Jedlo na dlhé cesty vlakom

20. jún 2024

Ahojte, cestujem zajtra vlakom 6 hodín, aké jedlo sa dá zobrať do vlaku, čo sa nepokazí ? Niečo výživné ? Nemám veľmi nápady.

larinka552
20. jún 2024

Chleba vo vajci, rezne v chlebe, oblozene zemle, ovocie nakrajane v miske zjest vidlickou.
Za 6 hodin sa jedlo nepokazi.

viestta
20. jún 2024

Ovocie, zelenina, chlieb a rezen alebo nejake pecivo, bageta, sendvic co kupis na kazdej stanici. 6 hodin nie je az tak vela, aby si potrebovla viac ako jedno "vyzivne jedlo". A ak ides rychlikom, tak su tam restauracne vozne (ale nespoliehaj sa na to, lebo obcas ich z "prevadzkovych dovodov" nezaradia)

vanilkovazmrzka
20. jún 2024

Za tych par hodin sa ti nepokazi ani svieckova.

Osobne si do vlaku jedlo neberiem, chodim regio jetom a kupit si jedlo priamo tam je lacnejsie nez si nosit nieco so sebou.

vanilkovazmrzka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
btus
20. jún 2024

nám chutia aj nátierky Lunter.Ovocie, zelenina nakrájaná do dózy, ak sa ináč nedá, tak rezeň, fašírka ( karbonátky - pečiem v rúre, nevyprážam), sendviče, tousty, sladkosti

januska12323
20. jún 2024

Hocičo, vo vlaku je klíma.

valiant
20. jún 2024

Z Bratislavy do Humenneho bezne ludia cestuju. Zbal si chlieb, rozok, alebo bagetu. Ovocie, tycinku, keksik, tycinky a pod. Vodu.
Alebo jednu krabicku si urob salat, alebo cokolvek na co mas chut.
Nic specialne netreba. 6 hodin nie je nejaka dlha cesta. Netreba sa na to pripravovat.

martinmmartin
20. jún 2024

Tak ja som uz videl vo vlaku cinsku rodinu s prenosnym malym horakom a varili si na woku nudle- kde je vola tam je cesta

viestta
20. jún 2024

@btus taka casnakova fasirka ked zatiahne cez pol vagona... No neviem, neviem 😅

simca06022011
20. jún 2024

hocico... prinajhorsom existuju aj termo boxy, ale teda to asi teraz zhanat zbytocne. my robime rezne a chlieb a zeleninu, alebo normalne rozky naplnim, zabalim, vodu berieme, nieco sladke, ovocie. ZA 6h neumrieme hladom bez nejakeho extra jedla.

btus
20. jún 2024

@viestta ja nedávam cesnak do fašírky 🙂 Ani som nevedela, že by tam mal ísť 🙂 My sme vždy robili bez

neviditelnypes
20. jún 2024

Makovnik. 🙂

sense
20. jún 2024

Cestovinový šalát s kuracím našom, zelenina, alebo s mozarelou a paradajkami, alebo grécky... Alebo bravam zeleninu, tvrdý syr Knäckebrot, ovocie

zalka
20. jún 2024

@januska12323 to len ta klíma musí aj fungovať...

mk1111111111
20. jún 2024

@zalka mamina jazdi rychlikmi casto klima vzdy funguje dokonca sveter nosieva, lebo niekedy to az prehanaju

mk1111111111
20. jún 2024

@viestta ma pravdu, sem tam nezaradia restauracny, aj, ked je pisany v CP, na to by som sa nespoliehala

sisska96
20. jún 2024

Pečivo, čo predávajú pizzova taštička, lekvárova apod.

zalka
20. jún 2024

@mk1111111111 moja posledná skúsenosť z pondelka... Sprievodca chcel okno otvoriť lebo klíma nešla potom zapol kúrenie a vtedy malinko sa ochladilo vzduch. Nie je vlak ako vlak a vozeň ako vozeň

viestta
20. jún 2024

@btus tak potom to nie su fasirky, ale to je v konecnom dosledku jedno. Hlavne, ze po nich nepachne cely vagon 😉

nesana
21. jún 2024

Ja robievam bagety alebo nejaké sladké pečivo kupujem. Inak si veľakrát objednávame aj vo vlaku.

dadka_bb
23. jún 2024

Bublanina, toasty ( dnu syr a salama) ,tvrde ovocie (hruška,jabko) , keksíky ( ryžove, kukurične, sladke ,slane na zobkanie)
Ak si mäsový typ tak rezne chlieb ( mne osobne to nechutí ani v aute,ani vo vlaku )
6 hodín nie je vela , zdriemni si nebudes hladna 😅😅

rivini
23. jún 2024

Ja si na dlhsie cesty robim studene salaty (kuskus, jablko, cicer, ovci syr, mrkva, piniove oriesky, olivovy olej, citronova stava). Ked sa vo vlaku 6 hodin takmer nehybem, z rezna by mna len zaludok bolel.

lakebabe
23. jún 2024

Cestujem vlakmi často šesť hodín zas nie je tak dlho, stačí ti nejaký croisant alebo pecivo toho typu to nosim, príp si urob bagetu alebo toasty tie sú fajn aj studené. K tomu nejaky dzus. Nejaké ovocie, kolac
Rezne by som nebrala a za mňa tieto jedla typu, rezne , fašírky, chlieb vo vajci je vo vagóne riadne cítiť. Minule tam jeden vytiahol tlacenku som mala chuť mu ju z okna vyhodiť.
Klíma je poväčšine funkčná , keď idem rýchlikom, takže pokaziť sa ti to nepokazí podľa mňa, ale ťažké jedla vo vlaku keď len sedíš no neviem.
Možno ešte nejaký šalát studený cestovinovy, kuskusovy...
Inak väčšinou keď idem je restauracny vozeň tak tam kávu, toasty teplé, sendvič ti spravia, marlenku

oblecenie99
23. jún 2024

Ja som robievala toastovy chlieb so syrom, šunkou, zapečené v toastovači. Teraz keď už musím ísť vlakom, tak sa snažím, ak sa dá vyberať IC, a vtedy je ten reštauračný vozeň viacmenej istý, ak si priplatiš za 1. triedu, máš ho hneď zaradený po ruke 😁

oblecenie99
23. jún 2024

@lakebabe Teraz fičia aj tie kusy pizze, ktoré sa predávajú na staniciach, toto je tiež kategória "no ďakujem pekne" 😅

lakebabe
23. jún 2024

@oblecenie99 jaj to tiež ale to väčšinou kúpia decka co idú zo školy hladné aj zapekanky😄

amel
23. jún 2024

To je fakt chvíľa....zlepenak,keksik,jablko,voda
Ja už nenosím takmer nikam nič robene doma,všade viem všetko kúpiť.I bagetu na stanici.

natalka81
23. jún 2024

Pizzovniky z kysnuteho cesta, pečené buchty, zavin, obložený chlieb. Radšej salámu alebo pastetu dovnútra. Zeleninu do krabičky. Ovocie.
Nič aromatické čo by ostatných cestujúcich mohlo dráždiť neber.

zeldia
24. jún 2024

Pol litra vody, a dva rozky so syrom. V jednoduchosti je krása.

misinka866
24. jún 2024

na 6 hodinovú cestu si jedlo neberiem, jedine pre dieťa, tie nevedia vydržať, ja hej. ale ak by náhodou, možno by som vzala nejaké bebe keksy,, slané tyčinky, musli tyčinku, ako pre prípad, že by vlak meškal, alebo niečo také.