Knedľa v mrazáku

28. jún 2024

Baby, kúpila som včera knedľu, ale nestihla som k nej nič pripraviť, a večer som si všimla, ze tam vlastne bol včerajší dátum spotreby. Dala som ju do mrazaku a teraz neviem, ci ju môžem v nedeľu vybrat, alebo už radšej nejesť? Nezvyknem zmraziť Knedle ani domáce, nie ešte kupované...

xsuzannex
28. jún 2024

Ja mrazim. V pohode

dzulli1980
28. jún 2024

Bežne mrazím knedľu ... je to OK.

bublinka1426
28. jún 2024

mne trocha zasmradi, tak nemrazim.

viestta
28. jún 2024

Bezne davam knedlu do mraznicky, ale nakrajanuu na platky, potom si vyberam kolko mi treba

autor
28. jún 2024

Ale takú, co mala dat.spotr.v ten deň?

blondinka95
28. jún 2024

Ale ved sa nepokazila len za to ze, mala datum dovcera bude možno trošku suchšia. Ak bude suchšie, sprav ju vo vajci ako chlieb

egonsk
28. jún 2024

ked rozmrazis, uvidis aka bude. Pri najhorsom ak mas silikonovu formu, tak knedlu v mikrovlnke mas urobenu cerstvu za par minut.

chrobak7
28. jún 2024

Dátum spotreby na potravinách neznamená, že daný výrobok sa 5 minút po polnoci pokazí, skysne, splesnivie a pod. a že už nebude konzumovateľný. Ale škoda aj písať a drať si prsty. Vyhoď ju a kúp si novú.

autor
28. jún 2024

@chrobak7 jeminy. Ja viem, co znamená dátum spotreby, viem aj, co je minimálna trvanlivosť a viem aj rozdiel medzi týmito údajmi. Pýtala som sa ale na kupovanu knedľu, ktorú mam zamrazenú. Keby nebola v mrazaku, neriesila by som. A keď škoda písať, tak si sa mohol zdržať komentára.

autor
28. jún 2024

Ostatným ďakujem za rady.

egonsk
28. jún 2024

@chrobak7 mna skor vie prekvapit, ked si zeny v domacnosti kupuju hotove knedle, palacinky a podobne... pritom su to jednoduche, lacne a rychle potraviny na vyrobu prakticky v kazdej domacnosti. S absenciou kontroly datumu spotreby som si u vacsiny zien uz zvykol a neprekvapi ma, ked si kupia nieco tesne pred spotrebou, hoci to uz malo byt v inom regale oznacene inou cenou... 😁

viestta
28. jún 2024

@egonsk zamestnane zeny mozu kupovat knedle? Pytam sa len pre istotu

autor
28. jún 2024

@egonsk jeeeej, no, ste sa stretli v správnej téme 😊 Predpokladám, ze obaja zdatni kuchári, co popri práci vedia doma aj denne navariť, dokonca aj z kysnutého cesta 👍 Super, nemať PMS, asi sa aj zdržím komentára. Ale nemám dnes svoj deň 🤷

egonsk
28. jún 2024

@viestta mne je uplne jedno ako na tom su, vravim len po praktickej stranke. Vies ake su naklady a cas na vyrobu jednoduchej domacej knedle v MW, ktoru zvladne aj negramotny? A ked uz kupia, tak je fajn si pozriet datum spotreby 😉 a uned po prichode domov zamrazit, ak je neplanuju este v spotrebe celu zjest. Iked do 3 dni aj jedna osoba by nemusela mat problem zbastit celu, lebo je vela sposobov a jedal ako sa da pouzit.

viestta
28. jún 2024

@egonsk moj cas je drahsi ako nejaka knedla. A to knedle robit viem, robim ich casto, klasicke kysnute. Ale ako zamestnana zena jednoducho knedlu kupim, ked nemam cas alebo sa mi jednoducho nechce s nou babrat.
A na datum spotreby som sa ta nepytala, pytala som sa ta nieco uplne ine a na to si neodpovedal
Ale ked uz mudrujes, pouc nas krepe a f´daj recept na knedlu z MW

egonsk
28. jún 2024

dakujem, na moje kucharske vytvory nemavam negativne ohlasy. 😁 Knedla v mikrovlnke sa da robit aj nekysnuta, dokonca i bez drozdia... receptov je az-az, staci si ich pozriet a najst taky, ktory ti vyhovuje 😉

petulda333
28. jún 2024

No ak vies co je min.trvanlivost,tak naco ta otazka? Sama sa pytas,ci aj taku knedlu co mala datum spotreby v ten den. Trochu si protirecis

petulda333
28. jún 2024

A nie,nic vam nebude. Ja kupim knedlu a jeme ju aj den po zaruke

dzulli1980
28. jún 2024

Pozri, ja bežne kupujem knedľu v 50% zľave, prídem domov, nakrájam, dám do mrazáku, podľa potreby vytiahnem, naparím ... tá knedľa je OK, nikdy sme nemali žiadne žalúdočné problémy ... tieto frajeriny, čo tu niektorí predvádzajú, si nevšímaj ... možno to je jednoduché, no napr. ja na to nemám čas ... sa zasierať s výrobou domácej knedle.

viestta
28. jún 2024

@egonsk vsak daj svoj najoblubenejsi

petulda333
28. jún 2024

@dzulli1980 ja cas aj mam,ale kupujem tiez. Predavaju u nas vybornu knedlu

egonsk
28. jún 2024

@viestta nerob zo seba hlupejsiu ako si... sa fakt podcenujes zbytocne. Ked mas cas travit na MK hodiny denne, tak urcite zvladnes si najst aj X receptov, je ich fakt hodne.
A na tvoju otazku som odpovedal v mojom prispevku hned prvou vetou, skus sa uz viac sustredis, ked po mne nieco citas, inak to dopadne ako s tym "vsetkymi" pouzivanym kompresorom, na ktory si mi doteraz nedala odpoved, lebo nemas cas si pozriet ake modely chladniciek mas...

autor
28. jún 2024

@petulda333 ďalšia... Ok. Pomaly skúsim. Datum spotreby je deň, dokedy odporúčajú spotrebovať, po tomto dátume sa už môže výrobok pokaziť. Viem, ze nie o polnoci, ale proste môže už byť znehodnotený. Ale dala som do mrazaku, tak preto sa pýtam! Nenechala som stať na linke. V mrazaku sa veci zvyknú udržiavať, len si pri tomto nie som istá. Minimálna spotreba, tam môžeš jest aj rok po dátume, môže sa max zmeniť farba, možno hrudky a podobne. Ale nezvykne sa pokazit. Napr cukor, káva, ryža a pod. Ja sa pýtam na KNEDĽU! Kde si protirečím?

portret7
28. jún 2024
viestta
28. jún 2024

@egonsk ja som sa chcela nachat poucit od skusenejsieho, lebo napisal si to tak, ze ktu knedlu varis kazdu chvilu... Ale vratime sa k povodnej otazke: Mozu knedlu kupovat zamestnane zeny?

autor
28. jún 2024

@egonsk a Ty nepíš somariny, lebo co príspevok, to prázdne slová o ničom.

egonsk
28. jún 2024

tvoje zelanie mi nie je rozkazom 😁😋 ... na tvoju otazku v zadani temy som odpovedal v uplne prvom mojom prispevku a ak s nim mas problemy, je to tvoj problem, lebo je jasny a jednoduchy, takze verim, ze pochopitelny aj sirokym obecenstvom.

petulda333
28. jún 2024

V otazke ci aj knedla s tym datumom spotreby? A pritom vies,ako to funguje,ze den po sa neookazi. Ona nevie aky je datum 😉 a pises sama,ze v mrazaku sa veci udrziavaju a ano,aj ta knedla sa tam udrzi. Na linke by ti splesnivela,v mrazaku vydrzi a mozte ju jest aj o mesiac

egonsk
28. jún 2024

@viestta si uz videla sefkucharov prezradzat svoje recepty, ktorymi ohuruju priatelov? snad nemyslis vazne... Ale prezradim ti, ze robievam verziu s kvasnicami, ale aj bez (s kypriacim praskom), podla toho ku akemu jedlu su, lebo maju rozdielnu strukturu a aj chut samozrejme.
A inak v cechach sa podla kvality vyrobeneho knedliku kedysi posudzovala aj sikovnost zeny a sucost na vydaj 😁😁😁 ... cesi maju radi knedle. Mam v sebe i cesku krv 😋😁

elanor
28. jún 2024

je uplne jedno ci sa pytas na maso, rozky alebo KNEDLU. Princip je rovnaky.
Dala si ju zamrazit, bodka. Nic jej nieje, a nic jej nebude. A je jedno ci tam tu knedlu pichnes tyzden pred dmt, alebo v den, ci den po dmt. NIc jej nebude, za predpokladu, ze ju ta nedrbnes plesnivu.
Jedina otazka na tom celom je, ci ti bude po rozmrazeni chutit. Lebo kazdy sme iny, a kazdemu chuti ine. Niekto s tym problem nema a mrazi vsetko, naco si len spomenies.
A potom su ludia, ktorym sa rozmrazovane veci hnusia, a v zivote by to nedali do huby.
Takze sama na sebe musis vyskusat co ti z mraznicky chuti a co nie.