Keď varíte polievku, robíte aj hlavné jedlo?

11. nov 2022

ahojte dievčatá, keď varíte polievku (nie na víkend), robíte aj hlavné jedlo? ja to zvyknem robit tak že ked robim polievku, robim na viac tanierov, mame chlieb a niečo sladké (palacinky, ryzovy nakyp atd) pre mna je to normalne, vyrastala som s pracujucou mamou, ale priateľ bol prekvapený
a povedal že je ešte hladný 🤷🏼‍♀️

babovka2321
11. nov 2022

Ja som minule doniesla muzovi najskor polievku a potom neskor druhe jedlo a sa ma spytal, ci polievka nestacila 😅 ale on by sa ochotne najedol aj chleba alebo jogurtov, aby som si ja oddychla.

diewcatqoo
11. nov 2022

Kazdy den robim hlavne jedlo a polievku ako kedy. U nas je gro hlavne jedlo, nie polievka. Z polievky sa tiez moc nenajem, pokial nie je strukovinova alebo nejaka hustejsia.

leni1977
11. nov 2022

u nás je každý deň polievka a aj hlavné jedlo

nafka0483
11. nov 2022

Ano, ked varim polievku, tak varim aj hlavne jedlo. Polievka nam hlavne jedlo nenahradza (jedine tak kotlikovy gulas).

Ale pises, ze robis palacinky, ryzovy nakyp a pod. - ved to je predsa hlavne jedlo. Ak je polievka hustejsia, syta, tak je to v pohode kompletny obed.

Ja kombinujem sytejsie polievky a menej syte hl. jedla a naopak - syte hlavme jedlo a menej syta polievka.

viestta
11. nov 2022

Keď je sýta polievka, tak druhé je len doplnok. Keď je sýte hlavne, polievka je vždy ľahšia. Cez týždeň málokedy varím aj aj. Bud sýta polievka alebo hlavný chod. Cez víkend býva aj polievka aj druhé.

henka123123
11. nov 2022

Ano ked varim polievku tak varim aj druhe..polirvku zvykenem si dat na veceru teda hlavne deti

ivangeline
11. nov 2022

U koho ako. My sme robili polievky doma casto. Ja ich nerada jem a malokedy varim. Ked uz...tak len velmi huste a syte,takze za nas je to ako hlavne jedlo a muzovi to vyhovuje. Ak obcas nie,sam si spravi jest. :D

thoughtfulweirdo
11. nov 2022

Áno, som z detstva naučená, že obed je vždy polievka + plnohodnotné druhé jedlo 🙂 manžel naopak, väčšinou si dá len jedno z toho.

hylary
11. nov 2022

Hlavne jedlo robím vždy, občas k nemu aj polievku. Keď však robím prívarok, tak polievku nerobím, lebo prívarok je za oboje

eeffka
11. nov 2022

Nuz dievca. Pre chlapa nie je maso=nebolo jedlo. Ja som vyrastala s mamou a sestrou, pre nas bola vecera aj jogurt s rozkom. Tazko si zvykam doteraz 🤣

asia83
11. nov 2022

Polievka, hlavné jedlo a za tým sladké. Tiež by môjmu polievka a sladké nestačilo.

andrejka1974
11. nov 2022

U nás na večeru vždy polievka aj hlavné jedlo u nás úplne normálne ja kazdy den

nikasmile
11. nov 2022

Stále máme aj polievku aj hlavné jedlo.

lylyjana
11. nov 2022

ano, robim aj druhe jedlo. U nas doma vsak bolo zvykom, aj je polievka husta a sytejsia, tak druhe boli len nejake sisky, lievance a pod.

vroni
11. nov 2022

Ja kľudne deťom spravím len polievku, im to stačí. Keď sa hecnem, aj niečo sladké. Ale môj muž polievky nemusí a z predstavy sladkého hlavného jedla ho napína. Nemusí mať mäso, kľudne mi zje aj zelenové, bezmäsité alebo strukovinove jedlo, ale sladké je pre neho dezert a nie hlavne jedlo, úplne fuk, či s polievkou ci bez.

euka210
11. nov 2022

tak u nas by sme sa z polievky nenajedli, tak max. na veceru....cize ked, tak urobim len druhe jedlo na obed. Ale, u nas je ryzovy nakyp ci palacinky normalne jedlo na obed...dnes som robila nakyp a deti zo skoly a manzel to mali na olovrant, ja na obed, a aj vecera sa niekomu usla.

ajko2011
11. nov 2022

U nás je vždy polievka + druhé jedlo.

mikadooo
11. nov 2022

Hmm ale ak som správne pochopila, spravila si polievku aj hlavné jedlo, aj keď sladké, nie? U nás je tiež polievka + niečo, ale to druhé niečo býva aj bezmäsité a všetci sú s tým ok 🤷. Asi si to treba spoločne vydiskutovať. U nás ale nie je vždy polievka, tá je len občasné, keď stíham, alebo musím niečo z chladničky spracovať.

cyberk
11. nov 2022

Moj obeduje v praci, a ja som na RD… po praci, ked je energia tak navarime (bud ja alebo on) ale vzdy len jedno jedlo, lebo jeme az vecer, ked dame malu spat, a dve jedla nezvladneme zjest… :D
Ak pracujete obaja tak ho zapriahni do sveta varenia a nech sa tiez cini 🤗

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alex49
11. nov 2022

sladké jedlo pre mňa nie je obed, v robote zjem len "druhé" bez polievky, ale doma cez víkende jem aj polievku aj druhé

selest
11. nov 2022

Nie vzdy, cez vikend ano ale cez tyzden ma manzel obed v praci a detom staci kvalitna polievka s vela masom a zeleninou. Poobede si uz len dame nejake palacinky, cestovinky alebo ked tak sytejsiu veceru. Palacinky ci ryzovy nakyp mi pridu ako plnohodnotne druhe jedlo. Moj muz je aj v robote aj doma s nami takze chapem ze niekomu by iba polievka ozaj nestacila. Aj ked u nas sa svet nezruti dame si kludne aj suchy obed alebo nieco rychle z rury ked neni cas alebo chut varit. Mozno navrhnut muzovi ze moze napr druhe navarit on..

savanna
11. nov 2022

Nuz, ja mam nieco malo cez 50 kil a veru polievka mi vobec nestaci, ved je to voda. Sladke obedy nikdy nejedavam, nie su tam bielkoviny, nasyti ma to na dve hodiny a potom zomieram od hladu. Chlieb to su sacharidy, tiez to nie je na zasytenie. Cize ano, viem si predstavit, ze pre chlapa je to malo, aj pre mna by bolo. Ja na obed musim mat bielkoviny. Ked nie maso, tak tofu so zeleninou, strukoviny, ryby, do cestovin si prihodim tuniaka. Inak som hladna.

luccija
11. nov 2022

Nikdy nejeme polievku a hlavne jedlo spolu.Ale varim polievky casto skor sytejsie a hlavne si dam o hodinu, dve...Sladky obed len obcas som z neho tiez hladna.Pre muzov to je dezert a nie jedlo.

martinajurkechova
11. nov 2022

No tak hej, muži asi moc neobľubujú sladké jedlá, respektíve sa z nich nenajedia. A teda len polievka to by bolo aj mne málo. Za dve hodky by som bola hladná aj z tej sytejsej. A zase načo sa tlačiť chlebom? Len polievku si vieme dať na večeru.

sovica
11. nov 2022

Ak obaja pracujete a Tvoj priateľ cez týždeň očakáva, že Ty vymyslíš, navaríš a on sa len naje a ešte povie, že je prekvapený a hladný, tak by ma to dosť nas...o. Nech teda pánko priloží ruky k dielu. Ak pracuje len on a Ty si doma a varíš, tak nech Ti teda povie, na čo má chuť. Predpokladám, že v tom prípade kúpi mäso a Ty mu ho podľa želania pripravíš🙈
Ale k Tvojej otázke, cez víkend (nedeľa) varím polievku aj druhé - mäsité jedlo (ostane aj na pondelok). V sobotu zväčša nejaká cestovina s omáčkou. Cez týždeň, ak stihnem, uvarím tiež polievku (ale len raz - na 2 dni), ináč je len druhé (hlavné) jedlo, mäsité max 2x a niečo, s čím sa nemusím dlho babrať, napr. grilované kurča, na prírodno opečené mäso s volským okom atď., ináč skôr nejaké cestoviny, omeleta, halušky... Ak je polievka, tak kľudne aj sladké (palacinky, lievance, tvarohové guľky), ak je hustá polievka (napr. fazuľová s klobásou), tak mojim chlapom stačí aj tá - naberú si 2-3 taniere.

caroline_
11. nov 2022

Ked som bola dieta, bola vzdy u nas polievka plus hlavne jedlo. Teraz z manzelstve varim polievku tak max.4x do roka a teda bez hlavneho jedla. Keby mam varit aj aj varim denne 5 hodin.

sim_icek
11. nov 2022

Moji starí rodičia mali VŽDY aj hlavné jedlo k polievke. Samotnú polievku ako plnohodnotné jedlo nebrali.
Ale moji rodičia robievali iba samotnú polievku na obed aj keď nebola sýta,hustá vždy
U nás je to tak, že keď s mužom nie sme veľmi hladní dáme si len polievku a mužovi to úplne stačí. Ale ja po nej rýchlo vyhladnem takže musím mať aj niečo 'normálne'

tianna
11. nov 2022

Nie, takmer nikdy. U nás je to úplne zbytočné. Po polievke už nikto nie je hladný a ja sama ako dieťa som neznášala keď som musela jesť polievku aj hlavné jedlo 🤭😆