských praziarnach . Predávajú aj malé balenia

minesasubu
29. mar 2024

Segafredo momentalne u nás vedie ale ja pijem latte alebo capučko čiže a pridávam si tam rozne sirupu , čokoladu a tak ;)

lakebabe
29. mar 2024

Zas ma tu ukamenuju ale nám tie kávy co nám poradili v praziarnach nechutili a skúsili sme veľa. Za mňa je top chuťovo Lucaffe, Starbucks, Lor a Lavazza.

zuzka0605
29. mar 2024

zlate zrnko a lavazzu

dzejny656
29. mar 2024

My tiež nekupujeme tie typické značky, ktoré majú všade v supermarketoch (Lavazza, Lor, Segafredo atd.), ale napríklad Stabucks Blonde mne chutí. Kupujeme väčšinou kávy z pražiarní a striedame rôzne.

tetapetra
29. mar 2024

Hľadám takú, ktorá nie je kyslá. Zvyknem si kúpiť v Rakúsku, v práci máme skvelú,ale nikdy neviem názov.

muchotrafka298
29. mar 2024

@lakebabe ale vobec Ta neukamenujeme, proste kazdemu chuti nieco ine. O tom to je. Neexistuje univerzalna kava, co by chutila kazdemu. Ja tiez nemam rada tych "kavovych odbornikov", ktori ked nepijes alternativu z africkej ovocnej kavy, tak si nieco menej. Ja si kludne kupim aj v obchode, raz som mala velmi dobru limitku od Costa.

lakebabe
29. mar 2024

@muchotrafka298 ja som dala šancu kadecomu, ľudia čo kupujú špecializované kávy aj v našom okolí majú blbé poznámky, že kupujem Starbucks alebo Lavazzu, ale proste nám chuti .
Bála som sa akurát , ci to nejako nepoškodí kávovar, lebo tie kávy sú riadne mastne, ale mali sme teraz v servise kávovar a po troch rokoch je v top stave chvalabohu.

muchotrafka298
29. mar 2024

@lakebabe to sa nemusis bat, ze by Ti to "zamastilo" ten mlyncek.Ja napriklad raz tyzdenne umyvam cely kavovar, aj vnutri co je taky ten plast, co sa da vybrat, proste vydrhnem a hotovo. A davam si tam barsjaku kavu, nielen "praziarnovu". Tu uz je pomaly hanba, ked napises alebo niekomu poviees, ze si nekupujes drahu praziarnovu zahranicnu kavu za 50 EUR za 250 g. Ale podla mna je hlupost robit toto, kava Ti predsa ma chutit a na cene nezalezi.

lakebabe
29. mar 2024

@muchotrafka298 my tiež kavovar rozoberame a čistíme aj odvapnenie si pýta často, ale v servise mu urobili kompletku a povedal ze Mlynček je vo výbornom stave, ze kávu dávame kvalitnú tak nič meniť nejdeme. A pri nasej dennej spotrebe káv by som nechala mesačne 200 eur za kávy

guudy
29. mar 2024

@muchotrafka298 zas si nevymyslaj s tou cenou kavy. Vyberova kava sa da bezne u praziarov kupit v cene cca 10-20€/250 g. To ma k 50/250g dost daleko.

muchotrafka298
29. mar 2024

@guudy citaj s porozumenim. V prispevku som pisala o tom, ze cena v praziarnach na Slovensku sa pohybuje od 25-30 EUR za kg. Su ale zahranicne praziarne, kde kilo bezne stoji 60-70 EUR a aj viac.

guudy
29. mar 2024

@muchotrafka298 citam s porozumenim. V prispevku o 8:24 aj o 10.00 vyslovene uvadzas 50€ za 250 g kavy v zahranici. To je za kilo 200€, nie, co pises teraz 60-70€.

muchotrafka298
29. mar 2024

@guudy to bol priklad skutocne vyberovej a drahej kavy /Kopi Luwak napr./. Nie beznej. Kazdy nech si kupi co uzna za vhodne. Kto chce popradsku z obchodu, nech ju ma, kto z praziarne, tiez nech si ju kupi.

krisstinkaa
29. mar 2024

Nám veľmi chutí Lucaffé Mamma Lucia 🙂

lakebabe
29. mar 2024

@krisstinkaa áno táto je výborná